Дискриминират ли ви защото сте майка???

  • 17 825
  • 374
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 723
.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 19:09 от Еластина

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добре де болнични за гледане на дете  могат да взимат и съпрузите  Wink ; аз в началото като се върнах на работа с мЪжо ми така правехме (нЕмахме си баби за такива неща ) Grinning като виждах че много ми идват отсъствията  т.е. преценявахме  си и той е гледал малкия  Peace

# 17
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Работя в средна по големина производствена фирма като счетоводител. В момента три от колежките ми са в отпуск по майчинство. Двете ги чакат /имам предвид работодателите, пък и ние, де/ с нетърпение, за третата не искат да чуят. Що ли? newsm78

# 18
  • Мнения: 2 401
Хехе, могат да взимат, да. Ама като вземем предвид и това, че мъжовите заплати масово са неколкократно х нашите, или поне значително по-високи..??  Нищо, че може и същата работа да вършат, че и при един и същ работодател.. малииии

# 19
  • Мнения: 3 405
интересен профил се изгражда тук на дискриминираните по признак "майка"  Thinking

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не са. Едно от условията да ме изберат на последната ми работа е точно, защото имам дете.
Всички във фирмата ни имат малки деца (и шефовете) и няма проблеми с болничните. Колежките ми които са от години там, са се върнали от майчинство и пак са си на работа.
Незнам, защо има толкова теми за безработица и прочие, след като аз в период от месец отказвам вече още 2 предложения за работа.

# 21
  • Мнения: 3 405
Защото има.
Хубаво е, че не те е засегнала.

# 22
  • Мнения: 6 442
И при нас.
Не постоянно и винаги, но се случва.
Преди да родя второто си дете кандидатсвах в Булсатком. Всичко вървеше добре, докато не казах че имам дете.Започнаха се едни въпроси - кой ще го гледа като е болно, не може да се отсъства от работа...  Tired С една дума - болнични не признаваме, много съжаляваме.

# 23
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 739
Не, но аз мога и си върша работата и от вкъщи.
Не взимам по-малко от мъжа ми, така че и в заплащането не съм дискриминирана.
При кандидатстване /преди 8 месеца/ детето не беше проблем, аз отказах поради други причини, които не ме устройваха - искаха да ме осигуряват на минимум и да ми доплащат на ръка. И още не бях бременна.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 372
интересен профил се изгражда тук на дискриминираните по признак "майка"  Thinking
Мда, горката, иска да излиза постоянно в болничен, да отсъства, ако може и по-раничко да си тръгва от работа, че да вземе детето първо от ДГ, нищо, че градината работи до 19:00ч. А пък гадният, мръсен работодател не ще #2gunfire Laughing. Искал той редовен и отговорен служител, не щял да плаща на такъв, който ту го има, ту го няма, не щял и работата на служителя да върши, щото и той имал семейство, наглеца му с наглец! Пък колегите и те се дразнили на вечните отсъствия. Бе дискриминация пълна! #Cussing out

# 25
  • Мнения: 2 401
Елфи, ти за какво говориш? А чуваш ли се,четеш ли се?

Дискриминират, но с право понякога. .

# 26
  • Мнения: 332
елфчето - с две ръце съм за тебе!

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хехе, могат да взимат, да. Ама като вземем предвид и това, че мъжовите заплати масово са неколкократно х нашите, или поне значително по-високи..??  Нищо, че може и същата работа да вършат, че и при един и същ работодател.. малииии
Takа е, но споменах че това се прави в случаи когато наистина нашите болнични идват множко  Crazy  Иначе да, не е за предпочитане мъжете ни да взимат често болнични  Wink но все пак и нашата работа е важна  Sunglasses за  бюджета  Wink ..... иначе щяхе да сме си домакини или поне да изчакаме детето да порасне    Sunglasses

# 28
  • Мнения: 126
В момента съм в процес на търсене на нова работа. От няколкото интервюта , на които бях не съм усетила да ме дискриминират. В същност само на едно ме питаха дали имам дете. Вярно, не съм започнала още работа,но се надявам причината да не е в това,че имам дете.
Предполагам,че ще имам още ходене по интервюта, а дай Боже скоро и нова работа, и ще споделя впечатления.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 372
Елфи, ти за какво говориш? А чуваш ли се,четеш ли се?

Дискриминират, но с право понякога. .
Минз, не исках да прозвучи грубо. Получи се малко глупаво това изречение, разбира се, че дискриминацията е в разрез с правото и не я толерирам. Исках просто да обясня как стоят нещата и от другата страна, т.е. защо се получава така и с майките, които се отнасят отговорно към работата си. Та исках да кажа, че работодателят, срещайки некоректни майки или пък чувайки от свой колега, подхожда предубедено. Извинявам се, ако съм засегнала някого Peace.

Общи условия

Активация на акаунт