Един въпрос относно 150-те лева за първокласник....

  • 714
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
тъй като тази година имам първокласник и по условия /за съжаление/ отговарям, за да ми бъдат преведени 150 лв. помощ за събитието, искам да попитам, в какъв срок превеждат тези пари от момента на подаване на документите? Подала съм ги преди около 20 дни и още нищо...
Да отбележа, че два-три месеца няма да подавам заявления за детски по свои си причини. Да не би да не са ми обработили документите в социалната служба и да чакат да донеса останалата документация? Ходих да проверя преди седмица и ми казаха, че тази сума няма нищо общо с детските, имунизациите и т.н. и да си я чакам..
Нека имам повече информация и от вас - да не би да ми задържат документите някъде по трасето.....

# 1
  • Мнения: 1 589
Тази социална служба няма ли сайт в интернет?Там ще е обяснено какъв е реда/срока за получаване на сумите.А и 20  дни не мисля,че е много дълъг период от време-кой знае колко хора са подали документи,трябва време за да ги обработят.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Не, не казвам, че срокът е твърде голям. Забравих да спомена, че ми казаха, че до два-три дни ставало всичко...Затова питам...
Сайтът не ми дава такава информация....
Както и да е, ще си питам пак там другата седмица, лично...
Благодаря.

# 3
  • София
  • Мнения: 272
Не знам кой ти е казал за.... " до два-три дни ставало всичко"...., но добре те е излъгал. За отговор на молбата по закон имат 20дневен срок да отговорят дали отпускат или не въпросната помощ. Няма как да чакат да подадеш за детски, защото са различни помощи и не са обвързани по между си. Могат да бавят документите,  ако не си подала всички необходими, но пък за това трябва да си уведомена с протокол и в 14 дневен срок да си занесла липсващата бележка.
След като са минали 20 дни от подаването като отидеш в СП си търсиш заповедта дали са ти ги отпуснали. Така като гледам датите обаче ,най - вероятно ще ти ги преведат след 20.11 с помощите за октомври, защото вчера са пуснати тези за м.09 т.е ако нямаш превод то го чакай следващият месец.

Общи условия

Активация на акаунт