какво мислите за това?

  • 8 438
  • 98
  •   1
Отговори
  • в рока
  • Мнения: 1 119
http://novini.dir.bg/news.php?id=9747288

Какво мислите за този случай?На мен ми стана много жал за тази майка и най -вече за децата и.Знам,че държавата не е длъжна а издържа децата ни,но никой не е застрахован от подобна ситуация.Похвално,е ,жената не се е отказала от децата си и не ги е дала в дом(където между другото пак щяха да са на държавна издръжка)

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 15:48 от purko88

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Линка не се отваря  Wink

И това ли ще е тема жалейка  Crazy съдейки по обяснението под линка  Thinking


# 2
  • Мнения: 1 217
" Сървърът не е намерен
      
        
        
          Firefox не може да намери сървъра www.---.
              
        
Проверете адреса за правописни грешки, като например
ww.example.com вместо
www.example.com
" това ми излиза като се опитам да видя какво имаш предвид, надявам се да не е поредната пързалка ( не от теб точно, принципно )

# 3
# 4
  • Мнения: 1 310
Казваш "никой не е застрахован". Ако си имал работа, дом, семейство и изведнъж губиш дома си  и доходите - разбирам, наистина е драма. Но по принцип да нямаш 5лв в джоба и покрив над главата, и да раждаш деца - винаги ми е било абсурдно. Жал ми е за децата и ме е яд на родителите, които им причиняват това.

# 5
  • в рока
  • Мнения: 1 119
От репортажа не става ясно какво е било положението преди на жената.И аз се 4увствам раздвоена в мнението си ,от една страна се поставям на нейно място,от друга ме е яд заради де4ицата

# 6
  • Мнения: 1 217
Наистина им е тежко, но имаше нещо неуравновесено в майката , например начинът, по който люшкаше бебето , седнала на леглото, на мен би ми се завило свят, за него не знам. А и този племенник, който са и оставили, как така няма да имаш хляб за собствените си деца и ще вземеш без да изискаш никаква отговорност от родителите на другото дете. Не че не бих взела племенниците при себе си, дори да няма какво да ям, но нищо не се спомена за бащите на тези деца, опитала ли се е поне да потърси отговорност. Иначе, при прием в ясли и детски градини самотните майки са с предимство, като са облекчени и от такса, ако не се лъжа, би могла да даде бебето и да намери някаква работа. Знам,че отстрани нещата винаги изглеждат не дотам тежки, но така си мисля, че бих постъпила аз. Освен да помолим майките от ДБМ, които са от Русе, ако могат да проверят случая, да поговорят с жената. Аз бих могла да помогна с количка, дрешки и кошара.
Също би било добре социалните служби в Русе да си размърдат задниците.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 17:14 от катюнгелче

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Освен да помолим майките от ДБМ, които са от Русе, ако могат да проверят случая, да поговорят с жената. Аз бих могла да помогна с количка, дрешки и кошара.

 Peace

Е това е предложение  Hug

дано темате не се превърне в цъкане на езици  Sunglasses

Хубаво е да се даде гласност и да се помогне отколкото да размишляваме, пишеме  как , па защо така и т.н.





п.п.в случая няма как да бъда полезна и се отеглям с писаниците ....

п.п.п. Защо заглавието не темата не е 'Да помогмем'  или темата е за почесване на клавиатури само  мислене не се помага .....

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 15:57 от Desss

# 8
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Да,предложението е супер,и най-малкото нещо ще е в полза за децата.

Цитат
Знам,че отстрани нещата винаги изглеждат не дотам тежки, но така си мисля, че бих постъпила аз. Освен да помолим майките от ДБМ, които са от Русе, ако могат да проверят случая, да поговорят с жената. Аз бих могла да помогна с количка, дрешки и кошара.
Също би било добре социалните служби в Русе да си размърдат задниците.

Социалните служби почти никъде не си вършат работата,примери за това много.

# 9
  • Мнения: 1 217
Писах на стената на ДБМ-Русе във фейсбук, но защо на моята стена съобщението излиза, а на тяхната - не Thinking
А за социалните знам, от личен опит, болшинството кибичат като кукувици пред неугледни, прашлясали бюра и само чакат да им мине времето. Цялата ни бюрокрация е такава. Обаче сори, ама заплатите им ги плащаме ние, така че имаме право да търсим отговорност от тях.

# 10
  • Мнения: 11
Мисля, че жената и децата имат нужда от ПОМОЩ, най вече дечицата, не мога да си представя да гладуват горките и да ядат домат и хляб само един път на ден!Богатите хора да помагат на други нуждаещи се, не само да се чудят какъв боклук да си купят.

# 11
  • Мнения: 1 217
Богатите хора да помагат на други нуждаещи се, не само да се чудят какъв боклук да си купят.
Всички трябва да помогнем, от 1 отделен лев никой няма да обеднее осезаемо, въпросът е да не отидат за цигари и пиячка, а за децата, затова трябва да се провери на място случаят.

# 12
  • Мнения: 11
Богатите хора да помагат на други нуждаещи се, не само да се чудят какъв боклук да си купят.
Всички трябва да помогнем, от 1 отделен лев никой няма да обеднее осезаемо, въпросът е да не отидат за цигари и пиячка, а за децата, затова трябва да се провери на място случаят.
Права си, аз винаги помагам, не само с левчета и с предмети и каквото мога.Но май само такива като нас го правят, демек нормалните хора със средни доходи.Имам приятели с доста високи и приятни заплати, казвала съм им за някаква кауза, гледат ме като изкопаемо, и ми се чудят как аз помагам:((( Confused

# 13
  • Мнения: 1 217
Нека не обръщаме темата в коментари за това кой помага повече, много са относителни нещата, а да видим какво можем да направим.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 483
Жената безработна ли е била преди да роди?

# 15
  • Мнения: 654
Богатите хора да помагат на други нуждаещи се, не само да се чудят какъв боклук да си купят.
Всички трябва да помогнем, от 1 отделен лев никой няма да обеднее осезаемо, въпросът е да не отидат за цигари и пиячка, а за децата, затова трябва да се провери на място случаят.
Много лесно съдите и давате акъл.
Знаете ли колко хора около мен се нуждаят да им се събере по 1 лев.
А има месеци дето на мен ми трябват дори по 2.
Може да помогнем може би с дрехи и вещи.
Но не карайте някой да се чувства виновен.

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Е, джоджо, нали знаеш, че винаги ще се намери някой, който да надникне в чуждото и да изсъска, че богатия е длъжен на някого?

# 17
  • някъде
  • Мнения: 979
Къде мога да намеря координатите на жената?Незнаем какви са обстоятелствата,довели до тая мизерия,но е факт,че три деца гладуват.Не ми пречи да изпратя поне  5 кутии каша или нещо подобно,което не може да се "даде за пиячка и цигари" /цитат/.
А и прочетохте ли,че праща детето на у-ще с част от оскъдните средства.Това за мен е показателно,незнам за вас.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
И на мен ми е жал...Независимо от това в какво положение е била преди да роди....
Само допреди няколко години не бяха необходими свръхчовешки способности в материален план, за да имаш дете....Някои хора не са така образовани и съзнателни, за да си дават дълбокомислени отчети за евентуалните трудности. За съжаление.....
И не мога да ги обвинявам. Радвам се, че в този свят има и такива хора, които не прецеждат помоща си през двеста цедки -просто я дават. Без да мърморят. Без да упрекват. Без да мислят, че всички се раждат с равен  шанс и просто някои го пропускат, защото са тъпи или мързеливи....
И аз мога да пратя някои неща, останали от децата ми...

# 19
  • Мнения: 2 510
Защо не се даде някакъв адрес или до поискване, но все пак мисля, че трябва да има трите имена.
Всеки може да изпадне в всякакво положение, дори когато си прави точни сметки.
Първия път, винаги трябва да се помогне.

# 20
  • Мнения: 1 217
Богатите хора да помагат на други нуждаещи се, не само да се чудят какъв боклук да си купят.
Всички трябва да помогнем, от 1 отделен лев никой няма да обеднее осезаемо, въпросът е да не отидат за цигари и пиячка, а за децата, затова трябва да се провери на място случаят.
Много лесно съдите и давате акъл.
Знаете ли колко хора около мен се нуждаят да им се събере по 1 лев.
А има месеци дето на мен ми трябват дори по 2.
Може да помогнем може би с дрехи и вещи.
Но не карайте някой да се чувства виновен.
Джоджо, би ли пояснила моля, кой и за какво съм осъдила, че не се сещам ? Така де, да знам. Ако се чувстваш виновна не виждам с какво съм го провокирала. И разбира се, че понякога за всички ни 1 лев е много, не бъди такъв буквалист. Имах предвид, че идеята е по-скоро да сме обединени, а не да нареждаме кой трябва да дава и кой не. То е ясно, че ако не можеш няма да отделиш и лев.
И да, " давам акъл ", сиреч изразявам мнение и споделям идеи, не влизам с тон на разпоредител и не се карам на никой.
Zhekova , от телефоните, обявени в сайта на бтв, отдел " новини " може би най-добре. Но на който и телефон да се обадиш и да кажеш, че искаш да помогнеш ще питат жената и ще ти се обадят за координатите.
Ако цитираното ви е подразнило и прозвучало обидно, съжалявам, не е било това целта, но все пак е добре нещата да се проверят, много пъти не са точно такива, каквито изглеждат.
Аз също не вярвам майката да похарчи средствата за такива цели, но за бащата на децата и и вуйчото не съм сигурна, примерно. Бих искала да съм убедена, че ще идат по предназначение.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 23:56 от катюнгелче

# 21
  • Мнения: 12 674
Нищо не мисля, защото нищо не разбрах. Подавала ли е някакви молби за помощ? За жилище се разбра, че не е. По-скоро ми звучи като поредната журналистическа сензация, ужас, да поцъкаме.

# 22
  • Мнения: 2 510
Мисля, че в живота човек трябва да разчита само на себе си, особено ако има и други хора, които разчитат на теб /деца/. Другото е пълна лудост или игра на руска рулетка.
Не, че има някаква гаранция, но живота стана доста несигурен.
Трещерица, да разчиташ на помощ от социалните...

