Защо някои не използват столчета за кола?!

  • 18 186
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
Bona Dea, така си е, но пак е по-добре от нищо. При лека катастрофа може да помогне. Интересното е, че нито един път не съм чувала в новините за катастрофа, в която дете е било без столче... явно наистина някаква възвишена сила ги пази децата и родителите им не катастрофират. Или просто не казват по новините, когато има загинали деца как са се возили, а трябва, за да се стреснат малко безотговорните!
Ето един тест - с и без колани

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Карат без столче, защото живеят с мисълта" на мен не може да ми се случи"
Обаче според мен дали ще си без столче или с китайски боклук е все едно! Масово в колите виждам Мони, Кангаро, Бертони.....Т.е хората купуват най-евтините столчета, колкото да спестят глобата, а не да защитят живота на детето си!

Едва ли причината е да избегнат глобата, просто не могат да си позволят по-скъпо. И аз искам децата ми да се возят в Макси-Кози, но не ми е по джоба. Намерила съм среден вариант.

За хората без столче - много са, ежедневно виждам стърчащи деца в колите. А  някои са се сдобили със столчета и децата пак стърчат. Thinking

# 17
  • Мнения: 12 669
Карат без столче, защото живеят с мисълта" на мен не може да ми се случи"
Обаче според мен дали ще си без столче или с китайски боклук е все едно! Масово в колите виждам Мони, Кангаро, Бертони.....Т.е хората купуват най-евтините столчета, колкото да спестят глобата, а не да защитят живота на детето си!


Това вече е прекалено. И без това темата е от типа Колко съм идеална, да начукаме канчето на другите, ама вече и за цената...Колко хора карат стари коли, сигурно не си обичат децата.

# 18
  • Мнения: 235
Това, че возиш детето си в стол, или с колан не значи, че си идеален.

# 19
  • Мнения: 12 669
От колко години са наложени столчетата? А коланите.? Возила съм децата си без столчета.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 957
Налагало се е да ги возя без столче, разбира се. Вие такси не сте ли ползвали? Такова чудо - такси с бебешко столче/детска седалка, у нас няма. И никой, разписал се в темата, не е ползвал такси? Възможно е. Аз съм ползвала.
В нашата кола си имаме столче за малката и седалка за голямата.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 132
Когато моята дъщеря не е в столчето седи в мен. Винаги съм до столчето на задната седалка. Това се случва когато пътуваме извън София. Когато тръгваме знам, че ще заспи, сяда в столчето и заспива, обикновено половин час преди да пристигнем( до едно и също място пътуваме) се събужда, до 10мин е повърнала. Два пъти щях да умра от ужас докато поеме въздух. Веднъж беше малко бебе и я обърнах надолу с главата вътре в колата, вторият път беше това лято (на 2г.) и слава Богу успяхме бързо да спрем, да я обърнем и да стане така, че да започне да ми диша нормално детето. Повръща и през носа и през устата (извинете) и просто няма как да поеме въздух. Затова, когато се събуди и започне да ѝ прилошава сама иска да се гушне в мен.
Не ми е приятно, страх ме е, но ми се налага. Не мисля, обаче, че е безотговорност.

# 22
  • Мнения: 4 965
Трещи, поне от 10-тина години ги има на пазара, а са задължителни от няколко години. Но няма база за сравнение с трафика, скоростта и мощността на автомобилите с тези отпреди същото и повече време.

Ментова, доколкото схващам, темата е за возене в личния автомобил. Не за такси или за спешен случай.
Всъщност, нас са ни коментирали относно липсата на столче по улиците - не съм се чувствала длъжна да обяснявам нито колко тежат децата ми, нито колко са високи, нито темата за регулируемите колани. Но ... моите деца карат 8-та си година. А аз писах за срещаните от мен по улиците коли, в които малки дечица буквално се търкалят по седалките.
Лично за мен това е един доста смислен закон. В някои държави дори нямаш право да си вземеш детето от родилното, ако не отидеш с кошница за кола.
Не мога да схвана тази нагласа в стил: "Защо да го правя, като мога да не го правя.", без да се направи реална преценка.
А коментарите за цените на кошчетата вече наистина минават границата. Кошчетата и седалките не са показна вещ -- те имат за цел да защитят живота на децата ни. И изобщо не следва да се приема за изтъкване наличието на столче. Напротив, трябва да се порицава липсата.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 217
От колко години са наложени столчетата? А коланите.? Возила съм децата си без столчета.

 Peace

Много повече ме притесняват ниско-летящите автомобили, па макар и с изрядно отношение на родителите към конфигурацията столче-дете-предпазен колан....
 

# 24
  • Варна
  • Мнения: 957
От колко години са наложени столчетата? А коланите.? Возила съм децата си без столчета.
Peace
Много повече ме притесняват ниско-летящите автомобили, па макар и с изрядно отношение на родителите към конфигурацията столче-дете-предпазен колан....

Точно! Изрядни сме, ма ше караме с 120, щото колата ни нова, столчето ни класно...

А иначе, спор няма, използването на детско столче, седалки за деца (докато е необходимо) е абсолютно задължително. Противното трябва да се санкционира. Мисля, че тук ще сме единодушни.

# 25
  • Мнения: 4 965
Е, то и неспазването на допустимата скорост и на всички останали изисквания на закона следва да се санкционира.
Въпросът е, че самият ти може да си със столче и със съобразена скорост /независимо от колата/ и пак да не знаеш кой ще ти налети.
И защо смятате, че новата кола задължително е в комплект с неспазване на правилата?  newsm78
Или пак ще стигнем до разделението на класите, подобно на една съседна тема...

# 26
  • Мнения: 10 547
Просто липсва култура на шофиране и спазване на правила за безопастност като поставяне на колан и ползване на стол/кошница. Липсват и адекватни наказания и глоби. Още по-страшното- пълна апатия от страна на полицията. Уж се говори за безопастност на пътя, а от превишена скорост до липса на детски стол цената е 20-50 лева.

# 27
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Според мен децата трябва да се превозват в детски столчета. До този извод достигнах след две страшни катастрофи на които бях свидетел. На първата, колата се беше ударила челно в един микробус и цялото семейство беше си отишло - детето беше изхвърчало на асфалта. Взех го в ръце и не го пуснах докато не отидохме в болницата. Не издържа душицата Cry Сега като си помисля не видях столче в колата. При втората катастрофа която стана пред мен една жена ме изпревари с над 100км. и след един завой за секунда се зачудих защо невиждам колата пред мен и в същия момент я видях обърната по таван в едно дере. Слязох долу и започнах да ги вадя - всички бяха оцелели. 2 деца бяха увиснали на на столчетата си - бяха на 2 или 3 годинки, след това извадих и майка им. Всички се разминаха с уплаха и охлузвания. Повече не изкам да ставам свидетел н подобни неща, но за съжаление войната по пътищата продължава. Sad

# 28
  • Мнения: 590

Изобщо не са изключения, а направо правило.
Сутрин пред детската градина, от 10 коли, само 3-4
са със столчета. Не мисля, че това е изключение.
Като пътуваме с колата е същата работа.
Пълно безхаберие !


 Peace
Пред нашата градина е същото .Майки шОферки стиснали здраво волана, носът почти забит в предното стъкло и деца стърчащи между двете седалки или изправени на задната седалка надничат зад главата й.....

# 29
  • София
  • Мнения: 38 537
А я да ви питам как слагате бебе и дете отзад в нормален 4врат седан?
Ако ги защипете двете във столчета, няма да остане място за вас.
И двете обикновено започват да мрънкат.
А ако останете при тях, няма да има колан за някого.

А това дете между двете седалки ми е жив ужас, след като гледах клипче с кукла, поставена така, да изхвърча като ракета през предния прозорец.

Общи условия

Активация на акаунт