Трудният избор на мъжко име

  • 23 947
  • 222
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 547
А какво е общото между Лъчезар, Лазар и Любов? Ламби да е тогава.

# 181
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Буквата Л  Mr. Green . Въпреки ширещото се мнение в подфорума, че взимането само на първата буква, не е кръщаване на никого, удивително много хора не мислят така, включително и аз. То си е до желание, нарочване и усещане. Както беше написала една потребителка по темата - добре, че роднините ми не влизат в бг-мама и не могат да се светнат как съм ги метнала и всъщност не съм си кръстила децата на тях. Извинявам се, ако звуча грубо, просто всеки път подчертавате дебело на авторките , които искат да вземат само буквичката мнението си, та реших да взема дебелия маркер и аз .  Laughing

# 182
  • Мнения: 10 547
Не за друго, просто Любов има 1001 мъжки варианта. Аз също бих кръстила сина си Лъчезар или Лазар, защото невероятно много харесвам и двете имена, особено второто, но и двете имат толкова общо с Любов, колкото моето име с Ниагарския водопад.
А иначе и двете ми деца са кръстени на баба си.  Mr. Green
Х и У на баба си А.

# 183
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
А аз на баба Любов бих кръстила точно Лъчезар или Лазар, Любослав, Любомир и подобни не ми харесват.

# 184
  • Мнения: 10 547
Така де, както казах и моите деца са кръстени на баба си.  Hug

# 185
  • Бургас
  • Мнения: 75
Момичета не се карайте за глупости!Тук сме,за да си помогнем,а не да се нападаме една друга!
Касита,знам,че общото между имената е само буквата Л,но както писах по-горе другите с Л изобщо не ни допадат!
Дъщеря ми е кръстена на свекъра тя е Венелина,а той Веселин!Въпреки,че имената са различни,той,а и ние приемаме,че е кръстена на него!
Благодаря на всички за изказаното мнение!
Поздрави!

# 186
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Няма страшно, ние с Касита  Kiss не се караме. Все още!  Twisted Evil  Grinning

# 187
  • Мнения: 10 547
До Венелина ще стои добре един Лъчезар.


Роис, видя ли, те си мислят, че се караме.   bouquet

# 188
  • Мнения: 0
То вече и смешно не е това напъване да се покажат оригиналност и познаване на нещо-си... Ще рече човек, че някои персони знаят значенията на всички имена. А всъщност впечатлението ми е, че повечето "блескащи със знания" са научили нещо за някое име, сторило им се особено интересно, и бързат да го споменат във всяка тема. При това - с назидателен тон...
Peace
Мен всъщност точно назидателния тон ми е смешен...а до скоро ме дразнеше!  Simple Smile Както и да е...нека си размахват пръст,щом това ги прави щастливи! Simple Smile

никакъв пръст не съм размахвала и не ми трябва да "блестя" пред вас Simple Smile просто тези имена не ми харесват, обясних защо (училите каквато и да е филологическа специалност могат да потвърдят, че значението и произхода на личните имена от даден език се изучават поне в една дисциплина. моята специалност е такава и изобщо не ми се е сторил особено интересен преводът на Самуил, има далеч по-абсурдни имена, разбира се. и не, не знам значението на всички имена. знам обаче на достатъчно Simple Smile )

# 189
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
silvia_m , на мен обаче все още ми е интересно защо "силно желан" е абсурден или лош превод на име според теб?

# 190
  • Мнения: 10 547
silvia_m , на мен обаче все още ми е интересно защо "силно желан" е абсурден или лош превод на име според теб?

А дар от Бога може.  Sunglasses

# 191
  • Мнения: 399
До Венелина ще стои добре един Лъчезар.
...
Peace

# 192
  • София
  • Мнения: 291
Венелина и Лъчезар звучат идеално заедно.

# 193
  • Мнения: 4 569
Венелина и Лъчезар звучат идеално заедно.
И на мен ми харесва комбинацията Венелина и Лъчезар.  Simple Smile

# 194
  • Мнения: 1 722
Пак съм аз  Laughing. Почти на финалната права съм, остава съвсем мъничко до срещата с малкия човек и в момента дилемата е: Калоян или Константин. Двете ми харесват вече почти еднакво. Сега обаче таткото, който в началото не щеше да чуе за Калоян, вече толкова се е настроил, че бебето ще е Калоян, че не ще и да чуе за Константин  Rolling Eyes. Интересува ме тези от вас, които харесват едно от двете имена, по какви съображения го харесват? Също така и тези, които не харесват нито едното, имат ли причина, асоциация или нещо друго? Вярно е, че детето си е наше и е важно на нас да ни харесва, но все пак ще живее в общество, в което е важно да се чувства удобно с името, което родителите са му дали.

Общи условия

Активация на акаунт