# 23
  • Мнения: 654
Мислех да не отговарям,но...днес е труден ден.
От сутринта се объркаха нещата и си изведнъж се сетих,че ако има някой да ми даде....
Добре,ще ми даде.Ще оправя нещата,ама следващия път...колко пъти може някой да ми дава.
Нашата помощ е да си помогнем сами.Знаете приказката за Неволята.
То не бяха защитени домове,не бяха звено,,Майка и дете",и куп още неща.
Сума пари се събраха от състрадателните хора,и пак тези състрадателни хора да дадат по левче.
Още повече тази жена има нужда някой да се погрижи и организира живота на нея и децата.
Мислите ли,че 1000 лв.ще решат проблема.Ще хапват месец,дори може би два.А после?
Ами напролет като дойдат дъждове?
Трудно е,и може би още по трудно ще стане.
Трябва да се помага,иначе няма шанс.
Но когато си направил всичко което се иска от теб,значи трябва и в труден момент да има кой да ти помогне.Но не е така.
Ако продължа ще стане кампания избори Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 510
На тази жена и на другите в подобно състояние трябва социалните да осигурят работа при случай, че детето може да посещава ясла или детска градина. До тогава трябва да се предложи общинско жилище.
Другото е "мижи да те лажем" и наливане от пусто в празно.

# 25
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
На тази жена и на другите в подобно състояние трябва социалните да осигурят работа при случай, че детето може да посещава ясла или детска градина. До тогава трябва да се предложи общинско жилище.
Другото е "мижи да те лажем" и наливане от пусто в празно.

Съгласна съм.Ама тук пак опираме до работата на социалните.Изцяло държавната политика трябва да се промени за случаи като този.

# 26
  • Мнения: 2 510
То от тях зависи и от връзката им с другите борса, просвета, здравеопазване.
Имам чувството, че те се "занимават" само с инвалидите, възрастните /самотните/ и постоянния контингент от малцинството.
Не е малко, но една група трудоспособни, изпаднали във временно тежко положение остават отвън. Има достатъчно средства да се направят някакви временни жилища  / при нас свободни, рушащи се сгради с "неизвестни" собственици, колкото искаш/.
Работа - могат да осигурят почасова работа - чистачи, лични асистенти, гладач или мияч и т.н.

# 27
  • Мнения: 1 217
Никой не говори за вечно подпомагане, а само за да си стъпи някой на краката. Аз също не разбрах тя направила ли е нещо за да подобри живота си, но и за мен фактът, че голямото дете учи означава, че иска децата и да се развиват. Според мен в такива случаи държавата не бива да позволява на биологичния " баща " да абдикира тотално от отговорност. Доста е трудно с кърмаче на ръце хем да мислиш за насъщния, хем да се грижиш за децата, хем да обикаляш учреждения, да попълваш купища бланки и да си търсиш правата, доколкото ги има и ако евентуално ти ги дадат.

# 28
  • Мнения: 10 547
Освен помощи, храна, жилище и работа е нужно да й дадат доживотна рецепта за противозачатъчни.

# 29
  • Мнения: 1 217
Освен помощи, храна, жилище и работа е нужно да й дадат доживотна рецепта за противозачатъчни.
така, така, а защо дори да не се въведе китайският закон да се убиват бебета още в утробата, ако семейството има вече рожба.
Не одобрявам необмислените, безотговорни постъпки, но на всеки може да се случи. Така че не виждам място за агресия и нападки, предполагам, че жената вече си е извлякла поука, а и все пак е дала живот на две, а не на 10 деца, които да мизерстват.

# 30
  • Мнения: 2 510
Според мен в такива случаи държавата не бива да позволява на биологичния " баща " да абдикира тотално от отговорност.
Ако трябва да доказва бащинство, това е напълно загубена клауза. Тези дела се точат с години. Минималната издръжка е 50 лв., ако напусне страната през това време...

# 31
  • Мнения: 10
За съжаление не е само тя, да беше, знам ,че може да се помогне ама има толкова хора в нейното положение, че просто няма как.

# 32
  • Мнения: 1 217
Според мен в такива случаи държавата не бива да позволява на биологичния " баща " да абдикира тотално от отговорност.
Ако трябва да доказва бащинство, това е напълно загубена клауза. Тези дела се точат с години. Минималната издръжка е 50 лв., ако напусне страната през това време...
Тоест, където и да е бащата на децата на тази майка в момента, ако тя докаже, че децата са негови, той би следвало да плаща поне минумима ? А в случаи, когато става дума за самотна майка, с абдикирал съвсем от отговорност " баща ", нужно ли е задължително тя да води дела ? Според мен е достатъчно да докаже, че той е биологичен родител за да го осъди държавата на издръжка.

# 33
  • Мнения: 2 510
Според мен е достатъчно да докаже, че той е биологичен родител за да го осъди държавата на издръжка.
Това се доказва с ДНК- тест до 3 години. След това по каналния ред.
Бащата получава всички права и задължения по закон.

# 34
  • Мнения: 2 653
...
Още повече тази жена има нужда някой да се погрижи и организира живота на нея и децата.
...
Много точно казано и съм на 100% съгласна!

Помолих една дама да провери случая. Когато имам повече информация, е я споделя.
Имам излишни дрешки и разни други неща, мога да купя малко храна и уч. пособия. Ще помогна с ясното съзнание, че нищо особено няма да направя за тази жена. Може би отлагането на някои нейни тревожни мисли за 1-2 часа. Тъпото е, че аз не мога да го правя всеки ден. Дори и всеки ден да помагаме по подобен начин на жената - това не е достатъчно.
Щеше да е много хубаво на всяка майка, в подобен случай някой в района да и подаде ръка- да и помага за жилище , работа, някакви курсове и т.н. Никой почти няма такава възможност. За това трябва да има социални работници и те да вършат тази работа, не да водят статистики и да гледат крави във ФБ.
И ако няма кой да я насочва и да и покаже пътя, то правим една огромна мечешка услуга. Особено , ако много хора започнат некоординирано да и изпращат помощи.

# 35
  • UK
  • Мнения: 4 311
Здравейте, случайно попаднах на темата. Въпросната Снежана е много близка на моя близка. Към момента живее в Русе, в кв. Средна кула. Няма да влизам в духа на темата - не съм наясно точно каква е ситуацията довела до сегашното положение на жената, няма да я оправдая защо е родила бебе, като не може да го гледа, тя си знае какви са обстоятелствата. Няма и да ви агитирам да помагате, знам, че веднага ще бъда нападната, тъй като аз самата не мога почти с нищо да помогна.
Мога да помогна с повече информация. Това, което знам аз е, че бебето не е признато въобще от баща му и той не фигурира в живота им, в момента е в затвора, не знам каква присъда изтърпява и за какво. В регионалния вестник Бряг е поместена статия за нея, в резултат доста хора са изпратили кой каквото е могъл - дрешки за малкото, храна. Някой по-напред беше предложил количка, знам, че има нужда от количка, знам, че има нужда от дрехи и за голямото дете, доста хора вече са помогнали с дрешки за малкото. Момчето има нужда от дрехи, обувки, раница, учебни пособия. На 15 години е, около 1,65-1,70 високо, номер на обувки 41-42. Относно жилището - днес са подали молба за настаняване към Жилфонд, в търсене са. Вмомента са болни, освен храна може да им се помогне и като им се изпратят лекарства като витамин Ц, парацетамол, панадол и всякакви подобни дребни неща, без каквито не може. Също ще е много благодарна на дрехи и за нея. Това е най-общо, което знам. Жената е свястна, не е циганка, била е безработна, когато забременява (не мисля, че е голям грях, може да не е имала средства за фиктивно осигуряване, както повечето тук правим в такъв случай) и има хора около нея, които я подкрепят, но не могат да помогнат с всичко.
Който се интересува, иска да помогне по какъв да е начин - разполагам с координатите и телефона на жената . Днес се чух с нея и с нейно съгласие мога да ги дам на лични на всеки, който прояви интерес. Оттам нататък можете лично да говорите с нея и да прецените можете ли и искате ли да помогнете и как.  Тези, които са от Русе и района могат и лично да я посетят. С това мога да помогна аз. Който желае, нека ми пише. Предупреждавам, че телефонът и доста често е изключен, тъй като в къщата няма ток и го зарежда при съседите.
Всички останали, които се включиха, за да осъдят жената, как е забременяла, защо е родила, как е допуснала да се стигне до там - много сте жестоки. 

# 36
  • UK
  • Мнения: 4 311
По въпроса за насочването, курсовете, организирането на живота и подобните неща, които изчетох - прави сте в общия случай, но мисля, че тук проблемът е просто жената да избута до яслена възраст на детето - работа все ще се намери, но дотогава няма как да започне, като няма как да гледа бебето. Друг въпрос е, че и аз да съм, с моето висше образование и уж хубава работа, и аз няма да смогна да се справя на свободен наем сама с 2 деца с моята заплата.

# 37
  • някъде
  • Мнения: 979
А на каква възраст е третото дете,разбрах за бебе,момче на 15год и друго?

# 38
  • UK
  • Мнения: 4 311
Другото момче, племенникът, сега навършва 17, нямам идея дали ще живее с тях като се преместят и какво ще прави и ще се случва с него.

