Януарски бебета 2012

  • 33 632
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Мами, искам да ви попитам нещо - (важи за всички - очакващи първи рожби и тези, които имат дечица и очакват техните братчета и сестричета).

Мислили ли сте дали имате желания (пожелания) за екипа в болницата (планиран или не): Как да преминат първите (Дай Боже, живот и здраве) Ви часове с бебо?
Току що прочетох една статия в bg-mamma и майката, която я е написала е изразила всичките ми желания (пожелания) в едно изречение: "Забавеното клампиране на пъпната връв, ранният контакт с бебето и възможността за ранното засукване" . Не мисля, че бих могла да изразя всичко, което пожелавам, по-точно от това.
За раждането на Криска не знаех какво мога да пожелая, но сега знам и се надявам да мога да го поискам.
Кажете ми какво мислите по този въпрос? Някоя от вас има ли вече практически опит в "съобщаването" на тези желания (пожелания) към лекари в държавни болници?
  bouquet

Шоки, аз питам за Усмивката (Диляна-usmivka66). Дано Хубавичка да е добре и всичко с бебчо да е наред  Praynig

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 20:47 от kseniq

# 721
  • Мнения: 330
Хайде едно малко позакъсняло - Честит празник на всички, които имат повод днес!
Браво и на момичетата с добри резултати от прегледите.
Ксени принципно съм" за", когато имаш виждане по-въпроса да ги изразиш... обаче до колко докторите са склонни да се съобразят с желанията!? Аз лично по въпроса с клампирането не съм 100% наясно и дали го искам, колкото до контакта с бебето и ранното засукване, това е най-голямата ми мотивация за нормално раждане / защото ще ми го дадат по скоро/. Много би ми се искало да стане практика, но засега си мисля, че в държавните болници шанса е само ако си с екип.
Надявам се да не съм права!!!.

# 722
  • Мнения: 19
Честито на всички празнуващи!
За крустите-на Хриси въобще не и се появиха.На племенника ми преди баня 5-10 минути му мажеха косата със зехтин и после я сресваха и естествено я миеха-и така всичко си падаше.
 За прах-с Хриси ползвах Персил сензитив-белия с перли алое вера(бебешки е,но мирише много приятно).Сега купих един ама нещо не ме кефи миризмата и ще се върна на Персила.
Ксения-аз не съм и споменавала за тези си желания,но в болницата в която раждах се съобразиха с всичко гореизброено. Grinning

# 723
  • София
  • Мнения: 1
В темата за раждане в Шейново една мама разказва как попитала в деня на отворените врати тези въпроси, а акушерката леко учудено казала че няма проблем, но много рядко някоя мама е искала тези неща ... може би просто никой не пита и всички си действат по процедура  newsm78

# 724
  • Мнения: 40
Ламята, аз коша Матрикс го ползвам до ден-днешен, на година и четири месеца е Никола. Но след като си имаш кош за кола, не ти е толкова належащ и този, явно. Иначе, като кош за количка го ползвах около осем-девет месеца. Количката наистина е супер, със здраве да си я буташ! При нас се оказа най-добрата инвестиция.
Ксения, мерси за споделеното за стрептококите. Дано да ги ликвидираме навреме, наистина, че иначе... лошо. Продължавам да вярвам, че алергиите на детето ми имат общо с това, че при раждането му още го сложиха на антибиотик.
Крустите са истинска напаст, още ги чопля. Никакви шампоани и мазила не помогнаха, само механично могат да се отстранят. Така че дадох сума ти пари на вятъра и за това. Изумително е какви индусрии цъфтят и процъфтяват от всеки естествен бебешки "проблем".
Това за конското мазило не ми звучи толкова невероятно и неприемливо, много съфорумки от другата ми отчетна предотвратиха мастит с друго, кравешко мазило. Макар че, да си призная, лично не бих пробвала.
И друго щях да пиша... но забравих.

# 725
  • София
  • Мнения: 1
Абе порових малко - намират се матрикси в продавалника на приемлива цена (мислех че няма да ги продават отделно). Може би ако тръгнем да пътуваме и излизаме много ще взема такъв, понеже не трябва да се правят задължителни почивки с него при дълго пътуване. Ама има време, не е належаща покупка явно, ще го мисля като се появи зверчето Party
А ти сега с количка за близнаци и ще се обзавеждаш? В продавалника имаше един Jane за близнаци, ама много внушително изглежда това нещо Crazy
Иначе с голям кеф си я изпрах, разглобих и сглобих, върви като мерцедес по офроуда пред нас Laughing Че даже и окачването се регулира Simple Smile Нещо врътката на реглажа на предното колело обаче не са я измислили - няма ограничител на развъртането и днес под напъна на пружината се разхвърчаха части из целия гараж. Отне бая време на моето любопитно величие да си представи как работи механизма и да го сглоби обратно Laughing
А тия крусти уф дано не се появят, явно са напаст. Днес рових за тях, на едно място пишеше най добре за цяла нощ да се оставя намазнена главичката с преварен зехтин и на сутринта с четка и после къпане. Тая четка как се пере от зехтина после  newsm78

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 00:06 от dobrata_lamia_spaska

# 726
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Добро утро!Малка почерпка и от мен...  Hug



Аз не мога да заспя толкова съм хремава и така ме боли гърлото,че имам чувстовто,че ще умра.Адски ми е зле.Пия вече втори чай.Обаче незнам за хремата какво да права,а като легна се задушавам и затова станах...Ако не открия нищо за тая хрема отивам на лекар  doctor

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 05:19 от katito0_yo

# 727
  • Мнения: 9 913
аз пък много обичам да гладя и още гладя всичко на мен и децата.

спаске, не ги мисли крустите отсега, не са напаст, не е нещо, което пречи. Моят малкият още си ги носи, махам ги само като го острижем нула номер и ги видя - тогава с една мокра кърпичка изтърквам добре главата и измивам. По едно време му ги отчоплях, като го чешех по главата, докато му четях приказка, а той се унасяше  hahaha За момиченцата не знам Simple Smile

и аз съм с ужасна хрема, комбинация от обикновена хрема, пипната от сина ми, и алергия към нещо, което не знам какво е. Отивам на кафе и после на воден парк, навън знам, че ще се оправя.

# 728
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Мами, искам да ви попитам нещо - (важи за всички - очакващи първи рожби и тези, които имат дечица и очакват техните братчета и сестричета).
Мислили ли сте дали имате желания (пожелания) за екипа в болницата (планиран или не): Как да преминат първите (Дай Боже, живот и здраве) Ви часове с бебо?
Ксени принципно съм" за", когато имаш виждане по-въпроса да ги изразиш... обаче до колко докторите са склонни да се съобразят с желанията!? Аз лично по въпроса с клампирането не съм 100% наясно и дали го искам, колкото до контакта с бебето и ранното засукване, това е най-голямата ми мотивация за нормално раждане / защото ще ми го дадат по скоро/.

Eй това е и моето мнение ... само дето за клампирането бях забравила да разпитам, но виж за ранния контакт с бебето и засукването питах когато ходих  на ден на отворените врати. Обаче.... първо, още не е ясно дали ще ме огрее нормално раждане /заради очите/ и второ - гледам да не се настройвам много с "планове", щото в нашия случай се казва "човек предполага, Господ разполага". Та ще се реагира на момента.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Добро утро, как сте?

Кати, Тити, дано скоро приключите с гадната хрема.
Ксени, аз сега се обърках дали четох пост на Хубавичка или на Усмивка за този проблем, дано се отчетат майчетата, дето не са го правили скоро и да са добре.
Днес ще е нужна нова темичка.Кафенцето не се е разписвала скоро.Аз не мога да пускам, ще видим до края на деня все може да се появи някой вдяващ от пускане на нова тема  Laughing
Желая лек и приятен ден на всички ни!

# 730
  • Мнения: 601
Добро утро, само да ви попитам дали бихте ме приели в групичката ви във Фейсбук?   bouquet

# 731
  • Мнения: 4 864
Добро утро, само да ви попитам дали бихте ме приели в групичката ви във Фейсбук?   bouquet

И аз направих опит ама никой не ме ще...

# 732
  • Мнения: 330
Добро утро на ранобудните мамчета!
Шоки не се тревожи Кафенце е ОК най-вероятно подготвя нещата, сигурна съм, че ще ни изненада с нова тема скоро скоро Simple Smile))

katito0_yo първо да благодаря за приятния сладкиш и моя съвет е вземи си Цинабсин. Мисля че вече съм го казвала на някоя от другите мами в предна тема. Принципно е лекарство за синузит и всякакви му възпаления, мен лично ми помага при всякаква хрема. Сигурна съм че можеш да го пиеш /хомеопатично е/, защото моя приятелка беше болна и и казах, тя питала доктора си и той и го изписал също, а беше в 8 месец. То като цяло изчиства синусите и всичко което е в носоглътката и вместо напред отива назад в гърлото.

Ламичке ти ме обнадежди Simple Smile, ще е добре ако е така, просто ние да сме си виновни че не си казваме какво искаме. На 14.12 ще ходя на отворени врати в Шейново и ще питам, а също утре във Втова градска.

imam nadejda, KaRoLa изпратете покана за приятелство на Desislava Stancheva-Kosseva и тя ще ви вкючи.

ПС - Деси ако имаш против че изтипосах така името ти само пиши ще го махна, само исках да съм полезна на момичетата.

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 08:20 от EwaD

# 733
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 147
Добро утро момичета Simple Smile
Чета ви много редовно, ама нещо нямам желание за писане  Embarassed
След последния ми преглед преди седмица се оказа, че беба се е смъкнала доста ниско, което автоматично ме изпраща в леглото по цял ден  Cry Опитвам се да полежавам, но някакси не ми се получава. Все нещо има за вършене, а повечето движения водят до ужасна болка в срамната кост, която била поредното доказателство за изключително тесния ми вътрешен таз, който явно проявява желания да се разшири под натиска на беба, но не му се отдава  Confused Освен това съм с ниско желязо и хемоглобин и сега се боря с едни железни препарати, които меко казано са ужасни. Оплаках се, ама само вие можете да ме разберете  Hug
Karola, imam nadejda, Ewa ви е обяснила какво трябва да направите, за да бъдете поканени в групичката във ФБ.
Еве, няма проблем за името. То и без това си виси на първа страничка постоянно  Hug
Аз отивам да водя малкия на градина. А как не ми се излиза в тази мъглаааааа.....

# 734
  • Мнения: 4 864
Аз го направих преди известно време. Не е болка за умиране..

Общи условия

Активация на акаунт