Защо някои не използват столчета за кола?!

  • 18 191
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 459
И в София ги има много.
Всеки ден виждам поне по едно такова дете.
Една вечер пред градината станах свидетел на следната сцена: Майка прибира дъщеря си на видима възраст 3-4 години. Отваря задната врата на джипа си, детето тръгва да сяда в столчето си, а майката казва - не мами, седни от страни, защото в столчето има багаж.  ooooh! В столчето се виждаше малка найлонова торбичка, не знам какво беше по-ценно отдсъщеря и'.

Аз лично нямам обяснение за такова поведение.

# 46
  • Мнения: 5 710
Ей така, от чисто любопитсво, реших да ви попитам, защо, според вас, в България много голяма част от хората не превозват децата си в столчета


чак пък толкоз ... никога не съм виждала дете без столче в София. За Плодив ли говориш конкретно, или България е употребена за цвЕт така да се каже

А ти смяташ, че до София се свежда цяла България ли? Това, че не си виждала в София, не значи, че няма такива. Но е факт, че са по-малко. Виждала съм в цяла България, най-много в Пловдив, защото тук живея и съм всеки ден по улиците  Peace

о, съвсем не
просто ми е странно, защото не съм виждала деца без седалчици.
че и  'много голяма част от хората"
иначе, ясно че не трябва да са без и така нататък

# 47
  • София
  • Мнения: 10 367
Аз пък виждам повечето ми познати да си слагат децата в седалки, кошчета, черупки и т.н., но...невързани с колани и неприкрепени към самите седалки.  newsm78 Е те на това какво му се вика?
П.С. А повечето с малки бебенца си ги возят в скута.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
А я да ви питам как слагате бебе и дете отзад в нормален 4врат седан?
Ако ги защипете двете във столчета, няма да остане място за вас.
И двете обикновено започват да мрънкат.
А ако останете при тях, няма да има колан за някого.
Ние сме с комби, но все тая. Преди реално да видя столче+кошче в колата, мислех, че ще има място и за двете + мен. Но се оказах много дебела.  Laughing 2-3 пъти съм седяла на 1 кълка, разбира се, без колан. Имаше, но не можех да стигна до него.
Сега си седя отпред, бебето по диагонал, за да му тикам бибата в устата. Голямата е достатъчно голяма, за да не мрънка и да се обслужва сама.

Признавам, че няколко пъти съм седяла отзад, гушнала бебето, за да го кърмя. Страх ме е било, но нямаше друг вариант.

Аз в София съм виждала деца, возещи се клекнали в товарна кола (с махнати седалки отзад, на тяхно място решетка). Като маймуни бяха.  ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 15 486
    Ние така и не купихме столче, направо на повдигаща седалка минахме.

# 50
  • София
  • Мнения: 10 367
А детето докато стане на ръст, подходящ за повдигащата седалка, как се возеше?

# 51
  • София
  • Мнения: 15 486
А детето докато стане на ръст, подходящ за повдигащата седалка, как се возеше?

  Не се е возило, нямаше ни кой да го вози, ни къде.

# 52
  • София
  • Мнения: 10 367
 Laughing Не се бях сетила, че и така става. Искрено ви завидях - до един смотан парк с катерушки да стигна с малката - кола или ГТ ми трябват.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 623
Ей така, от чисто любопитсво, реших да ви попитам, защо, според вас, в България много голяма част от хората не превозват децата си в столчета


чак пък толкоз ... никога не съм виждала дете без столче в София. За Плодив ли говориш конкретно, или България е употребена за цвЕт така да се каже

А ти смяташ, че до София се свежда цяла България ли? Това, че не си виждала в София, не значи, че няма такива. Но е факт, че са по-малко. Виждала съм в цяла България, най-много в Пловдив, защото тук живея и съм всеки ден по улиците  Peace

о, съвсем не
просто ми е странно, защото не съм виждала деца без седалчици.
че и  'много голяма част от хората"
иначе, ясно че не трябва да са без и така нататък

Ами ето - ти не си виждала, а аз виждам всеки ден пред градината
и пак подчертавам, че са по-голямата част от водещите децата си.

# 54
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
А я да ви питам как слагате бебе и дете отзад в нормален 4врат седан?
Ако ги защипете двете във столчета, няма да остане място за вас.
И двете обикновено започват да мрънкат.
А ако останете при тях, няма да има колан за някого.

Еми то си зависи как ги свикнеш от ден първи  Peace И когато имахме само едно дете, и тогава НИКОГА не съм сядала при нея отзад. Като са две пък хич не съм си го и помисляла.
Все пак съм и активен шофьор и много често и двете деца са с мен в колата. В такъв случай, ако са свикнали да съм все при тях, какво правим?
Само да спомена, че проблеми със сядането в столчетата никога не сме имали. И двамата си знаят, че отключа ли колата и отворя ли вратата, мястото им е в съответното столче.
Ежедневно виждам деца като свободни електрони на задната седалка, или пък в скута на някого на предната. При подобни гледки буквално се препотявам.

# 55
  • Кърджали
  • Мнения: 10 329
Тука често виждам децата да се возят без стол. Или ако има стол, той си е разхождащ се по седялката, защото не е вързан с коланите за седялката/за чий им е тогава този стол/.Даже се е стигнало до там, че напарво се изненадвам ако видя дете в стол както си му е реда.
Защо ги бозят така? На мен няма да ми се случи, аз карам внимателно /то ти убаво караш внимателно, ама онзи зад теб как кара /. Глупост, безотговорност, безхаберие...
Дъщеря ми се вози в столчето си. Вярно, не е  от скъпите, ама това можем да си позволим, иначе  и аз бих искала да е от най - сигурните. В колата компромиси не правя, в стола. ОАбаче се случва в чужда кола или в такси - тогава с еналага и без стола... и страх ме е. дъщеря ми сега е в период, който не иска в  столчето, а отпред да кара.  Няма кой да и го позволи.Всяко тръгване с колата е придружено с кански рев, но никой не я пита. В последните два дни наблюдавам че тия истерии са поспрели. Дано е минало и отново си пътува спокойно...
Когато сме разговаряли с приятели за столчетата винаги отговарят че те са бесзмислени, че от тях файда няма... И всякакви такива. Опитвам и опитвам да обяснявам и убеждавам, ама на някой като не му увира главата си е мисия невъзможна. Само Господ да пази децата им, след като на родителите не им пука.


Преди година - две в един вестник бях чела статия за столчетата за кола.Авторът на статията за мен си беше направо за бой. То не бяха обяснения че КАТ са в заговор с производителите и вносители на столчетата и затова са задължителни, те да трупат пари.То не бяха убеждения, как преди били без столчета децата и нищо им нямало. Абе, направо ми призля от статията. Та се замислих изобщо в скоро време народа ни ще приеме ли, че го правим за безопасността на децата си. И защо в чужбина може, тук не може.
Един пример - брат ми няма деца, живее в германия. Малък е, за мен е малък де, иначе е на 19 сега.При последното си идване в България идват с майка ми да ни вземат за да ни закарат до едно място с колата. Брат ми още от вратата попита къде е столчето, а майка ми - е па за какво е стола , няма да ходим до София... Май има значение къде живее човек...  

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 6 609
Болна тема!
Бебето ми стана на месец и мързеливият ми мъж не слага столче.Днес,утре,напомням,карам се,мрънкам,все отлага.
Ей заради такива като мен и мъжа ми се пускат такива теми. Embarassed
Досега само на ковсултация сме ходили с колата и умрях от страх.
Казах,че няма да ходя докато не сложи стол и май ще си седим в къщи.
Ако има резултат,ще пиша!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 148
Болна тема!
Бебето ми стана на месец и мързеливият ми мъж не слага столче.Днес,утре,напомням,карам се,мрънкам,все отлага.
Ей заради такива като мен и мъжа ми се пускат такива теми. Embarassed
Досега само на ковсултация сме ходили с колата и умрях от страх.
Казах,че няма да ходя докато не сложи стол и май ще си седим в къщи.
Ако има резултат,ще пиша!
А защо чакаш той да го сложи? Хич не бих го чакала - ако на него не му пука, отивам и си закрепям столчето сама, не е сложно.

По темата - и аз ежедневно виждам деца свободно щъкащи из колата и недоумявам за това безхаберие. Една част от проблема е малоумието на въпросния родител, а другата пълната липса на заинтереснованост у родната полиция да въведе ред по пътищата.

# 58
  • София
  • Мнения: 10 367
Славка, най-лесно се носи толкова малко бебе в кошче-черупка. Хем не го будиш като го внасяш или изнасяш от колата, хем можеш да отсавиш кошчето навсякъде - пейка, стол.  Peace
Правили сме лека катастрофа с детето на задната седалка. Слава Богу, беше си овързана, както си му е редът. Дни наред след това си представях какво можеше да стане, ако бяхме, примерно, с такси. Впрочем, като ползваше малката точно такава черупка - и в такситата до джипи-то така си я возех.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 609
Соник,знаех че ще ме питате това.Проблемът е техничаски и трябва да се закара колата в сервиз,а аз не карам.Има едно "паразитна "място на заднат седалка,което беше нещо като чекмедже.Там трябва оторизиран сервиз да намести коша,за да могат да се използват другите седящи места.Аз имам други две деца и ако това не стане,не можем да пътувам цялото семеъство.
Абе,толкова съм бясна! #2gunfire
Видях темата и направо ми бръкна в раната.
Бъръльо,аз използвам кошчето,което трялва да се прикрепи евентуално,но не ми се мисли при едни спирачки!

Общи условия

Активация на акаунт