# 39
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте, случайно попаднах на темата. Въпросната Снежана е много близка на моя близка. Към момента живее в Русе, в кв. Средна кула. Няма да влизам в духа на темата - не съм наясно точно каква е ситуацията довела до сегашното положение на жената, няма да я оправдая защо е родила бебе, като не може да го гледа, тя си знае какви са обстоятелствата. Няма и да ви агитирам да помагате, знам, че веднага ще бъда нападната, тъй като аз самата не мога почти с нищо да помогна.
Мога да помогна с повече информация. Това, което знам аз е, че бебето не е признато въобще от баща му и той не фигурира в живота им, в момента е в затвора, не знам каква присъда изтърпява и за какво. В регионалния вестник Бряг е поместена статия за нея, в резултат доста хора са изпратили кой каквото е могъл - дрешки за малкото, храна. Някой по-напред беше предложил количка, знам, че има нужда от количка, знам, че има нужда от дрехи и за голямото дете, доста хора вече са помогнали с дрешки за малкото. Момчето има нужда от дрехи, обувки, раница, учебни пособия. На 15 години е, около 1,65-1,70 високо, номер на обувки 41-42. Относно жилището - днес са подали молба за настаняване към Жилфонд, в търсене са. Вмомента са болни, освен храна може да им се помогне и като им се изпратят лекарства като витамин Ц, парацетамол, панадол и всякакви подобни дребни неща, без каквито не може. Също ще е много благодарна на дрехи и за нея. Това е най-общо, което знам. Жената е свястна, не е циганка, била е безработна, когато забременява (не мисля, че е голям грях, може да не е имала средства за фиктивно осигуряване, както повечето тук правим в такъв случай) и има хора около нея, които я подкрепят, но не могат да помогнат с всичко.
Който се интересува, иска да помогне по какъв да е начин - разполагам с координатите и телефона на жената . Днес се чух с нея и с нейно съгласие мога да ги дам на лични на всеки, който прояви интерес. Оттам нататък можете лично да говорите с нея и да прецените можете ли и искате ли да помогнете и как.  Тези, които са от Русе и района могат и лично да я посетят. С това мога да помогна аз. Който желае, нека ми пише. Предупреждавам, че телефонът и доста често е изключен, тъй като в къщата няма ток и го зарежда при съседите.
Всички останали, които се включиха, за да осъдят жената, как е забременяла, защо е родила, как е допуснала да се стигне до там - много сте жестоки. 


Здравей  Simple Smile, аз искам да помогна с дрехи и лекарства, можгеш ли да ми пратиш на лични нейни координати.

# 40
  • Мнения: 2 471
Здравейте, случайно попаднах на темата. Въпросната Снежана е много близка на моя близка. Към момента живее в Русе, в кв. Средна кула. Няма да влизам в духа на темата - не съм наясно точно каква е ситуацията довела до сегашното положение на жената, няма да я оправдая защо е родила бебе, като не може да го гледа, тя си знае какви са обстоятелствата. Няма и да ви агитирам да помагате, знам, че веднага ще бъда нападната, тъй като аз самата не мога почти с нищо да помогна.
Мога да помогна с повече информация. Това, което знам аз е, че бебето не е признато въобще от баща му и той не фигурира в живота им, в момента е в затвора, не знам каква присъда изтърпява и за какво. В регионалния вестник Бряг е поместена статия за нея, в резултат доста хора са изпратили кой каквото е могъл - дрешки за малкото, храна. Някой по-напред беше предложил количка, знам, че има нужда от количка, знам, че има нужда от дрехи и за голямото дете, доста хора вече са помогнали с дрешки за малкото. Момчето има нужда от дрехи, обувки, раница, учебни пособия. На 15 години е, около 1,65-1,70 високо, номер на обувки 41-42. Относно жилището - днес са подали молба за настаняване към Жилфонд, в търсене са. Вмомента са болни, освен храна може да им се помогне и като им се изпратят лекарства като витамин Ц, парацетамол, панадол и всякакви подобни дребни неща, без каквито не може. Също ще е много благодарна на дрехи и за нея. Това е най-общо, което знам. Жената е свястна, не е циганка, била е безработна, когато забременява (не мисля, че е голям грях, може да не е имала средства за фиктивно осигуряване, както повечето тук правим в такъв случай) и има хора около нея, които я подкрепят, но не могат да помогнат с всичко.
Който се интересува, иска да помогне по какъв да е начин - разполагам с координатите и телефона на жената . Днес се чух с нея и с нейно съгласие мога да ги дам на лични на всеки, който прояви интерес. Оттам нататък можете лично да говорите с нея и да прецените можете ли и искате ли да помогнете и как.  Тези, които са от Русе и района могат и лично да я посетят. С това мога да помогна аз. Който желае, нека ми пише. Предупреждавам, че телефонът и доста често е изключен, тъй като в къщата няма ток и го зарежда при съседите.
Всички останали, които се включиха, за да осъдят жената, как е забременяла, защо е родила, как е допуснала да се стигне до там - много сте жестоки.  

Аз съм тази, която може да помогне с количка.  И да аз също имам мнение за това, как може човек в подобно положение и на средна възраст да стигне до тук. Как може да обрича децата си на немотия. Писах го там, ще го кажа и тук - децата нямат вина за грешките на родителите си.. Обаче съм против така манипулирани репортажи. БТВ и преди са правили подобни за една многодетна майка, която тук многократно е подпомагана. Няма да влизам в подробности, но не винаги совите са това, което са....



П.П. Ако все още има нужда от количка, свържете се с мен на лични и ще ви насоча към жената от Русе, където се намира количката.

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 11:53 от mandorla amara

# 41
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз съм тази, която може да помогне с количка.  И да аз също имам мнение за това, как може човек в подобно положение и на средна възраст да стигне до тук. Как може да обрича децата си на немотия. Писах го там, ще го кажа и тук - децата нямат вина за грешките на родителите си.. Обаче съм против така манипулирани репортажи. БТВ и преди са правили подобни за една многодетна майка, която тук многократно е подпомагана. Няма да влизам в подробности, но не винаги совите са това, което са....

П.П. Ако все още има нужда от количка, свържете се с мен на лични и ще ви насоча към жената от Русе, където се намира количката.

Благодаря, една жена вече предложи да помогне с количка, ще следя как ще се развият нещата и ще ви пиша. Пращам ви все пак кординатите и на лични в случай, че желаете да се свържете със Снежана. Относно репортажа - не виждам какво е манипулираното в него - един обикновен репортаж със статистика за бедността в Европа и един пример от България. Никой не призова за помощ, нито пък жената помоли за такава, описаха положението и.
Два въпроса - ако мен ме бяха уволнили от работа при новината за бременността ми - сигурно трябваше да махна бебето за да не го обрека на немотия? Или пък искате да кажете, че тъй като жената е на средна възраст, има достатъчно акъл в главата си, за да предвиди смъртта на баща си, с който досега са живели и са се справяли? 

# 42
  • Мнения: 2 471
Тук на лични ви е писала жената, която подарява количката и аз  я насочих към вас. Казва се Деси.

Нямах намерение да влизам в полемика с вас, но: първо въпросната е била безработна, преди да забременее, нали? Аз също по време на бременността си, имах проблеми с работодателя си, НО аз имам съпруг на когото мога да се опра (отговорен баща) и нямам по-голямо дете за което да се грижа. както и имам покрив над главата си.
Второ - какво общо има смъртта на баща и с отговорността за децата и? Пак за ваше сведение, моята майка почина този месец на 3-то число, а баща ми преди 13г.
Жена на тази възраст се очаква да е отговорна първо към децата си, после и към собствения си живот. Едва ли не е била на ясно, точно как би се справяла със 170лв доход за 3 членно семейство.  
Колкото до репортажа - манипулиран е от гледна точка на това, че се показва само това, как една жена няма с какво да се храни. Няма яснота от него, дали до момента е стигала до СГ или е чакала ТВ екипа да го направи. Нито дума за бащите в материала. Нищо. И това, че жената не молела за помощ са врели некипели - защо тогава се пуска този репортаж? И защо тя или който и да било е пуснал сигнал до БТВ, ако не се иска помощ.
Това е лично мое мнение и не искам да се карам с никого..

Дано количката е в помощ.
  Peace

# 43
  • Мнения: 1 404
Казваш "никой не е застрахован". Ако си имал работа, дом, семейство и изведнъж губиш дома си  и доходите - разбирам, наистина е драма. Но по принцип да нямаш 5лв в джоба и покрив над главата, и да раждаш деца - винаги ми е било абсурдно. Жал ми е за децата и ме е яд на родителите, които им причиняват това.

Колкото и кофти да звучи, напълно съм съгласна с това мнение.

# 44
  • Мнения: 361
може ли да напишеш какъв размер дрехи и обувки носи жената? доста запазени и чисто нови дрехи имаме вкъщи и, ако са за нейния размер- мога да й изпратя. също и координати, ако може. за голямото момче: по-конкретно какви учебни пособия му трябват? учебници или канцеларски /тетрадки, химикали и т.н./?

# 45
  • UK
  • Мнения: 4 311
mandorla amara , аз съм мноооого далеч от мисълта да споря с вас, на черното бяло не мога да кажа. Разбира се, че много разумни и отговорни жени не биха се оставили да стигнат до там, поне не толкова лесно. Абсолютно съм съгласна с вас, НО разликата между мен и вас е, че аз допускам , че мога да попадна на мястото на Снежана - при определено стечение на обстоятелствата и на мен може да ми се случи да изпадна в близка и подобна до нейната ситуация.
Да, тя е била безработна, когато е забременяла, но дали е била безработна или е останала без работа в последствие, все едно  - майчинството е 100 лв.
Тя е имала мъж до себе си - стока или не, не знам - но тук има подфорум Родители отглеждащи сами децата си, пълен с майки, които в един момент са разчитали, че имат до себе си отговорен съпруг и баща. Аз също имам такъв човек до себе си, но не мога да кажа какво би се случило след време.
И какво означава да имам покрив над главата си - аз живея също на квартира, както много други семйства. Колко млади и не толкова млади семейства могат да се похвалят със собствен дом - или го изплащат 30 години, или е наследствен, или живеят при свекърви и тъщи. Ето тук е мястото и на помощта на родителите.  Дали вземам 170 или 500 лв. майчинство (както много и аз съм осигурявана на минимум, с моето несъгласие, но примирение), без мъж до себе си, в майчинство и под наем - аз съм една потенциална Снежана без помощта на родителите си. Да, аз съм на 26, тя на 35 - трябва да е по-умна и отговорна от мен, е, хората са различни.
Ето, разказах си целия живот вече в тоя форум  Laughing
Ето как, както имам и работа, и дом, и доходи и съвсем съзнателно съм планирата появата на сина ми, много лесно мога да попадна в същата ситуация. Толкова е тънка границата. Горчивата истина е, че в България масово жените със социално или несоциално майчинство са изцяло зависими от мъжете си, без значение колко като сума е то.
Много благодаря на всички, които писаха и изразиха желание да помогнат с каквото могат.   bouquet

benissima,  наистина няма как да знам толкова конкретни неща, казвам, че не я познавам лично, само съм разговаряла 2 пъти с нея по телефона - мога да ти изпратя телефон и адрес на лични, ти, ако имаш желание може да се свържеш и да поговориш директно с нея и да разбереш точно от какво имат нужда, с какво ти би помогнала и какви размери дрехи носят тя и синовете и.

