Чужда кауза?

  • 2 619
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
Никога не казвай, никога!

# 16
  • Мнения: 5 539
Не бих. Имам близки, които се кандидатират на изборите, но по различни причини няма да гласувам за тях. Изпитвам леки угризения, защото не мога да им го кажа в очите, но иначе бих предала убежденията си.

# 17
  • Мнения: 2 448
Много зависи за какво точно става въпрос и за кой приятел.До колко е в разрез с мои разбирания и дали са във важна за мен сфера тези разбирания. Зависи и дали така ще спасявам задника на приятел или просто ще му помагам да спечели. Ако е за спасяването на близък задник, доста бих влезнала в разрез с мои разбирания.Иначе по скоро не.

# 18
  • Мнения: 723
Не бих подкрепила кауза, която е против принципите и разбиранията ми. А приятеля си ми остава приятел, но неговите каузи са си негови, моите - мои.

# 19
  • Мнения: 4 841
Имам си достатъчно собствени каузи, а ресурсите, с които разполагам да защитата им не са безкрайни. Така че, дори собствените си каузи подбирам и подреждам по приоритети.

Абсурд е да подкрепя кауза, която влиза дори в минимален конфликт с моите виждания.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 957
Ако е за спасяването на близък задник, доста бих влезнала в разрез с мои разбирания.Иначе по скоро не.

Да, ако става дума за живот, здраве, ще обезпокоя разбиранията си. Ако се иска "да спася нечий задник", но не в буквалния, а в преносния смисъл - да прикрия нечия грешка (прословутия пример с трупа и лопатата), пак има хора, заради които ще преглътна някой и друг принцип. Но просто за кауза - не, даже ще ми стане криво, ако ме помолят. Не бих подкрепила лишаването на пушачите от избирателни права, например, дори и най-близък приятел да ме агитира. Grinning
Уф, по-лесно би било, ако говорим за конкретни неща.

# 21
  • Мнения: 1 466
Не. Единственото, което бих направила за приятелството в такъв случай е и да не преча на каузата

Зависи от каузата, но ако наистина е в разрез с моите разбирания, не бих я подкрепила... Просто няма да попреча... И пак казвам - много зависи от каузата...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Спонтанно си отговорих "не, не бих подкрепила". И щях да излъжа, защото като се замислих се оказа, че съм подкрепяла каузи в които не вярвам. Успешни или не, създавали са ми неимоверно вътрешно напрежение, просто не са били моя път. Със сигурност още такива ще има. Подлъгвала съм се да го правя и за мними приятели. Ето, в тези случаи ми се иска да умея да казвам твърдо "не". Зад много близките винаги ще застана.
Не вярвам, че има хора, които не правят компромиси със себе си.

# 23
  • Мнения: 1 175
Не бих. Ако е в значителен разрез с разбиранията ми, дори би подкопала и застрашила приятелството. Не мога да меля брашно ако камъните не си пасват.

# 24
  • Мнения: 3 181
Бихте ли подкрепили чужда приятелска кауза, въпреки, че е в разрез с разбиранията ви?  Заради приятелството.  А?
Не

# 25
  • Мнения: X
Всъщност постоянно не само подкрепям, но и работя за чужди каузи, но не на приятели, а на хората, за които работя. В повечето от случаите тези каузи са в пълен разрез с разбиранията ми за морал. Мисля си, че ако можех и личните си каузи да преследвам толкова упорито, сигурно нямаше да се налага изобщо да работя против етичните си възгледи...Но уви...явно не мога.

# 26
  • Мнения: 21 478
   Зависи каква е каузата. Ако е от типа - гласувайте за снимката на детето на приятелката ми, та да стане снимка на месеца - моля. Обаче ако иска да се кандидатира за съветник от някоя противна ми партия - няма да стане.

   Впрочем, сега се сетих, че веднъж подкрепих една позната да оглави едно нещо, дето не и беше мястото, така че явно не съм много твърда по отношение на каузите.
  Абе като се замисля, за никакви каузи не ми пука вече.

# 27
  • Мнения: 2 927
Всъщност постоянно не само подкрепям, но и работя за чужди каузи, но не на приятели, а на хората, за които работя. В повечето от случаите тези каузи са в пълен разрез с разбиранията ми за морал.
И професионалните ни изяви ли се считат за кауза? Въпреки, че и в професионален план рядко правя компромис със себе си, понякога се налага. Но не считам работата си за кауза, защото е свързана с получаване на средства.

# 28
  • Мнения: X

Уф, по-лесно би било, ако говорим за конкретни неща.

Най-вероятно става дума за избори.  Wink

# 29
  • Мнения: X
Всъщност постоянно не само подкрепям, но и работя за чужди каузи, но не на приятели, а на хората, за които работя. В повечето от случаите тези каузи са в пълен разрез с разбиранията ми за морал.
И професионалните ни изяви ли се считат за кауза? Въпреки, че и в професионален план рядко правя компромис със себе си, понякога се налага. Но не считам работата си за кауза, защото е свързана с получаване на средства.
Ами не всичко, което го върша на работа го смятам за кауза, но има някои случаи, които толкова се проточват и толкова излизат от рамките на отговорностите ми, а аз толкова присърце ги взимам ( тъй като все пак обичам справедливостта и имам страх от възмездие), че спокойно мога да ги нарека "чужда кауза". Особено, когато се е случвало да се подпиша под текст, за който не би трябвало аз да поемам отговорността. Да не говорим колко често партньорите ни ме смятат за куха лейка или безцеремонна нахалница, само защото някой държи като удавен за нещо, което на практика е почти невъзможно.
За избори не подкрепям. Особено пък разни бивши съученици, които не съм чувала от сумалък време и изведнъж се присетят за мен, за да ме спечелят като електорат. Ами не се прави така. Много се разглезиха жадуващите за власт. Чак си мислят, че хората трева пасат.

Общи условия

Активация на акаунт