Колко килограма и колко сантиметра се роди вашето бебче?

  • 65 309
  • 504
  •   1
Отговори
# 480
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
3,350 и 50 см

# 481
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
2.640кг. и 46см.

# 482
  • Мнения: 1 610
и двете деца ги раждах точно 11 часа...голям зор си беше- много болки понесох.
Като чуя някой, че е родил за 2 часа....не знам как става това ...чак не вярвам...
Такива болки понесох, че едва се навих за второ раждане.
За моя радост всичко минава в момента на раждането....После пей сърце...

# 483
  • Стара Загора
  • Мнения: 156
Охххх... като ви чета и ми настръхва косата  #Silly
Мен много ме беше страх от раждането, но пък исках да родя нормално.През цялата бременност само за това мислих и родих момченце 3,430кг / 53см - нормално.
Маманет ,  аз родих за 2 часа - в 1ч се събудих от болките - чудех се дали ще раждам, защото 3 дни преди това имах същите болки, но спряха, влезнах да се изкъпя и към 2ч отидох в болницата, там ме приемаха близо час, и след още един бебето изплака..... но това, че е бързо не означава, че не е болезнено, просто мъчението свършва по бързо  Laughing

# 484
  • Мнения: 298
маманет, защо се ядосваш??? newsm78 Моят се роди 4,150. Казват, че голямо бебе се гледа по-лесно и може да имат някакво право...Коликите бяха нищо работа и минаха бързо. Расте и наддава по-бързо от малките... Мен като първо и единствено дете, ме беше страх да го държа, какво остава, ако беше още по-малък?..

Сигурно негодува, защото трудно излизат, пущините  Laughing Laughing От опит го казвам Wink
Ами..с един скалпел и беше аут!  Mr. Green Laughing

Аха, и моя така, ама като те излъжат с един видеозон преди това, има да го напъъъъваш (като мене - 3 часа). После ти казват - "ми то нямаше да излезе от правилното място, ама той ехографа не показва след 4тия килограм)  Joy
Ние пък знаехме, че ще е едро. Е, вярно, не колко точно, но си бях секцио по начало по други причини, та се не мъчих. Извадила съм късмет явно! Simple Smile

И аз така извадих късмет,мойта казаха,че ще е около 4кг и аз бях шаш и паника.Понеже 3 дни преди да родя висях в болницата.На края се роди 3,650 но ако не ме бяха държали 2 дена гладна може би щеше да е 4кг.Единия ден ме мъчеха със системи(пропуснах закуска и обяд)и вторият ден трябваше заради операцията. Laughing

# 485
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Скрит текст:
маманет, защо се ядосваш??? newsm78 Моят се роди 4,150. Казват, че голямо бебе се гледа по-лесно и може да имат някакво право...Коликите бяха нищо работа и минаха бързо. Расте и наддава по-бързо от малките... Мен като първо и единствено дете, ме беше страх да го държа, какво остава, ако беше още по-малък?..

Сигурно негодува, защото трудно излизат, пущините  Laughing Laughing От опит го казвам Wink
Ами..с един скалпел и беше аут!  Mr. Green Laughing

Аха, и моя така, ама като те излъжат с един видеозон преди това, има да го напъъъъваш (като мене - 3 часа). После ти казват - "ми то нямаше да излезе от правилното място, ама той ехографа не показва след 4тия килограм)  Joy
Ние пък знаехме, че ще е едро. Е, вярно, не колко точно, но си бях секцио по начало по други причини, та се не мъчих. Извадила съм късмет явно! Simple Smile

И аз така извадих късмет,мойта казаха,че ще е около 4кг и аз бях шаш и паника.Понеже 3 дни преди да родя висях в болницата.На края се роди 3,650 но ако не ме бяха държали 2 дена гладна може би щеше да е 4кг.Единия ден ме мъчеха със системи(пропуснах закуска и обяд)и вторият ден трябваше заради операцията. Laughing

Да де, и на мен ми казаха, че ще е 4кг, а то излезе 4,750  Mr. Green

# 486
  • Мнения: 2 122
Стефания /8 дена преди термин/- 2970, 49 см.
Преслава /21 дена преди термин/- 2960, 48 см.
Благовеста /7 дена преди термин/- 3620, 51 см.

# 487
  • Мнения: 1 817
Стефания /8 дена преди термин/- 2970, 49 см.
Преслава /21 дена преди термин/- 2960, 48 см.
Благовеста /7 дена преди термин/- 3620, 51 см.

Време е за момченце!  Hug Praynig

# 488
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Нашите размери са скромни на фона на вашите: 17 дни преди термин - 2650, 49 см. - момче.

# 489
  • Мнения: 2 122
Стефания /8 дена преди термин/- 2970, 49 см.
Преслава /21 дена преди термин/- 2960, 48 см.
Благовеста /7 дена преди термин/- 3620, 51 см.

Време е за момченце!  Hug Praynig

сакън, дадохме своя принос  Mr. Green

# 490
  • Мнения: 2 988
Нашите размери са скромни на фона на вашите: 17 дни преди термин - 2650, 49 см. - момче.

Нашите пък бяха още по-скромни. 2880, 49см. 6 дни след термина- момче. А по ехограф трябваше да е над 3500. Дори и една лекарка ме беше сложила на диета, за да не порасне бебето твърде много. Laughing

# 491
  • Мнения: 1 630
Че защо пък да не порасне? До последно съм хапвала нормално, без диети, но и без да прекалявам. Нямах много апетит заради киселините, но не съм се ограничавала. Едро бебе се гледа по- лесно.  Peace

# 492
  • Мнения: 576
 Размерът на бебето е генетично обусловен и не зависи от това колко яде майката.Моя приятелка качи 30кг. по време на бременността, а бебето нямаше и 3кг., познавам и обратния случай - минимално качени кг. и бебе тежащо 4,600.Ако бебето е предразположено да стане едро и нищо да не ядеш то ще си издърпа от твоите запаси и пак ще си наддаде.Много са ми смешни гинеколозите като започнат да дават такива глупави съвети:"Не яж много, че бебето ще стане много голямо" - пълни глупости.Това могат да го кажат, ако майката ч станала много пълна или има опасност от високо кръвно и гестационен диабет.

# 493
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Размерът на бебето е генетично обусловен и не зависи от това колко яде майката.Моя приятелка качи 30кг. по време на бременността, а бебето нямаше и 3кг., познавам и обратния случай - минимално качени кг. и бебе тежащо 4,600.Ако бебето е предразположено да стане едро и нищо да не ядеш то ще си издърпа от твоите запаси и пак ще си наддаде.Много са ми смешни гинеколозите като започнат да дават такива глупави съвети:"Не яж много, че бебето ще стане много голямо" - пълни глупости.Това могат да го кажат, ако майката ч станала много пълна или има опасност от високо кръвно и гестационен диабет.

Споделям мнението.
Но хората като казват "никакво ядене" не го мислят сериозно според мен, защото рядко се стига до "никакво ядене", особено в напреднала бременност.

Аз например имах големи проблеми със стомах и корем и не можех да се храня изобщо (само течности) от 6-ти до средата на 7-ми месец. Казваха ми, че заради това бебето ми изостава. А и започнах бременността си на 57 кила и в 7-ми месец заради тези проблеми бях станала 55, което не ми се вижда нормално за толкова напреднала бременност и в случая може да е причина за това, че синът ми се роди толкова малък. Всичко друго при мен си беше наред. След това се оправиха нещата и родих на 65 кила.
Иначе и аз така мисля за генетичното предразположение и изобщо, че бебето си дърпа каквото му е нужно, но с тая моя бременност започнах малко да се съмнявам.
Лично аз съм била едро бебе.






# 494
  • Мнения: 1 630
Аз съм била едро бебе - 4500гр, и малката го наследи от мен.Това си е наследственост, Освен генетичната предразположеност, обаче, едри бебета се раждат и от майки диабетички или с инсулинова резистентност.  Confused 

Общи условия

Активация на акаунт