# 46
  • Мнения: 2 510
Много хора си мислят, че могат да се справят с помощ от родители или да намерят човек с които да живеят.
Лошо е когато се случва това.
Ако всички са изключително прагматични, то деца щяха да се раждат рядко.

# 47
  • Мнения: 2 471
Simple Smile
Не, не бих могла да изпадна в нейната ситуация,  няма как да стане. В затруднено положение - да, самотен родител - може би, под наем - напълно възможно, но точно в такава НЯМА КАК ДА СТАНЕ.

Всичко хубаво ви пожелавам и по-малко подобни теми.

# 48
  • Мнения: 249
http://novini.dir.bg/news.php?id=9747288

Какво мислите за този случай?На мен ми стана много жал за тази майка и най -вече за децата и.Знам,че държавата не е длъжна а издържа децата ни,но никой не е застрахован от подобна ситуация.Похвално,е ,жената не се е отказала от децата си и не ги е дала в дом(където между другото пак щяха да са на държавна издръжка)
Жалко, че не е само тя ако беше само тя проблема лесно би се решил. Наистина много тъжно. Sad

# 49
  • Мнения: 2 653
Мога да и пратя малко тетрадки, химикали, моливи и малко бебешки дрешки. Бих могла да купя и малко пакетирана храна.
За дрехи за нея и голямото дете ще изчакам  по-точни размери.

Искам обаче нещо важно/за мен/ да разбера- има ли момчето някакви интереси- математика, биология, някакъв спорт или нещо друго. Всъщност аз бих искала най-много да дам такава помощ. Моля, ако някой се среща с жената да разпита и да ми пише. Но моля, не и обяснявайте , че искам да помогна по този начин и затова питам. В непринуден разговор. Аз ще помогна само ако има истински интерес това дете, а не просто да е посочил математика след "онче-бонче".

# 50
  • Мнения: 1 217
Dejie, а горе-долу какъв размер трябва да са дрехите за нея, може ли да напишеш ориентировъчни, може и на лични.
Нашата количка е лятна, но с големи, дебели гуми, тип " танк " и мисля, че би могла да свърши работа за малко по-голямо бебе. Имам и кошарка ( сгъваема, преносима ), но върши работа най-много до 2 години. Хубаво е, че има хора, които са откликнали.
Четох на предишната страница отново мнения тип: " Колко сме безгрешни и отговорни ние, и колко непредпазливи и безотговорни околните ", мисля, че е редно да се спрете вече. По-добре не предлагайте изобщо помощта си, отколкото давайки нещо да изнесете многословна реч колко е непростимо и безотговорно да родиш дете без да можеш да го гледаш. Жената все пак има едно пораснало момче, освен за нейното, мислете и за неговото достойнство !

# 51
  • UK
  • Мнения: 4 311
Катюнгелче, доколкото ми е известно жената е към 46-48 размер - това е, което ми казаха като ориентировъчен размер, не е от най-слабичките. Една жена предложи да помогне с количка вече, каза, че през уикенда ще отиде до там да я занесе, ако все пак плановете се разминат ще ти пиша. За кошарката предполагам ще влезе в употреба, но не е от най-належащите неща. Доколкото знам в момента има по-голяма нужда от по-дребни, но важни неща от типа на сиропчета, чайчета, лекарства за бебето, има голяма нужда от свещи, тъй като още няма ток. От вчера вече няма и вода, не знам вече как се се справя с миене, готвене и пране.
Една група майки са се организирали и довечера ще минат през дома и и ще помогнат с каквото могат - казали са, че от интернет са разбрали за случая, не знам дали от тази тема, видях, че в темата на ДБМ - Русе също са се заинтересували, но не съм наясно какво са решили и какво мислят да правят.
Това е всичко, което знам като последни новини около Снежана. Катюнгелче, ще те помоля ако решиш да помогнеш с нещо все пак да се свържеш с нея и да се разбереш лично с нея от какво има най-много нужда, какво от помощта, която можеш да предложиш, ще и бъде наистина от полза, тогава да я питаш и за размера.  Пиша ти на лични координатите и. Благодаря ти.   bouquet

Mandorla amara,
Simple Smile
Не, не бих могла да изпадна в нейната ситуация,  няма как да стане. В затруднено положение - да, самотен родител - може би, под наем - напълно възможно, но точно в такава НЯМА КАК ДА СТАНЕ.


На твое място не бих размахвала така пръст на съдбата. Случват се и нещастия.

# 52
  • Мнения: 2 471
Хайде ако обичаш, престани да ме спрягаш, става ли. Говорим за много различни неща, които явно не схващаш. Просто сме от различни прослойки на обществото с тази Снежа. Ако пък ти предполагаш, подобна съдба за себе си, много жалко. Човек сам гради бъдещето си и сам си помага.

И като агитираш, е хубаво да уточниш, колко хора се изреждат да и помогнат. В събота ще отидат поне 15 човека. Не е ли по-добре, когато се помага да се прави адекватно. Защото сега ще я зарият с излишни дрехи и обувки, а вероятно сериозните нужди ще останат на заден план. Деси (тази една жена) ще занесе количката в събота, както и дрехи за бебето. Така хаотично и неорганизирано е мечешка помощ.
Ако толкова държиш да си полезна, комуникирай с някой, когото лично се ангажира в Русе с жената, да обясни тук, какви нужди има. От БТВ също дават координатите на Снежа.
В Продавалник също са пуснали обява с молба да и помогнат с дрехи и лекарства и, и раздават адреса.

П.П. Аз ще изпратя памперси и АМ за бебето, поне това е сигурно, че няма да е в излишък.
Възможно ли е някой да провери в Русе, как стои въпроса със социалната кухня и детска такава. В София има и частни, които безплатно дават храна на децата за определен период. Предвид, че няма ток, няма и как да готви. Знае ли се, каква сума дължи за режийни разходи? Имам позната психолог, която живее в Русе. Предполагам би била полезна на Снежа.


Mandorla amara,
Simple Smile
Не, не бих могла да изпадна в нейната ситуация,  няма как да стане. В затруднено положение - да, самотен родител - може би, под наем - напълно възможно, но точно в такава НЯМА КАК ДА СТАНЕ.


На твое място не бих размахвала така пръст на съдбата. Случват се и нещастия.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 12:44 от mandorla amara

# 53
  • UK
  • Мнения: 4 311

И като агитираш, е хубаво да уточниш, колко хора се изреждат да и помогнат. В събота ще отидат поне 15 човека. Не е ли по-добре, когато се помага да се прави адекватно. Защото сега ще я зарият с излишни дрехи и обувки, а вероятно сериозните нужди ще останат на заден план. Деси (тази една жена) ще занесе количката в събота, както и дрехи за бебето. Така хаотично и неорганизирано е мечешка помощ.
Ако толкова държиш да си полезна, комуникирай с някой, когото лично се ангажира в Русе с жената, да обясни тук, какви нужди има. От БТВ също дават координатите на Снежа.
В Продавалник също са пуснали обява с молба да и помогнат с дрехи и лекарства и, и раздават адреса.

П.П. Аз ще изпратя памперси и АМ за бебето, поне това е сигурно, че няма да е в излишък.


Виж какво ще ти кажа и аз на теб сега!

Първо, не агитирам никого за нищо! Няколко пъти споменах, че не съм в Русе, не знам точно как стоят нещата, включих се в темата, единствено защото няколко души споменаха, че искат да помогнат, но нямат нейни координати, а аз ги имам от трето лице. Единствено заради това! Никого не съм агитирала да помага, на всеки, който ме попита с какво да помогне писах и на лични, и тук в темата, да говори директно с жената от какво има нужда, точно за да не става това, което ти прогнозираш! За количката писах няколко пъти на няколко мами, че вече ще и се даде такава от Деси, точно за да не я заринат с колички. А това - колко мами ще ходят, какво ще носят, какво са дали по бтв - нито знам, нито имам идеи. Написала съм всичко, което знам по темата, тези 15 майчета не са се свързали с мен да ми докладват, за да знам повече за тях. Нито пък следя обявите в Продавалника като теб!
Второ и последно - тази твоя количка, ако смяташ да и я изкараш през носа, по-добре не я давай изобщо! Това твоето не е помощ, не е мечешка услуга, това е чиста злоба! Всички разбрахме как Снежана не е достойна да диша праха под обувките ти, защото се е докарала дотук.

# 54
  • Мнения: 2 471
dejie хайде спри се малко и не пиши глупости. Ползвам Продаланик, а не следя обявите. Колкото до количката, комуникирам с Деси на лични. На мен не ми докладват, обясняват ми. Кой и колко е достоен, никъде не съм намесвала подобна тема, не драматизирай. Разликата между нас с теб е, че аз имам идея, как се развиват подобни теми и пиша със здрав ум без емоция. Ако го приемаш за злобно - ми нека е така. Колкото до докладните, хората ме познават и си комуникират с мен на лични, което е нормално. Потребител съм тук от 6г, а в Продавалник 5г (до скоро сайтовете бяха едно цяло).

Помисли, какво пиша - ще се изредят хора, които ще я зарият с дрехи и лекарства, като: панадол, аналгин, спирт и т.н. А се предполага, че нуждите са и по-големи. Пишеш в темата и оставам с впечатление, че си ангажирана със случая: даваш размери и описваш ситуацията и. Обясняваш, колко свествен човек е и не е ромка (макар да има и по свестни сред тях, от българите).

