Какво се случи и какво предстои да се случи?

  • 3 385
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравейте. Преди повече от 4 години, благодарение на един неволно дочут разговор между жена ми и нейни приятелки, разбрах за съществуването на този форум.  Вероятно нямаше да обърна никакво внимание,  ако не бяха сменили така рязко темата -  от кърмене към прогнози за развитието на цените на имотите.  Еуфорията на имотния пазар тогава беше в апогея си и ми стана интересно, какво мислят по този въпрос майките.  Винаги съм вярвал в тяхната интуиция и въпреки, че никога не са разбирали от тази материя , (визирам пари, банки, инвестиции...) именно тя е причината да вземат в много случаи правилното решение.  Регистрирах се във форума  (дори вече не помня с какъв ник и парола)  и намерих въпросните теми за цените на имотите и фондовата борса.  В следващите няколко часа искрено се позабавлявах, най-вече с лекотата и смелостта, с която се правеха прогнозите за вечен растеж  и категоричността, с която се отричаше възможността да се загуби от инвестиция в имот. Правя веднага едно уточнение – около 99% от прогнозиращите дами във въпросните теми, нямаха лични средства за инвестиции или ако имаха, то те бяха твърде ограничени. Разчиташе се естествено на заемни средстава, изцяло или частично. Опитах се да кажа нещо за балон, но автоматично бях обявен за жалък комплексар, който нищо не разбира от живота като цяло.  Няколко месеца по-късно, една от приятелките на жена ми, с които започна темата, ни покани в новия си просторен  апартамент, в още по нов за София квартал, все още без улици и осветление, но вече обявен за престижен. Общо взето  цяла вечер се говореше за стотици хиляди евра, за двойно покачване само след 3-4  години и че човек  трябва да знае какво иска и да действа, а аз бях принуден стоически да изтърпя подигравателните подмятания по мой адрес – „а ти с твойте ниви няма ли поне  един трактор да си купиш или ще си ги копаш на ръка?” , „ ... а ТКЗС-то поне дава ли некоя бутилка олио за рента.. Хахахаха”.... Защо ви разказвам всичко това ли? Защото искам да ви кажа всъщност с няколко думи какво се случи през последните години.  Целият този подем и растеж  е балон. И той се дължи единствено на парите, които идваха от вън, на кредитирането и строителството.  Банковите клонове никнеха като гъби на всеки ъгъл, новите кооперации също. Баровците, но истинските,  не говорим за дребните тарикати, извадиха парите от офшорните сметки и започнаха яко да строят. Всичко живо хукна към София, където  без проблем си намираха работа за 4 цифрени заплати и се почувстваха богати. Банките щедро им даваха кредити for lifetime и безумно високи  лихви, за да купуват скъпо и пре скъпо нови жилища.  Ново жилище в престижен нов квартал обаче, без нова плазма и корейски джип в гаража не върви.  Хората извадиха нотариалните актове и продадоха наследствените ниви на безценица ( за кво са им , няма да се връщат на село я) , на същите тези, които им продадоха скъпите апартаменти.  И както се пее в една детска песничка ( все пак сме във форум за майки и деца) -  всеки знае кво се случи, кой бе крив кой прав....  Сега, 4 години по-късно,  цените на апартаментите са с 30-40% надолу, а тези на пустеещите ниви – с над 100% нагоре.  Пишман „ upper middle class”-ата ни не може да си обслужва ипотеките и лизингите, работа няма , а дори и да има е повече от зле платена, гастарбайтерите пари не пращат  и май ще се наложи да купуват обратно дедовите ниви, само че двойно и тройно по-скъпо... За това нека хубаво поразсъждаваме и да си дадем сметка – какво се случи и какво ни чака?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 18 023
Линк към темата, където "мамите" са прогнозирали, може ли?

