Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 1 202

Шоколадово бонбонче, коментарът да се слагат спирали на ромките ми се струва неуместен и гнусен. Хайде да запазим добрия тон.
За проблемът с ромите трябва да се погрижи държавата с по - адекватно законодателство - например вместо да се изплащат пари на ръка, да се правят данъчни облекчения на майките в същите размери. Ромите, които не плащат данъци, няма да могат да се възползват тогава.



Не мисля, че коментара ми е неуместен, защото и в момента има социални програми, по които социалните обикалят сред ромите и преценят на коя жена да поставят спирала, защото самите те не се пазят и не знаят как да го правят.А и жените нямат нищо против тези мерки.Все пак колкото и деца да раждат, едва ли им е приятно да ги обричат на безпаричие, та затова са и тези мерки и те са си съвсем законни, затова съм ги и споменала.Не знам къде е гнусното в случая, все пак правителството е разрешило тези мерки.И никъде не съм обидила ромите, за да ми се отправя упрек по въпроса.

# 736
  • Мнения: 0
хахаххахаха мацки ама вие ще кажете че сте с икономическо образование всички, горкия аз философ  Grinning да се изкажа и аз по въпроса понеже съм от град с добро да не кажа обилно ромско население то като ходя на консултации виждам следното : майка ромка на 19 години с две деца чакаща трето и си мисля следното аз раждам първото си дете на 32 г. работя и плащам осигуровки от 24 годишна и най вероятно аз плащам майчинството на тази майка която няма и един ден стаж така, че "надявам се никой да не се е обидил"  Rolling Eyes но поне да не ме преварват по опашките.В тази държава законите работят против гражданите обедила съм се в това, а че съм част от малцинството не се и съмнявам, но тва е положението до саморазправа мога да стигна щото съм си доста бойна  Grinning но детето което лежи под сърцето ми някак си притъпява външния свят и ме кара тези месеци да се чувствам все едно сме само аз и то и тези неща някакси вървят встрани от мен така се чувствам аз философа  Hug

# 737
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Е аз като съм 19 годишна и чакам второто си дете сега сигурно трябва да се чувствам гузна,че някой от вас ще ми "плаща" майчинството ли  Laughing  ooooh!
Вие направо обърнахте темата в незнам какво..
Не са виновни циганките..Държавата ни е такава..Не е виновен този който яде баницата а този който я меси..

# 738
  • Мнения: 1 361
Момичета, винаги ще има две мнения по въпроса, така че ви предлагам да спрете да спорите вече newsm51

# 739
  • Мнения: 0
Красидика, г-жо Монк, благодаря за отговора! Hug Вероника, права си, че се пооляхме май(и аз,респективно Laughing), че и за баницата-също. Нека заровим томахавката до началото на новата тема, която се налага да се появи съвсем скоро, че ще ни заключат...някой интусиаст???

# 740
  • Мнения: 0
След малко пристига.

# 741
  • Мнения: 872
Не виждам какво ви притеснява, щом са ви наред осигуровките и договорите, ако ще и 3 години назад да ви гледат осигурителния доход. Да негодуват тези, които са имали намерение да шмекеруват.
Ivap , не си права .не всички са работили на едно и също място последните 2 години .Аз примерно последната една година си стъпих малко на краката и реших че мога " да си позволя да гледам дете.Преди това почти година бях без работа , а преди това съм работила на различни места с различни доходи .На мен примерно ми е най добре да върнат  10 години назад защото съм работила и 3 години с осигуровки на 1600 лева заплата .Толкова получавах , на толкова се осигурявах , ама сега никой няма да обърне внимание коква запшлата съм взимала преди 4 години, а нали се сещащ на такава заплата колко осигурвки влизат в държавата .така че осигуровките са ми наред , но ще взимам минимално майчинство , точно толкова ,колкото и едно моми4е работила на 4 часа последната 1 година .

# 742
# 743
  • Мнения: 513
Е аз като съм 19 годишна и чакам второто си дете сега сигурно трябва да се чувствам гузна,че някой от вас ще ми "плаща" майчинството ли  Laughing  ooooh!

Вероника е права, момичета, нали до сега скачахте, че майките току излязли от университета трябва да взимат повече помощи - а сега наопаки?

Колкото до спиралите - съмнявам се някой да осведомява ромките за рисковете или да ги преглежда регулярно след слагането  ooooh! Като ще се правим на такива самаряни - по нормалните страни има програми за образоване на хората, а не масово прилагане на контрацептивни методи. Ама айде, ще си мълча, щом било нормално да правим такива обобщаващи коментари на етническа основа.

Мами, няма общовалиден метод за изчисление на това майчинство - някой винаги ще попада в сивата зона. Номера е там да попадат възможно най - малко хора, без да се облагодетелстват малцинствата за сметка на средната класа, която всъщност издържа финансово държавата.

# 744
  • Мнения: 4
Jane Doe  Някои хора просто са принудени да се съгласят да ги осигуряват на минималната заплата и даже и на 4 часа само и само да имат работа.Защото без работа не се стои.А тук в при нас,в провинцията,както ни казвате трудно се намира подходяща работа.И ако работим едно и също нещо и в София взимат 800лв, тук за същото ще вземем 500лв.Така че има разлика.Но не ми се повдига тази тема.Тук няма профсъюзи и синдикати ,които да те защитят и се съгласяваш на всичко,което каже работодателят.Това е истината за съжаление.

# 745
  • Мнения: 4
Момичета,чухте ли какво казаха по новините?
ДЪРЖАВАТА ПЕСТИ ЗА СМЕТКА НА МАЙКИ И БЕЗРАБОТНИ.
Е,какво да говорим и обсъждаме повече Sad

# 746
  • Мнения: 1 361
vpaskova нека да спрем да обсъждаме майчинството Wink заповядай в новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619161.0

Общи условия

Активация на акаунт