Защо някои не използват столчета за кола?!

  • 18 198
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 375
и аз много съм се чудила на този феномен български. проблемът не е в парите, определено.
ядосвах се, възмущавах се, сега съм на мнението, че естественият подбор си знае работата. който допуска детето му да се вози необезопасено, той рискува своето поколение, не моето. в дългосрочен план, тъпотата не оцелява.

# 61
  • Мнения: 12 686
Ами ето - ти не си виждала, а аз виждам всеки ден пред градината
и пак подчертавам, че са по-голямата част от водещите децата си.


Предполагам, че живеят наблизо и не им се разнася цял ден столче.

# 62
  • Мнения: X

Честно казано и аз не съм виждала хора с деца и без столчета. Явно си попаднала на изключение...

Аз също не съм виждала някой да вози децата си без столче за кола, нито приятели, нито непознати хора. Така, че няма как да отговоря на анкетата.

# 63
  • Мнения: 1 310
Защото са безотговорни.

# 64
  • София
  • Мнения: 10 459
Ами ето - ти не си виждала, а аз виждам всеки ден пред градината
и пак подчертавам, че са по-голямата част от водещите децата си.


Предполагам, че живеят наблизо и не им се разнася цял ден столче.
Че те на ръце ли ще го носят пустото столче? Багажник нямат ли си, като ще им трябва цялата задна седалка през деня?

# 65
  • Мнения: 46 597
Радвам се, че вие не виждате такива, но аз доста се движа вътре в града с кола, повечето са без столчета. И на предната седалка има деца.
Не знам защо. Странното е обаче, че те са с колани, което ме озадачава още повече Rolling Eyes

# 66
  • София
  • Мнения: 28 945
... Странното е обаче, че те са с колани, което ме озадачава още повече Rolling Eyes

А на това и аз съм се чудила - ти си слагаш колан, грижиш се за себе си, а детето ти - без  smile3555

# 67
  • София
  • Мнения: 10 459
Защото на новите коли, ако не си си закопчал колана на предна седалка, се чува бип-бип-бип-БИИИИИИИП.  Laughing

# 68
  • Мнения: 1 070


Признавам, че няколко пъти съм седяла отзад, гушнала бебето, за да го кърмя. Страх ме е било, но нямаше друг вариант.



Много ме кефят такива изказвания. Ама ако стане инцидент това оправдание за пред нас или за пред себе си го написа?

А как е нямало вариант? Колата не е била оборудвана със спирачки, за да спрете да накърмиш детето?

# 69
  • София
  • Мнения: 5 538
Хора,които нямат страх и си казват "Това на мен не може да се случи" да,ама се случва и на най-добрите,никой не е застрахован.Не се отнася само за столчетата,а и за коланите, чували сме повечето репликата от шофьор "Слагай колана,че ще ме глобят!!!"
 Нима това е най-важното? Thinking

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 734
А как е нямало вариант? Колата не е била оборудвана със спирачки, за да спрете да накърмиш детето?
Как позна!

# 71
  • Мнения: 1 310
Тази седмица, като се прибирах от работа, от тролейбуса гледах, в една успоредно движеща се кола, как майка храни бебе в шезлонг на задната седалка /с някаква храна в кутийка/. В същото време една баба решила да пресече на червено. Тролейбусът и колата набиха спирачки. Добре, че не се движеха бързо, но майката разля храната от кутийката, за да хване бебето. А ако караха с 80 /ей така - за малко/?!
Лошото е, че заради безотговорността на големите тъпи кратуни, страдат малки невинни дечица.

# 72
  • София
  • Мнения: 9 892
Къде ги виждате толкова тия хора в България /БГ както е написано/? Аз кола без сголче не виждам.
Почти всичките ми познати не ползват столчета за кола. Децата се возят без колани отзад, понякога и отпред. Ако застанеш пред някоя детска градина сутрин ще видиш чудни сценки Confused.
Когато ги попитаме отговарят по различни начини- някои смятат , че е безсмисленно столчето, защото понякога коланите погубват живота в катастрофа, не дай Боже! Други смятат, че на детето му е неудобно. Трети просто нямат отговор. Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 6 101
За съжаление всяка сутрин на входа на детската градина се виждат деца без столчета,деца на предната седалка.
Аз още не съм се организирала да купя седалка за големия ми син ( понеже последната половин година рядко се качваме в кола) ,но колкото пъти се наложи взимам назаем от съседката.

# 74
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 196
Защото нямаме кола.Веднъж ни се наложи да пътуваме извън града с автобус и си взехме едно от продавалника. Peace

Общи условия

Активация на акаунт