ВТОРИ клас! - 3

  • 43 362
  • 774
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Айде и аз...
Виви, ще се справи на малки квадрати Иво.  Hug
Саша също е взела скобите. Разбрала ги е и се опитва да прилага като решава от състезанията задачите.
Сега се ядосвам с нея, защото не рачи да си напише вчерашните домашни. Нали клечи болна вкъщи. Сега разбирам колко съм права да я дам на занималня, независимо, че съм у дома. Аз съм сигурна, че няма да мога да я накарам да пише каквото и да е, докато в занималнята дори успява да напише упражения. Sunglasses
Jizzlobber, четох ви патилата... егати!!! Ужасна работа! #Cussing out

Свраче, ето ти 2 клас  Hug
http://math-bg.com/?page_id=3061
Иказаха се по-трудни отколкото аз очаквах

# 16
  • Мнения: 9 990
За да не е голо запис, да вметна, че гарджето е на малки квадратчета от началото май...
Тедка, нищо тайно, но е все още незнайно.Спори се между халацион, нещо кистозно и...забележи...ухапване от насекомо.Видимо под долния клепач има капсулирано образувание, не е идеално кръгло и е колкото грахово зърно горе-долу, даже май е по-голямо вече.Но е доста ниско, за халацион пък/халациона е капсулиран вътрешен ечемик/И уж с тази диагноза в сряда отиваме-нъцки-не било май такова, не може днес.После в понеделник-ц, не може, изтекли са изследванията, но пък пак с върнаха на идеята, че е чиста проба халацион.Днес-трето действие от пиесата-ухапано...ухапано, ама друг път... ooooh!
Вашите имат ли организирано нещо за неучебните дни?Сега ми изръсиха спортен празник, ама от 10 бил-е-аз как да я заведа?Все пак съм на работа... Tiredаааааааа, отивам да си сипя нещо силно, щото ще направя Бум...

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Последно понеделник 24-ти учебен ли е?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте  Hug
Амбър, доматът наистина е плод, право е детето!  Hug
Отговарям поред за математическите турнири:
lyana, за СМТ в нет-а има много малко. Те са публикувани от 2 до 7 - ми клас по 11 години за всеки клас в този сборник:
http://www.izkustva.net/math/images/cover_math_turniri_1.png
Свраче, участвали са второкласници в ЧХ, но само в Пловдив. От тази година за пръв път има и за другите градове. Задачи, освен тази в сайта "математика за всеки" /където са също много малко/ има в този сборник:
http://www.booksinprint.bg/Publication/Details/874b889a-699a-4c5 … 8862-5186cd7c625d
Видяхме се с Дейзи-прекрасно бременно мамче Hug[/color]
Подкрепям! И аз така лятото!  Heart Eyes

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Последно понеделник 24-ти учебен ли е?
Не. Имаме официално съобщение от госпожата.

Пепи ще ходи на екскурзия до Копривщица в четвъртък. Надявам се да се пооправи времето, че там все пак е планина.

А толкова е разсеян, все нещо губи и забравя. От началото на учебната година купувам вече трети чадър. Миналата година също няколко изгуби  Crossing Arms.
Пък се опитва и да ме лъже. Предупредих го, че още веднъж да разбера, че ме лъже ще пострада сериозно.
Купуваме му купони за обяд, а той не е много въодушевен да се храни на стол, но няма как. И той ме лъже, че ходи на стола, дори и меню си измислил и аз спокойна, че детето се нахранило. И бъркам в портмонето да му слагам купона за следващия ден и намирам стария. Още не се е усъвършенствал в лъжата и не се е сетил да изхвърли стария купон. Ужасно се ядосах, че ме излъга.

# 20
  • Мнения: 530
Записче!!!И бегом да ви чета.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 044
Цък и аз, да не пропусна. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 15 222
Иво се е събрал в малките квадратчета. Simple Smile

Голяма е шматка..... Втора седмица ходи на плуване-трета шапка купуваме. Какво прави, какво струва, в съблекалнята шапките му чезнат.  Crazy

# 23
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Не успях да дочета старата тема, а в тази само се вясвам за сега. Дано успея да я прочета.

# 24
  • Мнения: 2 466
Здравейте.
За авторката на темата едно   bouquet и сърдечно благодаря с една  Hug!
Свраче и ний наминахме за обувките и установихме за сетен път,че това нашто не е като онова другото и обувки нямаше.Петьо имаше зимни обувки пратени от Гърция от майка но както  му бяха големи през април така сега се оказаха умалели и се оказахме неподготвени да тежка зима.Много се радвам,че се съгледахме.Добре ти се отразява съчетанието от ходенето на работа и второкласник ходещ втора смяна на училище. Hug
Петьо днес отиде притеснен на училище заради посещението на театър,защото ако си спомняте миналата година се загуби.На пък сега е много доволен от представлението,било чудесно,но жалко,че заради него пропуснали любимия му час по английски.Имахме мънички дечица на гости и направо стана нетърпим от ревност,не ми се мисли какво ще е при появата на бебчето.Много обича малки дечица и се грижи чудесно за тях,много е нежен,ама си е свикнал мама и тате само на него да обръщат внимание.Точно когато имахме гости се сети,че иска да му диктувам задачи по математика.Издиктувах му по негово желание от всички видове.Днес са взели и скоби,добре се справя.Днес му взех още един несесер,че се оплакваше,че един не му стига.Взех и тетрадки с малки квадратчета.С голям мерак си ги нареди в стаята и приготви несесера за училище.Одеве яде рибка и ми подаваше изчистена и на мен.Сега чака любимият му Богомилчо да му попее.
За препаратите за петна-този "Спот" си го купих от обикновен квартален магазин,но не ми свърши работа. ThinkingА този го има и в "Метро",видях го днес:
http://www.eurostok.com/index.php/products/imported/114
Приятна вечер от мен. Peace

# 25
  • Мнения: 496
Благодаря за новата темичка  Hug

Ох до сега учихме думи по английски. Сега вече е лепната да гледа барбароните (много ги обича). Не знам какво точно разбира на френски...рових рових и не  открих филмчето с  бг аудио, пък дори и със субтитри.

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 543
Габи си е измислила схема за учене на думи по английски. Влиза в гугъл преводач , написва думата на български и като излезе на английски натиска микрофончето да чуе как се произнася. Едно се повтаря хиляди пъти и баща й полудя от гласа на гугъл девойката. Simple Smile Ако не Габи , то поне таткото ще го научи този английски.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  За английския ползваме една от многото програми Write to Speech или Write to voice - Natural reader. Но и методът на Габи ми хареса.  Grinning. Иначе доста често гледаме сериите на Lippy and Messy.

# 28
  • Мнения: 911
Габи си е измислила схема за учене на думи по английски. Влиза в гугъл преводач , написва думата на български и като излезе на английски натиска микрофончето да чуе как се произнася. Едно се повтаря хиляди пъти и баща й полудя от гласа на гугъл девойката. Simple Smile Ако не Габи , то поне таткото ще го научи този английски.


Все ще е от полза.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 477
Свраче, ето ти 2 клас  Hug
http://math-bg.com/?page_id=3061
Иказаха се по-трудни отколкото аз очаквах
Ама това ли са задачите? Shocked Shocked Shocked Тооооо аз се затрудних на доста от тях, а за девойката да не говорим!

Общи условия

Активация на акаунт