Диета с гречка (елда) - 2 част

  • 142 887
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
И аз съм наоколо, момичета. Simple Smile Не знам за колко време и по какви принципи ще я ям (някакви мои, измислени), само се надявам да издържа.. Минат ли 2-3 режимни дни ще се отчета, че сега в самото начало няма смисъл да тръгвам с голям хъс, а да не направя нищо... (пак). Успешни минусови дни ви желая!   bouquet

# 46
  • в колонките
  • Мнения: 510
И аз съм наоколо, момичета. Simple Smile Не знам за колко време и по какви принципи ще я ям (някакви мои, измислени), само се надявам да издържа.. Минат ли 2-3 режимни дни ще се отчета, че сега в самото начало няма смисъл да тръгвам с голям хъс, а да не направя нищо... (пак). Успешни минусови дни ви желая!   bouquet
               И три дни да изкараш на елда пак ще имаш ефект.От мен успех и палцестиск.И пиши за резултата. Hug

# 47
  • Мнения: 0
Благодаря ти, silvia!    Hug bouquet
Първият ми ден мина добре, изобщо не почувствах липса на друга храна и си хапвах елдичката с удоволствие Simple Smile Днес сутринта се събудих някак по-лекичка, не живея с илюзия, че за 5 дни ще сваля 5кг, но ми е добре така - стомахчето не ми е подуто и дънките не прилепват толкова  Laughing Така че смело напред Simple Smile В момента варя порцийката елда за деня, ще споделям скоро какви са резултатите  Wink

# 48
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен  Simple Smile
След като изчетох всичко,което сте писали по темата,реших в крайна сметка и аз да се влюча .Пък дано да има резултат,защото от близо две седмици съм в застой,въпреки всички усилия (фитнес,танци,здравословно хранене и т.н.) Rolling Eyes
Благодаря за страхотната тема    bouquet , а рецептите са ммм...вкусотийки, но за сега мисля да се огранича до варианта с киселото мляко. Дано в най-скоро време да мога да се похваля с резултати Praynig

# 49
  • Мнения: 0
Привет отново! Тук съм да отчета 3ти режимен ден! Simple Smile Вече смело мога да напиша колко и какво си хапвам:

за трите дни изядох едно пакетче елда 500гр т.е. по ~ 150гр/ден (мъничко си оставих за закуска утре); сутрин и следобед елдата я хапвам сладка, а на обяд и вечеря - солена. Сладкият ми вариант е с подладител и канела/ванилия/какао, а соленият с шарена сол/червен или черен пипер/чесън на прах/соев сос, днес дори с малко сиренце и горчица - по всички начини се получава супер, радвам се, че не чувствам глад и не ми е омръзнала още. Simple Smile Кафенце пия със сметанка или капка мляко и подсладителче, все пак не искам да си вгорчавам напълно живота Grinning

Ето какви мисли ме налягат обаче: какво бихте казали за елда, сварена със сушени плодове/тиква/ябълка (десертен вариант) или елда с домати/праз/гъби/броколи/гювеч ( по подобие на домати/гъби/праз с ориз ) ??? Тези плодове/зеленчуци са нискокалорични, но все пак са си друг вид въглехидрати и нарушават моно храненето - грешка ли биха били подобни експерименти? Разчитам на експертното Ви мнение   bouquet

apple_y, добре дошла! Бих се радвала да следваме заедно този тип хранене, да споделяме резултати и да си даваме подкрепа, Успех!  Hug

# 50
  • в колонките
  • Мнения: 510
             Здравейте, Hug
    Тъкмо се глася да пиша,че тази вечер ще съм на елда,щото сутринта кантарев ме "зарадва" с плюс от 1 кг. hahaha.И виждам,че се е появила   DeHu4ka, Hug.Мила,прави си елдата както ти харесва, прибави зеленчуци и плодове,които харесваш ти.Аз за десерт съм правила елда,прясно мляко и стафиди. Grinning.Получава се супер десерт.Внимавай с мазнината,която употребяваш,аз не слагам никаква. Laughing
      Тази вечер ще сваря елда с изварка и за десерт може би с печена ябълка,ще видя.
          Успех,мила и приятна вечер.Хей, пиши с колко смъкнааааа. Heart Eyes
                       newsm51

# 51
  • в колонките
  • Мнения: 510
                  СЛЕДОБЕДЕН  ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ, Hug
    Влизам,за да съобща,че добрата,стара елда за пореден път ми помогна да изхвърля този омразен плюсов килограм от вчера. Laughing.Вярно,че нощта кенефа ми беше приятел,но пък плюсът си отиде. Crossing Arms.
     Днес няма да съм на елда,пил.бутове с булгур и кладница ще се хапва,но не е изключено от понеделник пак да се разписвам тук. Laughing
         Хубава отслабваща вечер и кураж на елдохранещете се.  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Мнения: 0
Вечерни поздрави от мен!   bouquet
silvia, много си мила и  си ми голяма подкрепа Simple Smile Съвети от подобно светило в тази тема, като теб, са ми много ценни  Hug Поздавления за извоюваното минусче!  Peace
Аз не съм сигурна с какво мога да се похваля - кантарчето ми не е съвсем в ред - първият ден 55, после 53, днес 54... Старая се да не се вманиачавам в цифри, мерки и теглилки, че винаги ми е играело лоша шега - за момента съм доволна, че коремчето ми намалява, в крачета също усещам разлика! А измислените ми манджички са вкусни, питателни и здравословни, а резултатът (надявам се!) ще дойде рано или късно Wink  Днес си сварих 100гр елда с броколи - кулинарно изкушение направо! Grinning Въпреки, че през деня нямах време да ям, вечерта послушно си изядох произведението (тежко ми стана чак, ама беше много вкусно! а се успокоих с мисълта, че все пак са само 100гр т.е. не повече от 400ккал Simple Smile )
Сега моя милост напуска кибер пространството и се захваща с учебниците, че както се казва - висшето не прощава! Grinning
Прекрасна вечер ви желая!
Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 53
  • в колонките
  • Мнения: 510
           Здравейте,елдички, Hug
                Деничка, Hug,как си мила. Laughing.Продължаваш ли с елдата,или ти омръзна. Heart Eyes.Прибавяй по нещо в нея,за да издържиш повечко дни.В миналата тема имаше едно много упорито момиче,което свали много кг,но тя от начало беше само на елда,по-късно включи и малко добавки.Аз може от другата седмица да ти правя компания,щото през уикенда все нещо непредвидено се случва. Thinking.
         От мен кураж,стискам палци и успех. Peace.А, по-малкото кг.си отиват по-трудно,знаеш си го,за това упоритост. Hug
                       Приятна петъчна вечерbouquet  bouquet  bouquet

# 54
  • Мнения: 0
Добро утро, дами Simple Smile
Silvia, мила, струва ми се, че само двете с теб си пишем, но за мен никак не е малко Wink  Hug Тук съм, разбира се, няма отказване Grinning Май тази елдичка е най-дългата диета, която съм успявала да спазвам - днес е шестият ми ден, а аз изобщо не се чувствам като да се ограничавам .. може би затова и не свалям главоломно, както ми се искаше. Очаквах подобно задържане, затова не се отчайвам и продължавам - елда със сушени плодове/ елда с броколки и карфиол! Wink От друга страна се чудя - да не би на тези мои добавки да се дължат малките минусчета, или на факта, че нямам много за сваляне ( 5кг може би ) ? Silvia, какво е твоето мнение - да мина ли на чиста елда за няколко дни? Или пък на съвсем друга моно храна (кисело мляко/плодове/зеленчуци), за да стресирам малко организма си и той да се откаже от излишните кг? Grinning
За сега не предприемам драстични мерки, чакам някакви отзиви! Понеже в миналата тема никъде не видях сумарно кой колко е свалил и за колко време, бих била благодарна на малко стимул в чисълца  Stuck Out Tongue

apple_y, май както изневиделица се появи, така и изчезна... Дано успяваш с диетата все пак! Simple Smile

Стига многословства за днес Grinning Желая ви слънчево утро и чудесен уикенд!   bouquet

