Отговори
# 555
  • Мнения: 65
Жули,съжелявам за случая,но надявам се разбра какъв точно беше въпроса ми.Както казах,докато има хора които да бутат пари за отношение,ще има и такива които ще взимат.Но ще платиш на една смяна ами на другите дето ще дойдат за времето докато сме в болницата....аз затова попитах какво точно отношение искат,за какво ще се плаща?

# 556
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 790
Има го и обратният момент - когато си платил на някого, другите си правят пас, точно поради тази причина и с този довод.
Много съм против плащането - има си частни болници за тази цел, в държавните само създава кофти отношение към неплащащите.

За болничния сте длъжни да уведомите работодател в рамките на 3 дена. Кога ще го представите е друг въпрос.

# 557
  • Мнения: 65
Има го и обратният момент - когато си платил на някого, другите си правят пас, точно поради тази причина и с този довод.
Много съм против плащането - има си частни болници за тази цел, в държавните само създава кофти отношение към неплащащите.

За болничния сте длъжни да уведомите работодател в рамките на 3 дена. Кога ще го представите е друг въпрос.

След като е уведомен работодателя,болничния може да се представи и след завръщане на работа,а ако не се завърне, преди счетоводителя да е внесъл осигуровките трябва да е занесен за да може да се отчете в НОИ

# 558
  • Мнения: 133
Жули,съжелявам за случая,но надявам се разбра какъв точно беше въпроса ми.Както казах,докато има хора които да бутат пари за отношение,ще има и такива които ще взимат.Но ще платиш на една смяна ами на другите дето ще дойдат за времето докато сме в болницата....аз затова попитах какво точно отношение искат,за какво ще се плаща?
Аз ти разбрах въпроса, но всеки плаща за нещо, което го устройва. Едни плащат заради специалиста, други ще почерпят цялата смяна за по-добро отношение. В нашата държава за наше огромно съжаление, ако нямаш познати трябва да си платиш. Защото иначе получаваш отношение все едно си последния боклук на земята.

# 559
  • Мнения: 0
Леле момичета,аз пишя рядко,гледам да не мрънкам,ама вече не мога Sad
Толкова ми е некомфортно вече,че нямам думи.Особено вечер е ужас...Тежи ми,подпира ме,не мога да дишам сякаш,офффф Crazy
А като си легна...още по-лошо:(
Вие как сте,споделете Hug

# 560
  • София
  • Мнения: 865
Леле момичета,аз пишя рядко,гледам да не мрънкам,ама вече не мога Sad
Толкова ми е некомфортно вече,че нямам думи.Особено вечер е ужас...Тежи ми,подпира ме,не мога да дишам сякаш,офффф Crazy
А като си легна...още по-лошо:(
Вие как сте,споделете Hug

Не се оплаквай. Сега си представи GJK с две бебета по 2 кила са сигурно вече.

Марина, честито!

Моите бебета са по 1330 и 1380. Вървели големи. Добре ги храня Simple Smile

# 561
  • Мнения: 11
С риск да създам дразки в темата,искам да попитам...какво точно внимание очаквате да ви се обърне в болницата като родите?Чета постове от сорта..."ще платя да ми обърнат внимание", и се чудя на какво внимание се надявате и очаквате и защо си мислите че няма да ви се обърне ако не си платите.Извинявам се,но докато има хора които мислят,че с пари ще са по-добре прегледани,ще има и лекари които ще взимат пари за нещо което до преди известно време не се е плащало.
Колко пари струва новия живот?????
Аз мисля същото по този въпрос Peace

# 562
  • София
  • Мнения: 865
Аз ще платя за да:
- попадна в читави ръце (за което гаранция няма)
- попадна в нормална болница с нормални хигиенни условия
- попадна на добри неонатолози (гаранция пак няма)
- мога да капризнича, понеже съм лигла и ме е страх от всичко.
- ми обърнат специално внимание, тъй като съм с близнаци

Не на последно място отбелязвам, че колкото и да не ни се иска, парите миришат и променят ситуацията.

