Отговори
# 15
  • Мнения: 1 581
Добре де-дайте идеи как да го отуча? newsm78
бих искала,ама същевременно пък не искам да го изнервям от реване Cry

То не пречи да пробваш, пък ако не стане - стария начин. Песнички, ама ми се струва малък, някаква музикална и плавно мърдаща играчка, песнички на касетофон/комп, прахосмукачка, говорене по телефон  Wink, т.е. шум някакъв  Grinning

# 16
  • Мнения: 5 370
Добре де-дайте идеи как да го отуча? newsm78
бих искала,ама същевременно пък не искам да го изнервям от реване Cry

То не пречи да пробваш, пък ако не стане - стария начин. Песнички, ама ми се струва малък, някаква музикална и плавно мърдаща играчка, песнички на касетофон/комп, прахосмукачка, говорене по телефон  Wink, т.е. шум някакъв  Grinning

Ами,Ив,понеже виждам,че си ми взела присърце проблема-той с шум заспива-сешоар Joy hahaha
Ма понеже си викам да не го подлудя това дете,та..........дадох приоритет на люшкането.
Не винаги сешоарът помага. Само нощем,ако се е размъркал нещо,като го чуе и пак отплува.

# 17
  • Мнения: 8 769
Песнички, ама ми се струва малък,
Не, не е никак малък, моят глезльо реагира много положително на песнички, ноооооо.....и те се възприемат, само ако слушателя е в ръцете ми Crazy

# 18
  • Мнения: 648
  Сърдечко, така като описваш май бебо доста държи да си го подрускаш преди заспиване, разбирам те колко е изморително, защото и моята принцеса от новородена е така и освен, че се друсаме и се кърмим newsm10  Имама си детето предпочитания и това е! Скоро я пооставих да си поплаче в кошарата, но двамата с баща й не издържахме, за разлика от нея и ако бяхме продължили с "отучването", комшиите сигурно щяха да дойдат да я полюшкат, само да спре smile3522
Една мама ми беше разказала как нейната плакала, плакала и се отучила да си изисква от мама и тати екстри, но след време ми сподели, че нейната не плачела силно..................... тогава си направих извода, че има бебоци, които си постигат своето и миличките явно имат силна нужда от това, щом толкова сериозно плачат. Александра ми е гушливка и сама не ми заспива, колкото и да ми е трудно понякога, си знаем, че така ще е newsm32 Да са ни живи и здрави дечицата, сами ще си покажат, кога им е писнало друсането:)

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Оттеглям си мнението преди да ме разкъсате и да ме хвърлите на вълците и си посипвам ритуално главата с пепел smile3505

# 20
  • Мнения: 934
Ами ако не искаш да се скъсва от рев и да си калява психиката  Mr. Green , трябва постепено. Примерно всеки ден все по-малко го люлееш, докато накрая премине само в гушкане, а оттам вече можеш да го слагаш в креватчето малко преди да е заспал, и само да го галиш лекичко... Това на базата на разни неща, които съм чела, не на личен опит. Иначе ние си имаме доста по-сериозни проблеми със съня, като будене по няколко пъти на нощ например!

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ще отмине този период. Не го отучвай още,освен ако това не ти пречи . Аз приспивах Алекс до 10-11 месец и то всяко спане,не само обедното или вечерното. Постепенно самичка се отказа и от двете приспивания. А дори и сега си позволявам от време на време да си я гушкам и люшкам за заспиване.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не се тревожи,ние се приспивахме до скоро (но на крака,че доста тежък стана за ръце),а виж колко е голям  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 1 511
Оттеглям си мнението преди да ме разкъсате и да ме хвърлите на вълците и си посипвам ритуално главата с пепел smile3505

Това с пепелта ме уби  newsm51 smile3532 smile3532 smile3532

Защо да го оттегляш...нали за това сме хората - за да сме различни,да възпитаваме индивидуалности и да им се радваме!
Просто сами избираме начините на заспиване на децата ни,или по-точно казано децата ни показват как е най-добре да заспиват! Но това съвсем не означава,че трябва да играем хоро на полюлея и да им пеем,само защото на тях така им харесва и им е забавно!  newsm08

# 24
  • Мнения: 8 769
Оттеглям си мнението преди да ме разкъсате и да ме хвърлите на вълците и си посипвам ритуално главата с пепел smile3505
Абсолютно ненужен постинг. Никой не те обижда, нито ти се нахвърля, просто има изразяване на различно от твоето мнение. Ако си имаш твърда позиция и си убедена в правотата й - защитавай я. gwendolin_k много добре е обяснила защо-различията са цвета на живота! Grinning

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Оттеглям си мнението преди да ме разкъсате и да ме хвърлите на вълците и си посипвам ритуално главата с пепел smile3505
Абсолютно ненужен постинг. Никой не те обижда, нито ти се нахвърля, просто има изразяване на различно от твоето мнение. Ако си имаш твърда позиция и си убедена в правотата й - защитавай я. gwendolin_k много добре е обяснила защо-различията са цвета на живота! Grinning
На някой май чувството за хумор е заспало преди него newsm78

# 26
  • Мнения: 2 655
Да, навиците са лошо нещо.
При нас, след като отбихме бавно, бавно АЛИ, а сложихме в нова кошара. Там дълго и продължително се мъчих да я уча да спи сама.
Оставих я на обяд само няколко дни и баба й, за да я приспи по бързо я отучи веднага.
Сега аз с големия корем разнасям 11 кг АЛИ за да заспи всяка вечер и всеки обяд, защото е немислимо друг начин.
Пробвай от сега, посел е много трудно.

# 27
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
При нас пък е обратният случай - доскоро заспиваше сама като хвърлена дреха Laughing, но от един месец иска и мама и тати да са в стаята докато заспи...а от 3 вечери трябва и да и държа ръката Rolling Eyes...опитах да изляза - рев до захласване Thinking, направо не знам как става това отучване newsm78

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Thinking, направо не знам как става това отучване newsm78
Не става Mr. Green Като му дойде музата, сам ще се откаже. И ние бяхме на ръце до година и нещо и сам се отказа. Даже и сега някой път заспива гушнат, а аз като реша да го гушкам - категорично отказва.

# 29
  • Мнения: 8 769
На някой май чувството за хумор е заспало преди него newsm78
ignore2

Общи условия

Активация на акаунт