Защо някои не използват столчета за кола?!

  • 18 192
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
А това дете между двете седалки ми е жив ужас, след като гледах клипче с кукла, поставена така, да изхвърча като ракета през предния прозорец.
Е, това нещо го видях наживо Sad. Повярвай ми голям ужас е - след това 3 пъти ми ляха куршум на моя дреха в БГ и двата пъти ми се пръскаше.

# 31
  • Мнения: 235
Моето дете се вози от бебе в столчето, така че е свикнало и не мрънка. Пътувам често с него на дълги разтояния, ако се умори - спирам. Повръща и по завои, затова спирам често... Пътят се удължава двойно, затова тръгвам по-рано. Предпочитам ревящо дете, отколкото хвърчащо през предното стъкло. Никога не знаеш какво и кога може да се случи  Peace

# 32
  • Мнения: 9 451
Карат без сталчета,защото контролът от органите на реда е меко казано занижен.
Ако от полицията се хванат в ръце и започнат да проверяват за столчета,успоредно с другите неща...то тогава съм сигурна,че друг ще е резултатът.

# 33
  • Мнения: 24 467
Къде ги виждате толкова тия хора в България /БГ както е написано/? Аз кола без сголче не виждам. И не съм чувала разсъждения по въпроса.
..

Често ги виждам аз и в цяла България- вкл. деца по предната седалка, седящи в нечий скут или директно на седалката.
А защо- това не мога да кажа. Всеки, който го допуска, знае за себе си своята причина. Няма как да гласувам от чуждо име. Мога само да предположа къса мисъл и безотговорност.
Между впрочем аз пък виждам редовно в по- старички возила, като сме почнали.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 079
Винаги съм се учудвала на седящи на първата седалка деца,
даже и не закопчани с колан.
Преди два дни бях неволен свидетел на катастрофа на светофар.
Спрели 3-4 коли, в първата дете на около 4 години,
разхождащо се на задната седалка.
Отзад се зададе кола, която изобщо не намали,
защото шофьорът си говореше по телефона.
Получи се верижен удар на четирите коли една в друга.
В първата, където беше детето, майката беше с травма на врата,
от камшичния удар във волана и в облегалото на седалката,
а детето - с цицини на главата и със счупена ръчичка.
Можеше да се избегне всичко това,
ако детето беше вързано и седнало на столче.

# 35
  • Мнения: 5 710
Ей така, от чисто любопитсво, реших да ви попитам, защо, според вас, в България много голяма част от хората не превозват децата си в столчета


чак пък толкоз ... никога не съм виждала дете без столче в София. За Плодив ли говориш конкретно, или България е употребена за цвЕт така да се каже

# 36
  • Лондон
  • Мнения: 449
Конкретно на въпроса - защото са безотговорни, бабаити, нахални, нагли, комплексари, това което виждаме въобще на пътя... всеки ден

Сравнението с преди години, когато нямало столчета, е нелепо, не знам някой въобще мислил ли е, като го е написал това ...казвам го като някой взел книжка през 1989 и карал по онова време Москвич с прехвърлен, но незавързан колан Wink

Цената на столчетата също е несъстоятелно оправдание, има такива втора употреба, разменят се между приятели ... както във всички случаи, който иска - намира и начин...

Возенето в такси в София ме е стресирало винаги, когато ми се е налагало, ползвам познат шофьор и си носим столчето с нас, нищо сложно.

В Англия глобата за возене на дете без столче е към 300 паунда плюс мисля 6 точки, като нищо ще пратят и социални да питат защо детето не се гледа съобразно закона... Достатъчно е една камера да заснеме случката и който е карал, изгаря.

 Аз си возя детето в столче от ден първи защото 1) страх ме е от безотговорното каране на околните, колкото и аз самата да се имам за супер шофьор; 2) такъв е законът и има глоби, ако не го спазвам; 3) детето ми се вози на предната седалка, защото й става лошо отзад, та това още повече налага да е в столче; И въобще ...защо има спор въобще по този въпрос... дискусията трябва да е как да се прилага законът, за да е по-безопасно за всички на пътя





# 37
  • Мнения: 7 837

В първата, където беше детето, майката беше с травма на врата,
от камшичния удар във волана и в облегалото на седалката,
а детето - с цицини на главата и със счупена ръчичка.
Можеше да се избегне всичко това,
ако детето беше вързано и седнало на столче.

В този случай, вината на кого се приписва по протокол или както е там, като дойде полиция?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 483
Конкретно на въпроса - защото са безотговорни, бабаити, нахални, нагли, комплексари, това което виждаме въобще на пътя... всеки ден

Сравнението с преди години, когато нямало столчета, е нелепо, не знам някой въобще мислил ли е, като го е написал това ...казвам го като някой взел книжка през 1989 и карал по онова време Москвич с прехвърлен, но незавързан колан Wink

Цената на столчетата също е несъстоятелно оправдание, има такива втора употреба, разменят се между приятели ... както във всички случаи, който иска - намира и начин...

Возенето в такси в София ме е стресирало винаги, когато ми се е налагало, ползвам познат шофьор и си носим столчето с нас, нищо сложно.

В Англия глобата за возене на дете без столче е към 300 паунда плюс мисля 6 точки, като нищо ще пратят и социални да питат защо детето не се гледа съобразно закона... Достатъчно е една камера да заснеме случката и който е карал, изгаря.

 Аз си возя детето в столче от ден първи защото 1) страх ме е от безотговорното каране на околните, колкото и аз самата да се имам за супер шофьор; 2) такъв е законът и има глоби, ако не го спазвам; 3) детето ми се вози на предната седалка, защото й става лошо отзад, та това още повече налага да е в столче; И въобще ...защо има спор въобще по този въпрос... дискусията трябва да е как да се прилага законът, за да е по-безопасно за всички на пътя







Доколкото знам, в други държави с скептични относно ползването на кошчета втора и последваща употреба, заради амортизация. Предполагам, че има къде да се проверят дали са годни и достатъчно безопасни.

# 39
  • Мнения: 4 443
В началото щом сложех бебка в кошницата следваше страшен рев докато не я вдигна и взема на ръце.
Сърцето ми се късаше,но параноята ми надделя ooooh!.Понеже се страхувах да не повърне и да се задуши се возех до нея друг да шофира.
Един ден ни се случи инцидент.Аз на задната седалка без колан се ударих не сериозно но доста видимо по лицето и дълго носих синина.Детето дори не разбра в кошницата.Ако в този момент държах детето си в ръце щях да го смачкам с тялото си.
За мен столчето не само е задължително,но и трябва да се избира внимателно като се следи за безопастност и удобство ,а не най-евтиното и колкото да се отбие номера.
И на мен ми прави впечетление,че полицаите масово возят децата и без столче.Не съм питала защо.

# 40
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Винаги съм се учудвала на седящи на първата седалка деца,
даже и не закопчани с колан.
Преди два дни бях неволен свидетел на катастрофа на светофар.
Спрели 3-4 коли, в първата дете на около 4 години,
разхождащо се на задната седалка.
Отзад се зададе кола, която изобщо не намали,
защото шофьорът си говореше по телефона.
Получи се верижен удар на четирите коли една в друга.
В първата, където беше детето, майката беше с травма на врата,
от камшичния удар във волана и в облегалото на седалката,
а детето - с цицини на главата и със счупена ръчичка.
Можеше да се избегне всичко това,
ако детето беше вързано и седнало на столче.
Можеше да се избегне всичко това, ако баровецът отзад не си говореше по телефона. Аз почти не съм виждала деца без столчета, но тиквеници, които дрънкат неспирно по телефона зад волана - под път и над път. Както и такива, които превръщат колите си в подвижни дискотеки (хайде, шофьорите, това не пречи ли?). Свинщината по пътищата има много имена и децата без столчета не са от първите.

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 16:47 от Sessilly

# 41
  • Мнения: 654
Каквото и да кажа стигам до-Господ да ги пази,защото родителите са идиоти.

# 42
  • Мнения: 2 216
Карат без столче, защото живеят с мисълта" на мен не може да ми се случи"
Обаче според мен дали ще си без столче или с китайски боклук е все едно! Масово в колите виждам Мони, Кангаро, Бертони.....Т.е хората купуват най-евтините столчета, колкото да спестят глобата, а не да защитят живота на детето си!


Това вече е прекалено. И без това темата е от типа Колко съм идеална, да начукаме канчето на другите, ама вече и за цената...Колко хора карат стари коли, сигурно не си обичат децата.
Аз не разглеждам темата като "Колко съм идеална"! Нито мисля, че хората с по-малко финанси, по-малко си обичат децата! Има среден клас столчета, а има и втора употреба!
Но! Има адски много безотговорни нагляри, които не могат да мислят! Защото срещам бабаити, които слагат синовете си в скута и карат!

# 43
  • Мнения: 4
Моя приятелка майка на две деца момченце на 3,6 год. и момиченце на 1 год. вози децата си на предна седалка без столчета,без колани,с едната ръка шофира с другата държи децата,като голямото се вози право,залепено за таблото.
И това е и на къс и на дълъг път.
Столчета имат,но...
те се използват за хранене на децата,нищо,че и столчета за хранене имат.
Колко пъти съм я питала,говорела и убеждавала да ги слага на столчетата,
всеки път тя ми е отговаряла,че кара внимателно.

# 44
  • Мнения: 235
Ей така, от чисто любопитсво, реших да ви попитам, защо, според вас, в България много голяма част от хората не превозват децата си в столчета


чак пък толкоз ... никога не съм виждала дете без столче в София. За Плодив ли говориш конкретно, или България е употребена за цвЕт така да се каже

А ти смяташ, че до София се свежда цяла България ли? Това, че не си виждала в София, не значи, че няма такива. Но е факт, че са по-малко. Виждала съм в цяла България, най-много в Пловдив, защото тук живея и съм всеки ден по улиците  Peace

Общи условия

Активация на акаунт