Трудният избор на мъжко име

  • 23 946
  • 222
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 713
Ние също бяхме в дилемата Калоян или Константин. Калоян се казва нашият тати и бях решена, че ако ще е с буква "К" единственото хубаво име е Калоян. Simple Smile Но ние сме в чужбина и Калоян малко или много го казват различно. Второто е, че мъжът ми не беше възхитен от идеята да кръстим бебо на него.
Константин се оказа най-удачният за нас вариант - еднакво се казва, почти еднакво се пише навсякъде. Mr. Green

Константин е дълго, но в крайна сметка е дълго точно толкова колкото Александър или също Владимир, не е толкова страшно да е дълго името.
Умалителните на Константин също ми харесват - Коси, Косе, Тити...

# 196
  • Мнения: 399
И двете имена не са сред любимите ми,но никак не са лоши и не мога да ги степенувам! Не им харесвам галените форми - единствено за Константин харесвам Тино  Heart Eyes и само заради това бих избрала него!  Peace
Венелина и Константин... добре звучи! Peace Ама щом на таткото не му харесва... Rolling Eyes
Успех! Peace

# 197
  • Мнения: 4 569
Калоян не ми харесва. Дали защото е модерно или го свързвам със съученик /единствения с това име, който познавам/ ама не ми допада.

Константин също не ми харесва. Дълго е и умалителните и те не ми харесват.


Скрит текст:
Брат ми е щял да е Костадин.  Close Майка ми се опънала и е Деян. Много ми харесва името му.


Като искате да е с К
Калин
Камен
Карл/о
Красен
Красимир
Кристиян
Крум

и малко смях /дано не изберете никое от тези/
Калуди
Карамфил
Киряк
Кондьо
Кочо
Крали
Курти

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=names&name=%C2%FA%E … %EA&stopwith=

# 198
  • София
  • Мнения: 5 658
Между имената Калоян и Константин бих избрала второто с единствената презумпция, че Калоян е по-експлоатирано в момента. В крайна сметка което изберете двамата за детето ви, то ще е по-доброто за вас. Успешно раждане   bouquet

# 199
  • Мнения: 472
Константин е много хубаво име- традиционно българско и силно  Simple Smile

# 200
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Анита,
и двете имена са чудесни, аз гласувах за Калоян, но Константин също е много хубаво Simple Smile Не мога да кажа защо точно предпочитам Калоян, просто много ми харесва как звучи.
А каква готина идея ми дадохте с Лъчезар, не е истина, как не съм се сетила за него Laughing

# 201
  • София
  • Мнения: 15
хехе и аз харесвам Лъчезар много,иначе естествено че Константин избирам.Другите имена които ми харесват от тези тук са Мартин и Теодор...а не знам как не сте се сетили за Кристиян -това е наи хубавото с К

# 202
  • Мнения: 1 722
Не държим на буквата "К" - случайно и двете имена, които най-много ми харесват са с тази буква. А Кристиян не искам, защото е много разпространено, също като Александър. Всичките ми познати имат момченца или с име Кристиян, или Александър. Засега бебчо ще е Калоян, освен ако в родилно не ми хрумне нещо друго.

# 203
  • Мнения: 354
Засега бебчо ще е Калоян, освен ако в родилно не ми хрумне нещо друго.

Чудесен избор Heart Eyes

Леко раждане Hug и да се похвалиш после Wink

# 204
  • София
  • Мнения: 1 984
Аз най-много харесвам Калоян от анкетата,но не бих си кръстила така детето,защото сега е хипер модер,вече чак банално стана,всеки втори е Калоян,дохпада ми много Теодор - има имен ден на Тодоров ден,може да му се казва Тео или Теди,супер сладки.
Както и да се казва да е живо и здраво Peace

# 205
  • Мнения: 4 569
видях че според лентичката бебето е родено преди два дни.
Погледнах постовете на авторката Blush , не се е родило все още.
Леко раждане ѝ пожелавам!

# 206
  • Мнения: 1 722
Благодаря за пожеланието! Още не се е родил бебчо  Confused, в очакване съм. Задължително като се появи, живи и здрави, ще пиша в темичката!

# 207
  • Мнения: 1 574
Aми дано днес е денят  Laughing,и очакваме с нетърпение да чуем благата вест. Laughing
Иначе за това име ,аз Калоян си го харесвах ,много отдавна ,но после нещо много популярно стана  newsm78,както и да е ,моят син е Калоян и да знаеш ,много са палави  Mr. Greenтези Калояновци .
Леко раждане ,да не излезе някоя мома л Grinning Mr. Green

# 208
  • Мнения: 7 008
А щом не се е появил, да кажа и аз Grinning
Калоян, защото Константин винаги ми е било ужасно дълго. Не, че е лошо, просто ми е много дълго за вкуса Simple Smile

# 209
  • Мнения: 0
Данаил е името за което гласувах, добре ми звучи  Wink

Общи условия

Активация на акаунт