Аз преставам се занимавам с темата тук. Както обещах, ще изпратя АМ и памперси. Ще намеря начин да свържа Снежа с психоложката. Ако някой иска, нека и помогне със социална кухня.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 13:04 от mandorla amara

# 55
  • Мнения: 10
Преди малко гледах новините, жената повтори думата "храна" поне 20 пъти, и то всякаква, явно не само бебето е гладно а всички имат нужда.

# 56
  • Мнения: 2 653
Някой може ли да посочи човек, който лично контактува със Снежа- ходи при нея, не само по телефона?
Добавям- не питам за журналист!

От личен опит  знам, че наистина това е се случи- ще се изпратят некоординирано много неща и след месеци може и да има все още неотворени пакети. Разбирам mandorla amara и относно безразборното изпращане на помощ мисля по същия начин.
Ако някой иска да помогне да го прави координирано- ако има човек, който лично се заема със случая - да каже, за да може да дава адекватна информация.
Ето тук е мястото на социалните служби.

# 57
  • Мнения: 2 471
Преди малко гледах новините, жената повтори думата "храна" поне 20 пъти, и то всякаква, явно не само бебето е гладно а всички имат нужда.


За това и  написах - социална кухня, не само детска такава. Защото едва ли, някой ще може всеки ден да и носи храна, а тя няма ток и вода, и не може да готви.

Всичко хубаво на всички.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 13:05 от mandorla amara

# 58
  • Мнения: 25
Здравейте, мами. А се виждам и чувам с нея вече 2 дена, откакто разбрах за нея. Ако имате въпроси, питайте, аз ще и звъня за да питам нея... Така ще е най-добре!

# 59
  • Мнения: 1 207
Вчера ходих при жената и по-късно са ходили друга група майки.
За момента няма нужда от лекарстава,бебенцето не е болно.Имат си и количка.
Занесли сме доста дрехи и утре като отида пак ще видя какво е станало и какво не.Чака наистина да я одобрят за апартамент от Жилфонд.Каза ми,че някой се е обадил и искал да плати тока,водата и наемите,но тя не дава,защото твърди,че в момента в който ги плати и хазяина ще я изхвърли на улицата.
Излишно е да казвам в какво нещо живеят,но поне е топло.
Бебенцето е дошло неочаквано,а мъжа и очаква да излзе след около месец от Белене.Доколкото разбрах е там,защото се е напил се е блъснал(в някой или в нещо,незнама).
Надеждата и е час по скоро да се махне от там.Преди в тази къща е живял баща и ,но той преди 10дни(май толкова каза) е починал.Гледа и племеника си от 4годишен.Баща му е заминал в Англия и изобщо не го е търсил,а майка си не я познава.

Исках да разкажа историята такава ,каквато я чух.

# 60
  • Мнения: 2 584
нещо не ми е ясно, тук се пише че е посетена майката и са занесени неща, в продавалника пък друго се пише

http://prodavalnik.com/pomognete-na-samotna-mayka-i2809855
_Нике_, собственик на продукта

Щом съм си позволила да пиша тук, значи съм запозната лично с положението й. Към момента на публикуване на обявата, все още нямаше какво да яде. Не ми говорете за нагласения от няколко майки репортаж, който цели да покаже колко са щедри точно ТЕЗИ майки. Защото на срещата, която се беше организирала, трябваше да се дочака жена, която беше отишла да закупи хранителни продукти и памперси, а не беше дочакана, само, за да може да стигнем навреме, за да си покажем мутрите ПО ТЕЛЕВИЗОРА. Като не сте запознат от първа ръка, не пишете, ако обичате. Още по - малко под призив за помощ!!!
И понеже зная, че за момента има достатъчно дрехи за бебето, влизах да изтрия обявата.
Понеже хранителни продукти и сама мога да нося!!!
А каква беше вашата цел на влизането и писането тук? Защото гледам, че първо в 12, след това в 13 часа пак сте имал нездрав интерес да пишете ... Направихте ли нещо реално? И кой сте Вие, че да определите кое е достатъчно и кое не?

27.10.2011 13:56

# 61
  • Мнения: 25
Ех, ЛАРА, твоята публикация много ми хареса! Браво, напълно съм съгласна с теб! Преди тях ходихме 3 жени, но не си извикахме екип с репортери и камери, и няма никога да го направим!!!

# 62
  • UK
  • Мнения: 4 311
Радвам се, че се включиха и майчета, които вече са ходили там и са по-наясно със ситуацията. Ще помоля от време на време да казвате какво се случва. 

# 63
  • UK
  • Мнения: 4 311
И кой сте Вие, че да определите кое е достатъчно и кое не?

27.10.2011 13:56

Това е Dencho - Mandorla amara, оставете я, тя е от друга прослойка на обществото  Wink

# 64
  • Мнения: 2 510
Всички ли теми се израждат като тази?
Мисля, че това е частен случай / дори и да има много подобни/, а някой ако иска да блесне с хуманност и сензация, напоследък има много такива места с доста по-широка албитория .

# 65
  • Мнения: 2 471
И кой сте Вие, че да определите кое е достатъчно и кое не?

27.10.2011 13:56

Това е Dencho - Mandorla amara, оставете я, тя е от друга прослойка на обществото  Wink

Смешна си момиче, да аз съм същата (тук регистрацията ми също е Dencho), а ЛАРА КРОФТ е Румяна, няма нужда да ни запознаваш. И да от друга прослойка съм и се гордея с това. И сега е интересно, нагласен ли е репортажа и кои са тия "мутри" за които се говори в обявата. И защо така обиждат жените, които помагат.  Съжалявам, че се включвам отново, но ми спрягат името.

Продължавам да твърдя, че случая се разводнява и в крайна сметка излиза, че е важно не как се помага, а кои повече го прави, и кой се тупа в гърдите.

Поздрави.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 15:06 от mandorla amara

# 66
  • Мнения: 2 584
И кой сте Вие, че да определите кое е достатъчно и кое не?

27.10.2011 13:56

Това е Dencho - Mandorla amara, оставете я, тя е от друга прослойка на обществото  Wink

визирах написаното от _Нике_, собственик на продукта, жената която е пуснала темата там и твърди че малко бил нагласен репортажа с тези майки, и тъй като може да си изтрие обявата съм копирала какво е написала

а Деница я познавам много добре и знам как помага и какво се случва с помоща и, не мислех за нужно да се намесвам нито тук нито в продавалника ако не беше отговора на _Нике_

# 67
  • Мнения: 2 584
_Нике_, собственик на продукта

И защо удобно пропуснахте да коментирате факта, че за да се покажат тезио две жени по телевизията, не дочакахте майка, коятои носеше 2 чанти пълни с храна?
Аман от позьори!!!
27.10.2011 14:47

_Нике_, собственик на продукта

И като говорите за БТВ и за местен вестник дали не мислите, че се досещам за кои точно две жени ми говорите, а? Жената, чийто мъж е кореспондент на БТВ за Русе, пък тя работи в местен вестник ... Тези две жени, които вчера отново замъкнаха там репортери, за да си правят шоу от нещастието на хората. Абе ни ви ли е срам малко, а?

27.10.2011 15:05


така хайде майките позьорки веднага да си кажат Grinning
нали само един репортаж има за тази или има още

# 68
  • UK
  • Мнения: 4 311
Значи съм отговорила на Нике, може би и аз трябваше да копирам разговора ни тук - там.

И хора, честно - не можа ли просто който каквото може
и иска да изпрати и да си продължи живота, какви са тия
простотии с нагласени репортажи, мутри, позиви да не се помага,
щото пакетите щели да си стоят опаковани и как решавате кой е получил
достатъчно помощ и кой не? Ако смятате, че тя не заслужава помощта ви, подминете
и толкова.
За пръв път влизам в Благотворителност по стечение на обстоятелствата,
вярвайте ми няма да вляза повече!
Успех в каузите ви  ooooh!
    

# 69
  • Мнения: 2 653
Аз съм писала за неотворените пакети. Призовах  да се помага координирано, а не безразборно.
dejie, не видях някой да пише- не помагайте!
През две теми чак намерих майките в темата за Русе. Помолих и тях същото- да се пише в една тема има ли нужда от още нещо и какво е то конкретно.
Мисля, че няколко човека живеещи на малко пространство нямат нужда от по 3 якета, 3-4 чифта обувки и шаферска рокля за бебето.
Защото като получат колетчета с 30 бодита за бебенце и ако тя няма къде да ги държи и пере- сещате ли се какво ще стане с тези бодита след еднократна употреба???

# 70
  • Мнения: 2 584
Значи съм отговорила на Нике, може би и аз трябваше да копирам разговора ни тук - там.

И хора, честно - не можа ли просто който каквото може
и иска да изпрати и да си продължи живота, какви са тия
простотии с нагласени репортажи, мутри, позиви да не се помага,
щото пакетите щели да си стоят опаковани и как решавате кой е получил
достатъчно помощ и кой не? Ако смятате, че тя не заслужава помощта ви, подминете
и толкова.
За пръв път влизам в Благотворителност по стечение на обстоятелствата,
вярвайте ми няма да вляза повече!
Успех в каузите ви  ooooh!
    


ами хайде като не сте сигурна не дръжте такъв тон, в продавалника Нике дори ми писа на лични че едва ли не никой няма да помогне а децата още нямали обувки, но чудно пък в темата на Русенските майки пише друго

Вчера занесохме 4 чифта обувки,но незнам дали са станали.

