Януарски бебета 2012

  • 33 631
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
как сте мацки?

След преборването с чувалите дрехи, н-та вечер - да попитам за номерацията на вис виталис имам някакви дрешки 26 - те за каква възраст са?

# 736
  • Мнения: 330
Карола и Деси е писала пусни и пак ако е било в навалицата го е изпуснала.
Смърфи погледни малко понапред с темата, Кафенце беше пуснала сравнителна таблица. 26 мисля беше 6-9 месеца, ама я потърси беше скоро.

# 737
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
Смърфи погледни малко понапред с темата, Кафенце беше пуснала сравнителна таблица.

о снощи по тези правих разцеляне, но на вис виталис май са някакви други

# 738
  • Мнения: 1 043
как сте мацки?

След преборването с чувалите дрехи, н-та вечер - да попитам за номерацията на вис виталис имам някакви дрешки 26 - те за каква възраст са?


Ето http://www.pumpal.net/size.php  Hug

# 739
  • Мнения: 12
Мами, искам да ви попитам нещо - (важи за всички - очакващи първи рожби и тези, които имат дечица и очакват техните братчета и сестричета).
Мислили ли сте дали имате желания (пожелания) за екипа в болницата (планиран или не): Как да преминат първите (Дай Боже, живот и здраве) Ви часове с бебо?
Ксени принципно съм" за", когато имаш виждане по-въпроса да ги изразиш... обаче до колко докторите са склонни да се съобразят с желанията!? Аз лично по въпроса с клампирането не съм 100% наясно и дали го искам, колкото до контакта с бебето и ранното засукване, това е най-голямата ми мотивация за нормално раждане / защото ще ми го дадат по скоро/.

Eй това е и моето мнение ... само дето за клампирането бях забравила да разпитам, но виж за ранния контакт с бебето и засукването питах когато ходих  на ден на отворените врати. Обаче.... първо, още не е ясно дали ще ме огрее нормално раждане /заради очите/ и второ - гледам да не се настройвам много с "планове", щото в нашия случай се казва "човек предполага, Господ разполага". Та ще се реагира на момента.

И аз попитах за тези неща - обясниха ми, че не чакали за клампирането, защото пъпната връв спирала да пулсира почти веднага след раждането, аз обаче не съм много убедена и ще се разбера с доктора ми да не я режат веднага. Иначе за ранния контакт с бебо и засукването казаха, че нямало проблем, нямало много желаещи, защото повечето родилки се чувстват много  отпаднали и даже имало случаи на изтървани бебета. Общо взето наистина се реагира на момента, каквото и да планираме, никой не знае какво ще се случи на самото раждане, колко ще продължи и т.н Все пак мисля да се консултирам с доктора си кое от моите идеи е осъществимо и кое не и да си направя план за раждането, който да му връча като тръгне беба....не че ще ми е до плана тогава, ама... hahaha

# 740
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 147
Карола, пусни ми на лични имената си, за да видя какво е станало  Hug

# 741
  • Мнения: X

Утре ще ходя на дни на отворени врати в Токуда, ако някой се интересува, ще пиша след това.
Спокойна вечер.
Аз също ще съм на деня на отворените врати днес в 14.30, за тези, които се интересуват, ще дам информация по-късно.

# 742
  • Мнения: 40
Една дружка, раждала в Шейново, като си поискала бебето веднага като се родило да го сложи нагърда, я разфасовали на парчета с много гнусно и подигравателно отношение. Питали я "абе ти да не си от сектата на бг-мамма" и разни други любезности...

Абе порових малко - намират се матрикси в продавалника на приемлива цена (мислех че няма да ги продават отделно). ...
А ти сега с количка за близнаци и ще се обзавеждаш?  
Цитат

Разгледай и в e-bay, нашата от английския я взехме след доста дълго дебнене, но си заслужаваше - нова, в кашони, на 1/3 от пазарната й цена...
За комбинирана количка не успях да го измисля. Никола вече отказва да се вози и не ми се рискува да давам много пари за нещо, което съмнително ще ми влезе в употреба. Още не ми е съвсем ясно как ще се случват разходките извън двора ни.

# 743
  • Мнения: 8
Да се разпиша за последно в темата, не че много съм писала вътре Rolling Eyes.
Честито на вчерашните именници, да са живи и здрави и многоооо щастливи!
Момичета, дали знаете от къде бих могла да си поръчам силиконовите накрайници на ръчната помпа на Авент? Сайта, който откривам в интернет дава някакъв несъществуващ телефон. А имам две годишна помпа, дадох 80 лв тогава, две момичета са я ползвали след мен, сега искам да си взема нови, защото съм убедена, че от стерилизиране се е втвърдил силикона и не прави толкова хубав вакуум.
Днес вечерта съм на ФМ - ще се отчета в новата тема най-вероятно и то утре!

