Трудният избор на мъжко име

  • 23 944
  • 222
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 722
Добре, за да не мислите, че не надничам в темата, влизам, за да кажа, че засега съм се спряла на Калоян  Heart Eyes. Има още малко време за размисъл, но като че ли това ще остане  Hug.

# 166
  • Мнения: 465
На хубаво име си се спряла. Друго ми е фаворит, но и това е много красиво.

Леко бременеене и раждане  bouquet

# 167
  • Мнения: 10 547
То вече и смешно не е това напъване да се покажат оригиналност и познаване на нещо-си... Ще рече човек, че някои персони знаят значенията на всички имена. А всъщност впечатлението ми е, че повечето "блескащи със знания" са научили нещо за някое име, сторило им се особено интересно, и бързат да го споменат във всяка тема. При това - с назидателен тон...

Аз ли направих нещо?  Flutter

# 168
  • Мнения: 1 615
То вече и смешно не е това напъване да се покажат оригиналност и познаване на нещо-си... Ще рече човек, че някои персони знаят значенията на всички имена. А всъщност впечатлението ми е, че повечето "блескащи със знания" са научили нещо за някое име, сторило им се особено интересно, и бързат да го споменат във всяка тема. При това - с назидателен тон...

Аз ли направих нещо?  Flutter

Щом питаш... hahaha Не съм успяла да те набележа, но покажи, хайде, ще те включа в "черния" Wink

# 169
  • Мнения: 10 547
Е, питам, понеже с мек тон казах там нещо на потребителката, която вкарваше реплики за Самуил, а после Мимина се смя, ти се скара...

# 170
  • Мнения: 1 615
Е, питам, понеже с мек тон казах там нещо на потребителката, която вкарваше реплики за Самуил, а после Мимина се смя, ти се скара...



Споко, споко, ти ме кефиш, даже когато си малко лошавка Wink

# 171
  • Мнения: 1 574
Всички харесваме различни имена ,но аз лично си кръстих детето с името ,което най ми допадаше на мен ,мисля че е най добре и ти така да сториш .Ако всички тук харесваме едно и също име децата ни щяха да бъдат с едни и същи имена Laughing
Пък и има нещо друго,аз например 3 варианта имах ,но когато видях синът си разбрах ,че Калоян най му подхожда.

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 09:38 от kroelahai

# 172
  • Мнения: 399
Е, питам, понеже с мек тон казах там нещо на потребителката, която вкарваше реплики за Самуил, а после Мимина се смя, ти се скара...


Смях се,да...ама не на теб!  Hug

# 173
  • Мнения: 403
АЗ много харесвам името Виктор, но в крайна сметка детето си е ваше, и решавате само вие Simple Smile
Леко бременеене и леко раждане после Simple Smile



# 174
  • Бургас
  • Мнения: 75
Момичета дайте по едно безпристрастно мнение!
Очаквам всеки момент да родя момченце,само че с името е голяма дилема!
Дъщеря ми я кръстихме на свекъра и съм си мислела,че ще е честно  второто да е на нашите,без много да държа да се спазва тази традиция!/майка ми е Любов,а баща ми Стоян/.
Та за женско -Лора,а за мъжко-Симеон.
Да де ама като дойде момента да избираме име и се замислих,майка ми е тази която опъва покрай нас,която ни помага непрекъснато и на която за всичко разчитам,не само сега ами през целия ми живот!/родителите ми са разведени и не са в добри отношения/. Не,че баща ми не помага,но все трябва да му казвам, да го подсещам и и т.н.
Нали обаче уж чакаме момче,а имената с Л не ни харесват!Все пак се спряхме на 2-Лъчезар и Лазар!
Аз по принцип много харесвам името Борис ,но в такъв случай няма да е кръстено на никой!Страхувам се,че нашите ще им стане тъпо на първото дете на свекъра,а на тях няма кръстено!
От друга страна баща ми и родата сигурно очакват да е кръстено на него след като е момче и ще се разочароват ако е на майка ми или на никой!А бе много ми е объркано!
Дайте по едно мнение как бихте постъпили Вие и кое от имената Ви харесва най-много-Лъчезар,Лазар,Борис,Симеон?

# 175
  • Мнения: 399
Бих го кръстила на майка си в твоя случай! Peace От изброените ми допада Лъчезар,но на Любов повече подхожда Любомир сякаш!  Peace Или Любен?  Thinking Не ти ли допада идеята за двойно име?

# 176
  • София
  • Мнения: 44 354
И двете имена с Л много ми харесват.
Харесвам Сава, Симеон по-малко ми допада, но пак е хубаво име, така че и на дядото не бих имала притеснения да кръстя детето.
Но ако  харесвах Борис, бих го кръстила така, аз не я спазвам тази традиция изобщо и слабо ме вълнува кой как очаквал да се казва МОЕТО  дете и кой на какво би се разсърдил, нито пък това кой колко помагал би ми било мерило, за да си кръстя детето някак.

# 177
# 178
  • София
  • Мнения: 291
Щом вече си кръстила дъщеря си на свекъра ти, за мен става ясно, че ти сама за себе си взела важното решение дали би кръстила или не на някого.
Така че всякакво "навиване" или "разнавиване" от наша страна е абсолютно ненужно.
Въпроса е, на кого точно и аз мисля, че е по - добре да зарадваш майка си.
И Лъчезар, и Лазар са много хубави, избери това, което е в "един тон" с името на дъщеря ти.
Успех!

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 01:21 от narcis

# 179
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Лъчезар и Лазар са от най-любимите ми мъжки имена. А в твоя случай, аз бих кръстила на майка ти, така че още една причина да е Лъчезар или Лазар.

Общи условия

Активация на акаунт