Робувате ли на марки и купувате ли си дрехи на килограм ?

  • 3 343
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Категорично не робувам на марки по отношение на дрехите. Купувам си това, което ми харесва и ми стои добре, същото се касае и като купувам за домочадието. Случвало се е да купувам и на килограм, сиреч втора употреба и мога да кажа, че на някои места има супер попадения, които изглеждат като нови, цветът запазен, материята запазена, абе като ново... Само да вметна, че дрехи втора употреба си позволявам да взимам само за себе си, за детето не смея, както и за мъжо, за да си спестя благословиите по адрес на майка ми...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 773
Определено има много качествени турски дрехи. И пак да върна за коженото яке, ама нима си мислите , че такова за 500 лв е на някаква известна марка?! Не е! Има български за по толкова.

# 17
  • София
  • Мнения: 580
Определено има много качествени турски дрехи. И пак да върна за коженото яке, ама нима си мислите , че такова за 500 лв е на някаква известна марка?! Не е! Има български за по толкова.

Ами да, аз видях такова на Монтего в Мола. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 134
Определено има много качествени турски дрехи. И пак да върна за коженото яке, ама нима си мислите , че такова за 500 лв е на някаква известна марка?! Не е! Има български за по толкова.
В Турция трудно за 250Е, можеш да намериш качествена кожа !
Качествените неща са еднакво скъпи.
Исках да взема дребни подаръчета /Турция/ за близки,
но поглеждайки - отново китайски, включително шноли за коса
и др.бръмбъзлъци.Китайците са на всички пазари !

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
купувам каквото ми харесва и все пак ми е по джоба. Това къде е произведено, никак не ме интересува, факт е, че на хубава фирма и да й се шият в китай дрехите, те пак са по-качествено направени от китайските на Илиенци, това че и големите фирми си изнасят производството там където им е по-евтино, за мен не е учудващо...почти всички дрехи, които съм купувала от щатите също са произведени в китай или бангладеш, има и щатски, френски, английски и т.н. дрехи произведени в България...така и така нямат нищо общо с дрехите тип илиенци....
Имам дрехи и втора употреба купени, имам и ботуши за 300 и разпродажби дебна и от чужбина пробвам да поръчвам за по-евтино и качествено...никак не ме интересува от къде и за колко са, важното е да ми е удобно, приятно, топло/прохладно, сухо  и т.н и по възможност да не се разпада след 2 месеца носене и да не се деформира при пране и сушене.....
Има и досататъчно хора в БГ, които не си броят стотинките и не им е проблем да дават по 200 лв за дънки и 500 лв за яке.... ти какво завиждаш ли им? комплекси ли някакви имаш? не го разбирам това, всъщност какво точно те интересуват.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 773
Определено има много качествени турски дрехи. И пак да върна за коженото яке, ама нима си мислите , че такова за 500 лв е на някаква известна марка?! Не е! Има български за по толкова.
В Турция трудно за 250Е, можеш да намериш качествена кожа !
Качествените неща са еднакво скъпи.
Исках да взема дребни подаръчета /Турция/ за близки,
но поглеждайки - отново китайски, включително шноли за коса
и др.бръмбъзлъци.Китайците са на всички пазари !
Да, това исках да кажа и аз. Хубавата кожа си струва пари. Другите са компромис  Peace И другото което е, като си вземеш качествено яке можеш да го носиш доста време без да се нацъфка или избели.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 120
това последното е вярно, за кожи си струва парите.... въпреки, че за жалост у нас често и  доста не качествени неща се провдават на  не особенно ниски цени...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 508
Тъпото е, че стандартът на хората е нисък и не могат да си позволят да си купят това, което им харесва. Няма лошо, че има скъпи магазини, а това, че не можем да си ги позволим. Не е до робуване, а до възможност. Бъди сигурна, че ако имаше пари нямаше да се колебаеш коя марка да избереш. Апетитът идва с яденето. Тогава щеше да оцениш и скъпата стока. Как пък в цял свят има марки, които хората си позволяват, само тук се приема за супер лукс. Е, ако говориш за Шанел и Гучи, то това са марки, в които пазаруват наистина  богати хора, но си мисля, че ти нямаш предвид тях.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 773
това последното е вярно, за кожи си струва парите.... въпреки, че за жалост у нас често и  доста не качествени неща се провдават на  не особенно ниски цени...
О, така е определено. Има много неща, които не заслужават и половината от стойността си, но мисля, че мога да разгадавам коя дреха ще я бъде и коя не  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
 Hug разбира се....просто последните дни се нагледах на някакви масово страшни боклуци на велики цени Wink(не за кожени дрехи, по принцип имам предвид)

# 25
  • Мнения: 4 864
Аз не робувам на марки. Харесвам много дрехите на H&M  и за щастие има много такива (запазени) на дрехи ВУ. Хем си намирам неща, които ми харесват, хем са на много добри пари. Как да не е доволен човек Simple Smile Отдавна не съм купувала от молове дрехи, защото не ми харесват, няма моят размер ( а смея да твърдя,че не съм дебела). И се изнервям и отивам във ВУ. Има разнообразие от размери, запазени дрехи и добри цени.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 773
Hug разбира се....просто последните дни се нагледах на някакви масово страшни боклуци на велики цени Wink(не за кожени дрехи, по принцип имам предвид)
Имам пресен спомен от онзи ден в Манго. Страшни боклуци на супер високи цени. Един пуловер , който е с най-тъпа плетка , раздърпан отвратителен беше около 60 лв , ако не ме лъже паметта. Да не изброявам останалите.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
така са да...аз  Манго само едно зимно дълго яке си харесах...ама за някакъв шушляк с вата над 300 лв...айде мерси...май толкова беше или малко повече дали не бе....

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 11:34 от Angel_Dust

# 28
  • Мнения: 0
Купувала съм и по двата начина. Когато видя и  харесам нещо няма никакво значение колко струва, ако трябва ще задлъжния, но ще го притежавам Simple Smile
И да разбира се това че е втора употреба няма как да ме спре Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 38 510
Обичам марки. А най обичам да си открия някоя маркова дрешка във ВУ магазин! Особено ако е с етикет.
Но никога не бих дала 300 кинта за къси дънкови гащи примерно.
Имам си някакво мисловно ограничение от колко до колко бих дала за всяко нещо.

Общи условия

Активация на акаунт