Инхалации с небулизатор!!!

  • 38 973
  • 85
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 047
Здравейте!
Днес си купихме инхалатор на Пик пандата и честно казано, само с една инхалация ми се отпуши носа и гърлото ме боли доста по-малко.
Искам да попитам, чашката, в която се поставя разтвора, мие ли се със сапун или я почиствате с разтворими таблетки, така пише в упътването? Ако да, откъде ги намирате? Благодаря!
Иначе за разтвора, нашият доктор каза, че могат да се слага физ. разтвор от бутилка направо и да не се притесняваме за стерилността, тъй като и въздухът, който дишаме, не е стерилен, също вентолин и дори сода с физ. разтвор, но да не се прекалява, може да се запуши инхалатора. Ние ще си го използваме с физ. разтвор. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 11
засега не ползвам студена стерилизация само с течаща вода и течен сапун измивам.определено има ефект и според мен, лекуваме хремата само с инхалации.днес проверих цените на банките с физ. р-р. разликата е минимална между банка с вместимост 500 - 200 - 100мл (аптеки марешки както винаги с най-изгодни цени)

# 62
  • София
  • Мнения: 3 047
Благодаря, значи правилно сме ги измили днес със сапун. На мен един фармацевт от аптека Ерудита ми каза, че се изварявали, но не смея.
Детето е със задна хрема и много кашля от него и затова решихме да го купим. Ще пробваме приставката за нос, дано директно се отпушва и не диша вече през устата.
Дано вече бързо се справяме с болестите!

# 63
  • София
  • Мнения: 44 301
аз мия с гореща вода и веро/сапун. Обаче 1 път на ден трябва стерилизация, дали в р-р или  на нашият пише с преваряване че също може.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 047
А къде ги има тези таблетки? Проверихме в апеката до нас, но не бяха чували за тях.

# 65
  • София
  • Мнения: 44 301
има разтвор за студ. стерилизация, преди имаше и таблетки, после нямаше. Разтвор има на чико, по аптеки и детски магазини. http://www.novobebe.com/productDetails-bg-3089.html

# 66
  • Мнения: X
Аз ползвам Protefix, за протези са.

# 67
  • Мнения: 11
има разтвор за студ. стерилизация, преди имаше и таблетки, после нямаше. Разтвор има на чико, по аптеки и детски магазини. http://www.novobebe.com/productDetails-bg-3089.html

с такъв разтвор миех биберони и шишетата преди почти 3г Simple Smile
една приятелка ми беше дала . но после го бяха спрели от производство ли или вноса - не разбрах. дори в нета не го намирах. хубаво че пак го има . ще си взема   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 3 047
Благодаря! А колко време трябва да трае инхалацията?

# 69
  • София
  • Мнения: 44 301
докато свърши зареденият разтвор/лекарство. колко вече си сипваш ти казва лекар.

# 70
  • Мнения: 158
В аптека Ерудита има еднократни дозички, вчера взех 20 бр-бяха 6 лева и някакви стотинки.

# 71
  • Мнения: 11
В аптека Ерудита има еднократни дозички, вчера взех 20 бр-бяха 6 лева и някакви стотинки.
може ли точното наименование?предполагам това с ампулките , обаче не се вижда какъв е надписът
http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=73
благодаря

# 72
  • Мнения: 11
Някой правил ли е инхалации с адреналин? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78пуснах търсачката , обаче не ми излиза инфо.....

# 73
  • Мнения: 1 251
В Пловдив днес не намерих никъде специални ампули за инхалации, навсякъде ми пробутваха обикновен физиологичен разтвор и ме гледаха като полезно изкопаемо какво търся!  Whistling  Купих банка накрая. Искам да попитам да инхалатора, маркуча как се съхранява и почиства евентуално и на колко време той се сменя, на Микролайф е инхалатора, NEB 50. В ръководството пише само с вода да мия частите, а студената стерилизация с таблетки или разтвор на колко време да я правя, след всяко ползване или?  newsm78

# 74
  • Мнения: 135
Предварително се извинявам ако въпроса ми не е  за тук,но бих се радвала ако ми дадете  съвет Embarassed
Здравейте,моето дете беше в болница и му правеха през три часа инхалации,днес ни изписаха и ни казаха да купим инхалатор и да продължим процедурата.Препоръчаха ми на Омрон или ПИК на мистър Панда.Според вас кое е по добро,защото и двете не са малко пари и ми се иска да купя по доброто.
Предварително ви благодаря Grinning

Общи условия

Активация на акаунт