# 2
  • Мнения: 0
Линк към темата, където "мамите" са прогнозирали, може ли?

Признавам си, че ме затрудняваш. Бяха 2 различни теми за цените на имотите и една за фондовата борса. Наистина не знам как и къде да търся.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
напишИ "имотен балон" и би трябвало да излязат.
Помня ги тези култови теми, какви батални сцени се разиграваха само! Аз бях в лагера на скептиците и дружно обяснявахме, вадихме аргументи за балоните и цените, ама нъцки! Накрая се оказа, че ние сме балами, които никак не разбират от икономика и няма, просто няма начин цените да не се качват още!
Колкото до цените на имотите сега, оставам с впеччатлението, че падат цените на "лошите" имоти, а тези, които и преди си бяха скъпи, още си държат цената, защото собствениците все още вярват, че могат да ги продадат скъпо. Още малко криза и те ще кандисат.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 461
За това нека хубаво поразсъждаваме и да си дадем сметка – какво се случи и какво ни чака?
Какво има за разсъждаване? Подбирайте си информационните ресурси по- сериозно поне, когато става въпрос за пари. Пена и Гина винаги ще настояват и други да постъпят като тях и това е валидно за всички въпроси от Раждането естествено или секцио, през кърменето и адаптираното мляко до покупката на имоти. Нарича се споделена отговорност. Милион пъти досадно дудна тук, че "Всички го правят" не е философския камък на успеха в нито едно занимание, но уви. Стадното чувство е по- силно при много хора. И като към това прибавим пълната липса на финансова култура у нас предвид дългите соц години къде остава място за анализ?

 За цените на имотите сега- уж пазара следва да се сегментира, но то стана обратното. Скъпото остава скъпо, но по него рядко има сделки. Панелките и едностайките си вървят, защото са свързани с нуждата от жилище, а не с инвестиции или престиж. Това е моето повърхностно впечатление.

# 5
  • Мнения: 46 572
Спомням си темите.
Но по мои спомени всички прогнозираха спад. Което е нормално за криза. Също така всички писаха, че в България се съмняваме да има подобен бум на цените като преди няколко години, той си е характерен за всеки нов свободен пазар, после е по-кротичко.

Това, че на нас ни е първата, не значи, че не съществува в световен мащаб, хората отдавна свободно си купуват и продават, и колкото ида сме слепи, все някъде ще попаднем на информация как се развива една криза, какво става преди и след нея, но факт - след кризата недвижимите имоти пак тръгват нагоре - до следващата криза...

Луксозните имоти имат най-голям спад, нормално, те са на безбожни цени, търсенето им винаги е било малко.

С колко точно са паднали цените е сложно да се каже, защото няма статистика за реалните продажни цени, изповядва се на данъчна оценка. А за база в сравненията се използват офертни цени, които нямат нищо общо с реалните. Пример, в Люлин 8 гледахме един за 87000 евро, а тогава аналогични се продаваха за 55-60 000 евро. Сега подобни за по 42-46000 евро. Ако сравняваме офертните, спаднали са са 50% (нищо, че никога никой не е продал на 87000 Mr. Green), ако се сравняват реално реализирани продажби, спадът е към 20%.

А за хората, които си купуват имоти в калта, кризата им е най-малкия проблем  Rolling Eyes


И имам чувството, че буквално злорадстваш за женицата, толкова грозна черта на българина...
На мен пък ми е жал за наши приятели, които щяха да купуват преди 2002-3 г. 3-ст. в Мусагеница за 18000 евро и не се решиха да купят (някой им казал, че ще падат цените), парите вече ги няма, изпи се и се изяде всичко, а и да ги имаха, сега нищо не може да се вземе с тях, та се местят от наем на наем.

Личния ми опит, купихме 2004 и 2008, при първия спад няма, тогава бяха ниски, сега е с 20000 евро отгоре, втория е със спад около 6000 евро, но пък толкова горе долу сме получили от наема му. Не съжаляваме, сега не бихме могли да купим.

