Кой какво сервира вчера, кой какво ще готви днес?

  • 36 564
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9
картофена крем супа и пилешки дробчета по селски,за десерт-плодове,че от толкова сладки по Коледа... ми става  зле вече Laughing

# 736
  • Мнения: 2 562
За днес само миш маш...

# 737
  • София
  • Мнения: 15 498
   Разтоварваща картофено-зеленчукова супа! Размразявам кайма за мусака, но не се знае кога ще се размрази...Каймата стана на пържени кюфтета и добавих таратор, за вкус.

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 13:41 от Тайна

# 738
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Вчера сутринта преди работа с тесто от хладилника направих още един тутманик.
Мъжо иска за днес лека картофена гозбичка.
Заканих се да не готвя, ама как да му откажа...

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Вчера сутринта преди работа с тесто от хладилника направих още един тутманик.
....

Може ли рецептата?   bouquet

# 740
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
днес - лека гъбена чорба с ориз

# 741
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Pagocт - ползвам рецептата на болярската питка, но без содата в тестото. Оформянето на тутманика е както ми дойде на момента, но винаги с разточване на платките и мазане с масло между тях + сирене и шарена сол. Нататък може на охлюв, на рози, на слънце, на възелчета...

Ето снимка от миналата година , тутманик оформен на слънце http://4a4evi.snimka.bg/daily/gotveno.121568.17090726

Вчерашният и онзиденшният бяха същите. Винаги меся 2 дози, че така и така цапам машината. Едното тесто го прибирам във фризера или в хладилника и по-късно правя каквото и да е за закуска. Става за мекици, за кренвиршки и питчици всякакви.

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Много ти благодаря!   bouquet
Да нагушкаш писанчетата!

# 743
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Снощи сготвих зелен боб на фурна, сега мятам една тава  цели необелени, но добре измити картофи пак във фурната. Белим, солим, ядем! Голяма вкусотия!

За утре мариновах свински гърди. Ще ги пека на бавен огън. Мисля те да са ми новогодишното меню + салатки.

Pagocт - Маша и Писанчо ти пращат поздрави след обилно гуш и цун!  Grinning

# 744
  • Мнения: 2 562
сега мятам една тава  цели необелени, но добре измити картофи пак във фурната. Белим, солим, ядем! Голяма вкусотия!
Такива картофи си правим редовно през последните 15 години.Както и печени по-малки лукове(с обелките)...Чудна гарнитура към всякакви печени меса или риба Peace

Вчера правих кюфтета по цариградски(с картофеното пюре),заляти със сос от пресни гъби както и зелена салата с чери домати. За днес гъста пилешка чорба(супите са по-редички)и домашна трушия.

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Снощи сготвих зелен боб на фурна, сега мятам една тава  цели необелени, но добре измити картофи пак във фурната. Белим, солим, ядем! Голяма вкусотия!

За утре мариновах свински гърди. Ще ги пека на бавен огън. Мисля те да са ми новогодишното меню + салатки.

Pagocт - Маша и Писанчо ти пращат поздрави след обилно гуш и цун!  Grinning
А Стуен?!  Hug

Днес пиле на грил, домашен хляб и салатка от прясно зеле с моркови.
 

# 746
  • Мнения: 4 370
варени яйца
пиперена манджа със сирене и сметана
туршия
мезета

# 747
  • София
  • Мнения: 15 498
  Вчера боб на фурна!Днес грах яхния!

# 748
  • Мнения: 2 562
Да видим днес кой какво ще сложи на Новогодишната трапеза Wink Grinning
Аз ще приготвя задушена сьомга(понеже е хубаво да се хапва риба при посрещането на годината на Дракона-2012),задушени зеленчуци за гарнитура и зелена салата с моцарела и чери домати(с истинския вкус на домат,макар и посред зима)...Ще сложа разни сухи мезета,ядки,вино Мерло и Розе,а за десерт може би купена торта.
Пожелавам на всички вас едно прекрасно и незабравимо посрещане на Новата 2012г Hug

# 749
  • София
  • Мнения: 4 578
Весели празници и от мен! Бъдете здрави!

НИе днес на зелена салата с Грано падано, моцарела и краставици; Зеле с моркови; мариновани пържоли на скара, пържени картофи, баница. Десерта още не съм измислила. Отивам да си харесвам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт