какво мислите за това?

  • 8 436
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
Богатите хора да помагат на други нуждаещи се, не само да се чудят какъв боклук да си купят.
Всички трябва да помогнем, от 1 отделен лев никой няма да обеднее осезаемо, въпросът е да не отидат за цигари и пиячка, а за децата, затова трябва да се провери на място случаят.
Много лесно съдите и давате акъл.
Знаете ли колко хора около мен се нуждаят да им се събере по 1 лев.
А има месеци дето на мен ми трябват дори по 2.
Може да помогнем може би с дрехи и вещи.
Но не карайте някой да се чувства виновен.

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Е, джоджо, нали знаеш, че винаги ще се намери някой, който да надникне в чуждото и да изсъска, че богатия е длъжен на някого?

# 17
  • някъде
  • Мнения: 979
Къде мога да намеря координатите на жената?Незнаем какви са обстоятелствата,довели до тая мизерия,но е факт,че три деца гладуват.Не ми пречи да изпратя поне  5 кутии каша или нещо подобно,което не може да се "даде за пиячка и цигари" /цитат/.
А и прочетохте ли,че праща детето на у-ще с част от оскъдните средства.Това за мен е показателно,незнам за вас.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
И на мен ми е жал...Независимо от това в какво положение е била преди да роди....
Само допреди няколко години не бяха необходими свръхчовешки способности в материален план, за да имаш дете....Някои хора не са така образовани и съзнателни, за да си дават дълбокомислени отчети за евентуалните трудности. За съжаление.....
И не мога да ги обвинявам. Радвам се, че в този свят има и такива хора, които не прецеждат помоща си през двеста цедки -просто я дават. Без да мърморят. Без да упрекват. Без да мислят, че всички се раждат с равен  шанс и просто някои го пропускат, защото са тъпи или мързеливи....
И аз мога да пратя някои неща, останали от децата ми...

# 19
  • Мнения: 2 510
Защо не се даде някакъв адрес или до поискване, но все пак мисля, че трябва да има трите имена.
Всеки може да изпадне в всякакво положение, дори когато си прави точни сметки.
Първия път, винаги трябва да се помогне.

# 20
  • Мнения: 1 217
Богатите хора да помагат на други нуждаещи се, не само да се чудят какъв боклук да си купят.
Всички трябва да помогнем, от 1 отделен лев никой няма да обеднее осезаемо, въпросът е да не отидат за цигари и пиячка, а за децата, затова трябва да се провери на място случаят.
Много лесно съдите и давате акъл.
Знаете ли колко хора около мен се нуждаят да им се събере по 1 лев.
А има месеци дето на мен ми трябват дори по 2.
Може да помогнем може би с дрехи и вещи.
Но не карайте някой да се чувства виновен.
Джоджо, би ли пояснила моля, кой и за какво съм осъдила, че не се сещам ? Така де, да знам. Ако се чувстваш виновна не виждам с какво съм го провокирала. И разбира се, че понякога за всички ни 1 лев е много, не бъди такъв буквалист. Имах предвид, че идеята е по-скоро да сме обединени, а не да нареждаме кой трябва да дава и кой не. То е ясно, че ако не можеш няма да отделиш и лев.
И да, " давам акъл ", сиреч изразявам мнение и споделям идеи, не влизам с тон на разпоредител и не се карам на никой.
Zhekova , от телефоните, обявени в сайта на бтв, отдел " новини " може би най-добре. Но на който и телефон да се обадиш и да кажеш, че искаш да помогнеш ще питат жената и ще ти се обадят за координатите.
Ако цитираното ви е подразнило и прозвучало обидно, съжалявам, не е било това целта, но все пак е добре нещата да се проверят, много пъти не са точно такива, каквито изглеждат.
Аз също не вярвам майката да похарчи средствата за такива цели, но за бащата на децата и и вуйчото не съм сигурна, примерно. Бих искала да съм убедена, че ще идат по предназначение.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 23:56 от катюнгелче

# 21
  • Мнения: 12 666
Нищо не мисля, защото нищо не разбрах. Подавала ли е някакви молби за помощ? За жилище се разбра, че не е. По-скоро ми звучи като поредната журналистическа сензация, ужас, да поцъкаме.