# 744
  • София
  • Мнения: 958
katito0_yo, KaRoLa, благодаря за инфото! И извинявайте за изключително тъпия въпрос, ама в сградата на Стамболийски ли трябва да отида?


Синът ми никога не е имал крусти. И четката и гребена не сме ги ползвали никога, та този път мисля да не купувам, освен ако не се наложи.

Eskyto, размерите на комбинираните креватчета са различни. Нашето юношеско ставаше 180/90, но бебешката кошарка беше нестандартна 130/80 и поръчвахме матрак мисля, че от Happy Dreams, но всички фирми за матраци правят по поръчка. Аз и преди бях писала - никак не бяхме доволни от това легло и го разкарахме рано-рано. Нямаше кошарката по-ниско ниво и малчо на 9 месеца почна да прескача решетката и да си пада на главата. Но децата са различни, де, има и такива, които не са самоубийци от малки. Wink

Пера с бебешки Сано Максима все още дрехите на хлапето, дори и нашето бельо и откакто го ползвам и за мен, ми изчезна проблема със сухата кожа. А като препатил, не ви съветвам да ползвате омекотител поне през първите 6 месеца. Първо, че рискувате да докарате кожен проблем, както се получи при нас, второ, че новородените имат толкова сладка бебешка си миризма, на която и без това малко време ще можем да се наслаждаваме, че няма смисъл да се лишаваме сами от това удоволствие. Peace

maya_4ekelova, попитай в магазините, в които се продават авентски помпи. Спомням си, че преди няколко години като ми потрябваше нещо, което го нямаше в кварталното ни бебешко магазинче, те се свързваха с дистрибуторите и доставяха на място, в случай, че имат наличности.

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 11:56 от Renkata

# 745
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Момичета някоя от вас знаели дали мога да си мажа тигрова мас в носа,защото сега мама ще ми донесе?Ама се замислих да не би да не може да се използва от бременни.Рових в нета ама нищо не открих  newsm78

Renkata-да мила там  Peace

# 746
  • Мнения: 4 864
Renkata, нямам идея Sad Аз в моя град си го извадих тоя номер..

# 747
  • София
  • Мнения: 1
Една дружка, раждала в Шейново, като си поискала бебето веднага като се родило да го сложи нагърда, я разфасовали на парчета с много гнусно и подигравателно отношение. Питали я "абе ти да не си от сектата на бг-мамма" и разни други любезности...

Абе порових малко - намират се матрикси в продавалника на приемлива цена (мислех че няма да ги продават отделно). ...
А ти сега с количка за близнаци и ще се обзавеждаш?  
Цитат

Разгледай и в e-bay, нашата от английския я взехме след доста дълго дебнене, но си заслужаваше - нова, в кашони, на 1/3 от пазарната й цена...
За комбинирана количка не успях да го измисля. Никола вече отказва да се вози и не ми се рискува да давам много пари за нещо, което съмнително ще ми влезе в употреба. Още не ми е съвсем ясно как ще се случват разходките извън двора ни.

 Shocked Стига бе, мислех че в Шейново повечето екипи са читави ... при кой екип се развива това действие, знаеш ли?
Аз таман си мислех да раждам без избор на екип, че ако се случи по празниците да не бързат ами да с си родя при кой се падне Confused

А Никола щом не иска да се вози май най-добре за теб Simple Smile А и докато дойде време за дълги разходки извън двора ще е още по-голям Party

Мая, най-вероятно силикона наистина е загубил качествата си. Пък и на последната лекция по кърмене в МОЛ-а на стамболийски не препоръчваха и споделяне на помпата, тъй че имаш още една причина. http://www.iventas.bg/iventas/  - това излиза да е официалния представител, най-добре се обади по телефона да питаш.  

# 748
  • Мнения: 9 913
Момичета някоя от вас знаели дали мога да си мажа тигрова мас в носа,защото сега мама ще ми донесе?Ама се замислих да не би да не може да се използва от бременни.Рових в нета ама нищо не открих  newsm78


не пречи, но защо В носа? Няма ли да си изгориш лигавицата? Те са различни видове мас, но аз лично мажа носа отвън, загряването е достатъчно ефективно. Също можеш да намажеш врата си отвън в областта на сливиците и да вържеш шалче, като компрес. И това ще помогне.

# 749
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
тити мерси за съветите

Общи условия

Активация на акаунт