Какво се случи и какво предстои да се случи?

  • 3 381
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
van Damage, какво значи колко хора могат да си позволят жилище в центъра? От 100 например двама, но това не значи, че останалите 98 не виждат къде се намират хубавите имоти. Това че, идвайки в столицата, някои правят компромис и се прежалват да обитават панелки, в забутани, крайни квартали, не значи нищо, освен че, изкривява картината на имотния пазар.  Sunglasses

# 16
  • Мнения: 0



Честно казано, разбирам интересът на хората, на които им предстои да купуват, купили са или продават, но не разбирам желанието ти да се регистрираш във форум за бременност, бебета и хранене, след като е видно, че те ни най-малко не те интересуват, и да пускаш провокации, защото приятелка на приятелка на жена ти си взела апартамент в ливадите Laughing има си форуми за имоти, или там не е интересно като при мамите?  Sunglasses


Госпожа, вече споделих още в началото, как открих този форум преди години и защо влязох тогава. Ако нещо не ви е ясно, може да го обсъдим на лични , без да занимаваме уважаемата аудитория.
Сега времената са преломни, сетих се за този случай и реших отново да видя  какви са нагласите на жените. Какво очакват, какви уроци са си взели, какво им нашепва вътрешния глас и прословутата им интуиция.... Какво лошо има да обсъдим?? Не бива така с лошото! Така ме нападнаха и предния път като казалх " балон", а после видяхме какво стана... Може пък този път аз да греша? Нека поразсъждаваме на глас...

# 17
  • Мнения: 4 916
Продължавам да чакам кога ще пуснат апартаментите по два за левче. Явно това е бъдещето.

# 18
  • Мнения: 0
.... Това че, идвайки в столицата, някои правят компромис и се прежалват да обитават панелки, в забутани, крайни квартали, не значи нищо, освен че, изкривява картината на имотния пазар.  Sunglasses

... и това, че някои само защото са родени в София , са готови да теглят безумни кредити и да дават целия си доход за изплащане на апартамент в центъра на София, а реално нямат два по един в джоба, също изкривява картината на имотния пазар, не мислиш ли?

# 19
  • Мнения: 1 788
Темата за какво е точно?
За настоящите и бъдещи тенденции на имотния пазар или за настоящото, миналото и бъдещото положение на разни хора?
Ако е за първото, вярно, хубаво е човек да е информиран и за тези неща, защото никога не знае какво може да излезе или какво точно ще му хрумне.
Ако е за второто - примери пред очите на всеки - колкото искаш. И за набълбукали се с непосилни кредити, и за такива, които са проявили малко повече ум да действат в точното време и да уловят перфектната оферта/сделка.
Не разбирам стремежът на много хора, че непременно трябва да имат още едно свое жилище, когато сменят града на работата си (нали си имат някъде все пак наследствени). Може би са водени от известна доза сигурност, че няма да останат на улицата поне, ако загубят работата си. Но от друга страна - без пари и сметки не можеш да платиш, а не можеш и да се храниш, какво ли ще те стопли един апартамент някъде си... Под наем понякога излиза даже по-евтино, отколкото да изплащаш кредит. А и си свободен да избираш както района, така и града, така и работата си...

# 20
  • Мнения: 0
Не се сърди човече, аватара ти ме върна назад във времето като черно бяла лента по първа в детството... Това на снимакта онова същото ли е, което беше преди 4 годни, когато влязох за пръв и последен път?  Боже колко е пораснало, да ти е живо и здраво!

Сори за офф-а.  Peace

# 21
  • Мнения: 4 300
Здрасти, Сели  Flutter

# 22
# 23
  • Мнения: 10 547
.... Това че, идвайки в столицата, някои правят компромис и се прежалват да обитават панелки, в забутани, крайни квартали, не значи нищо, освен че, изкривява картината на имотния пазар.  Sunglasses

... и това, че някои само защото са родени в София , са готови да теглят безумни кредити и да дават целия си доход за изплащане на апартамент в центъра на София, а реално нямат два по един в джоба, също изкривява картината на имотния пазар, не мислиш ли?

Не, не мисля, защото тези хора са единици, за разлика от другите. Благодарение на желанието на хилядите драпащи за жилище в София имотният балон се надува ли, надува, и ако не беше дошла игличката- световната финансова криза /колко грандоманско звучи Simple Smile/ то сега сигурно цената на квадратен метър имот в Люлин, щеше да достигне тази в Ню Йорк.
А дори и онези, купили жилище в по-непретенциозен район, отново са притиснати финансово, защото кризата оказа влияние най-вече хората със средни и ниски доходи.

