Трудният избор на мъжко име

  • 23 950
  • 222
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 530
Харесва ми Момчил.Детето на приятелка е с това име.Викаме му Мимо.Много е сладко:)

# 61
  • Мнения: 6 713
Константин Heart Eyes

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 568
Теодор.

# 63
  • Мнения: 181
Гласувах за Ивайло.Много хубаво име,много го харесвам.От другите имена в анкетата ми харесва и Михаил. PeaceАбе,като цяло...доста хубави имена има в анкетата. Peace

# 64
  • Мнения: 1 722
Момичета, да добавя, че фамилията на детето ще е с буквата Р, много дълга и много нестандартна  Rolling Eyes. Та си мисля, че ако името е дълго и завършва на р ... като например Добромир, Боримир (новите предложения на таткото) ... ще се получи много наслагване на Р и затруднания при изговарянето (между другото така е и със сина ми Димитър ... това беше една от причините да не искам да слагаме това име, но вече е факт). Не знам защо, но засега много ме тегли към Калоян, звучи ми меко, приятно и същевременно стабилно, царствено  Heart Eyes. Обаче таткото не харесва това име  ooooh!.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 569
Синът ми е Калоян и естествено за мен това е най-хубавото мъжко име. Но то и това си значи - Красивият (Хубавият) Иван.
Като цяло обаче всички други имена в анкетата също ми харесват с изключение на Виктор.

# 66
  • Мнения: 1 615
Момичета, да добавя, че фамилията на детето ще е с буквата Р, много дълга и много нестандартна  Rolling Eyes. Та си мисля, че ако името е дълго и завършва на р ... като например Добромир, Боримир (новите предложения на таткото) ... ще се получи много наслагване на Р и затруднания при изговарянето (между другото така е и със сина ми Димитър ... това беше една от причините да не искам да слагаме това име, но вече е факт). Не знам защо, но засега много ме тегли към Калоян, звучи ми меко, приятно и същевременно стабилно, царствено  Heart Eyes. Обаче таткото не харесва това име  ooooh!.

Натрупването на твърде много Р винаги прави името малко ръмжащо за мен, т.е. прекалено грубовато, а и по-трудно за изговаряне. В този ред на мисли, бих го избегнала в личното, ако присъства в другите.

# 67
  • Мнения: 8 939
Не съм се връщала назад в темата и може да е предлагано, но какво ще кажете за Симеон, то също
звучи ми меко, приятно и същевременно стабилно, царствено 
Наистина е по-добре името да не завършва на "р".

# 68
  • Мнения: 1 722
Момичета, засега се спирам на КАЛОЯН. Таткото още не е съгласен много-много, но имам около 4 месеца време да го убедя. Благодаря на всички  Hug!

# 69
  • Мнения: 1 900
Жалко, че Момчил отпадна така безславно. Sad
Все пак, важно е името да се харесва и от двамата родители. За 4 месеца все ще стигнете до консенсус.  Peace

# 70
  • Мнения: 1 722
Спорът продължава  Laughing ... снощи се "изпокарахме" мъничко ... аз държа на Калоян, таткото на Момчил  Rolling Eyes. Той е съгласен почти на всичко, само да не е Калоян - Ивайло, Мартин, Боримир, дори традиционните Николай, Георги и Иван.  Ще се побъркам вече  Mr. Green. Не мога да разбера защо не харесва Калоян, ама никак не го харесва. То е ясно, че накрая от мен ще се пита, ама все пак не ми се иска после цял живот да ми го натяква ...

# 71
  • Мнения: 3 221
А защо той е толкова категоричен? Да не си имала гадже Калоян?  Laughing
Всъщност Никола (без "й"!) не е никак зле, дори ми харесва повече от Калоян (а гласувах за него).
Имаш време, не се ядосвай излишно. Успех с убеждаването Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 615
Аз не бих не държала на дадено име, ако бащата категорично не го харесва. Обратното не е приятно, нали? Впрочем, ние и двамата се отказахме от любимите си имена, понеже нито аз одобрих неговите, нито той - моите. Избрахме варианти, които да харесваме досатъчно много и двамата.

# 73
  • Мнения: 1 722
А защо той е толкова категоричен? Да не си имала гадже Калоян?  Laughing
Всъщност Никола (без "й"!) не е никак зле, дори ми харесва повече от Калоян (а гласувах за него).
Имаш време, не се ядосвай излишно. Успех с убеждаването Simple Smile

Де да бях имала гадже Калоян, сигурно и аз нямаше да харесвам името  Mr. Green.

Щели да му викат Кайчо, Кайо ... освен това имал съученик с неговото име (на мъж ми), който също си бил  кръстил детето Калоян ... тва пък какво значение има не знам.

# 74
  • Мнения: 10 547
Откажи се от Калоян, а той от Момчил, и си изберете консенсусно име.
Не зная дали ще му казват Кайо, но вероятно ще му казват Кало, което е горе-долу същото.

И Калоян, и Филип, сами по себе си хубави имена нямат читави галени имена.

Общи условия

Активация на акаунт