Въпрос за раждането

  • 4 110
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 139
Самото раждане не боли - боли докато правиш разкритие. Като дойде време да излиза бебето и започнат напъни, адреналинът е на такова ниво, че болка почти няма (поне при мен беше така). Усетих как ме резнаха, за да излезе главата, ама не ме е боляло.

И противно на това, което дават по филмите - като се напъваш не се крещи и вика, защото намаляваш силата на напъна. Напъваш, все едно имаш запек - така ми каза акушерката. А аз имам такъв проблем цял живот...и родих с 3 напъна, 10 мин. след като се качих на магарето.

# 46
  • София
  • Мнения: 28
Аз също бях едва ли не панирана каква ще е болката при раждането, но след като вече ми се случи мога да кажа, че очаквах нещо много по-болезнено (не се оплаквам де  Laughing)

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Като дойде време да излиза бебето и започнат напъни, адреналинът е на такова ниво, че болка почти няма...

И аз мога да кажа същото, вероятно адреналинът да вдига прага на болката. Нито усетих кога са ме резнали, нито болка при разцепването, а се оказа, че имам доста вътрешни шевове. Как стават тези неща изобщо не разбираш, защото всички сетива са съсредоточени в напъните.

# 48
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Раждането на детето е съпроводено с болка-неизбежно. Когато аз раждах (без епидурална) само си повтарях, че скоро ще свърши и ще гушна малкото си бебе-уви нестана точно така. Раждах 7 часа и смело мога да твърдя, че изгонването беше най-безболезнения етап! Наистина е много важно ако имаш разкъсвания как ще те зашият.На мъжа ми сестра му роди лесно, бързо и по нейните думи с търпима болка, на я зашиха некадърно и 6 месеца неможа да седне спокойна на .... И колкото пъти живот и здраве да раждам ще избера нормално, но епидурална ще искам. Hug

# 49
  • Мнения: 46
Раждането при мен боля и то много. Аз имах болезнен цикъл и винаги първия ден бях на легло с болки дори и да пиех успокоителни хапчета, е това беше нищо в сравнение в раждането. Беше ми спукан мехура и ме поставиха на системи , за да получа разкритие и така 6 часа и нещо прекарах в болезнени контракции на по 2-3 минути само в легнало положение, че иначе съм щяла да преча на бебето. Иначе самото раждане не боля толкова, колкото контракциите преди това. Но сега си имам една прекрасна малка госпожица, която е всичко за мен!!!  Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 23 107
При мен болката беше просто нетърпима. Но в крайна сметка - жива съм. Бях заявила анестезиолог, но лекарката на своя глава решила да не ми ужажи желанието. Втори път през този ад няма да мина. Не съм от онези, които повтарят, че всичко се забравя с времето и че при вида на неповторимото си бебе всички болки са ги напуснали.

# 51
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
И мен много ме боля-контракциите.Всъщност имах само зверски болки в кръста от тях.В началото се разхождах,после вече не можех.Нямаше почивка почти между тях,засичах ги-бяха повече от минута дълги,през минута.И така 5 часа.Самото раждане хич не го и усетих,даже тъкмо се приготвях пак да напъвам и отварям очи,а акушерката го държи:)!Изпитах най-напред огромно облекчение.И бих повторила,и потретила,без колебания.

# 52
  • Мнения: 1 127
И бих повторила,и потретила,без колебания.
Peace
Разказвали са ми, че при нормално първо раждане, второто такова става още по-лесно. Родовите пътища вече са оформени. Пресен пример тази година колежка от офиса, беше излязла 45 дни преди р-не, но беше дошла за нещо в офиса, от който тръгна пеш сама с контракции към 16.00ч./б-цата е близко/, нямаше и 18ч., когато мъжът й се обади , че е родила. Wink Peace

Общи условия

Активация на акаунт