Зове ли дивото?

  • 5 784
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 909
Не ме зове хич. С друго може да не живея в покой, но с възрастта си да. Казвам възрастта понеже в тази тема ми се струва, че "опитоми" се родее именно с това.

Не искам да скачам с бънджи, не искам вече да ходя на дискотека - ходила съм навремето, сега не ми е интересно. Не искам да кърша яки танци.

Е, понякога ми идват проблясъци, че искам да можех да направя някои неща. Но то е друго - далеч по-укротено. Иска ми се например да можех да свиря на пиано, за да издрънкам собственоръчно последната част от едно престаро парче на ABBA - Chiquitita. Искам все пак да си направя татуировка. И искам да се науча да ходя боса в тревата (в една друга тема някой разправяше, че така чувстваш живота).

Но какво е всичко това - странностите на един опитомен характер. Всяко нещо с времето си. Не обичам когато някой внезапно осъзнае краткотрайността на живота и на 40 и кусур вземе, че подивее като глиган.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 623
Това, че ми идва да хвана гората, брои ли се ?
Иначе съм си дива  от дете  Mr. Green
Жалко, че с годините, все по-малко хора ми уйдисват на акъла  Thinking

# 17
  • Мнения: 2 401
Вием кат бесно куче, баш като едно време.  След дълго неестествено затишие.
Спрем ли да вием, пишете ме бегАла. (извинявам се на естетките и даскалИците за шопския диалект, ама темата ме провокирА на мах )

# 18
  • Мнения: 4 892
Не ме зове дивото. Може би ако загубя свободата си ще ме призове. Т.е. чувствам се достатъчно свободна в клетката си. Приятно ми е.

# 19
  • Мнения: 2 448


Не искам да скачам с бънджи, не искам вече да ходя на дискотека - ходила съм навремето, сега не ми е интересно. Не искам да кърша яки танци.


Айде стига с тези дискотеки и бънджита!Това ли са границите на собствената ви свобода? 

# 20
  • Мнения: 2 510
С възрастта се опитомих.Но само от възрастта. Иначе, останаха мераците.
Не се знае! Казват, че като остарее човек се вдетинява.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 140
Всъщност за семйния живот и ергенуването ли си говорим тук? В началото предположих, че темата е малко по- обща.

# 22
  • Мнения: 4 841
Искрено се плаша от хора, които твърдят, че дивото им е напълно опитомено  newsm43  Защото това е на практика абсолютно невъзможно.  И който твърди обратното, или откровено лъже, или така го е подтиснал, че като избухне, по-добре да не си наблизо  Simple Smile
А то винаги се проявява. Затова най-добрия вариант е човек да намери начини да му дава поле за изява, а не да трупа критични количества.

# 23
  • Мнения: 4 892
Всъщност за семйния живот и ергенуването ли си говорим тук? В началото предположих, че темата е малко по- обща.


Аз разбрах, че е по-обща, но все пак отговорих по същество за семейния живот.
 
И в това отношение не се чувствам никак потисната, като искрено се надявам да не съм докарала страхова невроза на Флу-то.  Laughing 

Иначе що се отнася до характер, може да се каже, че издивявам понякога. Аз по принцип съм импулсивна и непокорна, а характер на човек трудно се опитомява. По-скоро бих го определила като друго.

# 24
  • Мнения: 0
Зове ме... опитвам се да се правя ,че не "чувам" обикновено...  Mr. Green ....и както написа един потребител вече,насъбира се и в един момент  newsm50

# 25
  • Мнения: 2 510
написа един потребител вече,насъбира се и в един момент  newsm50
Хващаме гората...

# 26
  • Мнения: X
По принцип нямах предвид веригите на брака. Но ако за някой това е един вид опитомяване, успокояване, улягане, коя съм аз, че да му давам насока на мисълта.
Аз постоянно съм в търсене на вътрешно равновесие, но трудно го постигам. На работа се опитват да ме променят, да ми поставят правила и граници. Дивото в мен се бунтува, тъй като досега при всеки опит за ограничение съм късала синджира. В крайна сметка излиза, че ако сама не се опитомя, животът ще ме опитоми. За жалост това, не ме кара да се чувствам особено щастлива, защото не искам да се превръщам в дресиран слон.
Не знам дали "да те зове дивото" е криза на средната възраст, но смятам, че да те зове в малки дози и редовно е здравословно и препоръчително, ако изобщо искаш да запазиш някаква самоличност.

# 27
  • Мнения: 2 237
Зове ме, много даже. Особено напоследък. И само да намеря и минимална възможност.......ще му се отдам  smile3508  (е в границите на нормата). Но аз съм си дивеч и туй златните клетки не са за мен  Naughty

# 28
  • Мнения: 4 892
buttinsky, според мен може би има доза дресура, но и порастване. Поне аз се припознавам в последния ти пост. Преди време си мислех, че искат да ме дресират, но сега осъзнавам, че за някои неща детската ми душа се е бунтувала. И не беше лошо. Вслушвали са се в мен, дори смятам, че са се променяли хора от поведението ми. За други неща се държах диво, направо детински и по-късно осъзнах. Сега при проява на някаква несправедливост, според моите критерии разбира се, дивото ме призовава и то никак не е дълбоко заспало в мен, напротив, част е от многото ми аз.

# 29
  • Мнения: X
Сега при проява на някаква несправедливост, според моите критерии разбира се, дивото ме призовава и то никак не е дълбоко заспало в мен, напротив, част е от многото ми аз.

Точно нещо такова имам предвид и аз. Ех тая справедливост, много навътре я вземам...

Общи условия

Активация на акаунт