Също така ми е много грозно, че се налага да бъда искрена за по- горе изброените неща. Считам, че е мое право да получа всичко това, без да се притеснявам, че не съм дала и една стотинка! Но това е балканският манталитет!

# 563
  • USA
  • Мнения: 1 323
Аз питах тук дали черпят лекарите за раждането и за подаръци дали се носят и ме изгледаха много странно.Единственото нещо което се дава на израждащия те лекар е снимка на бебето и картичка-Благодаря! Ами наистина е глупаво да се плаща за нещо дето по принцип ти е работата и вече ти се е платило PeaceДано попаднем на добри специалисти и да се погрижат за нашето и това на бебетата ни здравето и после всички да споделяме с голямо блаженство за първата ни срежа с малките съкровища Praynig
GJK издържат твоите кукли до края на ноември,а за 10-ти сигурна съм ,че ще има родени и тогава.Просто ми стана интересно как така от 200 бебета няма повече с термин 10-ти  Laughing

# 564
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 790
Аз ще платя за да:
- попадна в читави ръце (за което гаранция няма)
- попадна в нормална болница с нормални хигиенни условия
- попадна на добри неонатолози (гаранция пак няма)
- мога да капризнича, понеже съм лигла и ме е страх от всичко.
- ми обърнат специално внимание, тъй като съм с близнаци


Дори да платите, гаранция няма за нито едно от нещата, освен за условията в болницата - да кажем една Токуда си е като хотел, а Майчин дом или Втора градска са на светлинни години.

# 565
  • Русе
  • Мнения: 2 613
Хубава тема сте подкарали....това с парите винаги ще е монета  две лица.Аз този път няма да имам възможност да плащам,така че ще видя какво е!Дано имам късмет! Praynig
 Хайде да кажа и аз нещо хубаво..намерих начин да пазарувам от Икеа!Така,че ,момичета дето не сте от София..просто давате паричките на куриерската служба и те си действат.Допълнително не се оскъпява,само пътя си плащате.Само трябва да разбера колко тежи матрачето от полиуретановата пяна,че не го пише в каталога.Дали е повече от 5кг??? newsm78
 АЗ на финала се сдобих с уникални дънки за бременни...от една втора употреба!Все си мисля че ще има кога да си нося,нали няма веднага да се вталя,я?!Даноо,ама надали! hahaha
Честито,Марина!А толкова не го вярваше..браво на теб!  bouquet

# 566
  • Мнения: 6
Има го и обратният момент - когато си платил на някого, другите си правят пас, точно поради тази причина и с този довод.
Много съм против плащането - има си частни болници за тази цел, в държавните само създава кофти отношение към неплащащите.

Абсолютно!!!  Peace Peace Peace

# 567
  • Мнения: 65
Всички държавни болници са "зле" пред частните,но това не значи че лъскавите условия дават гаранция за компетентни лекари.
Kalalily почерпка носиш ако искаш,аз на изписването на малката оставих в болницата една кутия бонбони и безалкохолно,да се почерпят,но не и преди да си тръгнем оттам.

# 568
  • София
  • Мнения: 26
Добър вечер,
Днес бях на запис на тонове. За първи път. Готино е. 20 мин слушаш бебето (имах чувството че и моят пулс беше ускорен, много странно), и бебка почна да хълца и така до края на записа  Heart Eyes
Освен това си поисках 45 дн.болничен. Написаха ми го но не ми го дадоха. Не съм си носела личната амбулаторна карта  ooooh! аз не знаех, че трябва, въобще имам ли такава? Утре ще ходя до личната, която досега не съм виждала да си искам такава карта. И така. Освен това ми взеха проба за микробиология, май ще излезе че имам нещо  Tired точно сега, на финала, ама ...

Като ви чета вече доста от вас са коментирали с докторите си раждането. Мен нищо не ме питат, не ми обясняват, нищооо! Все едно имаме цялото време на света пред нас ....

Отивам да пия чай и да ям шоколад  Blush и да ви чета

# 569
  • София
  • Мнения: 865
Тонита, личната амбулаторна карта се издава когато се родиш. Аз имам 3. Последната я купих от аптеката и отидох при личната да я завери и въведе в регистрите.

Общи условия

Активация на акаунт