Кой какво сервира вчера, кой какво ще готви днес?

  • 36 572
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 580
Грах със заешко и
вкусната супа ризи- бизи на Елексир.

Малко офф-  Шоколадово бонбонче, как готвиш киселото зеле? Имам едно бидонче, но само на салата хапваме.

# 706
  • Мнения: 2 562
За днес пиле с картофи и мляко с грис.Вечерта десерта може да е или палачинки или бухтички..

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 16:26 от bubka:)

# 707
  • Мнения: 3 794
Като гледам какви пости са ни налегнали тук  Laughing

Мисля да направя баница, ако не измисля друго ( mimi_82  Peace)

Снощи правих пилешки гърди със соев сос и панировка - брашно, яйце и галета. За гарнитура салата от китайско зеле, морков, маслини и зехтин  Peace

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 26 661
Постна мусака и макарони на фурна

# 709
  • Мнения: 113
За закуска - макарони
За обяд - крем супа
За вечеря- спагети

# 710
  • София
  • Мнения: 2 439
Кюфтета в доматен сос и сурова туршия  Hug, за десерт мандарини

# 711
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
За РД на татко наготвих:

Ала руска салата, с мнооого работи вътре;
Печени ребра на фурна с винен сос

останалото беше от магазина, че и на работа трябва да се ходи Simple Smile

# 712
  • Варна
  • Мнения: 246
вчера правих супа топчета и мусака, които и днес ще дояждаме. Но днес направих и един сладкиш с ябълки и бисквити по рецепта от форума и една "мързелива" салата снежанка

# 713
  • Варна
  • Мнения: 2 143
Като гледам какви пости са ни налегнали тук  Laughing
Мхм, у нас свинско с картофи яхния и поредна порция коледни сладки  Crazy. Не мога да ги опазя от домашните любимци.

# 714
  • Мнения: 4 370
картофена салата с царевица, пипер, краставички

# 715
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Снощи сготвих лопушена чорба( лапада от  буркан) + топчета от кайма, че бях заплашена да внимавам с постните манджи  Grinning няма само при Пеп4о да са канибали, я?!?

Сега съм сложила да къкрят сарми в една много голяма тенджера...да има!  Grinning

За десерт съм набелязала този сладкишо - торта - кремокарамел, който според Лабрекс  и приятелки бил великолепен! Сварих прясното мляко и като се охлади го почвам.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg20554338#msg20554338

Весели и вкусни празници на всички!  Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 15 509
   За днес:1. Сърми с кисело зеле, 2. баници с тиква и орехи, 3. и с праз и сирене, 4. питка, 5. боб, 6. панирани тиквички с чеснов сос, 7. салата кисело зеле с червен пипер,8. пълнени сушени чушки с боб, 9.разядка от орехи и чесън...!Имам и плодове, та стига за тази вечер.

 Весели празници, момичета! Hug

# 717
  • Мнения: 0
Сега в момента готварските ми мъки за довечера: сухи чушки със зрял боб, пита тип бутер, жито, ушав и любимото ми сърмички със стафиди, ориз половин сушена слива и гъби и морковчета, купа с плодове и купа с много ядки  Hug . Оффф май до седем ще готвя за девет нямам сили , а и тези мои деца ..... #2gunfire хахаххаха айде весели празнични емоции в кухнята.

А за утре хехехехе пак мъки. Съвети за 4 килограма пуйка имате ли? Евтин вариант ако знаете.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 26 661
За днес почти приключих,само питката остана,сега втасва....Направих ошав,боб,сухи чушки с боб и праз,сарми,тиквеник,печени фастъци...ще прибавя и плодове и ядки към трапезата и готово.За утре и аз ще правя пуйка с кисело зеле.Първо я пека в плик около 2ч.след това цяла или на парчета в тавата и отгоре покрита със зеле,още към час,покривам я с фолио и малко преди да я извадя оставам да се поизпече и отгоре.За десерт ще бъде реване.... Весели празници на всички и бъдете щастливи и обичани!

# 719
  • Мнения: 4 370
фреш портокал с лимон
спагети
салата Табуле

Общи условия

Активация на акаунт