# 71
  • Мнения: 10
Не разбирам единствено, защо се вдига толкова шум около тази жена, като в България има хиляди като нея, защо не се помага на всички, само за това ,че е имала достъп до BTV-то ли, или просто защото така поискана помощ, е лесна за даване? Огледайте се хора, мизерстващи хора под път и над път,не е честно така, и никак не е хуманно.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 17:12 от elidani2

# 72
  • Мнения: 1 207
леле,какво става Sick
Наистина една от майките не е успяла да отиде навреме,защото е пазарувала,но пък е забравила тел .за да се обади на тези който са имали среща.
Аз днес взех тези чанти и утре ще нося.
Снежана щяла да дава дрехите на някаква нейна приятелка да ги пере,защото нейната пералня не работи заради водата.
Бебока се запича от Фризолак и за това ако някой ще взема АМ то да е друго.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 16:28 от tasi

# 73
  • Мнения: 106
Не разбирам наистина какво става  ooooh!
Срещала съм обяви в продавалник с молба за помощ и съм се отзовавала. По тази причина преди дни пуснах и аз, тъй като все още цената имаше големи нужди (не че сега няма). Вчера са ходили майчета и са занесли много неща. Засега положението е закърпено. Влязох днес да изтрия обявата и изведнъж виждам, че тази Лара ли е, Денчо ли, Рут ли е, не зная (предполагам и тя вече не знае) започна да ме напада от всичките си възможни профили.
Влизам тук и гледам, че се размятват някакви преправени "уж" мои цитати из всички теми в БГ мама. копирам от друга тема отговора си, не ми се обяснява във всички теми в които ме е споменала поотделно  ooooh!
Така ...
Не се изумявайте изобщо, ама изобщо.
Обявата беше моя. пуснах в продавалника, както и сред приятелите си във ФБ.
Лара Крофт започна да ми коментира обявата от двата си различни профила - като Денчо и като Рут, че нямало нужда от нищо, че се стичали хора на тълпи, че били пратени парични помощи, че обувки имало ...
Опитах се да обясня, че обувки няма и тя започна да ми обяснява как нямало нужда от такава некоординирана помощ и от безсмислени обяви. Разменихме си по около 10-15 коментара, в които тя ми предлага валериан, да се лекувам и т.н. Като многократно твърдеше, че обувки имало и, че хората нямали нужда от нищо вече.
След множеството й коментари и нападки, изтрих обявата - нормално, кой ще се отзове вече на такава насила компрометирана обява? А и не исках повече тази жена да ме напада ин да чета злостните й коментари. Съжалявам, че я изтрих и не мога да покажа какво наистина съм писала и какво е писала тя.
Маякуб, вярвай на кого искаш, но ако имах нещо против теб, нямаше да ти пиша и във ФБ. Сама си прецени.
Лара Крофт, как може да си такава интригантка? като цитираш, не манипулирай написаното от мен. Не те ли е срам. Какво всъщност целиш с това?!?!?
Ще пиша на модератор в продавалник, ако може да се възстанови обявата ми заедно с коментарите, въпреки, че не мисля, че има пред кого да се защитавам. Искала съм да помогна, за това съм я пуснала. Лара, ти какво искаше? Ти ли ще определиш кой по какъв начин да помага?

Момичета, днес говорих по телефона с едно от момчетата. Каза, че са им занесени 3 чифта обучвки. Едните се скъсали малко след като излязъл от вкъщи, другите не му станали.
ОБУВКИ НЯМА, Лара, разбери, че НЯМА!!! Освен, ако момчето лъже ... едва ли някой си го мисли това.
tasi, пуснала съм обява в продавалника, защото аз там съм намирала такива обяви и съм помагала с каквото мога, точно чрез такива обяви.  Какво пречи? Не е ли важно да се помогне по някакъв начин?


пуснах ви да прочетете и да се включите ако имате желания...
Виж се само каква интригантка си. Постигна ли нещо, освен един скандал и нанасяне на обида на хора, които наистина се опитват да помогнат?
И защо не каза Лара Крофт, Рут или Денчо или както там се подвизаваш в интернет пространството, че коментираше последователно обявата ми от всичките си профили? Мислеше, че няма да разбера ли? Каква ти е наистина целта, злобна женичке?
dejie, не зная какво да ти кажа ... благодаря, че си опитала да ме защитиш ...
Съжалявам, че се стигна до тук само заради желанието ми да помогна. Не зная Лара какво точно желание е имала ...  Tired
Пак казва, че днес говорих по телефона с едно от момчетата и то каза, че обувки нямало ... не зная вече къде е истината. Ще продължа да помагам сама, ако мога. Ако не мога - здраве. Само главоболия си донесох.
ЛАра Крофт, не си добре, тази злоба до никъде няма да те доведе. Човек като ти прочете последните публикации и всичко си идва на мястото. Толкова негативизъм не съм срещала ...

# 74
  • Мнения: 2 584
омръзна ми от неадекватни хора, имам само един ник и тук и в продавалника, и в другите сайтове и той е rut тук ако забелязвате Лара Крофт (rut) e дописано заради една друга нуждаеща от преди 2г.
Денчо е друг човек- и много хора ни познават лично за да знаят че сме различни-а не един потребител с раздвоение на личноста  Joy

# 75
  • Мнения: 106
А защо тогава твърдиш, че съм си писала лично с теб и си позволяваш да публикуваш неща и да твърдиш, че ме цитираш?  С Рут имам разменено само едно съобщение, в което моля да не ме напада и питам защо го прави. Това е.
Ти нормална ли си изобщо? Болен мозък - цял ден да стоиш и да се заяждаш с хората и да лъжеш най - долно и безочливо...
Аз казах - моята цел беше да помогна.
Твоята каква беше?

# 76
  • UK
  • Мнения: 4 311
Рея, не се хаби, няма смисъл.
fiona, ако беше видяла малко по-рано обявата в продавалника и коментарите там на тук присъстващите височайши особи, щеше да разбереш какво имах предвид.
За координирането си напълно права, но не можеш да координираш Пенка от Долно Нанагорнище, която иска да прати едни обувки на детето и да и казваш дали да ги прати или не. Единственото, което според мен може да се направи в този случай и го повтарям вече многократно е - който иска да прати нещо, да се обади и да пита Снежана дали има или няма нужда от него.
Който не иска да помогне, няма лошо, но поне да не пречи и да не плюе по останалите - кой и защо бил пуснал обява и откъде-накъде ще пуска такава обява.

# 77
  • Мнения: 2 471
Я се успокойте и обяснете тук на момичетата, защо ги нарекохте мутри, които скалъпват репортажи. Защо нападате момичетата от темата им Русе. Тук са цитирани ваши думи - от rut, която се казва Румяна, аз съм Деница (Dencho). И тук и в Продавалник съм с една регистрация. Единственото, което написах там е, че има достатъчно изпратени дрехи и обувки, което е написано и тук. Написах и това, че жената се нуждае от храна. Както и това, че е нужна координираност в помощта, а не хаотични изблици на благотворителност. И ако имате поне малко достойнство, извинете се на жените, които нарекохте, какви ли не. Започнахте истерично да ми говорите за някакви две жени, които търсели изява и какво ли не още. Казах ви и там, казвам го и тук - ако имате между личностни конфликти - оправяйте се.


А защо тогава твърдиш, че съм си писала лично с теб и си позволяваш да публикуваш неща и да твърдиш, че ме цитираш?  С Рут имам разменено само едно съобщение, в което моля да не ме напада и питам защо го прави. Това е.
Ти нормална ли си изобщо? Болен мозък - цял ден да стоиш и да се заяждаш с хората и да лъжеш най - долно и безочливо...
Аз казах - моята цел беше да помогна.
Твоята каква беше?

# 78
  • Мнения: 2 471
А вие, ако бяхте по-умна, щяхте да агитирате по-адекватно хората. И не ми казвайте, че не го правите, защото е точно това. Пуска се зов къде ли не, после се тупате в гърдите, колко сте лоялни, благородни и невероятни. Заради вас, нарекоха момичетата, какви ли не. Повръща ми се от псевдо милосърдие. Засрамете се.

Рея, не се хаби, няма смисъл.
fiona, ако беше видяла малко по-рано обявата в продавалника и коментарите там на тук присъстващите височайши особи, щеше да разбереш какво имах предвид.
За координирането си напълно права, но не можеш да координираш Пенка от Долно Нанагорнище, която иска да прати едни обувки на детето и да и казваш дали да ги прати или не. Единственото, което според мен може да се направи в този случай и го повтарям вече многократно е - който иска да прати нещо, да се обади и да пита Снежана дали има или няма нужда от него.
Който не иска да помогне, няма лошо, но поне да не пречи и да не плюе по останалите - кой и защо бил пуснал обява и откъде-накъде ще пуска такава обява.

# 79
  • UK
  • Мнения: 4 311
А вие, ако бяхте по-умна, щяхте да агитирате по-адекватно хората. И не ми казвайте, че не го правите, защото е точно това. Пуска се зов къде ли не, после се тупате в гърдите, колко сте лоялни, благородни и невероятни. Заради вас, нарекоха момичетата, какви ли не. Повръща ми се от псевдо милосърдие. Засрамете се.

Рея, не се хаби, няма смисъл.
fiona, ако беше видяла малко по-рано обявата в продавалника и коментарите там на тук присъстващите височайши особи, щеше да разбереш какво имах предвид.
За координирането си напълно права, но не можеш да координираш Пенка от Долно Нанагорнище, която иска да прати едни обувки на детето и да и казваш дали да ги прати или не. Единственото, което според мен може да се направи в този случай и го повтарям вече многократно е - който иска да прати нещо, да се обади и да пита Снежана дали има или няма нужда от него.
Който не иска да помогне, няма лошо, но поне да не пречи и да не плюе по останалите - кой и защо бил пуснал обява и откъде-накъде ще пуска такава обява.

Само затвърди горното ми твърдение - и да, това е точно злоба и друга дума по-подходяща няма.

# 80
  • Мнения: 1 207
Не разбирам наистина какво става  ooooh!
Срещала съм обяви в продавалник с молба за помощ и съм се отзовавала. По тази причина преди дни пуснах и аз, тъй като все още цената имаше големи нужди (не че сега няма). Вчера са ходили майчета и са занесли много неща. Засега положението е закърпено. Влязох днес да изтрия обявата и изведнъж виждам, че тази Лара ли е, Денчо ли, Рут ли е, не зная (предполагам и тя вече не знае) започна да ме напада от всичките си възможни профили.
Влизам тук и гледам, че се размятват някакви преправени "уж" мои цитати из всички теми в БГ мама. копирам от друга тема отговора си, не ми се обяснява във всички теми в които ме е споменала поотделно  ooooh!
Така ...
Не се изумявайте изобщо, ама изобщо.
Обявата беше моя. пуснах в продавалника, както и сред приятелите си във ФБ.
Лара Крофт започна да ми коментира обявата от двата си различни профила - като Денчо и като Рут, че нямало нужда от нищо, че се стичали хора на тълпи, че били пратени парични помощи, че обувки имало ...
Опитах се да обясня, че обувки няма и тя започна да ми обяснява как нямало нужда от такава некоординирана помощ и от безсмислени обяви. Разменихме си по около 10-15 коментара, в които тя ми предлага валериан, да се лекувам и т.н. Като многократно твърдеше, че обувки имало и, че хората нямали нужда от нищо вече.
След множеството й коментари и нападки, изтрих обявата - нормално, кой ще се отзове вече на такава насила компрометирана обява? А и не исках повече тази жена да ме напада ин да чета злостните й коментари. Съжалявам, че я изтрих и не мога да покажа какво наистина съм писала и какво е писала тя.
Маякуб, вярвай на кого искаш, но ако имах нещо против теб, нямаше да ти пиша и във ФБ. Сама си прецени.
Лара Крофт, как може да си такава интригантка? като цитираш, не манипулирай написаното от мен. Не те ли е срам. Какво всъщност целиш с това?!?!?
Ще пиша на модератор в продавалник, ако може да се възстанови обявата ми заедно с коментарите, въпреки, че не мисля, че има пред кого да се защитавам. Искала съм да помогна, за това съм я пуснала. Лара, ти какво искаше? Ти ли ще определиш кой по какъв начин да помага?

Момичета, днес говорих по телефона с едно от момчетата. Каза, че са им занесени 3 чифта обучвки. Едните се скъсали малко след като излязъл от вкъщи, другите не му станали.
ОБУВКИ НЯМА, Лара, разбери, че НЯМА!!! Освен, ако момчето лъже ... едва ли някой си го мисли това.
tasi, пуснала съм обява в продавалника, защото аз там съм намирала такива обяви и съм помагала с каквото мога, точно чрез такива обяви.  Какво пречи? Не е ли важно да се помогне по някакъв начин?


пуснах ви да прочетете и да се включите ако имате желания...
Виж се само каква интригантка си. Постигна ли нещо, освен един скандал и нанасяне на обида на хора, които наистина се опитват да помогнат?
И защо не каза Лара Крофт, Рут или Денчо или както там се подвизаваш в интернет пространството, че коментираше последователно обявата ми от всичките си профили? Мислеше, че няма да разбера ли? Каква ти е наистина целта, злобна женичке?
dejie, не зная какво да ти кажа ... благодаря, че си опитала да ме защитиш ...
Съжалявам, че се стигна до тук само заради желанието ми да помогна. Не зная Лара какво точно желание е имала ...  Tired
Пак казва, че днес говорих по телефона с едно от момчетата и то каза, че обувки нямало ... не зная вече къде е истината. Ще продължа да помагам сама, ако мога. Ако не мога - здраве. Само главоболия си донесох.
ЛАра Крофт, не си добре, тази злоба до никъде няма да те доведе. Човек като ти прочете последните публикации и всичко си идва на мястото. Толкова негативизъм не съм срещала ...

Рея,какво съм казала пък аз?!?Възмутих се от нещата, който се случват тук.Обувки са занесени,но 2-та чифта не са станали,а 3-ят му е паднала подметката.

# 81
  • Мнения: 2 471


Само затвърди горното ми твърдение - и да, това е точно злоба и друга дума по-подходяща няма.
[/quote]

Малко ме вълнува, мнението на случаен човек.

Но вие, които пускате теми в интернет и раздавате координатите на майката, допитахте ли се до нея - разрешава ли? Имате ли идея, колко хора в момента разполагат с адреса и, и телефона също? И още нещо, днес е имало репортаж отново по БТВ новините, къето се твърди, че десетки са отишли в тях и са занесли помощи. И това ли е измислица?

# 82
  • Мнения: 2 653
Обръщам се към тези , които имат личен контакт със Снежана. И от тук и от русенската тема.

Има ли някакви спешни нужди в момента? Да разбирам ли, че има храна за поне няколко дни?
Има ли нужда от някаква конкретна дреха - за майката, за бебето, за двамата батковци?

Не опорочавайте това, което всяка от вас е направила за това семейство!



# 83
  • UK
  • Мнения: 4 311
Mandorla amarla, ДА, писах в първия си пост, че и давам данните на лични с изричното и съгласие.
И за пореден път - не мога и не мога да проумея какво ти пречи на теб това, че се пускат обяви за нея, че я дават по новините, че се събират помощи и десетки са отишли в дома и??? Сигурно щях да разбера, "ако бях по-умна", както по-рано каза. Не можеш да си представиш колко грозно изглеждаш с тези си изказвания отстрани.

# 84
  • Мнения: 2 471
Не знам, защо се чувстваш длъжна да ми отговаряш, като изобщо не става дума за теб. Ти създала ли си тук темата или попадна случайно в нея?
Обръщам се към всички инициатори на теми в интернет пространството. Защото за подобно нещо се иска изрично разрешение на нуждаещия се. А това за репортажа го написах, защото в Продавалник и за това имаше подмятания, как и този материал е само показност, както първия и този в местната преса.

А дали изглеждат грозно моите коментари - твое право е да мислиш, каквото прецениш и каквото ти душа иска. И факт - ще я задръстят с колети и тонове дрехи, а в крайна сметка Снежа има нужда от: психологическа помощ, от покрив над главата и храна. Понеже поста ми за социалната кухня се изгуби на зад - моля Ви, ако някой има възможност да провери, как стои този въпрос.

Mandorla amarla, ДА, писах в първия си пост, че и давам данните на лични с изричното и съгласие.
И за пореден път - не мога и не мога да проумея какво ти пречи на теб това, че се пускат обяви за нея, че я дават по новините, че се събират помощи и десетки са отишли в дома и??? Сигурно щях да разбера, "ако бях по-умна", както по-рано каза. Не можеш да си представиш колко грозно изглеждаш с тези си изказвания отстрани.

# 85
  • Мнения: 1 207
Тези дни ще я извеждат от къщата.От храна няма да има нужда.
Обувки 44 номер и 42 се търсят.

# 86
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Следя темата от самото и пускане тук и другата такава във продавалника.
-Рея– Не ти прави чест да лъжеш по този цигански начин.Защо изтри обявата и не я остави,да видим къде са ти били"Преправяни цитатите" тук.

Най човешки ви беше казано,първо да разберете,какви все още са нуждите на жената с цел да не се затрупва с излишни неща.
Защо не кажеш как наричаше "мафия" момичетата,които търсели публична известност и били снимани в репортажа на бтв?Завист ли беше,че ти не успя да участваш в този репортаж?Беше обяснено,защо се е стигнало до репортажа,можеше да се напънеш да  прочетеш и тогава да обвиняваш.
Ти и dejie изкарахте Дени и Рут най подлите и завистливи създания.Не ти ли стана малко неудобно не знам.От постовете ти във Продавалник стана ясно всъшност кой е подлият,след обидите за двете момичета от Русе,нарече ги какви ли не.
Защо изтри обявата си,нали са ти преправяне цитатите уж,нека стоеше да видят хората,кои цитати са ти преправяни.Изтри обявата,защото о...ра пейзажа яко там и за да не се види,какво си писала.Много добре знаеш,че модератор не може да върне изтрита обява,затова не се прави,че съжаляваш заради това,че си я изтрила.


Преди да пишеш,кой с колко профила се подвизава и да му лепваш петно на измамник,да беше си направила труда да прочетеш преди да обвиняваш.
"mandorla amara и Dencho " са един и същи човек.Ако си направиш труда да цъкнеш върху профила на mandorla amara ,ще видиш,че всъшност потребителското и име е Dencho. Така,че Dencho си е Dencho.

ЛАРА КРОФТ (rut) си е Рут,както тук така и във Продавалника.
Надявам се да ти стана ясно вече,че говорим само за две жени с по ЕДИН профил както тук така и в Провдавалника.

# 87
  • Мнения: 2 471
Тези дни ще я извеждат от къщата.От храна няма да има нужда.
Обувки 44 номер и 42 се търсят.

Извинявам се, че не уточних. Не храна, като такава, която да се даде сега, а да и се намери социална кухня. Бях написала по на зад, че в София има такива инициативи на частни начала. Зимата се раздава безплатна топла храна. Предполагам, че никой няма да се наеме ежедневно да и помага, докато си стъпи на краката, а такава помощ е голямо улеснение. Тук във форума имаше майче, което 4 месеца беше подпомагано така.

# 88
  • Мнения: 1 207
Жената с децата я махат от тази къща и ще я настанят във временен дом за настаняване докато и дадат собствен апартамен от Жилфонд.
Там ще им дават храна.

# 89
  • Мнения: 2 653
Една   в русенската тема предложи за даде пари за зимни обувки, като някой трябва да поеме ангажимента и да излезе с тях, за да ги купят. Още едно майче също предложи да помогне за сумата.
Има и 1 чифт кецове 44 номер, които ще бъдат пратени утре или в събота най-късно.
Нека спрем с караниците, който иска да се разправя на лични.   bouquet

# 90
  • Мнения: 1 207
Къде ще ги пращат?
Нали това казвам,че жената вече може и да не е там.
Мога да дам мой адрес или след като се настанят да се пратят направо там.

# 91
  • Мнения: 2 653
Къде ще ги пращат?
Нали това казвам,че жената вече може и да не е там.
Разбрах. Ще бъдат изпратени на една жена, която ще и ги занесе където и да се намира семейството.

# 92
  • Мнения: 2 471
Жената с децата я махат от тази къща и ще я настанят във временен дом за настаняване докато и дадат собствен апартамен от Жилфонд.
Там ще им дават храна.