# 22
  • Мнения: 2 510
Мисля, че в живота човек трябва да разчита само на себе си, особено ако има и други хора, които разчитат на теб /деца/. Другото е пълна лудост или игра на руска рулетка.
Не, че има някаква гаранция, но живота стана доста несигурен.
Трещерица, да разчиташ на помощ от социалните...

# 23
  • Мнения: 654
Мислех да не отговарям,но...днес е труден ден.
От сутринта се объркаха нещата и си изведнъж се сетих,че ако има някой да ми даде....
Добре,ще ми даде.Ще оправя нещата,ама следващия път...колко пъти може някой да ми дава.
Нашата помощ е да си помогнем сами.Знаете приказката за Неволята.
То не бяха защитени домове,не бяха звено,,Майка и дете",и куп още неща.
Сума пари се събраха от състрадателните хора,и пак тези състрадателни хора да дадат по левче.
Още повече тази жена има нужда някой да се погрижи и организира живота на нея и децата.
Мислите ли,че 1000 лв.ще решат проблема.Ще хапват месец,дори може би два.А после?
Ами напролет като дойдат дъждове?
Трудно е,и може би още по трудно ще стане.
Трябва да се помага,иначе няма шанс.
Но когато си направил всичко което се иска от теб,значи трябва и в труден момент да има кой да ти помогне.Но не е така.
Ако продължа ще стане кампания избори Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 510
На тази жена и на другите в подобно състояние трябва социалните да осигурят работа при случай, че детето може да посещава ясла или детска градина. До тогава трябва да се предложи общинско жилище.
Другото е "мижи да те лажем" и наливане от пусто в празно.

# 25
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
На тази жена и на другите в подобно състояние трябва социалните да осигурят работа при случай, че детето може да посещава ясла или детска градина. До тогава трябва да се предложи общинско жилище.
Другото е "мижи да те лажем" и наливане от пусто в празно.

Съгласна съм.Ама тук пак опираме до работата на социалните.Изцяло държавната политика трябва да се промени за случаи като този.

# 26
  • Мнения: 2 510
То от тях зависи и от връзката им с другите борса, просвета, здравеопазване.
Имам чувството, че те се "занимават" само с инвалидите, възрастните /самотните/ и постоянния контингент от малцинството.
Не е малко, но една група трудоспособни, изпаднали във временно тежко положение остават отвън. Има достатъчно средства да се направят някакви временни жилища  / при нас свободни, рушащи се сгради с "неизвестни" собственици, колкото искаш/.
Работа - могат да осигурят почасова работа - чистачи, лични асистенти, гладач или мияч и т.н.

# 27
  • Мнения: 1 217
Никой не говори за вечно подпомагане, а само за да си стъпи някой на краката. Аз също не разбрах тя направила ли е нещо за да подобри живота си, но и за мен фактът, че голямото дете учи означава, че иска децата и да се развиват. Според мен в такива случаи държавата не бива да позволява на биологичния " баща " да абдикира тотално от отговорност. Доста е трудно с кърмаче на ръце хем да мислиш за насъщния, хем да се грижиш за децата, хем да обикаляш учреждения, да попълваш купища бланки и да си търсиш правата, доколкото ги има и ако евентуално ти ги дадат.

# 28
  • Мнения: 10 547
Освен помощи, храна, жилище и работа е нужно да й дадат доживотна рецепта за противозачатъчни.

# 29
  • Мнения: 1 217
Освен помощи, храна, жилище и работа е нужно да й дадат доживотна рецепта за противозачатъчни.
така, така, а защо дори да не се въведе китайският закон да се убиват бебета още в утробата, ако семейството има вече рожба.
Не одобрявам необмислените, безотговорни постъпки, но на всеки може да се случи. Така че не виждам място за агресия и нападки, предполагам, че жената вече си е извлякла поука, а и все пак е дала живот на две, а не на 10 деца, които да мизерстват.

Общи условия

Активация на акаунт