Но правилно или грешно, човек може да каже след 10-20-30 г., имотът не е нещо за 1 ден  Peace
И от гледната точка зависи, ако мама и тате са ти дали нещо, гледаш с по-друго око като си на сигурно  Simple Smile

...Скъпото остава скъпо, но по него рядко има сделки. Панелките и едностайките си вървят, защото са свързани с нуждата от жилище, а не с инвестиции или престиж. Това е моето повърхностно впечатление.

Впечатлението ти е правилно Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Гарсониерите винаги са били доста скъпи в сравнение с двустайните и тристайните.

Не се сърди, едва в последната тема започна превесът на спада, в пъървата бяха най-лютите битки, защото тогава балонът все още се надуваше.

# 7
  • Мнения: 0
... и ми се струваше, че най-много надуват тези, които тъкмо бяха купили.  Wink


ПП. щях да кажа , че и сега пак "надуват"  Whistling , ама аре да не ме обвини пак госпожата, че зллорадствам...


Винаги ми е било смешно като някой каже " при хубавите имоти спад няма ..." Кво значи "хубави"? Те и в Ливадите ги продаваха за хубави, дори за най-хубави, а спада там май най-голям....  Thinking

# 8
  • Мнения: 10 547
Ах, сега какво е хубав имот- качествено строителство, добра локация и пр. бла-бла. Ако за пришълеца Манастирски ливади е хубав имот в столицата, то за други това е нещо около Попа. Та това че, някой те убеждава, че нещо е добро, то не е задължително, това да е така, нали?

Какво да му е хубавото на панелка на последната спирка на метрото в Обеля?

# 9
  • Мнения: 4 916
Верно, уточнете какво е хубав имот, щото вече се появиха разминавания.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Например, "хубави" са тези в идеалния ценнтър на София, и то в по-хубавата част на центъра и в по0широкия пръстен на центъра. Не става въпрос за всяка кооперация, дето едва се държи или е "от другата страна" на някои улици. Един нормален апартамент, дори да е без никакви подобрения, стига да е в свястна и поддържана кооперация, трудно ще свали цената си драстично. Кварталът има значение.

# 11
  • Мнения: 46 572
Винаги ми е било смешно като някой каже " при хубавите имоти спад няма ..." Кво значи "хубави"? Те и в Ливадите ги продаваха за хубави, дори за най-хубави, а спада там май най-голям....  Thinking


И златни могат да им казват, но човек трябва да може да прецени сам за себе си, не да купува без да го е виждал, защото някой му казал, че това е престижен квартал.


Честно казано, разбирам интересът на хората, на които им предстои да купуват, купили са или продават, но не разбирам желанието ти да се регистрираш във форум за бременност, бебета и хранене, след като е видно, че те ни най-малко не те интересуват, и да пускаш провокации, защото приятелка на приятелка на жена ти си взела апартамент в ливадите Laughing има си форуми за имоти, или там не е интересно като при мамите?  Sunglasses

Andariel, въпрос на вкус е. Аз не бих живяла в центъра, особено сега, с дете. Трябва ми (и на него) въздух. За всеки хубаво е различно, но има доста голям % хора, които се водят по чуждите предпочитания, единствено тях е мога да разбера, но - всички си има глава на раменете Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Не става въпрос за субективното кой къде не би живял, а за числа. Имотите в центъра са с високи цени от доста години, къде за живеене, къде за офиси. Манастирските ливади има накъде да ги разшириш (имам само смътна представа къде се намират), ама центърът няма накъде да мръдне повече, нито Люлин, нито Красно село някога ще станаат център.

# 13
  • Мнения: 0
OK, центъра на София - съгласен съм. Но колко хора реално, казвам РЕАЛНО, биха могли да си позволят апартамент там?? Ако проведем една анкета тук - сигурно всяка втора би могла. Странно и смешно. А ако направим една анкета примерно сред парижани, колко от тях могат да си позволят апартамент в центъра на Париж, какъв ли ще е резултата??? Ще кажете - да, но в Париж е много по-скъпо от колкото в София. Аз ще кажа -Да, така е, но и парижани са много по-богати от вас, нали?  И какво излиза - въпрос на манталитет и нагласа. Тук хората са готови да дават 90% от доходите си за изплащане на ипотека, но само да е негово и да е топ ъф дъ топ.  Примери много, но да не навлизаме в детайли, че някои могат да се разпознаят. Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Критериятт е сравнително лесен - колкото по-стар е кварталът, по-близо до центъра и с повече зелени площи и добри училища, толкова по-хубави са имотите. Виж картата на София с нейните относително концентрични кръгове и ще се ориентираш. Теглиш една черта по дължината на... да кажем, булевард Сливница и гледаш всичко надолу от чертата (т.е. в посока НДК).

# 15
  • Мнения: 10 547
van Damage, какво значи колко хора могат да си позволят жилище в центъра? От 100 например двама, но това не значи, че останалите 98 не виждат къде се намират хубавите имоти. Това че, идвайки в столицата, някои правят компромис и се прежалват да обитават панелки, в забутани, крайни квартали, не значи нищо, освен че, изкривява картината на имотния пазар.  Sunglasses

# 16
  • Мнения: 0



Честно казано, разбирам интересът на хората, на които им предстои да купуват, купили са или продават, но не разбирам желанието ти да се регистрираш във форум за бременност, бебета и хранене, след като е видно, че те ни най-малко не те интересуват, и да пускаш провокации, защото приятелка на приятелка на жена ти си взела апартамент в ливадите Laughing има си форуми за имоти, или там не е интересно като при мамите?  Sunglasses


Госпожа, вече споделих още в началото, как открих този форум преди години и защо влязох тогава. Ако нещо не ви е ясно, може да го обсъдим на лични , без да занимаваме уважаемата аудитория.
Сега времената са преломни, сетих се за този случай и реших отново да видя  какви са нагласите на жените. Какво очакват, какви уроци са си взели, какво им нашепва вътрешния глас и прословутата им интуиция.... Какво лошо има да обсъдим?? Не бива така с лошото! Така ме нападнаха и предния път като казалх " балон", а после видяхме какво стана... Може пък този път аз да греша? Нека поразсъждаваме на глас...

# 17
  • Мнения: 4 916
Продължавам да чакам кога ще пуснат апартаментите по два за левче. Явно това е бъдещето.

# 18
  • Мнения: 0
.... Това че, идвайки в столицата, някои правят компромис и се прежалват да обитават панелки, в забутани, крайни квартали, не значи нищо, освен че, изкривява картината на имотния пазар.  Sunglasses

... и това, че някои само защото са родени в София , са готови да теглят безумни кредити и да дават целия си доход за изплащане на апартамент в центъра на София, а реално нямат два по един в джоба, също изкривява картината на имотния пазар, не мислиш ли?

# 19
  • Мнения: 1 788
Темата за какво е точно?
За настоящите и бъдещи тенденции на имотния пазар или за настоящото, миналото и бъдещото положение на разни хора?
Ако е за първото, вярно, хубаво е човек да е информиран и за тези неща, защото никога не знае какво може да излезе или какво точно ще му хрумне.
Ако е за второто - примери пред очите на всеки - колкото искаш. И за набълбукали се с непосилни кредити, и за такива, които са проявили малко повече ум да действат в точното време и да уловят перфектната оферта/сделка.
Не разбирам стремежът на много хора, че непременно трябва да имат още едно свое жилище, когато сменят града на работата си (нали си имат някъде все пак наследствени). Може би са водени от известна доза сигурност, че няма да останат на улицата поне, ако загубят работата си. Но от друга страна - без пари и сметки не можеш да платиш, а не можеш и да се храниш, какво ли ще те стопли един апартамент някъде си... Под наем понякога излиза даже по-евтино, отколкото да изплащаш кредит. А и си свободен да избираш както района, така и града, така и работата си...

# 20
  • Мнения: 0
Не се сърди човече, аватара ти ме върна назад във времето като черно бяла лента по първа в детството... Това на снимакта онова същото ли е, което беше преди 4 годни, когато влязох за пръв и последен път?  Боже колко е пораснало, да ти е живо и здраво!

Сори за офф-а.  Peace

# 21
  • Мнения: 4 300
Здрасти, Сели  Flutter

# 22
# 23
  • Мнения: 10 547
.... Това че, идвайки в столицата, някои правят компромис и се прежалват да обитават панелки, в забутани, крайни квартали, не значи нищо, освен че, изкривява картината на имотния пазар.  Sunglasses

... и това, че някои само защото са родени в София , са готови да теглят безумни кредити и да дават целия си доход за изплащане на апартамент в центъра на София, а реално нямат два по един в джоба, също изкривява картината на имотния пазар, не мислиш ли?

Не, не мисля, защото тези хора са единици, за разлика от другите. Благодарение на желанието на хилядите драпащи за жилище в София имотният балон се надува ли, надува, и ако не беше дошла игличката- световната финансова криза /колко грандоманско звучи Simple Smile/ то сега сигурно цената на квадратен метър имот в Люлин, щеше да достигне тази в Ню Йорк.
А дори и онези, купили жилище в по-непретенциозен район, отново са притиснати финансово, защото кризата оказа влияние най-вече хората със средни и ниски доходи.

# 24
  • Мнения: 46 572
...Тук хората са готови да дават 90% от доходите си за изплащане на ипотека, но само да е негово и да е топ ъф дъ топ.  Примери много, но да не навлизаме в детайли, че някои могат да се разпознаят. Wink



Като опре до плащане, българинът си преценява трезво нещата, има и определена група, която е по изхвърлянията, но тя е доста по-малка, за щастие, така че не обобщавай, точно обратното е Peace

Andariel, това е така, спор няма, във всеки един център на столица е така, но семействата с деца не живеят там, т.е. хубав е, за инвестиция, за офис, за хора без деца или с вече големи такива. Аз от моя гледна точка в момента казах, че не ми покрива изискванията, но това, че аз и др. семейства бягаме от него, не значи, че няма търсене. Напротив, винаги има, а предлагането е ограничено, защото за разлика от другите части, големината му е относително постоянна  Peace




Госпожа, вече споделих още в началото, как открих този форум преди години и защо влязох тогава. Ако нещо не ви е ясно, може да го обсъдим на лични , без да занимаваме уважаемата аудитория.
Сега времената са преломни, сетих се за този случай и реших отново да видя  какви са нагласите на жените. Какво очакват, какви уроци са си взели, какво им нашепва вътрешния глас и прословутата им интуиция.... Какво лошо има да обсъдим?? Не бива така с лошото! Така ме нападнаха и предния път като казалх " балон", а после видяхме какво стана... Може пък този път аз да греша? Нека поразсъждаваме на глас...


Нищо лично Peace просто погледнах старите теми и видях, че няма нито една пусната от майка Laughing новорегистрирани, влизат точно с цел имоти и повече нищо, пък тук не е форум за имоти. Но както и да е, явно сме интересна група  Laughing


Не се сърди човече, аватара ти ме върна назад във времето като черно бяла лента по първа в детството... Това на снимакта онова същото ли е, което беше преди 4 годни, когато влязох за пръв и последен път?  Боже колко е пораснало, да ти е живо и здраво!

Сори за офф-а.  Peace

Същото, расте с темпове обратно пропорционални на цените на имотите  Mr. Green


Да не се хабя повече значи  Simple Smile
Присъединявам се и аз към поздрава тогава Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 17 338
Винаги съм вярвал в тяхната интуиция и въпреки, че никога не са разбирали от тази материя , (визирам пари, банки, инвестиции...)