# 55
  • Мнения: 0
Привет от мен, отново! Simple Smile

Въпреки че водя монолог, продължавам да споделям резултати, впечатления мнения! Смятам, че след време това би било полезно за някой, който (пре)открива диетата Simple Smile А истината е, че за мен си се превърна в начин на хранене, който смятам да запазя и занапред! Сумарно:

Резултат - по дрехи и на обиколки (предполагам) - по-съществен, на килограми - може би 2 (?!) за 6 дни ( от 55/56 на 53/54 ), като както се оказа, през седмицата по време на диета съм била пред МЦ, а от днес и в МЦ, така че резултатите надали са особено коректни.

Впечатления - първо и преди всчко - никакъв глад! Това е страхотен режим с който хапваш умерено (понякога даже повечко) и можеш да задържиш ( а с малко усилие и да намалиш ) теглото си. Пречистване на организма, здравословно хапване и резултатност в минусчета - супер! 

Мнение - понеже много (ама много!) ми хареса елдичката във вариант на разни манджички, след като веднъж съм я открила, изобще не смятам да я спирам! Изчетох и предната тема, информирах се относно режима на д-р Папе и се мотивирах от постовете на Snow4eva, та измислих за себе си следния режим:
закуска : мюсли във вода с ядки и сушени плодове или препечена филийка с малко и шарена сол  + плод + кафенце със сметана и мед;   въпрос : удачна ли е комбинацията на филийка/мюсли с плод? (който възнамерявам да е грейпфрут или ябълка)
обяд : елда, както си я сготвя Simple Smile
вечеря : зеленчукова салата + протеини (кисело мляко/сирене/яйца/пилешко или пуешко филе)
Освен това ще броя калории и ще гледам да са не повече от 1000/1200, ако се наканя може и да потичкам във фитнеса Simple Smile

Моля, ако някой компетентен се позавърти из темичката да сподели мнение относно този тип хранене - удачно ли е, какво да премахна/добавя? Идеи за слеобедна закуска???
Благодаря предварително Simple Smile

Silvia, ти ще започваш ли от понеделник, или се отказа?

И в заключение на безкрайния си пост ще кажа : елдата е супер! Който не я е пробвал - да го направи, а ако му хареса и я включи в ежедневното си меню - няма да сгреши! newsm10

# 56
  • Мнения: 2 275
нищо не мога да ти кажа Laughing
това е менюто ми от година и половина и за мен и здравословно и нормално хранене
не се гладува и се махат сланини
може да добавяш  плодове за закуска
следобедна закуска:ядки (малка шепа бадеми/орехи/лешници) и/или  плод
успех и мерси за идеята елда и карфиол/броколи
лек ден  bouquet

# 57
  • в колонките
  • Мнения: 510
         Здравейте елдички,Деничка, Hug Hug Hug
       Е,наистина има доза истина,че е монолог от твоя страна писането ти,но само ако знаеш колко момичета те четат. Peace.Е, хайде измери се,де,какво чакаш.Аз всяка сутрин минавам през г-н Кантарев,така нещата веднага се оправят,ако нещо не е наред.От утре ще ти правя компания,но за малко,щото аз включвам и рибка,мръвка,но и елдата си хапвам,хем заради разните уикендски плюсове,хем заради проблемите здравословни,дето ме тормозят от няколко години.
     От мен хубава неделна вечер.  bouquet
                                                 
         

# 58
  • София
  • Мнения: 1 047
Цитат
Резултат - по дрехи и на обиколки (предполагам) - по-съществен, на килограми - може би 2 (?!) за 6 дни ( от 55/56 на 53/54 ),
Това е моята цел  Peace Чудесен резултат  newsm10
И аз съм от редовно  четящите, преди повече от година открих елдата благодарение на форума и много си я уважавам   bouquet

# 59
  • в колонките
  • Мнения: 510
              Здравейте, Hug
      От вчера съм на елда.Но през деня ям плодче.Снощи я хапнах със извара и малко със прясно мляко,стафиди и канела за десерт. Laughing.Сутринта имах 500гр.минус.Днес продължавам. Peace
             Хубава вечер на всички.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт