Автоимунен тиреоидит на Хашимото (21)

  • 56 609
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 737
Притеснявам се, че все още не е влязло в норма и може да има последствия за бебето. Това са ми главно притесненията. Даже ми минава през ума да си увелича дозата на 75мг, за да съм сигурна, че ще падне още. Много ме е страх  Cry

Признавам, че не съм  Sick все още, наясно с материята Еутирокс/Елтироксин, но мисля newsm78 че докато го пиеш, макар и в тази по-малка доза, бебчо не  е застрашен ... Не си го увеличавай сама, четвъртък не  е далече и не  е фатално ден/два мисля Embarassed ...незнам, нека се вкл и по-запознатите Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 6 302
Джуджанка, успокой се.  Има стотици жени, забременели със стойности на ТСХ по-високи от 2.9 и износили и родили живи и здрави деца. При теб е очевиден ефектът от лечението. Недей да почвай да пиеш по 75 мг, по-добре виж какво ще каже доктора в четвъртък.

Старлет, дано е свършила черната серия при теб  Hug и от тук нататък само приятни емоции!

Прасунчо, да не те обидихме нещо?  Tired

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 380
записвам се и аз тук, макар че още нямам поставена диагноза. има съмнения, че имам проблем с щитовидната жлеза. обаче са ми назначени само ТСХ, ФТ4 и антитела ТПО. това достатъчно ли е? глеадм, че доста повече неща се изследват обикновено  Rolling Eyes и какво точно показва това ТПО?
самоцитирам се от предната тема. всичко пуснато е в норма, обаче хормонален проблем някакъв определено имам. на лекар съм чак в петък пак и незнам какво да си мисля. тези хормони само достатъчни ли са да се види дали проблемът е от щитовидната?

# 48
  • Мнения: 3 046
_az_, според мен трябва да ти се направи задължително ехография на жлезата. Антителата, които касаят нашето заболяване са ТАТ и МАТ, тези твоите не знам кои от двете са  newsm78 в този ред на мисли може и другите антитела да се изследват, но не бързай преди да ти е казал лекар, за да не даваш пари на вятъра.

# 49
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Именно ТРО са ТАТ и МАТ.
Така че всичко, което са ти назначили като изследване е за диагностика на ЩЖ.
Остава само ехографията.
Щом са в норма, радвай се. Peace

# 50
  • Мнения: 4 737
ТПО са МАТ и ТАТ нямам пред себе си изследвания за да погледна точно .
Аааа с Дега сме писали заедно  Mr. Green
Един въпрос към тези посещаващи д-р Начев, кажете ми моля в Майчин дом в петък разбрах, че ще е, нооо не запомних от колко часа? Sick newsm78 Запомних само, че е до 14.00

# 51
  • Мнения: 365
Джуджанка,
Бъди спокойна, всичко ще е наред, добре ти пада, и ще пада още, само спокойствие:) Важно е, че пиеш лекарството, както ти казва и  desdemona. Трябва и да си спокойна - това влияе и на бебето и на хормоните:))
  bouquet

# 52
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Джуджанка, мисля, че трябва малко да ти се вдигне дозата. По принцип ТСХ се регулира за 45 дни, но по време на бременност пък се изследва на 30. Има още 15 дни, за да пада, но няма да е още кой знае колко много. Да знаеш, че говоря само от личен опит-това, което е било при мен и начина, по който е подходил ендокринологът. Ако си от София препоръчвам да посетиш Начев. Мисля, че той би ти вдигнал дозата на 50/75.
Дездемона, Начев приема от 9 часа до 14.

# 53
  • Мнения: 4 737
Старлетче, много ти благодаря за инфото Hug  bouquet. Дано д-ра ме зарадва някак  Tired

# 54
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
дездемона, нещо съм изпуснала сигурно, но ти защо ще ходиш? Нали беше тези дни при него и той ти даде становище?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
*starlet*, и аз се присъединявам към всички,които ти пожелават лошото вече да те отминава и да остане само радостта от предстоящата среща с бебочето Hug Praynig Peace

# 56
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
*starlet*, и аз се присъединявам към всички,които ти пожелават лошото вече да те отминава и да остане само радостта от предстоящата среща с бебочето Hug Praynig Peace
Hug

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 380
благодаря момичета   bouquet значи тпо е тат+мат така ли? защото в листа на лабораторията си има тат и мат като отделни изследвания. все пак каквото и да е, олекна ми че са наред  Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 2 958
Джуджанка..... Ако си от София препоръчвам да посетиш Начев. Мисля, че той би ти вдигнал дозата на 50/75.

Starlet,какво означава 50/75. Един ден 50мг, на другия 75мг или от 50мг на 75мг? Днес пак ще се опитам да се свържа с д-р Тодорова или д-р Начев поне по телфона да дадът мнение. Благодаря за помоща момичета!

# 59
  • Мнения: 11 735
Anti TPO е  МАТ
Anti TG е ТАТ

Цитат
Анти-ТРО антителата са насочени срещу тироидната пероксидаза (ТРО),
намираща се в гладкия ендоплазмен ретикулум на тироидните клетки.
Наличието на анти-ТРО антитела в серума е свързано с тироидни
автоимунни заболявания (болест на Грейв и болест на Хашимото). Анти-
TРО антителата основно принадлежат към класа на IgG. Ниски до средни
нива на анти-TРО антитела се откриват и при други автоимунни
заболявания като лупус еритроматозус и синдром на Сьогрен и много
рядко – при здрави субекти (особено възрастни жени).
В някои случаи серуми с положителни резултати за анти-TG могат да
дадат отрицателен резултат за другия тип анти тироидни антитела –
анти-ТРО. Поради тази причина, комбинираното определяне на двата
типа анти тироидни антитела (анти-TG + анти-ТРО) дава по – надеждни
резултати за диагностициране на тироидния автоимунитет.

Цитат
Тироглобулинът (TG) е добре познат като цел за насочените към него
автоантитела, възникващи при тироидни автоимунни заболявания (болест
на Грейв и болест на Хашимото). Анти-TG антителата основно
принадлежат към класа на IgG. Ниски до средни нива на анти-TG
антитела се откриват и при други автоимунни заболявания като лупус
еритроматозус и синдром на Сьогрен. В някои случаи серуми с
положителни резултати за анти-TG могат да дадат отрицателен резултат
за другия тип анти тироидни антитела – анти-ТРО. Поради тази причина,
комбинираното определяне на двата типа анти тироидни антитела (анти-
TG + анти-ТРО) дава по – надеждни резултати за диагностициране на
тироидния автоимунитет. Освен при автоимунни заболявания, анти-TG
антитела могат да бъдат продуцирани и при пациенти, страдащи от рак
на щитовидната жлеза. Високи нива на анти-TG при такива болни могат
да интерферират определянето на серумен тироглобулин, който служи
като туморен маркер за контрол на терапията при тях.

Общи условия

Активация на акаунт