Лоши, глупави майки, глупави, глупави женички, що не си стоите в кухнята и не си говорите за памперси, ми за пари, банки и инвестиции мислите! За пари говорят само мъжете, къш с един парцал до печката, сладките ми!

Разбрахме, много сме глупави, имотният балон майките го надуха, щото искаха да се фукат с големи жилища и корейски джипове. Отиваме в ъгъла да се срамуваме и докато сме там, ще си поизпилим ноктите и ще си оскубем веждите, току-виж ни забелязал някой Фон, който си има скромен дом на село при мама и имотни балони не надува.

# 26
  • Мнения: 24 467
Бърденце, миличко, че то предимно мъжете се подлъгаха 2007 г. да инвестират в надценени недвижими имоти.
Ех, ако бяха взели по едно бащинство тогаз... нямаше да има толкоз лоши кредити сега и толкоз изнесени на публична продан непродаваеми имоти от гадните съдебни изпълнители сега. Пък що дела тръгнаха за наложени принудителни мерки за неплатени задължения над 5 хлд. лв. основно към банки... Добре, че ВАС предприе политика да ги отмени, че населението да си поеме къмто чужбината да изкарва барем за хляба.  Wink


хххххххххххххх
О, центрове- само за работа и офиси стават. Там и на ръка пари да имам- няма да си купя жилище, не ми се връзва с живеене никак. Съгласна съм с Човечето по този въпрос. И да- не се "хаби", не си струва.  Laughing

Един човек се бухна така /със заем/ с цял етаж и сега се чуди какво да го прави. Център идеален. Няма питания дори за цена, ка- моли за преговори с купувачи.

Помня и аз едни теми, но спомените ми са точно като за балон още през 2007 г. и доста гласове, които смятаха кога ще се пукне, а не дали.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 338
Бърденце, миличко, че то предимно мъжете се подлъгаха 2007 г. да инвестират в надценени недвижими имоти.
Ех, ако бяха взели по едно бащинство тогаз... нямаше да има толкоз лоши кредити сега и толкоз изнесени на публична продан непродаваеми имоти от гадните съдебни изпълнители сега.

Знам, Джуди, затова са ми смешни воплите на автора  Laughing 

Доколкото схващам, в основата проблемът се корени в приятелката на жена му, която е взела кредит, взела си е апартамент и го натрива в носа на милото семейство. И тя е от лошите бг-мами, дето надуха балона, дааам.

# 28
  • Мнения: 24 467
Опущих- таз приятелка сега плаща ли си заема или ще продава?  Laughing
Всъщност влязох да прочета отговора на другия въпрос- "Какво ни чака?". Мисля да намина към подфорума за захранването, там може да намеря отговор, понеже тука още го няма.

Сега се сетих- в една от онези теми имаше снимка, май от "Ливадите" беше, един лифт минаваше покрай балкон.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 338
Опущих- таз приятелка сега плаща ли си заема или ще продава?  Laughing

Историята мълчи  Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Ааа, вярно, сега се  сетих за тази снимка! Направо "култова"!

# 31
  • Мнения: 24 467
Опущих- таз приятелка сега плаща ли си заема или ще продава?  Laughing

Историята мълчи  Laughing
Ш'си ка'е тя, темата тъкмо набира ход.

# 32
  • Мнения: 0
Бърденце, миличко, че то предимно мъжете се подлъгаха 2007 г. да инвестират в надценени недвижими имоти.
Ех, ако бяха взели по едно бащинство тогаз... нямаше да има толкоз лоши кредити сега и толкоз изнесени на публична продан непродаваеми имоти от гадните съдебни изпълнители сега.

Знам, Джуди, затова са ми смешни воплите на автора  Laughing 

Доколкото схващам, в основата проблемът се корени в приятелката на жена му, която е взела кредит, взела си е апартамент и го натрива в носа на милото семейство. И тя е от лошите бг-мами, дето надуха балона, дааам.

За съжаление нищо не схващаш. Или схващаш, но доста погрешно. Необходимо е да погледнеш на въпроса глобално. Ти, както повечето жени, гледаш на подобни въпроси единствено през призмата на собствените си ежедневни проблеми и опит. А тук говорим за глобални неща, за перспектива, за сбор от очаквани и неочаквани събития, за ирационално поведение на пазарите... Нещо коренно различно, от това, в което ти е силата. Но това е разбираемо, защото мусаката, кърменето и майчинските няма как да бъдат ирационални и глобални, а си следват своите простички правила.  Peace

# 33
  • Мнения: 24 467
Ба аз няма как да си представя нещо по- глобално от кърменето и майчинството, да речем, ма нищо.
Какво стана с приятелката, все пак? На база на какво ще си мъдруваме изводите за бъдещето, като не знаем тя ще го плаща ли това жилище или то виси нейде по обявите из съдилищата с  първоначална цена и дата за оглед?
А твоите земеделски земи сега как вървят?
Трактор купи ли, ползваш ли го?

# 34
  • Мнения: 1 210
Бърденце, миличко, че то предимно мъжете се подлъгаха 2007 г. да инвестират в надценени недвижими имоти.
Ех, ако бяха взели по едно бащинство тогаз... нямаше да има толкоз лоши кредити сега и толкоз изнесени на публична продан непродаваеми имоти от гадните съдебни изпълнители сега.

Знам, Джуди, затова са ми смешни воплите на автора  Laughing 


Важно според мен е не кой в какво инвестира тогава, а кой, повтарям, кой го подкокороса! И ако това не е жена му (ако не е семеен само, във всички останали случаи е тя), то тогава е майката, съседката, в краен случай- кучката. Някой да е срещал жена финансист по нашите ширини, че ми стана интересно? А финансист- майка (ако не прекалявам)?

Не разбрах темата. Авторът иска да проучи бъдещите имотни пазари чрез интуиция или търси удовлетворение тип "казах ви аз, ама не слушате".
Фръцвам се да пиша решения, нека авторът ме извини, щях да се фръцна да...сготвя например, но се опитвам да оправя света.

Успокоявам все пак, че никога нищо не продавам- нито наследствените мрачни апартаменти в идеален център, нито просторния си дом в южен квартал, нито лятната си къща в Банкя, с двора и слънцето. Имам земи и къщи в провинцията, не ги използвам, но и тях не продавам. Така съм научена, увеличавам спечеленото. Много съм непредприемчива и закостеняла, значи.


Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 16:28 от вълшебница

# 35
  • Мнения: 24 467
И ти си права. Затова мъжът следва да става пълнолетен едва къмто 40- тата си година и то след обстоен психологически преглед, при който основно да се отговори на въпроса подлежи ли на подкокоросване лесно или не.

Без друго от мъжа зависят глобалните неща, както се казваше, като въпросите за войната и мира. Дребните проблеми, като къде ще се вкарат финансите семейни в близките 30 години, да си ги решават женорята.

# 36
  • Мнения: 0
Ба аз няма как да си представя нещо по- глобално от кърменето и майчинството, да речем, ма нищо.
Какво стана с приятелката, все пак? На база на какво ще си мъдруваме изводите за бъдещето, като не знаем тя ще го плаща ли това жилище или то виси нейде по обявите из съдилищата с  първоначална цена и дата за оглед?
А твоите земеделски земи сега как вървят?
Трактор купи ли, ползваш ли го?


Приятелката я оставете. Тя е една от хилядите, които тръгнаха с големите кошници (... и им ги напълниха, но не с гъбки, а с нещо друго Wink ) и сега се чуди как да свърже двата края, след като всяка първа седмица от месеца си плати вноските...
Моите земеделски земи вървят повече от добре. Средната ми покупна цена ( за трите години, през които купувах ) е 110 лв/дка. Питай гугъл  ( или майките из Добруджа) колко върви в момента... Wink А трактор ще си купя, и то Лаборджини, но чак след като ги продам догодина. Ей така за кеф и за да ми завиждат като го спра пред Син Сити, ако се сещаш...

