какво мислите за това?

  • 8 437
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 510
Според мен в такива случаи държавата не бива да позволява на биологичния " баща " да абдикира тотално от отговорност.
Ако трябва да доказва бащинство, това е напълно загубена клауза. Тези дела се точат с години. Минималната издръжка е 50 лв., ако напусне страната през това време...

# 31
  • Мнения: 10
За съжаление не е само тя, да беше, знам ,че може да се помогне ама има толкова хора в нейното положение, че просто няма как.

# 32
  • Мнения: 1 217
Според мен в такива случаи държавата не бива да позволява на биологичния " баща " да абдикира тотално от отговорност.
Ако трябва да доказва бащинство, това е напълно загубена клауза. Тези дела се точат с години. Минималната издръжка е 50 лв., ако напусне страната през това време...
Тоест, където и да е бащата на децата на тази майка в момента, ако тя докаже, че децата са негови, той би следвало да плаща поне минумима ? А в случаи, когато става дума за самотна майка, с абдикирал съвсем от отговорност " баща ", нужно ли е задължително тя да води дела ? Според мен е достатъчно да докаже, че той е биологичен родител за да го осъди държавата на издръжка.

# 33
  • Мнения: 2 510
Според мен е достатъчно да докаже, че той е биологичен родител за да го осъди държавата на издръжка.
Това се доказва с ДНК- тест до 3 години. След това по каналния ред.
Бащата получава всички права и задължения по закон.

# 34
  • Мнения: 2 653
...
Още повече тази жена има нужда някой да се погрижи и организира живота на нея и децата.
...
Много точно казано и съм на 100% съгласна!

Помолих една дама да провери случая. Когато имам повече информация, е я споделя.
Имам излишни дрешки и разни други неща, мога да купя малко храна и уч. пособия. Ще помогна с ясното съзнание, че нищо особено няма да направя за тази жена. Може би отлагането на някои нейни тревожни мисли за 1-2 часа. Тъпото е, че аз не мога да го правя всеки ден. Дори и всеки ден да помагаме по подобен начин на жената - това не е достатъчно.
Щеше да е много хубаво на всяка майка, в подобен случай някой в района да и подаде ръка- да и помага за жилище , работа, някакви курсове и т.н. Никой почти няма такава възможност. За това трябва да има социални работници и те да вършат тази работа, не да водят статистики и да гледат крави във ФБ.
И ако няма кой да я насочва и да и покаже пътя, то правим една огромна мечешка услуга. Особено , ако много хора започнат некоординирано да и изпращат помощи.

# 35
  • UK
  • Мнения: 4 311
Здравейте, случайно попаднах на темата. Въпросната Снежана е много близка на моя близка. Към момента живее в Русе, в кв. Средна кула. Няма да влизам в духа на темата - не съм наясно точно каква е ситуацията довела до сегашното положение на жената, няма да я оправдая защо е родила бебе, като не може да го гледа, тя си знае какви са обстоятелствата. Няма и да ви агитирам да помагате, знам, че веднага ще бъда нападната, тъй като аз самата не мога почти с нищо да помогна.
Мога да помогна с повече информация. Това, което знам аз е, че бебето не е признато въобще от баща му и той не фигурира в живота им, в момента е в затвора, не знам каква присъда изтърпява и за какво. В регионалния вестник Бряг е поместена статия за нея, в резултат доста хора са изпратили кой каквото е могъл - дрешки за малкото, храна. Някой по-напред беше предложил количка, знам, че има нужда от количка, знам, че има нужда от дрехи и за голямото дете, доста хора вече са помогнали с дрешки за малкото. Момчето има нужда от дрехи, обувки, раница, учебни пособия. На 15 години е, около 1,65-1,70 високо, номер на обувки 41-42. Относно жилището - днес са подали молба за настаняване към Жилфонд, в търсене са. Вмомента са болни, освен храна може да им се помогне и като им се изпратят лекарства като витамин Ц, парацетамол, панадол и всякакви подобни дребни неща, без каквито не може. Също ще е много благодарна на дрехи и за нея. Това е най-общо, което знам. Жената е свястна, не е циганка, била е безработна, когато забременява (не мисля, че е голям грях, може да не е имала средства за фиктивно осигуряване, както повечето тук правим в такъв случай) и има хора около нея, които я подкрепят, но не могат да помогнат с всичко.
Който се интересува, иска да помогне по какъв да е начин - разполагам с координатите и телефона на жената . Днес се чух с нея и с нейно съгласие мога да ги дам на лични на всеки, който прояви интерес. Оттам нататък можете лично да говорите с нея и да прецените можете ли и искате ли да помогнете и как.  Тези, които са от Русе и района могат и лично да я посетят. С това мога да помогна аз. Който желае, нека ми пише. Предупреждавам, че телефонът и доста често е изключен, тъй като в къщата няма ток и го зарежда при съседите.
Всички останали, които се включиха, за да осъдят жената, как е забременяла, защо е родила, как е допуснала да се стигне до там - много сте жестоки. 

# 36
  • UK
  • Мнения: 4 311
По въпроса за насочването, курсовете, организирането на живота и подобните неща, които изчетох - прави сте в общия случай, но мисля, че тук проблемът е просто жената да избута до яслена възраст на детето - работа все ще се намери, но дотогава няма как да започне, като няма как да гледа бебето. Друг въпрос е, че и аз да съм, с моето висше образование и уж хубава работа, и аз няма да смогна да се справя на свободен наем сама с 2 деца с моята заплата.

# 37
  • някъде
  • Мнения: 979
А на каква възраст е третото дете,разбрах за бебе,момче на 15год и друго?

# 38
  • UK
  • Мнения: 4 311
Другото момче, племенникът, сега навършва 17, нямам идея дали ще живее с тях като се преместят и какво ще прави и ще се случва с него.

# 39
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте, случайно попаднах на темата. Въпросната Снежана е много близка на моя близка. Към момента живее в Русе, в кв. Средна кула. Няма да влизам в духа на темата - не съм наясно точно каква е ситуацията довела до сегашното положение на жената, няма да я оправдая защо е родила бебе, като не може да го гледа, тя си знае какви са обстоятелствата. Няма и да ви агитирам да помагате, знам, че веднага ще бъда нападната, тъй като аз самата не мога почти с нищо да помогна.
Мога да помогна с повече информация. Това, което знам аз е, че бебето не е признато въобще от баща му и той не фигурира в живота им, в момента е в затвора, не знам каква присъда изтърпява и за какво. В регионалния вестник Бряг е поместена статия за нея, в резултат доста хора са изпратили кой каквото е могъл - дрешки за малкото, храна. Някой по-напред беше предложил количка, знам, че има нужда от количка, знам, че има нужда от дрехи и за голямото дете, доста хора вече са помогнали с дрешки за малкото. Момчето има нужда от дрехи, обувки, раница, учебни пособия. На 15 години е, около 1,65-1,70 високо, номер на обувки 41-42. Относно жилището - днес са подали молба за настаняване към Жилфонд, в търсене са. Вмомента са болни, освен храна може да им се помогне и като им се изпратят лекарства като витамин Ц, парацетамол, панадол и всякакви подобни дребни неща, без каквито не може. Също ще е много благодарна на дрехи и за нея. Това е най-общо, което знам. Жената е свястна, не е циганка, била е безработна, когато забременява (не мисля, че е голям грях, може да не е имала средства за фиктивно осигуряване, както повечето тук правим в такъв случай) и има хора около нея, които я подкрепят, но не могат да помогнат с всичко.
Който се интересува, иска да помогне по какъв да е начин - разполагам с координатите и телефона на жената . Днес се чух с нея и с нейно съгласие мога да ги дам на лични на всеки, който прояви интерес. Оттам нататък можете лично да говорите с нея и да прецените можете ли и искате ли да помогнете и как.  Тези, които са от Русе и района могат и лично да я посетят. С това мога да помогна аз. Който желае, нека ми пише. Предупреждавам, че телефонът и доста често е изключен, тъй като в къщата няма ток и го зарежда при съседите.
Всички останали, които се включиха, за да осъдят жената, как е забременяла, защо е родила, как е допуснала да се стигне до там - много сте жестоки. 


Здравей  Simple Smile, аз искам да помогна с дрехи и лекарства, можгеш ли да ми пратиш на лични нейни координати.

# 40
  • Мнения: 2 471
Здравейте, случайно попаднах на темата. Въпросната Снежана е много близка на моя близка. Към момента живее в Русе, в кв. Средна кула. Няма да влизам в духа на темата - не съм наясно точно каква е ситуацията довела до сегашното положение на жената, няма да я оправдая защо е родила бебе, като не може да го гледа, тя си знае какви са обстоятелствата. Няма и да ви агитирам да помагате, знам, че веднага ще бъда нападната, тъй като аз самата не мога почти с нищо да помогна.
Мога да помогна с повече информация. Това, което знам аз е, че бебето не е признато въобще от баща му и той не фигурира в живота им, в момента е в затвора, не знам каква присъда изтърпява и за какво. В регионалния вестник Бряг е поместена статия за нея, в резултат доста хора са изпратили кой каквото е могъл - дрешки за малкото, храна. Някой по-напред беше предложил количка, знам, че има нужда от количка, знам, че има нужда от дрехи и за голямото дете, доста хора вече са помогнали с дрешки за малкото. Момчето има нужда от дрехи, обувки, раница, учебни пособия. На 15 години е, около 1,65-1,70 високо, номер на обувки 41-42. Относно жилището - днес са подали молба за настаняване към Жилфонд, в търсене са. Вмомента са болни, освен храна може да им се помогне и като им се изпратят лекарства като витамин Ц, парацетамол, панадол и всякакви подобни дребни неща, без каквито не може. Също ще е много благодарна на дрехи и за нея. Това е най-общо, което знам. Жената е свястна, не е циганка, била е безработна, когато забременява (не мисля, че е голям грях, може да не е имала средства за фиктивно осигуряване, както повечето тук правим в такъв случай) и има хора около нея, които я подкрепят, но не могат да помогнат с всичко.
Който се интересува, иска да помогне по какъв да е начин - разполагам с координатите и телефона на жената . Днес се чух с нея и с нейно съгласие мога да ги дам на лични на всеки, който прояви интерес. Оттам нататък можете лично да говорите с нея и да прецените можете ли и искате ли да помогнете и как.  Тези, които са от Русе и района могат и лично да я посетят. С това мога да помогна аз. Който желае, нека ми пише. Предупреждавам, че телефонът и доста често е изключен, тъй като в къщата няма ток и го зарежда при съседите.
Всички останали, които се включиха, за да осъдят жената, как е забременяла, защо е родила, как е допуснала да се стигне до там - много сте жестоки.  

Аз съм тази, която може да помогне с количка.  И да аз също имам мнение за това, как може човек в подобно положение и на средна възраст да стигне до тук. Как може да обрича децата си на немотия. Писах го там, ще го кажа и тук - децата нямат вина за грешките на родителите си.. Обаче съм против така манипулирани репортажи. БТВ и преди са правили подобни за една многодетна майка, която тук многократно е подпомагана. Няма да влизам в подробности, но не винаги совите са това, което са....



П.П. Ако все още има нужда от количка, свържете се с мен на лични и ще ви насоча към жената от Русе, където се намира количката.

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 11:53 от mandorla amara

# 41
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз съм тази, която може да помогне с количка.  И да аз също имам мнение за това, как може човек в подобно положение и на средна възраст да стигне до тук. Как може да обрича децата си на немотия. Писах го там, ще го кажа и тук - децата нямат вина за грешките на родителите си.. Обаче съм против така манипулирани репортажи. БТВ и преди са правили подобни за една многодетна майка, която тук многократно е подпомагана. Няма да влизам в подробности, но не винаги совите са това, което са....

П.П. Ако все още има нужда от количка, свържете се с мен на лични и ще ви насоча към жената от Русе, където се намира количката.

Благодаря, една жена вече предложи да помогне с количка, ще следя как ще се развият нещата и ще ви пиша. Пращам ви все пак кординатите и на лични в случай, че желаете да се свържете със Снежана. Относно репортажа - не виждам какво е манипулираното в него - един обикновен репортаж със статистика за бедността в Европа и един пример от България. Никой не призова за помощ, нито пък жената помоли за такава, описаха положението и.
Два въпроса - ако мен ме бяха уволнили от работа при новината за бременността ми - сигурно трябваше да махна бебето за да не го обрека на немотия? Или пък искате да кажете, че тъй като жената е на средна възраст, има достатъчно акъл в главата си, за да предвиди смъртта на баща си, с който досега са живели и са се справяли? 

# 42
  • Мнения: 2 471
Тук на лични ви е писала жената, която подарява количката и аз  я насочих към вас. Казва се Деси.

Нямах намерение да влизам в полемика с вас, но: първо въпросната е била безработна, преди да забременее, нали? Аз също по време на бременността си, имах проблеми с работодателя си, НО аз имам съпруг на когото мога да се опра (отговорен баща) и нямам по-голямо дете за което да се грижа. както и имам покрив над главата си.
Второ - какво общо има смъртта на баща и с отговорността за децата и? Пак за ваше сведение, моята майка почина този месец на 3-то число, а баща ми преди 13г.
Жена на тази възраст се очаква да е отговорна първо към децата си, после и към собствения си живот. Едва ли не е била на ясно, точно как би се справяла със 170лв доход за 3 членно семейство.  
Колкото до репортажа - манипулиран е от гледна точка на това, че се показва само това, как една жена няма с какво да се храни. Няма яснота от него, дали до момента е стигала до СГ или е чакала ТВ екипа да го направи. Нито дума за бащите в материала. Нищо. И това, че жената не молела за помощ са врели некипели - защо тогава се пуска този репортаж? И защо тя или който и да било е пуснал сигнал до БТВ, ако не се иска помощ.
Това е лично мое мнение и не искам да се карам с никого..

Дано количката е в помощ.
  Peace

# 43
  • Мнения: 1 404
Казваш "никой не е застрахован". Ако си имал работа, дом, семейство и изведнъж губиш дома си  и доходите - разбирам, наистина е драма. Но по принцип да нямаш 5лв в джоба и покрив над главата, и да раждаш деца - винаги ми е било абсурдно. Жал ми е за децата и ме е яд на родителите, които им причиняват това.

Колкото и кофти да звучи, напълно съм съгласна с това мнение.

# 44
  • Мнения: 361
може ли да напишеш какъв размер дрехи и обувки носи жената? доста запазени и чисто нови дрехи имаме вкъщи и, ако са за нейния размер- мога да й изпратя. също и координати, ако може. за голямото момче: по-конкретно какви учебни пособия му трябват? учебници или канцеларски /тетрадки, химикали и т.н./?

Общи условия

Активация на акаунт