Отговори
# 60
  • Мнения: 115
Ши мото права си че ако кърмиш стерилизатор не ти е нужен.Обаче ако не с две думи ще ти опиша какво се случва ако не се стерилизират шишетата.Бебоците ни са с никаква имунна система.Като се дава млякото след това се дават 2-3 грътки водичка да се изчисти млякото от устата.Когато аз гледах бебе преди 5 години така ме съветваха за да не се появяват афти и гъбички в устата.Които само по себе си не са опасни, но за сметка на това много болезнени.Разбира се има лекарства и за тях, но защо да се ползват лекарства като с една стерилизация би могло да се избегне  Peace Казваш че като се пипат вече не са стерилни, еми няма начин да гледаме в абсолютно стерилна среда.Като стерилизирах ги оставях в кутията, вадех шише когато ми  беше нужно.За таблетките и течноста за стерилизация обястих че е голямо миене защото от препарата стават лигави.По добре ги мушни в една голяма тенджера и ги посвари.Така ми обясняваха на мен преди години, сега нещата се променят(например захранването).Не бързайте с покупката на стерилизатор, въпрос на 5 минути е да се закупи като се роди бебето и видите че има нужда  Peace

# 61
  • Мнения: 43
Здравейте мамчета. Отдавна не съм писала ама ще се опитвам по-често да ви следя. Сега съм на вълна ваничка за къпане. Какво ще ми препоръчате, анатомична или обикновена? За стойката съм решила 100%, че ще е със стойка. Също така какъв бебешки прах за пране използвате?
Аз получих вече първите дрешки за бебчо от Франция. Много съм доволна, памука е страхотно качество  Simple Smile
Бебето все повече и повече ме рита, не знам при вас как е, ама почвам да се чудя то изобщо спи ли?  Shocked

# 62
  • Варна
  • Мнения: 320
BoboDes, разбирам гнева ти за котките. 200-300 лв....баси, че те някои хора и с по-малко си издържат децата. Аз много се дразня как като се настаниха едни съседи и почнаха да хранят улични котки и кучета. Преди това нямахме, сега са поне 2-3. И имат деца, обаче явно не се сещат за бълхите и т.н. Добре, че ще се махаме от тук. Аз имам котка и ми е жал за уличните, но никога не храня. Смятам, че не трябва да подкрепям популацията  им. В крайна сметка, който иска животно да си го прибере в къщи, какво се грижи за уличните.
той си има котка вкъщи, която вече е доста стара и бере душа. храни я само с консерви риба тон и подобни глезотии. айде за нея как да е, ама да храниш котките пред блока със специална котешка храна, македонска наденица, или оная на Леки дето е вътре с кашкавала... WTF #Crazy съседите се сърдят, че ги събира тия котки пред блока, пикаят, мяукат, пречат на хората - на няколко пъти ги стреляха с пушка, ритат, мачкат с колата, и той ги води на ветеринар и дава сумати пари за операции, инжекции, превръзки, взима ги да ги гледа в мазето докато оздравеят...на всичкото отгоре ходи с рейса, защото не смее да мръдне колата от паркинга, тъй като котките се събират отдолу и да не смачка някоя  Shocked абе изпращяла работа, ко да ти разправям Rolling Eyes миналия месец като го хванах на тясно и го напраих на гъз дето не подари на детето нищо за РД, пък дава по триста лева за котките. "ама как нищо бе, аз носех 50 лева в джоба да му ги дам"...еми да му ги беше дал  Rolling Eyes
отделно че пенсионерите наистина живеят с по-малко /на моя баща пенсията е 115 лева/, а той ги дава за тъпите котки  Rolling Eyes кат се разболее да ги вземе вкъщи да го гледат Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 24
Записче и от мен в новата тема.... Peace прекрасна е, и е сладко заглавието, макар че не е актуално за всички ни....  това не ни пречи,разбира се....
Дочетох старата тема и стигнах до 3-та страница от новата,но да споделя преди да продължа с четенето....
за избори говорите... леле,ако знаете с целия си акъл аз какво направих.... станах застъпник от една партия... харесах си нещо за бебо и понеже иначе не мога да си гопозволя сега това,навих се, да си изкарам паричките... 50 лв... и какво стана.... 16 часа кибичене....седнали на скамейки в аула в Икономическия универсиитет, на 4-ворно течние....вратата,от една страна, и др.3 прозореца..освен вратата...нямаше храна,нямаше вода,както уж ни бяха обещали,а и след като от"комисията",които бяха банда некадърнци и вършеха по възм.най-нелогичния начин всичко...не стига, че бяха туткави,ами и алогични.... и в 3 се сдобих с извлечение от протоколите чак...гладна и жадна,ама гладна за ист.храна ...цял ден бях на ч баничка, 1 джоб, кафе и вафла Споко.....в неделя...вместо да се наспя....аз станах в 6:10....гласувах в 8..и заминах да съм застъпник...да кибича като идиот...16 часа общо докато си легна....така де, в 3 посред нощ, бременна... ходих да отчета протоколите (таткото и той не спа,за да дойде от Виница да ме вземе от ВИНСА..и да ме закара до партията..и да ме върне посред нощ... ядох в 3:15 "вечерята",която мъжоо беш еприготвил,а уж щяхме да си правим романтична вечеря....,а,при отчитането на протоколите.... изцепват ми -"паричките в сряда"........... направо да се гръмнеш/.... за капак.. още там посл.няколко часа докато брояха....ми шурна носа...че и очите чак почнаха да сълзят...и днес се обадх на работата ми и помолих да не ходя да се съвзема...сега се лекувам с плодове...и едни капки за нос...на билкова основа..снощи си слагах 2-3 пъти Олинт,ама не можело за бременни...и го смених....ужассссссссссссссссссссссс
Какви ви отстъпки на предимство, млади хора не само не дават ред на инвалиди и бременни... ами надават вой като кайряшки лисици ако някой  все пак отстъпи реда си и с това ще ги забави тях с 5 мин!!! Нямаме оправия и това е!!!!!!!!!!!!! Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Naughty

# 64
  • Мнения: 216
Докато схвана, че имаме нова тема....Голяма съм блейка! Mr. Green hahaha

Аз нямам какво да отчитам днес. Утре съм на ФМ в Стара Загора и ще имам какво да разказвам. Иначе днес направих малко шопингче за душата и се сдобих с фон дьо тен, пудра, гланц за устни и спирала. Тъй де, като сме бременни да не сме повредени, трябва да продължаваме да се контим. Mr. Green

Гледам коментирате стерилизатори и кошчета за памперси....Аз съм си написала в списъка стерилизатора, ама кошче мисля да не взимам, че консумативите ще ми излязат златни направо. Представете си с две бебета колко памперси на ден ще изхвълям? Аз касетка трябва почти всеки ден да сменям. Shocked Затова, минаваме на вариант кош с капак, вътре торба за боклук и всеки ден се изхвърля.

Стерилизатор ще си купя, защото нямам никаква представа колко ще мога да кърмя. Мисля покупките да ги почваме малко по малко от ноември, че да не ни дойде нанагорно после наведнъж всичко да купуваме. Peace

Бебетата се опитват да си пробият дупки в корема ми от няколко дни. Вече са много по-активни от преди, а и доста по-силни ритници получавам. Чак понякога боли. Но е голям кефффф! Grinning Mr. Green

# 65
  • Мнения: 222
стерилизатор съм ползвала за микровеле и съм страшно доволна, ако не си намеря стария къде съм го тикнала, нов ще си взема - умиват се шишетата и хоп в микровелето за 5 мин са готови - чиста работа...а затова дали ще трябва или не в началото БОжа работа, поне за шишето с водата ще трябва....

# 66
  • София
  • Мнения: 160
Аз днес съм много тъжна и ядосана на себе си. В последния месец съм качила - 2-3 кг. Ама аз съм си виновна. Ям повече от колкото ми се яде. Трябва да се укротя малко и да намаля темпото.

Хич да не си го слагаш ан сърцето. Аз качих 5 кг само последния месец и сега се чудя как да намалям бъдещото растене. Някои храни май ще трябва да ги отпиша.
Аз края на ноември ще си ходя пак към Хасково и там има 2 много хубави и евтини магазини, та мисля каквото не са ми дали още оттам да си го купя.
Има и един магазин специализиран за бебшки колички, колела и тем подобни. Там са много отзивчиви - вече ми препоръчаха комбинирани и евтини колички. Харесай си една на Кангаро и май май пак оттам щше си взема и колата.


# 67
  • Мнения: 27
Гледам всеки говори за даване на вода от шише
на мен ми каза доктора, че когато бебето се кърми вода не бива да му се дава и съм решила да го послушам - вие ще давате ли вода?

# 68
  • Мнения: 1
Аз днес ще досаждам Mr. Greenщото така и така съм в леглото(мъжо се обади,направил консулт с лекар и представете си мога да пия парацетамола..хахаха,голям сладур)БИБИ,вода мисля да давам,не за друго,ами да му изплаквам устичката от млечната киселина,която не е никак безобидна,дори и да нямат зъбки.Е,няма да го наливам насила ако не иска,ама то вода-какво да му е грешното да се дава,само пампито по тежко после LaughingТАНИТКА-така,така,маме,аз съм с две ръце за гримове,мазила все съм с нещо омазана я по лицето я по косата-лошо ми нелошо-поддръжка си требе SunglassesАз да кажа-една френска лучена супа(докато си лежах)си спретнах-със сметанка и маааалко бяло винце,излапах я гореща-препотих се 100 пъти-ей светна ми ви казавам.Сега съм си пуснала филм,хм,как съм го пропуснала-"9.11 по ФАРЕНХАЙД"-никак не е лош.

# 69
  • Мнения: 27
Eмче - искам рецептата на тая френска супа-
яла съм такава ама само на ресторант и ми хареса -някой път искам и аз да я направя, сигурно е същата...
прати ми я на скайпа, моля...  Hug Hug

# 70
  • Варна
  • Мнения: 301
She_moto ти понеже си една дебеланаааааа - 50 кила моля ви се и сега е ка4ила 2-3!!!!!!!то и аз не съм цвете - 6-ти месец 57 кг и все едно съм се понаяла и нищо не ми ли4имнито на кила,ама пък тииииии,виж Велиана 5 кг са си 5 кг!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 301
Ванеска,извинявай не Велиана<<<__))))

# 72
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Аз докато се усетя и пета страница вече.
Ние си правим ремонта, но нещо се повреди единият климатик и утре чакаме и техници - пълна картинка.
Стерилизатор си купих на Авент в комплект с шишета, биберони и залъгалка. Незнам дали става за малките микровълнови.
Водичка мисля да давам. И на училището за бременни ни посъветваха така. Само трябва да не се дава преди ядене известно време. Ако детето иска нека пие, ако ли не-няма да насилвам.

# 73
  • Мнения: 222
ако бебето е на изключително кърмене, то вода може колкото само да се изплакне устата след това, иначе не за пиене, още повече че нашите ще са зимни бебета, няма да се изпотяват толкова...

# 74
  • Мнения: 27
но тази вода, за която говорите вероятно не е подсладена, както нашите майки и баби са ни давали със захар или напротив?

Общи условия

Активация на акаунт