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Ха, ха, това ми хареса! Само един малък проблем съзирам - на 40 ги хващат лудите и се държат бетер пубери. Абе, на мъжете никакво пълнолетие не им се полага, и без това цял живот се оправдават с това, че мъжете винаги си оставали момчета, пък после се сърдят, че жените им се отнасят с тях като с първото дете в семейството!  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 24 467
Ба аз няма как да си представя нещо по- глобално от кърменето и майчинството, да речем, ма нищо.
Какво стана с приятелката, все пак? На база на какво ще си мъдруваме изводите за бъдещето, като не знаем тя ще го плаща ли това жилище или то виси нейде по обявите из съдилищата с  първоначална цена и дата за оглед?
А твоите земеделски земи сега как вървят?
Трактор купи ли, ползваш ли го?


Приятелката я оставете. Тя е една от хилядите, които тръгнаха с големите кошници (... и им ги напълниха, но не с гъбки, а с нещо друго Wink ) и сега се чуди как да свърже двата края, след като всяка първа седмица от месеца си плати вноските...
Моите земеделски земи вървят повече от добре. Средната ми покупна цена ( за трите години, през които купувах ) е 110 лв/дка. Питай гугъл  ( или майките из Добруджа) колко върви в момента... Wink А трактор ще си купя, и то Лаборджини, но чак след като ги продам догодина. Ей така за кеф и за да ми завиждат като го спра пред Син Сити, ако се сещаш...

О, плаща значи още, гадинката!
Хак й!
Ами като ги продадеш, закакво ще ти е трактор "Лаборджини"? Поздрави на Енцо, дребното му е фен! Феручо по- не го обича. Кончето, преди всичко! А, стоплих, да идеш с него пред Син Сити-то и да си правиш густото.
Пък за нашите земи ни дават някакво си олио само. Не трактор, ами едно колело на малкия не мога да купя!  Crossing Arms


http://www.google.com/search?q=%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0 … =1075&bih=771

И да снимаш и твоя!

Ха, ха, това ми хареса! Само един малък проблем съзирам - на 40 ги хващат лудите и се държат бетер пубери. Абе, на мъжете никакво пълнолетие не им се полага, и без това цял живот се оправдават с това, че мъжете винаги си оставали момчета, пък после се сърдят, че жените им се отнасят с тях като с първото дете в семейството!  Simple Smile
То затуй ще бъде и с години и с преглед.  Laughing

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 16:28 от Judy

# 39
  • Мнения: 5 462
Сели ли е това или Марадона ? Flutter
За автора на темата имах предвид .
Като каза Син Сити и ламборджини..  Wink Whistling

# 40
  • Мнения: 0
Не е задьлжително човек да е сели (тва явно си е някакьв ваш жаргон) , за да притежава земеделска земя. Май е време да се отърсите от всички клишета, защото иначе цял живот ще тьпчете на едно място. 

# 41
  • Мнения: 2 793
Темата за какво е точно?
 

Да се набие канчето на ССФ и изтъкне собствената премъдрост. Дано позволи поне ино кръгче с Ламборджинито, та и ние да вдигнем малко самочувствие над тенджерите.

# 42
  • Мнения: 0
Ако искаш крьгче с ламборджинито, запиши се за участие вьв "Фермер търси жена" Wink

# 43
  • Мнения: 330
Цените на нивите са новия балон, скочиха в пъти, а има хора дето продължават да купуват без значение от цената. Това ми е предвиждането, но едва ли някой го интересува, повечето продадоха на ниските цени.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 3 043
Ако искаш крьгче с ламборджинито, запиши се за участие вьв "Фермер търси жена" Wink
Не мисля да си правя труда да обяснявам на автора защо за пореден път ще го изчезна от форума и ще му заключа "общообразователната пързалка".

Общи условия

Активация на акаунт