Супер новина. Аз изпратих днес АМ и памперси. Надявам се до 2 дни да са при нея. Предполагам, че няма до края на седмицата да се изнесе от настоящия адрес.

П.П. Вчера забравих да напиша, че съм изпратила НАН - нали от Фризолак се запичало бебето. На лични комуникирам с русенски майки и мисля по темата да продължа, само чрез лична кореспонденция. Все още съм насреща за това, да помогна с психолог на Снежа.

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 11:32 от mandorla amara

# 93
  • Мнения: 106
... аз също имам мнение за това, как може човек в подобно положение и на средна възраст да стигне до тук. Как може да обрича децата си на немотия. Писах го там, ще го кажа и тук - децата нямат вина за грешките на родителите си.. Обаче съм против така манипулирани репортажи. БТВ и преди са правили подобни за една многодетна майка, която тук многократно е подпомагана. Няма да влизам в подробности, но не винаги совите са това, което са....
Я се успокойте и обяснете тук на момичетата, защо ги нарекохте мутри, които скалъпват репортажи. Защо нападате момичетата от темата им Русе.
Нещо да кажеш? В продавалник изтрих обявата и не мога да се защитя. Тук всичко се вижда, драга моя ... Кой кого напада и кой говори за манипулирани репортажи?!??

И да от друга прослойка съм и се гордея с това. И сега е интересно, нагласен ли е репортажа и кои са тия "мутри" за които се говори в обявата. И защо така обиждат жените, които помагат. 
Няма такова малоумие и раздвоение на личността ...

Тук на лични ви е писала жената, която подарява количката и аз  я насочих към вас. Казва се Деси.

Нямах намерение да влизам в полемика с вас, но: първо въпросната е била безработна, преди да забременее, нали? Аз също по време на бременността си, имах проблеми с работодателя си, НО аз имам съпруг на когото мога да се опра (отговорен баща) и нямам по-голямо дете за което да се грижа. както и имам покрив над главата си.
Второ - какво общо има смъртта на баща и с отговорността за децата и? Пак за ваше сведение, моята майка почина този месец на 3-то число, а баща ми преди 13г.
Жена на тази възраст се очаква да е отговорна първо към децата си, после и към собствения си живот. Едва ли не е била на ясно, точно как би се справяла със 170лв доход за 3 членно семейство. 
Колкото до репортажа - манипулиран е от гледна точка на това, че се показва само това, как една жена няма с какво да се храни. Няма яснота от него, дали до момента е стигала до СГ или е чакала ТВ екипа да го направи. Нито дума за бащите в материала. Нищо. И това, че жената не молела за помощ са врели некипели - защо тогава се пуска този репортаж? И защо тя или който и да било е пуснал сигнал до БТВ, ако не се иска помощ.
Това е лично мое мнение и не искам да се карам с никого..

Simple Smile
Не, не бих могла да изпадна в нейната ситуация,  няма как да стане. В затруднено положение - да, самотен родител - може би, под наем - напълно възможно, но точно в такава НЯМА КАК ДА СТАНЕ.

Просто сме от различни прослойки на обществото с тази Снежа.
В Продавалник също са пуснали обява с молба да и помогнат с дрехи и лекарства и, и раздават адреса.

така хайде майките позьорки веднага да си кажат Grinning
нали само един репортаж има за тази или има още
"тази" това бедната жена ли трябва да е? Тази, която не ви е на нивото?

ами хайде като не сте сигурна не дръжте такъв тон, в продавалника Нике дори ми писа на лични че едва ли не никой няма да помогне а децата още нямали обувки, но чудно пък в темата на Русенските майки пише друго
Вчера занесохме 4 чифта обувки,но незнам дали са станали.
Ей, лъжкиньо, защо не направиш снимка на страницата със съобщението в което съм писала точно това? Не те ли е срам?
Има ли обувки, а? Защо не видиш пак какво пише из темите - няма обувки. Не са станали, тези които са станали са се разлепили. Нямаш представа за какво става въпрос ...

много хора ни познават лично за да знаят че сме различни
Не, не сте различни - еднакви сте - еднакво злобни, жалки и малки хора!

Единственото, което написах там е, че има достатъчно изпратени дрехи и обувки, което е написано и тук...Казах ви и там, казвам го и тук - ако имате между личностни конфликти - оправяйте се.
Я сега пак разгледай темите или не – по – добре позвъни на жената и питай има ли обувки или не за момчетата. Към днешна дата няма!!! Може би заради теб. Може би, ако някой не беше прочел злобните ти коментари, да беше решил да прати!
Конфликт няма – ти се опитваш да създадеш такъв. Ти и твоите дружки.

Пуска се зов къде ли не, после се тупате в гърдите, колко сте лоялни, благородни и невероятни.
никой не се тупа в гърдите - никога нито аз нито dejie, нито пък някой друг фиона, таси, маякуб или което и да е от момичетата не повтори и не потрети какво е дало или какво ще даде. Ти си тази, която се бие в гърдите във всеки пост с една количка, която дори не е твоя! Ако не беше ти, дори никой нямаше да знае, че съм търсила помощ къде ли не!

...след обидите за двете момичета от Русе,нарече ги какви ли не.
Ти си луда, на теб изобщо няма да отговарям  Laughing И си смешна, не само луда. Как ще нарека момичетата "какви ли не" като с нищо не са ми попречили и подразнили Laughing Повече от очевидно е, че ти изобщо не си чела обявата в продавалник. Каква е тази криворазбрана коректност да се излагаш, за да защитиш злобните си дружки ... какви бяха там, че ги забравих вече ...Денчо, менчо, Лара и не лара  Crazy защото стана ясно, че сте си дружки трите ...

Злобарки абсолютни! Спрете се! Какво все никнете където не ви сеят. Във всяка тема за помощ правите разследване и обиждате хора, които в нямането си, пак се опитват да помогнат с каквото могат!
Само вижте колко злоба събрах на едно място от постовете ви за един ден.
Защо изтрих обявата в продавалника ли? Ей заради тази ви неподправена и неприкрита простотия! За да се предпазя от помията ви!
Догади ми се ...

# 94
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Пиша последно по темата за да не я разводнявам.Ще уважа молбата на момичетата,които помолиха за това.
-Рея– Раздвоение на личността имаш ти.Обърна се на 360 градуса.Ако не си беше изтрила темата,не само,че нямаше да успееш да се защитиш с нея,ами щеше да лъсне подлостта ти.
Четох обявата ти,тоест четях я до последно и с очите си видях как пишеше за тези две русенски майки,които оплю без да познаваш.И ги оплю не веднъж.Аз не ЛЪЖА,и съм с чиста съвест.Написах това,което видях и прочетох там.Била си изтрила обявата си,за да се предпазиш от помията ни.....Да бе да,тия ги разправяй на някой друг.
Съжалявам,че не успях да копирам обявата със всичките и коментари по нея,наистина много съжалявам,тогава щеше да се види кой лъже и кой е луд.

Относно това,къде пиша,къде правя разследване в тема за помощ си е моя работа.Не тръбя на кой колко съм помогнала и няма да го направя.С каквото съм могла съм помогнала,не съм търсила публичност никъде и никога няма да го направя,защото помоща ми е била от сърце.

Който иска да ти вярва,както казах и по горе,аз съм чиста пред съвестта си и не съм написала нито една лъжа.Написах нещата така както ги видях и прочетох.Сигурно защото изобличих лъжата ти станах неудобна и луда.Така да е,нека съм смешна,луда,неудобна и т.н.
Спести си следващата помия,или ако не можеш да се въздържиш ми я напиши на ЛС.Обещавам да я прочета. Mr. Green

# 95
  • Мнения: 2 471
Ах, АХ, Рея колкото и да се опитваш да измиеш подлата си постъпка, не става. Аз не съм си изтрила нито един пост тук. И само ще ти обърна внимание, че тук имаше линк към обявата ти и всеки, който пожела можеше да види, какво си написала.  И няма нищо манипулирано в копираните ти постове от изтритата ти вече обява. Нарече момичетата мутри, пънещи се пред камерите, цитираше две момичета от русенската тема, намеси и двата репортажа, както и печата. Какви ли простотии не написа. Ако си мислиш, че сега, като се опитваш да припишеш на друг думите си, постигаш нещо - лъжеш се.

По недостойно от това, здраве му кажи.

Темата за мен е приключена.

П.П. Предполагам, ИВКА 10  е трети клонинг  Laughing

# 96
  • Мнения: 1 207
Снежа чакаше да я вземат социалните.Щели да я настаняват някъде зад Практикер.Нещата си щяла да остави в къщата.Каза,че нямало проблем.Голямото дете е избягало като е чул ,че ще се местят.Малкото било малко болно,но от соц. са и казали ,че имало лекар и няма да ходи на личния.Каза ми също,че ако не и харесало там щяла да се върне в къщата ,което не ми прозвуча добре.Беше щастлива и  е придобила доста увереност.Дано да стои в това жилище,че в тази мизерия е ужасно.
Измислила е вече какво да си поиска за жилището от Жилфонд,нали все сме я питали какво иска-каза ми килими.Казах и тя да стигне до там,пък ще измислим нещо.
Това е от тази сутрин.


Копирам какво съм напислал в русенската тема,но като гледам вие не спирате да се карате тук  Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 2 471
tasi аз ще следя и двете теми. Ако мога да се включа с нещо, ще ти пиша на лични, ако е удобно. Явно колета ми ще престои в пощата, но пък винаги може да си го вземе от там, дори и да е на друг адрес. Не се учудвам, че Снежа може да се върне в старото си жилище. Имаше подобен случай тук. Учудваме това, че не иска да и се плати наем и консумативи, защото щели да я изгонят, а сега прави планове за връщане. За напред, как ще се оправи финансово с това? Разсъждавам само.

# 98
  • Мнения: 1 207
Ще и кажа,че ще има пратки по пощата или някой да и ги вземе или тя ще отиде пак до там.Квартала не е далеко от града.Няма  да се загуби пратката. Peace

Общи условия

Активация на акаунт