Ако спечелите от лотарията...

  • 5 706
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
Добре, де, чисто от любопитство ппитам: какво ви кара да почивате в страни, където цари крайна бедност? Екзотично ли ви се струва? Аз съм ходила по работа в някои такива и изобщо не ми е било гот. Доброволно не бих отишла, освен ако не откривам някоя болница или училище.

# 31
  • Мнения: 3 932
Добре, де, чисто от любопитство ппитам: какво ви кара да почивате в страни, където цари крайна бедност? Екзотично ли ви се струва? Аз съм ходила по работа в някои такива и изобщо не ми е било гот. Доброволно не бих отишла, освен ако не откривам някоя болница или училище.

Заради природата на 1-во mясто и заради хората, а също и защото с mоите пари се издържа доста голяm процент от населението на въпросната страна. Но да не се отклоняваmе от теmата...

# 32
  • Мнения: 2 032
Ха сега де. Крайна бедност има и на Карибите, и в Мексико, и в Куба, и в някои провинции в Китай. И къде ли още не.
Къде точно ще ни позволи Палада да ходим, по този параграф?

# 33
  • Мнения: 75
Ха сега де. Крайна бедност има и на Карибите, и в Мексико, и в Куба, и в някои провинции в Китай. И къде ли още не.
Къде точно ще ни позволи Палада да ходим, по този параграф?

Ха. Пука и на Палада къде ще ходите. Любопитно ми стана, беше неемоционално зададен въпрос.

# 34
  • Мнения: 3 521
Социалното положение и разпределението на БВП пречи ли на хората да бъдат щастливи? Когато пътувам, аз специално, търся емоцията, гостоприемството и човещина - далеч по-вкусен ми е бил един чай със сол и козе мляко от великото плюскане в някой 5* хотел.
Те и в Синеморец хората не лапат черен хайвер на филия, ама гледай що народ на там се влачи  Rolling Eyes

# 35
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Мъжът ми често ми разказва за Филипините. Бил и извън туристическата зона. Хората живеели в колиби два на два. Усмихнати били. А спели на рогозки. Доволни били, че покривът над главата им не тече и радостта им била най-голяма, когато имало достатъчно наловена риба за семейството. Щастливи били, казва...

# 36
  • Мнения: 75
Когато пътувам, аз специално, търся емоцията, гостоприемството и човещина - далеч по-вкусен ми е бил един чай със сол и козе мляко от великото плюскане в някой 5* хотел.

И как се разбираш с местните (говорим специално за страните в групата на Камбоджа)? На какъв език си говорите, на английски ли? Или викаш, с езика на сърцето си говорите.

Ето това е причината да смятам всякакви такива екскурзии за излишни. Ти пак не контактуваш със средностатистическия гражданин и виждаш едно нищо от "нормалния живот". Най-малкото, защото нямаш общ език с тези хора. Те, по-голямата част, не владеят и собствената си азбука; нито писмено, нито устно.

А за Карибите мога цяла книга да напиша; даже няколко тома бих могла да издам. И пак съм видяла само един нищожен процент от истинското ежедневие там. Да не говорим пък за обикновения турист; дали с раница на гръб, дали в хотела с пет звезди.

Но това си е мое мнение. Не се чувствайте задължени да го приемате.

# 37
  • Мнения: 2 674
Палада, нека всеки си мечтае за неговите си неща. Кажи  ти какво ще направиш?

# 38
  • Мнения: 481
Конкретно по темата и за големите пари "паднали от небето"   33uu ,със сигурност обаче ще изхарча голяма сума за глупави неща.Логично е  Mr. Green

Ето това е причината да смятам всякакви такива екскурзии за излишни. Ти пак не контактуваш със средностатистическия гражданин и виждаш едно нищо от "нормалния живот".

Барселона е прекрасен град,....но и с опасни квартали,аз испански не знам.По твоята логика,да ходя там е "излишно",както и до Лондон,Ню Йорк..... Rolling Eyes,а за Кения,Сенегал.....Филипините,да не говорим.
Едва ли са много хората,които ходят някъде на почивка,за да контактуват със средно статистически граждани,а да отпочинат,видят нови неща-култура ,традиции,храна,природа... ,особено  страните,за които става въпрос.
Не мога да схвана логиката  Rolling Eyes,демонстрираш загриженост,някаква, и в същото време си против основният/в повечето случаи/ източник на приходи-туризма  Thinking

# 39
  • Мнения: 3 521
Когато пътувам, аз специално, търся емоцията, гостоприемството и човещина - далеч по-вкусен ми е бил един чай със сол и козе мляко от великото плюскане в някой 5* хотел.

И как се разбираш с местните (говорим специално за страните в групата на Камбоджа)? На какъв език си говорите, на английски ли? Или викаш, с езика на сърцето си говорите.
видяла само един нищожен процент от истинското ежедневие там. Да не говорим пък за обикновения турист; дали с раница на гръб, дали в хотела с пет звезди.

Е все ще се намери някой камбоджанец, говорещ език, който и аз говоря да ме поразходи из вътрешността на страната и да сподели част от парите, паднали ми от небето...

Бтв. това не е първият ми "контакт" с развиваща се държава - работила съм доста дълго време в Централна и Западна Африка, Близкият и Среден Изток и Лат. Америка. Т.е. споко, нЕма ме издът мамуните в Камбоджа!! Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 75
Палада, нека всеки си мечтае за неговите си неща. Кажи  ти какво ще направиш?

Не четеш темата, а.
Казала съм отдавна, мацко и все пак поласкана съм от вниманието. Тенк ю!

# 41
  • Мнения: 2 674
Maце, сега ще се върна да те прочета.

# 42
  • Мнения: 1 175
Стига сте се дърпали де, темата е мечтателска, не философска  Peace

Аз за момента най-много искам къща, къщааааа.... Наша, собствена, с голям двор. Никакъв шопинг не ме блазни толкова.

За пътешествията ви се чудя, айде парите са от лотарията, но време откъде намирате? Аз и утре да спечеля пак не мога да отида никъде, с тая нищожна отпуска която вече свърши за годината  Cry Предлагам да спечелим двойната лотария, оная дето от нея печелиш и пари, и време  Wink Тогава и аз ще си отпътувам, най-вече из България и в страни където говоря езика, за да не ме ментят таксиджиите  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 093
Дидитка ако спечелиш от лотарията, много ще ти пука да работиш за тези компании, които дават по две седмици ваканция. Ще имаш възможност да правиш нещо което хем ще ти харесва, хем ще ти позволява достатъчно свободно време.
Сега се замислих, ако спечеля, пьрво ще изненадам семейството ми в Бьлгария и след това заминаваме всички на почивка, някьде на по-топличко, може би до Барбадос, Бермуда или някьде в Европа. Как е в Италия, Португалия по това време на годината. Ще се настаним в някоя вила и ще се наслаждаваме на времето и околния пейзаж, ще си пийваме кафенце, винце и ще похапваме местни специалитети. С удоволствие ще прекарам няколко седмици в планински курорт през зимата, отдавна не сьм го правила и ми харесва да сьм заобиколена от бял пухкав сняг.
Ще си купя целият сезон 6 на Декстер, за да не чакам всяка неделя за новите епизоди.
........................................................

# 44
  • Мнения: 1 175
Ама аз иначе си я обичам работата. Измислих решението - може просто да си "купя" няколко месеца отпуска за пътешествие  Laughing Шефът едва ли ще откаже една щедра сумичка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт