Отговори
# 705
  • Мнения: 678
kembo,ще запитам....
А може ли пак линка,че нещо този не се отваря..
На мен ми трябват само обиколници,по поръчка ,че кошарата ще е 90/140.Иначе чаршавчета и одеяла имам от каката.Аз много харесвам тези на TAC.Страхотни материи,не са мръднали вече 3 години.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 26
kembo,ще запитам....
А може ли пак линка,че нещо този не се отваря..
На мен ми трябват само обиколници,по поръчка ,че кошарата ще е 90/140.Иначе чаршавчета и одеяла имам от каката.Аз много харесвам тези на TAC.Страхотни материи,не са мръднали вече 3 години.

Eee TAC си е марка, определено доста добра, а за линка, като си влезеш в профила на facebook, на търсене напиши - детски магазин мечо пух окръжна болница, и ще ти излезе, не става може би защото линка е от моя профил
Магазинчето е срещу входа ма Окръжна от страната на Ген. Колев
Между другото аз питах за цените точно на обиколниците, защото и нашето креватче е по-голямо, каза ми цена 17лв. 

# 707
  • Мнения: 2 474
Добро утро,момичета. Laughing
Пепи,много си бойна бре.Като се има предвид,че чакате младеж нищо чудно,че се е впечатлил от стрелбата снощи. Laughing Laughing Laughing
Аз обиколници не ползвах миналия път,бяха ми подарили едни,ама с едни връзки,които все се развързваха и ме изнервяха,не виждах от тях бебето когато беше малко,после пък той си ги махаше сам.Та сега не мисля да ползвам изобщо.Чаршафи ползвах от една местна фирма,евтини и немачкащи се,ползвах ги четири години с баткото.Купих се два комплекта,единия с олекотена завивка.Поизбеляха с годините и честото пране,но не се сещам сега с бременлийския си мозък как се казваше материята им. BlushОтделно ми подариха още два комплекта,пак единия с олекотена завивка.
Приятен ден ви желая,аз отивам на разходка. Hug

# 708
  • Варна
  • Мнения: 301

Старлет защо 2 дена и 2 нощи-ах как ме упкаши само,накрая секцио ли завърши newsm78 newsm78 #Crazy що толкова много време са те държали?слаба родова дейност ли?
то сега като тръгне ..за 2 4аса Peace!

аз за АГ-то Варна не видях в сайта им цена за избор на акушерка-в смисъл официалн тарифа,нали и тя влиза в екипа примерно,а и да не е с избор,имат за лекаря и анестезиолога тафифи.трябва явно уговорка отделно. Thinking а пък и тя е 4овека дето върши пове4ето работа...

ПЕПИ благодаря за разяснението за упойките!Явно ще е Светото разпятие като се тръгне да се ражда нормално,дано поне обезболяващите им вършат работа,аз си мислех 4е мога и да ги придумам за епидурал при нормално... newsm78 ти там ли ще раждаш?

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 53
Спящата  bouquet радвам се, че най-сетне се запознахме на гимнастиката!

Относно майчинските проектозаконъте входиран в деловодството на Народното събрание, Комисия "Бюджет и финанси" на 2 ноември - другата седмица най-вероятно ще го приемат на заседание на първо четене в комисията http://parliament.bg/bg/bills/ID/13722

За раждането аз ходя на ЖК по НЗОК в Токуда и съм много доволна, но не съм избрала категорично мястото за раждане - ако има възможност то да протече по нормален път, отново като първото, ще отида при приятелката ми, която работи в МД  и в Марковс, т.е. бих родила в Майчин дом.

Таткото държи да бъде до мен, ходи на училище при д-р Илиев в Токуда и много ме радва с това  Simple Smile

Шейново го изключвам от вариантите, защото за съжаление за 12 години от предишното ми раждане промените са малко, там препоръчвам само лекарят, при който родих - д-р Китанова, но иначе цялостният им медицински продукт не струва...

Имам горчив личен опит от преди 7 години, който си беше чиста лекарска грешка и то на 4 от най-титулованите специалисти, които още работят в болницата. Бях подложена на оперативна намеса под пълна анестезия със съмнение за извънматочна бременност, която се оказа нормална, но премина в спонтанен аборт. Имам и близка приятелка, която тази година беше с насрочена дата за абразио в 9 седмица, при нормална бременност, окачествена в Шейново като "мисед". В деня на манипулацията все пак решиха да проверят с УЗ дали случайно няма развитие на фетуса и след като установиха такова си измиха ръцете с диагнозата "заплашващ аборт",задържаха жената за цели 8 дни и я наливаха с ненужни медикаменти. А хормоните (най-сигурният маркер за растеж на бебето) бяха "забравили" да изследват през всичките и дни на перипети, както и при мен... 


# 710
  • София
  • Мнения: 6 262
И аз се радвам, гимнастиката също мн. ми хареса, сериозна работа.  Peace

# 711
  • Варна
  • Мнения: 320
здравейте момичета Simple Smile не съм писала известно време, ходих при майка ми на гости. малко изнервящо ми дойде това пътуване, че шофирането ми вече не е както преди, тоя шкембак ми пречи и 220км. в едната посока си е зор. ама пък там си полежах, щото майка ми ме поглези 4 дни...сигурно съм качила още 2-3 кила с тея кексове и питки Laughing

в сряда си правих изследвания, следобед ще ходя при док да видим ще пия ли нещо за тоя хемоглобин - паднал е на 112. уж каза че над 100 бил добре...

гледам последната страница /назад ме мързи да ви чета/ раждането коментирате - аз в крайна сметка ще раждам нормално, пък къвто и ще зор да е. при секциото като при всяка оерация риска от тромбози бил много голям, а на мен цялата рода на баща ми има тромбофлебит и ме е страх, щото съм и предразположена. отделно джипито ме наплаши, че щото съм дебела и съм имала слой сланина на шкембето, разреза щял да зарасне много трудно. а и упойките хич не били препоръчителни, колкото по-естествено било едно раждане, толкова по-добре. ще стискам зъби и това е, поне тоя път знам какво ме чака. лигавщината ми "страх ме е" не мина Laughing
та така, мисля да се уговоря с Танев от АГ и да раждам при него.

при вас какво интересно? надявам се всички сте добре Simple Smile

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 53
А по отношение на МД искам да ви разкажа една много красива история с чудесен завършек. stork-boy

Моята приятелка от училищните години чакаше първо бебе през август тази година, има си здравни застраховки, покриващи раждане в частни клиники. Беше избрала Вита в София и лекар, който работи и в Шейново и във Вита,д-р Чорбова. Въпросната дама така беше наплашила  съученичката ми, че тя ми се обади дни преди термина разплакана, Чорбова и беше казала - "Не ми се струва, че ще родиш нормално,дай да планираме секцио", без да и даде разумно обяснение.

Приятелката ми е висока, едра и силна жена, която цяла бременност се грижеше за себе си по най-добрия начин, ходеше на гимнастика-йога, танци, масажи. Дойде разплакана в офиса ми, 3-4 дни преди термина.

На своя глава (аз трябваше да си правя БХС в Майчин дом по това време) двете отидохме в МД и успяхме да надзърнем в новите родилни зали - беше към 3 август- определено условията ни харесаха Sunglasses. Официалното откриване с ББ  Mr. Green беше минало, но пускаха залите с раждания чак на 8 август. Терминът на моята приятелка беше 5-ти. Намерихме от приятели телефона на д-р Гунев   bouquet Звъннахме му ден-два преди термина, както си бяхме в предверието на родилната зала. За късмет, той тъкмо излизаше и мобилният му звънеше, а ние се спогледахме  Shockedи го обградихме и нападнахме с молби и въпроси. Мисля, че докторът няма подобен случай в практиката си. Пое моята съученичка, тя започна да ходи на "тонове" всеки ден в МД и роди на своя имен ден - 15 август, 10 дни след термина, естествено без дори да се наложи епизиотомия, бебе 3 800 с избор на екипа на д-р Гунев, който бе отзивчив и човечен, освен безспорен специалист... За родилната зала се изказа изключително добре, би родила отново там и при същия ЛЕКАР. newsm51

# 713
  • Мнения: 219
За раждането - моят избор пак е д-р Тончев в Шейново. Познаваме се от 11 години и съм безкрайно доволна от него.
Старлет, май ти ме питаше преди време каква е актуалната цена за избор на екип там - 800 лв е. Когато родих 2010 беше 900 лв, сега малко са я намалили (да не повярваш).

Аз след като бях болна преди около 2 седмици и пих антибиотик, сега пак се разболяваме с Йони  ooooh!. Събудихме се с хрема и болящо гърло и двамата, аман. Не знам вече как да се пазя. Не излизаме сред много хора, започнах да пия витамини, но няма как да се изолираме напълно.
Това засега от мен.

Хубав ви ден!

# 714
  • Мнения: 67
Граци, Лъчезарка, Petetoy, major много благодаря за мнението ви  Hug Major разказа ти е наистина много хубав, много се радвам за приятелката ти   bouquet
Стар аз съм оптимиска и мисля че този път всичко ще е нормално, без да се притесняваш от нищо  Hug
Kembo на мене този линк ми отваря профила на Кремена Бонева .... на прав път ли съм  Mr. Green
Аз вчера се поразрових из сайта на Тина Киркова - а колко от вас мислят да ползват услугите на ВИП стаите ????

# 715
  • Мнения: 678
nevvy ,то  е ясно,че аз там ще раждам.Възползвам се от това ,че майка ми работи там вече 30 г..Но и аз си имам страхове.Изцяло оставям на майка ми да избере лекар,но настоявам за нормално.Тя иска секцио,защото ме знае ,че не трая на болка,а и защото бебето дори и да е около 3,600-3,800 си е едричко..Имах много трудно раждане първия път ...но това не значи ,че и това ще е така.....Предния път защото беше предизвикано/5 дни след термин/,и имах контракции след хапчето.....но нямах разкритие...което вече си беше застрашаващо.....бебето се роди с многоооооооо мъки, с три пъти увита пъпна връв и доста посиняло........та тя затова настоява секцио,да но я оборя и всичко мине нормално.....
viki_88
http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0% … 0/137898786277425

# 716
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
major, аз също съм чувала за Чорбова, че драпа за секцио. Една моя позната така преносваше и щеше да ражда при нея във Вита. Накрая й казала, че се налага секцио, заради преносването и така и роди. В МД сигурно е добре да се ражда, но наистина с избор на екип, защото иначе не те поглеждат.
BoBoDes, и аз понеже съм дебела и си имам сланинки по шкембата, та съм си го мислела това със секциото. Но не ми се ще да се съглася за упойката. Не дай си Боже да стават бавно нещата и да са много силни болките защо трябва да се измъчваш?
nevvy, не, родих нормално, слава Богу, макар, че многократно се молех за секцио. Но щеше да е тъпо след всичко, което преживах, накрая да родя и секцио. Виж, аз съм разказвала и преди за моето раждане, няма да досаждам с него повече в темата. Искам да ти кажа само да не се плашиш, тъй като става дума за 1999 година. По принцип, като казвам 2 дена и 2 нощи, уточнвам, че контракциите почнаха Петък вечерта през 10-15 мин. Събота сутрин почнаха да зачестват на около 5 мин. До тук беше търпимо. В събота вечерта бяха на 3-5 мин и чак тогава ме взеха в родилна зала. Разкритието беше вече 6 см, спукаха ми водите и адът се почна от събота вечер към 12 часа, с контракции на 1 мин и продължи до 6 сутринта, когато 6-те бяха станали на 8 и ме тушираха за 10 см. Причините още се опитвам да разбера. Чета наляво и надясно и попаднах на една интересна статия. Значи има 2 вида тесен таз-физиологично и функционално. Първият е ясен, когато размерите са под еди колко си на таза. Вторият обаче е съотношението на размерите на таза и тези на бебешката главичка. Синът ми е с голяма глава, която беше станала точно, като пъпеш от зора. При тези случаи бебето слиза много бавно надолу, не може да си проправи път през родовите пътища. Раждането се забавя и затруднява.. При мен беше точно така. Дори при 10 см разкритие бебето беше твърде високо и главичката не беше навлезнала в родовия канал. Трябваше да минат още цели 2 часа, за да се роди и то със напъни клекнала, със скачане по корема, системи и без малко форцепс. Сега и номер 2 е пак с голяма глава.... Другото, което съм чела и е нтересно да споделя, че някои антиацидни препарати НЕ БИВА   да се употребяват в 9-тия месец, защото могат да попречат на контракциите. Мисля, че Талцида е точно от тях. Аз навемето пиех едни хапове-Желузил Лак, изписани ми от ЖК, защото киселините в деветия бяха ужасни(сега са така още от 6-тия) Та въпросните хапове ги гълтах, като бонбони, че не можех да хапна нищо, нито да спя. Пила съм по 4-5 на ден. Сега чак чета, че не са препоръчителни, точно заради това, което писах по-горе. Така, че мамчета е хубаво да се внимава и да се проучва внимателно всичко. Навремето не е имало кой да ми каже, че голямата главичка може да е проблем при раждането, даже никой не ми беше казал, че е голяма.
Рали, знам колко е изборът на екип там, но едва ли ще се спра на този вариант. По-скоро мисля за акушерка да платя.
Пепито, майка ти, като работи там, няма ли поне за теб да уредят една упойка?
ВикиHug

# 717
  • Мнения: 208
kembo, да си жива и здрава. Мерси за магазинчето. Харесах няколко неща, а цените наистина са супер. Гледам и спални чувалчета имат. Май ще ходя на място. Това съвсем срещу изхода на окръжна ли е. Горе-долу където е магазинът за бременни "Рени" или към осветителните тела Луна, че да знам къде да се паркирам.

Ralipo, мен тази седмица ме хвана хрема. Мноого гадна. Пък както не трябва да си капем от ония  капки, дето спасяват положението съм се подложила на природолечение. Още в началото почнах да капя сребърна вода. После да са живи и здрави elileni и nevvy, че ми казаха за мед в носа. На клечка за уши бъркаш в буркана и мажеш колкото можеш навътре. Малко пари, обаче помага. Почнах и сок от лук да мажа по същия начин (на мен по-малко ми гореше лука от колкото меда). Не е нещо нетърпимо. Пък и предвид колко нощи едва съм спала и през деня пак бях все едно с тапа в носа си заслужава. По между другото си продължавам сребърната вода.

# 718
  • Мнения: 5
nevvy, май вчера ти споменаваше за колички Inglesina. Днес ги разгледах в интернет и направо се влюбих. Цената е по-висока от бюджета ни, ама ще повдигна този въпрос на семейния съвет Simple Smile

# 719
  • Варна
  • Мнения: 320
BoBoDes, и аз понеже съм дебела и си имам сланинки по шкембата, та съм си го мислела това със секциото. Но не ми се ще да се съглася за упойката. Не дай си Боже да стават бавно нещата и да са много силни болките защо трябва да се измъчваш?
ми де да знам, може би някаква малка част от упойката стига и до бебето...
ще видя, ще говоря и с Танев и ще решавам на място

Общи условия

Активация на акаунт