Инхалации с небулизатор!!!

  • 38 866
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Всеки ще похвали неговия си - аз моя  Mr. Green - Omron Com Air C 28. Има маска за деца, за възрастни, накрайник за нос и мундщук.

В близката аптека купувах ампули физ. р-р за инхалации (не е инжекционен, има нарисувана задраскана спринцовка)
В момента доста често си правя инхалации (лекувам пневмония), та съм на банка. Някой може ли да ми каже каква е точно разликата м/у физ. р-р за инхалации и този, който не става за инхалации?

Аз изварявам смело частите без маските - тях с памук и спирт чистя.


Аз ползвам Protefix, за протези са.


По същата логика дали мога да ползвам Corega-та за шините на голямата щерка  Crazy  newsm78  Thinking ?

# 76
  • София
  • Мнения: 44 225
този от банките става за инхалации, реално и инжекционния т става, този който е за нос не става Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441335.msg12953011#msg12953011
аз лично само банки купувам, като гледам ако има да купувам по 100-250 мл да хвърлям по-малко.

# 77
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356

Уау, че сложно обяснено. Този за нос, който не става, в ампули ли е? Отдавна за тази работа не съм купувала ампули и не знам какво пише на тях, та за това питам. За носа също от банка ползвам (по спринцовка на ноздра  Wink)

# 78
  • София
  • Мнения: 44 225
има и ампули, има и спрейовете тип стеримар и подобни...

# 79
  • Мнения: X
За инхалации не става разтворът, който не е инжекционен. Много е просто.

# 80
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
За инхалации не става разтворът, който не е инжекционен. Много е просто.

..............
В близката аптека купувах ампули физ. р-р за инхалации (не е инжекционен, има нарисувана задраскана спринцовка)
.............


Както и да е, де. Явно не купувам неподходящ

# 81
  • Мнения: X
А пише ли, че е за инхалации? Ако пише изрично, че е за инхалации, значи е ок.
Доколкото знам, само един такъв вид се внася у нас.

# 82
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
А пише ли, че е за инхалации? Ако пише изрично, че е за инхалации, значи е ок.
Доколкото знам, само един такъв вид се внася у нас.

Да, точно за това разпитвах за видовете физ. р-р - на тези ампули изрично пишеше, че са за инхалации, но явно не и за инжекции. Каква е разликата с другия ми е интересно?

М/у другото, не знам колко е правилно, но с банката, която в момента точа, карам вече доста дни. Нещо ми се струва вталясване да я ползвам само за 2-3 дена и да хвърлям. Не знам, де. Както някой по-напред писа, въздуха, който дишаме, да не е стерилен. При инхалациите ми се струва важното да се диша влажен въздух.

# 83
  • Мнения: 20
Здравейте,
ние сме с небулизатора на микролайф.Интересно ми е кое точно е накрайника за нос,защото ми беше натъртено,че има такъв и явно аз съм кьоравата че не го виждам  newsm78
Инхалациите правя с физиологичен р-р от банка.В аптеката ми дадоха на Braun- има 100 и 250 мл. На самата банка пише инфузионен,интравенозен р-р.
Освен само физиологичен и вентолин съм правила и с метилпреднизолон и дексаметазон.След преглед и рецепта естествено.
Билки и масла не слагам,не смея.
Темата ми беше изключително полезна и съжалявам,че когато се наложи да го купя преди една година бях прекалено изплашена и действах първосигнално без да чета.Не се бях замисляла за фактора шум и ако трябваше да избирам сега определено не бих взела този с който сме.Много е шумен и добре че детето свикна и никога  не сме имали проблеми с процеса.

# 84
  • София
  • Мнения: 44 225
Сега разглеждах някакви на микролайф, но на никой не пише да има за нос накрайник, сигурна ли си, че имате, по упътване има ли? Иначе трябва да е нещо като  този за уста, но накрая да завършва с 2 тънки тръбички, които да влизат в ноздрите.

# 85
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Моят е Omron C28 и накрайникът за нос изглежда така

Скрит текст:

Иначе за шума - когато аз се чудех кой точно модел да взема, се консултирах с жената в аптеката (знаем се). Та, чуденката ми беше между C28 и C29. За втория пишеше, че не е шумен толкова, но според аптекарката, за да се намали шума, най-вероятно е за сметка на нещо, така че взех по-шумния, но изпитан (бях взимала същия от приятелка при пневмонията на голямата дъщеря).

Общи условия

Активация на акаунт