Техника за Емоционална Свобода (ТЕС) - 2

  • 118 687
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 648
Доколкото мога да преценя се подобриха нещата, но не съм имала ситуация в насоката, в която работихме.
Имам си и други нещо, върху които да се работи и затова питах.

# 16
  • Мнения: 11 338
Интересувам се от метода и техниките   bouquet

# 17
  • Мнения: 556
Старата тема беше нео "позамряла" напоследък. Дано сега да сме по-активни.

# 18
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Някой може ли да обясни как се прави ТЕС на дете?

# 19
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Колко е голямо детето? Ако е по-големичко може да го направите като игра - то само да потупва точките или ти с НФ. А ако е бебе - Прокси. Най-големият специалист по ТЕСане на деца е  HugМая.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
И бебе може да се потупва по точките, според мен Simple Smile.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Някой може ли да обясни как се прави ТЕС на дете?

spinki, аз карам Жени да повтаря след мен, докато потупвам точките. Действително става като игра. На нея и харесва и винаги иска още. 

# 22
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Детето е на 5г. Правим го без проблеми и на него му харесва. Аз му казвам какво да повтаря и му потупвам точките, но не мога да преценя колко силно го потупвам, а на пръстите ми е много неудобно. Нали имаше някакъв вариянт аз да го правя върху себе си, накрая казвам неговото име или нещо подобно?

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Откъс от книгата на Иван Петърнишки:

II.ПРОКСИ
„Прокси" идва от английски и означава „ЗАМЕСТИТЕЛ".
Ето как се прави ТЕС на друг човек. Той може да е на другия край на света и съгласието му не е задължител¬но, макар да е желателно. С ТЕС не можете да навреди¬те на някого по никакъв начин, тъй като единствено ще балансирате енергийната му система. С прокси ТЕС не можете да напакостите на себе си или пък да прих¬ванете от проблемите на този, за когото го използвате. С прокси ТЕС не можете да контролирате някой друг или да го накарате да върши нещо, което той не желае (да се промени, ако той самият не иска това).
Помнете, че първо трябва да изчистите собствени¬те си емоции по отношение на неговия проблем, т.е. това как неговият проблем ни кара да се чувствате.
След тока си представете, че сте в неговото тяло. Започ¬нете от ръба на дланта като три пъти кажете: "АЗ съм... (име)".
Продължете, псе едно правите ТЕС за себе си, но назовавайки неговите предполагаеми или известни чувства от¬носно проблема му. Доверете се на интуицията си и следвайте това, което тя и тялото Ви подсказват.
След като свършите с ТЕС за другия, почуквайте по ръба на дланта си и три пъти кажете: "АЗ съм... (кажете сво¬ето име)".
Свържете се с другия, за да проверите какъв е практи¬ческият резултат и какво се е променило, за да можете да про¬мените и вие НАСТРОЙКАТА и НАПОМНЯЩАТА ФРАЗА следващия път, така че да бъде в съответствие с новото състо¬яние, чувство, мисъл, убеждение, възражение на другия и т.н.
По същия начин можете да правите ТЕС за бебета и жи¬вотни, а и за растения и дори за неодушевени предмети.

Помнете: задължително е да чистите първо себе си от негативни емоции и след това другите!

# 24
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Помнете: задължително е да чистите първо себе си от негативни емоции и след това другите!


Понякога преди Прокси съм толкова нервна и нетърпелива, че не успявам да сваля емоциите до 0 или 1. Въпреки това влизам в Прокси като едновременно правя визуализации, които ми се получават добре. В Прокси правя Техника на избора. При мен има добри резултати, може би защото това е любимата ми техника.

Спинки, защо ти е неудобно на пръстчетата? За петгодишно дете те са достатъчно пораснали, не са като бебешки Grinning Колкото до силата на потупване - нека детето само ти каже. Успех!

# 25
  • Мнения: 490
Здравейте, интересувам се от метода. Как се прилага при бебета? Моето е доста нетърпеливо, не седи на едно място. За лечение на алергии има ли опит някой? Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 12:47 от mimkis@

# 26
  • Мнения: 468
И аз да се запиша в темата

# 27
  • Варна
  • Мнения: 956
записвам се, да не ви загубя   Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 724
 Hug

# 29
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!

На мен ТЕС много ми помага за едни мои специфични болки, които ми се появяват под гърдите, на нивото на дебелото черво Много силно и мъчително боли и имам чувството, че от болка ще спра да дишам Преди пиех спазмалгон и чаках да минат 40 мин да подейства, ревях и се присвивах Сега ми минава за броени минути с ТЕС , важното е да намеря причината, поради която ме боли, и да я кажа в настройката Обикновено това е някаква неподходяща храна

Извинете ме, че точката ми не работи   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт