Колко килограма и колко сантиметра се роди вашето бебче?

  • 65 276
  • 504
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 988
Друг лекар ми беше казал същото като вас. Аз така или иначе почти не ядях сладко и тестени храни. Ненавиждам хляба и за цялата бременност качих 12 килограма. Дори и по едно време отслабнах с 2. Нивото на захарта ми беше под 4 на последните изследвания и постоянно бях с ниско кръвно. Аз съм се родила 3200 и съм доста дребна и явно това е била причината бебето да се роди толкова мъничко.

А иначе все повече се убеждавам, че едрите бебета се гледат по-лесно. Малкият доскоро имаше зверски колики и постоянно плачеше. Сега със затоплянето на времето и разходките нещата започват да се нормализират.

# 496
  • Мнения: 2 122
аз пък твърдя обратното- моето най-едро бебе ми създава най-много притеснения с храненето /мързелива е и не й се яде/, уж се роди колкото сестрите й са били на по месец ...
казват, че ако майката качи много по време на бременността детето щяло да е склонно към напълняване- с втората си бременност качих точно 8 кг, а девойката на 6 вече има проблеми с кг и то като я ограничавам от много неща /най-вече джънк-ове/
така, че не смятам, че има общовалидни правила за каквото и да било, в природата не всичко е математика Simple Smile))

# 497
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
И аз така мисля.
Например аз съм много слаба, но висока, и бебето ми беше малко.
Но мои приятелки, пак толкова слаби и високи, родиха 4-килограмови деца.

Обаче пък никоя от най-нисичките и дребничките ми приятелки не роди дете над 3 кг.

# 498
  • София
  • Мнения: 12 012
Maйка ми няма 160 см, а сестра ми се е родила 4100. През първата половина от бременността си майка ми е повръщала много и е свалила 7 кг заради това.

Аз съм значително по-висока от нея. Започнах бременността доста слаба и със сваляне на килограми заради повръщане. Цяло лято ядях основно домати със сирене. По принцип не обичам плодове, но тогава имах желание да ги консумирам. Качих 10 кг за цялата бременност. Бебето, което скоро няма да може да минава през вратата, ако не си наведе главата, се роди 4500.

# 499
  • Мнения: 139
Моето момче се роди 3,010 кг. и 50 см. дълъг   Heart Eyes

# 500
  • Мнения: 67
Моята девойка се роди 3.200кг, 48см.

# 501
  • Мнения: 175
Нашият момък се роди 3,050 гр,52 см Simple Smile

# 502
  • Мнения: 32
Мойта бебка се роди 3,600кг. И 51см.

# 503
  • Мнения: 234
Втората ми дъщеря се роди 2480гр, 49 см, а първата беше 2900 гр. 50 см. Simple Smile

# 504
  • Мнения: 196
2800, 49 см

Общи условия

Активация на акаунт