какво мислите за това?

  • 8 459
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • UK
  • Мнения: 4 311
mandorla amara , аз съм мноооого далеч от мисълта да споря с вас, на черното бяло не мога да кажа. Разбира се, че много разумни и отговорни жени не биха се оставили да стигнат до там, поне не толкова лесно. Абсолютно съм съгласна с вас, НО разликата между мен и вас е, че аз допускам , че мога да попадна на мястото на Снежана - при определено стечение на обстоятелствата и на мен може да ми се случи да изпадна в близка и подобна до нейната ситуация.
Да, тя е била безработна, когато е забременяла, но дали е била безработна или е останала без работа в последствие, все едно  - майчинството е 100 лв.
Тя е имала мъж до себе си - стока или не, не знам - но тук има подфорум Родители отглеждащи сами децата си, пълен с майки, които в един момент са разчитали, че имат до себе си отговорен съпруг и баща. Аз също имам такъв човек до себе си, но не мога да кажа какво би се случило след време.
И какво означава да имам покрив над главата си - аз живея също на квартира, както много други семйства. Колко млади и не толкова млади семейства могат да се похвалят със собствен дом - или го изплащат 30 години, или е наследствен, или живеят при свекърви и тъщи. Ето тук е мястото и на помощта на родителите.  Дали вземам 170 или 500 лв. майчинство (както много и аз съм осигурявана на минимум, с моето несъгласие, но примирение), без мъж до себе си, в майчинство и под наем - аз съм една потенциална Снежана без помощта на родителите си. Да, аз съм на 26, тя на 35 - трябва да е по-умна и отговорна от мен, е, хората са различни.
Ето, разказах си целия живот вече в тоя форум  Laughing
Ето как, както имам и работа, и дом, и доходи и съвсем съзнателно съм планирата появата на сина ми, много лесно мога да попадна в същата ситуация. Толкова е тънка границата. Горчивата истина е, че в България масово жените със социално или несоциално майчинство са изцяло зависими от мъжете си, без значение колко като сума е то.
Много благодаря на всички, които писаха и изразиха желание да помогнат с каквото могат.   bouquet

benissima,  наистина няма как да знам толкова конкретни неща, казвам, че не я познавам лично, само съм разговаряла 2 пъти с нея по телефона - мога да ти изпратя телефон и адрес на лични, ти, ако имаш желание може да се свържеш и да поговориш директно с нея и да разбереш точно от какво имат нужда, с какво ти би помогнала и какви размери дрехи носят тя и синовете и.

# 46
  • Мнения: 2 510
Много хора си мислят, че могат да се справят с помощ от родители или да намерят човек с които да живеят.
Лошо е когато се случва това.
Ако всички са изключително прагматични, то деца щяха да се раждат рядко.

# 47
  • Мнения: 2 471
Simple Smile
Не, не бих могла да изпадна в нейната ситуация,  няма как да стане. В затруднено положение - да, самотен родител - може би, под наем - напълно възможно, но точно в такава НЯМА КАК ДА СТАНЕ.

Всичко хубаво ви пожелавам и по-малко подобни теми.

# 48
  • Мнения: 249
http://novini.dir.bg/news.php?id=9747288

Какво мислите за този случай?На мен ми стана много жал за тази майка и най -вече за децата и.Знам,че държавата не е длъжна а издържа децата ни,но никой не е застрахован от подобна ситуация.Похвално,е ,жената не се е отказала от децата си и не ги е дала в дом(където между другото пак щяха да са на държавна издръжка)
Жалко, че не е само тя ако беше само тя проблема лесно би се решил. Наистина много тъжно. Sad

# 49
  • Мнения: 2 653
Мога да и пратя малко тетрадки, химикали, моливи и малко бебешки дрешки. Бих могла да купя и малко пакетирана храна.
За дрехи за нея и голямото дете ще изчакам  по-точни размери.

Искам обаче нещо важно/за мен/ да разбера- има ли момчето някакви интереси- математика, биология, някакъв спорт или нещо друго. Всъщност аз бих искала най-много да дам такава помощ. Моля, ако някой се среща с жената да разпита и да ми пише. Но моля, не и обяснявайте , че искам да помогна по този начин и затова питам. В непринуден разговор. Аз ще помогна само ако има истински интерес това дете, а не просто да е посочил математика след "онче-бонче".

# 50
  • Мнения: 1 217
Dejie, а горе-долу какъв размер трябва да са дрехите за нея, може ли да напишеш ориентировъчни, може и на лични.
Нашата количка е лятна, но с големи, дебели гуми, тип " танк " и мисля, че би могла да свърши работа за малко по-голямо бебе. Имам и кошарка ( сгъваема, преносима ), но върши работа най-много до 2 години. Хубаво е, че има хора, които са откликнали.
Четох на предишната страница отново мнения тип: " Колко сме безгрешни и отговорни ние, и колко непредпазливи и безотговорни околните ", мисля, че е редно да се спрете вече. По-добре не предлагайте изобщо помощта си, отколкото давайки нещо да изнесете многословна реч колко е непростимо и безотговорно да родиш дете без да можеш да го гледаш. Жената все пак има едно пораснало момче, освен за нейното, мислете и за неговото достойнство !

# 51
  • UK
  • Мнения: 4 311
Катюнгелче, доколкото ми е известно жената е към 46-48 размер - това е, което ми казаха като ориентировъчен размер, не е от най-слабичките. Една жена предложи да помогне с количка вече, каза, че през уикенда ще отиде до там да я занесе, ако все пак плановете се разминат ще ти пиша. За кошарката предполагам ще влезе в употреба, но не е от най-належащите неща. Доколкото знам в момента има по-голяма нужда от по-дребни, но важни неща от типа на сиропчета, чайчета, лекарства за бебето, има голяма нужда от свещи, тъй като още няма ток. От вчера вече няма и вода, не знам вече как се се справя с миене, готвене и пране.
Една група майки са се организирали и довечера ще минат през дома и и ще помогнат с каквото могат - казали са, че от интернет са разбрали за случая, не знам дали от тази тема, видях, че в темата на ДБМ - Русе също са се заинтересували, но не съм наясно какво са решили и какво мислят да правят.
Това е всичко, което знам като последни новини около Снежана. Катюнгелче, ще те помоля ако решиш да помогнеш с нещо все пак да се свържеш с нея и да се разбереш лично с нея от какво има най-много нужда, какво от помощта, която можеш да предложиш, ще и бъде наистина от полза, тогава да я питаш и за размера.  Пиша ти на лични координатите и. Благодаря ти.   bouquet

Mandorla amara,
Simple Smile
Не, не бих могла да изпадна в нейната ситуация,  няма как да стане. В затруднено положение - да, самотен родител - може би, под наем - напълно възможно, но точно в такава НЯМА КАК ДА СТАНЕ.


На твое място не бих размахвала така пръст на съдбата. Случват се и нещастия.

# 52
  • Мнения: 2 471
Хайде ако обичаш, престани да ме спрягаш, става ли. Говорим за много различни неща, които явно не схващаш. Просто сме от различни прослойки на обществото с тази Снежа. Ако пък ти предполагаш, подобна съдба за себе си, много жалко. Човек сам гради бъдещето си и сам си помага.

И като агитираш, е хубаво да уточниш, колко хора се изреждат да и помогнат. В събота ще отидат поне 15 човека. Не е ли по-добре, когато се помага да се прави адекватно. Защото сега ще я зарият с излишни дрехи и обувки, а вероятно сериозните нужди ще останат на заден план. Деси (тази една жена) ще занесе количката в събота, както и дрехи за бебето. Така хаотично и неорганизирано е мечешка помощ.
Ако толкова държиш да си полезна, комуникирай с някой, когото лично се ангажира в Русе с жената, да обясни тук, какви нужди има. От БТВ също дават координатите на Снежа.
В Продавалник също са пуснали обява с молба да и помогнат с дрехи и лекарства и, и раздават адреса.

П.П. Аз ще изпратя памперси и АМ за бебето, поне това е сигурно, че няма да е в излишък.
Възможно ли е някой да провери в Русе, как стои въпроса със социалната кухня и детска такава. В София има и частни, които безплатно дават храна на децата за определен период. Предвид, че няма ток, няма и как да готви. Знае ли се, каква сума дължи за режийни разходи? Имам позната психолог, която живее в Русе. Предполагам би била полезна на Снежа.


Mandorla amara,
Simple Smile
Не, не бих могла да изпадна в нейната ситуация,  няма как да стане. В затруднено положение - да, самотен родител - може би, под наем - напълно възможно, но точно в такава НЯМА КАК ДА СТАНЕ.


На твое място не бих размахвала така пръст на съдбата. Случват се и нещастия.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 12:44 от mandorla amara

# 53
  • UK
  • Мнения: 4 311

И като агитираш, е хубаво да уточниш, колко хора се изреждат да и помогнат. В събота ще отидат поне 15 човека. Не е ли по-добре, когато се помага да се прави адекватно. Защото сега ще я зарият с излишни дрехи и обувки, а вероятно сериозните нужди ще останат на заден план. Деси (тази една жена) ще занесе количката в събота, както и дрехи за бебето. Така хаотично и неорганизирано е мечешка помощ.
Ако толкова държиш да си полезна, комуникирай с някой, когото лично се ангажира в Русе с жената, да обясни тук, какви нужди има. От БТВ също дават координатите на Снежа.
В Продавалник също са пуснали обява с молба да и помогнат с дрехи и лекарства и, и раздават адреса.

П.П. Аз ще изпратя памперси и АМ за бебето, поне това е сигурно, че няма да е в излишък.


Виж какво ще ти кажа и аз на теб сега!

Първо, не агитирам никого за нищо! Няколко пъти споменах, че не съм в Русе, не знам точно как стоят нещата, включих се в темата, единствено защото няколко души споменаха, че искат да помогнат, но нямат нейни координати, а аз ги имам от трето лице. Единствено заради това! Никого не съм агитирала да помага, на всеки, който ме попита с какво да помогне писах и на лични, и тук в темата, да говори директно с жената от какво има нужда, точно за да не става това, което ти прогнозираш! За количката писах няколко пъти на няколко мами, че вече ще и се даде такава от Деси, точно за да не я заринат с колички. А това - колко мами ще ходят, какво ще носят, какво са дали по бтв - нито знам, нито имам идеи. Написала съм всичко, което знам по темата, тези 15 майчета не са се свързали с мен да ми докладват, за да знам повече за тях. Нито пък следя обявите в Продавалника като теб!
Второ и последно - тази твоя количка, ако смяташ да и я изкараш през носа, по-добре не я давай изобщо! Това твоето не е помощ, не е мечешка услуга, това е чиста злоба! Всички разбрахме как Снежана не е достойна да диша праха под обувките ти, защото се е докарала дотук.

# 54
  • Мнения: 2 471
dejie хайде спри се малко и не пиши глупости. Ползвам Продаланик, а не следя обявите. Колкото до количката, комуникирам с Деси на лични. На мен не ми докладват, обясняват ми. Кой и колко е достоен, никъде не съм намесвала подобна тема, не драматизирай. Разликата между нас с теб е, че аз имам идея, как се развиват подобни теми и пиша със здрав ум без емоция. Ако го приемаш за злобно - ми нека е така. Колкото до докладните, хората ме познават и си комуникират с мен на лични, което е нормално. Потребител съм тук от 6г, а в Продавалник 5г (до скоро сайтовете бяха едно цяло).

Помисли, какво пиша - ще се изредят хора, които ще я зарият с дрехи и лекарства, като: панадол, аналгин, спирт и т.н. А се предполага, че нуждите са и по-големи. Пишеш в темата и оставам с впечатление, че си ангажирана със случая: даваш размери и описваш ситуацията и. Обясняваш, колко свествен човек е и не е ромка (макар да има и по свестни сред тях, от българите).

Аз преставам се занимавам с темата тук. Както обещах, ще изпратя АМ и памперси. Ще намеря начин да свържа Снежа с психоложката. Ако някой иска, нека и помогне със социална кухня.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 13:04 от mandorla amara

# 55
  • Мнения: 10
Преди малко гледах новините, жената повтори думата "храна" поне 20 пъти, и то всякаква, явно не само бебето е гладно а всички имат нужда.

# 56
  • Мнения: 2 653
Някой може ли да посочи човек, който лично контактува със Снежа- ходи при нея, не само по телефона?
Добавям- не питам за журналист!

От личен опит  знам, че наистина това е се случи- ще се изпратят некоординирано много неща и след месеци може и да има все още неотворени пакети. Разбирам mandorla amara и относно безразборното изпращане на помощ мисля по същия начин.
Ако някой иска да помогне да го прави координирано- ако има човек, който лично се заема със случая - да каже, за да може да дава адекватна информация.
Ето тук е мястото на социалните служби.

# 57
  • Мнения: 2 471
Преди малко гледах новините, жената повтори думата "храна" поне 20 пъти, и то всякаква, явно не само бебето е гладно а всички имат нужда.


За това и  написах - социална кухня, не само детска такава. Защото едва ли, някой ще може всеки ден да и носи храна, а тя няма ток и вода, и не може да готви.

Всичко хубаво на всички.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 13:05 от mandorla amara

# 58
  • Мнения: 25
Здравейте, мами. А се виждам и чувам с нея вече 2 дена, откакто разбрах за нея. Ако имате въпроси, питайте, аз ще и звъня за да питам нея... Така ще е най-добре!

# 59
  • Мнения: 1 207
Вчера ходих при жената и по-късно са ходили друга група майки.
За момента няма нужда от лекарстава,бебенцето не е болно.Имат си и количка.
Занесли сме доста дрехи и утре като отида пак ще видя какво е станало и какво не.Чака наистина да я одобрят за апартамент от Жилфонд.Каза ми,че някой се е обадил и искал да плати тока,водата и наемите,но тя не дава,защото твърди,че в момента в който ги плати и хазяина ще я изхвърли на улицата.
Излишно е да казвам в какво нещо живеят,но поне е топло.
Бебенцето е дошло неочаквано,а мъжа и очаква да излзе след около месец от Белене.Доколкото разбрах е там,защото се е напил се е блъснал(в някой или в нещо,незнама).
Надеждата и е час по скоро да се махне от там.Преди в тази къща е живял баща и ,но той преди 10дни(май толкова каза) е починал.Гледа и племеника си от 4годишен.Баща му е заминал в Англия и изобщо не го е търсил,а майка си не я познава.

Исках да разкажа историята такава ,каквато я чух.

Общи условия

Активация на акаунт