# 24
  • Мнения: 46 526
...Тук хората са готови да дават 90% от доходите си за изплащане на ипотека, но само да е негово и да е топ ъф дъ топ.  Примери много, но да не навлизаме в детайли, че някои могат да се разпознаят. Wink



Като опре до плащане, българинът си преценява трезво нещата, има и определена група, която е по изхвърлянията, но тя е доста по-малка, за щастие, така че не обобщавай, точно обратното е Peace

Andariel, това е така, спор няма, във всеки един център на столица е така, но семействата с деца не живеят там, т.е. хубав е, за инвестиция, за офис, за хора без деца или с вече големи такива. Аз от моя гледна точка в момента казах, че не ми покрива изискванията, но това, че аз и др. семейства бягаме от него, не значи, че няма търсене. Напротив, винаги има, а предлагането е ограничено, защото за разлика от другите части, големината му е относително постоянна  Peace




Госпожа, вече споделих още в началото, как открих този форум преди години и защо влязох тогава. Ако нещо не ви е ясно, може да го обсъдим на лични , без да занимаваме уважаемата аудитория.
Сега времената са преломни, сетих се за този случай и реших отново да видя  какви са нагласите на жените. Какво очакват, какви уроци са си взели, какво им нашепва вътрешния глас и прословутата им интуиция.... Какво лошо има да обсъдим?? Не бива така с лошото! Така ме нападнаха и предния път като казалх " балон", а после видяхме какво стана... Може пък този път аз да греша? Нека поразсъждаваме на глас...


Нищо лично Peace просто погледнах старите теми и видях, че няма нито една пусната от майка Laughing новорегистрирани, влизат точно с цел имоти и повече нищо, пък тук не е форум за имоти. Но както и да е, явно сме интересна група  Laughing


Не се сърди човече, аватара ти ме върна назад във времето като черно бяла лента по първа в детството... Това на снимакта онова същото ли е, което беше преди 4 годни, когато влязох за пръв и последен път?  Боже колко е пораснало, да ти е живо и здраво!

Сори за офф-а.  Peace

Същото, расте с темпове обратно пропорционални на цените на имотите  Mr. Green


Да не се хабя повече значи  Simple Smile
Присъединявам се и аз към поздрава тогава Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 17 300
Винаги съм вярвал в тяхната интуиция и въпреки, че никога не са разбирали от тази материя , (визирам пари, банки, инвестиции...)

Лоши, глупави майки, глупави, глупави женички, що не си стоите в кухнята и не си говорите за памперси, ми за пари, банки и инвестиции мислите! За пари говорят само мъжете, къш с един парцал до печката, сладките ми!

Разбрахме, много сме глупави, имотният балон майките го надуха, щото искаха да се фукат с големи жилища и корейски джипове. Отиваме в ъгъла да се срамуваме и докато сме там, ще си поизпилим ноктите и ще си оскубем веждите, току-виж ни забелязал някой Фон, който си има скромен дом на село при мама и имотни балони не надува.

# 26
  • Мнения: 24 467
Бърденце, миличко, че то предимно мъжете се подлъгаха 2007 г. да инвестират в надценени недвижими имоти.
Ех, ако бяха взели по едно бащинство тогаз... нямаше да има толкоз лоши кредити сега и толкоз изнесени на публична продан непродаваеми имоти от гадните съдебни изпълнители сега. Пък що дела тръгнаха за наложени принудителни мерки за неплатени задължения над 5 хлд. лв. основно към банки... Добре, че ВАС предприе политика да ги отмени, че населението да си поеме къмто чужбината да изкарва барем за хляба.  Wink


хххххххххххххх
О, центрове- само за работа и офиси стават. Там и на ръка пари да имам- няма да си купя жилище, не ми се връзва с живеене никак. Съгласна съм с Човечето по този въпрос. И да- не се "хаби", не си струва.  Laughing

Един човек се бухна така /със заем/ с цял етаж и сега се чуди какво да го прави. Център идеален. Няма питания дори за цена, ка- моли за преговори с купувачи.

Помня и аз едни теми, но спомените ми са точно като за балон още през 2007 г. и доста гласове, които смятаха кога ще се пукне, а не дали.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 300
Бърденце, миличко, че то предимно мъжете се подлъгаха 2007 г. да инвестират в надценени недвижими имоти.
Ех, ако бяха взели по едно бащинство тогаз... нямаше да има толкоз лоши кредити сега и толкоз изнесени на публична продан непродаваеми имоти от гадните съдебни изпълнители сега.

Знам, Джуди, затова са ми смешни воплите на автора  Laughing 

Доколкото схващам, в основата проблемът се корени в приятелката на жена му, която е взела кредит, взела си е апартамент и го натрива в носа на милото семейство. И тя е от лошите бг-мами, дето надуха балона, дааам.

# 28
  • Мнения: 24 467
Опущих- таз приятелка сега плаща ли си заема или ще продава?  Laughing
Всъщност влязох да прочета отговора на другия въпрос- "Какво ни чака?". Мисля да намина към подфорума за захранването, там може да намеря отговор, понеже тука още го няма.

Сега се сетих- в една от онези теми имаше снимка, май от "Ливадите" беше, един лифт минаваше покрай балкон.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 300
Опущих- таз приятелка сега плаща ли си заема или ще продава?  Laughing

Историята мълчи  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт