Юнска тема № 20

  • 36 443
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 539
Мартеа,благодаря и аз за линка за инхалатора.Но дано да не ми потрябваааа.

Пепси,слагай лейкопласта,трябва му време на детето за да отвикне.

Japanese,знам че много ще ти дойде,ама и пробиотици можеш да даваш.Супа от моркови и картофи,сухари,банани-също запичат.А за дупето-и в тетра да го киснеш ако можеш,и после с кремче.

JJ okocha,моля те ,все се чудя-откъде е този ник(ако не е тайна)..

Диди,при вас в Стара Загора има много добри лекари,радвай се че сте там,че ако бяхте в Бургас,не ми се мисли за диагнозите които биха поставили.Защо не питаш лекарката на вас този инхалатор няма ли да помогне за спазмите.А за израстването-дано да е вярно,догодина ще имам ученик,и ще ви кажа израстнал ли е нещо-все се разболява.

От днес моя милост е на безсладкова диета,защото нещо бедрата доста са се поразширили и едвам си качвам дънките нагоре.Ако няма ефект,ще съм на безсладкова и безтестяна диета.Уж правя всяка сутрин гимнастика,пък пак наддебелявам,а един два килограма защо все на бедрата ги качвам.Аман,цял живот все гладна ще съм(много обиам сладичко,не мога без него,но сега ще правя като Лили Иванова,само малко мед-това ми сладкото,и плодове де)И накрая се записвам да ходя на FITVIBE,или нещо такова.Някой да е запознат с това чудо.

# 61
  • Мнения: 1 567
Здравейте и от нас,
сори за бързия запис, но тези дни Теди е ваканция и едва намирам време за форуми и нет.
Лорка, скоро малката ще свикне и те ти казва с усмивка Чао, просто трябва да й говориш и да е сигурна, че мама отново ще дойде да я вземе. Убеди ли се в това, после другото е лесно. В момента това е най-големият им страх, мама да излезе и да не се върне при тях!
Предполагам лелите са добри и ще и помогнат в адаптирането, и дано и на нея й хареса вътре, за да не тъжи за теб. Подскажи им какво обича, за да я залъгват като влезе именно с такива неща, даже носи от вас любими неща и ги давай на лелята, за да й го дадат като е вътре, знам ли, нещо такова все ще помогне...
Това с таткото също е вариант, аз съм го използвала с Теди, защото забелязахме, че при мен повече се гушка,  а с баща си беше по- сдържана и наистина с него не плачеше въобще. Пробвайте и това, ако минава при вас!
Около 15 ноември и Мади тръгва на ясла, сега подготвяме документите. Сигурна съм, че ще плаче и тя. Но вече съм минала по този път и съм убедена, че ще го преодолеем и това. Незнам дали сте влизали преди да тръгне вътре в групата й, аз вече я водих един път и смятам да я отведа още поне 3-4 пъти за по 5-10 мин вътре за да свикне с обстановката. Поне това да не й е непознато, както и с лелите.  Тъжно ми е много, толкова ми се щеше да постоя повече вкъщи, но просто не съм аз такъв човек, ще лудна зимата и моята психика няма да издържи на това ежедневие. Колкото и да се разнообразявам с моите хобита, контакта с хората ми липсва много! По здравословно за мен е да съм на работа, така беше и по същото време с Теди!  Убедена съм и , че колкото по-рано, толкова по-лесно децата свикват. Но ще видим...
Иначе сме ок, вчера каката вдигна темп над 39, днес е по- добре, дано да го пребори.
Диди, Пете, радвам се, че дечицата са по- добре! Дано повече не стигате до такива гадости!
Стискам палци и да успеете да се отучите от палците!

Иначе какво да ви разкажа, Мади е като папагал и всичко говори, много е лакома види ли някой да яде, например Теди започва да вика-Ела, Титии!
Като се удари иска да я цункам и казва Муц, и показва мястото. Топката страно защо е -Пока, на останалите неща си подрежда добре сричките. Пие много вода, с нея заспива, явно си чеше венците, кучешките отгоре са доста побелели!
С гърнето сме до никъде, но и аз не правя и опити, с хранене с лъжица, също. Пробва се детето, но с тези течни супи, кака да я оставя да маже, то няма и да стигне до устата й. Пробвахме с по-гъсти неща, но мазането е голямо.
Много е сръдлива и лягането по земята много ме нерви. Навън прави и тича накъдето тя реши, няма управление това дете и ми е леко трудно в градинките с нея.
Разписах се доволно, хубав ден и приятни разходки навън!

# 62
  • Мнения: 525
Здравейте, мина и ден 2ри в яслата. Заплака като я взе сестрата, но после се е успокоила. В стаята отново е наблюдавала децата, но е искала сестрата да я гушка. Утре сме пак за 2 часа!
А иначе за таткото, той не може да я води, излиза в 7 за работа, а трябва да я водя докато свикне след 8:30. Това от нас, стискайте палци.

# 63
  • Мнения: 31
Здравейте момичета.

След като се върнах за работа, никакво време не ми остава, за да успея да се включа с някой отговор, но се опитвам да прочитам от време на време.

Последно бях писала, че Крис е болен с диария продължаваща 10 дни. Е, оправи се по начина и по който започна всичко - от въздуха. Какво ли не изпи, какво ли не хапваше за да се оправи и в един ден просто престанах да го "тъпча" с всичко. Не след дълго се оправи.
Сега ходи на ясла отново. Вече доста повече посвикна с нея. Виждам, че има предпочитания към едната "госпожа", повече отколкото към другата. Хапва, спи, малко само му е трудно с изчакването да отидем да го вземем. Децата в нашата ясла започват да ги взимат в 15:30 (чак не мога да повярвам защо някой оставя детето си в 9, за да го вземе в 3..) и чакането някой да го вземе в 6 не му допада, но и това ще отмине.
В този ред на мисли - Lorkaaaa, сменихме 3 ясли от началото на Септември. И на 3-те места имаха ясна цел - новопостъпилите само първите 2 дни стоят до обед, след което по цял ден. Идеята е да не свикнат с това, че някой ще отиде да ги вземе преди да си легнат или преди да обядват или нещо подобно. Ние действахме така и единствено имахме проблем с оставянето сутрин, но и той бързо отшумя. Просто идея за бързо привикване. Дано помогне. Лесна и бърза адаптация и на двете ви !!  Hug

Искам да попитам - понякога Крис кашля. Суха кашлица и в не определен период от време. Няма ясни индикации кога и защо. При преглед се установи, че (цитирам) "Ама съвсем нищо му няма .. Кашля си .. защото вероятно му е интересно да се слуша " Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Та .. някакви идеи какво мога да му давам, за да спре да кашля от време на време, само защото " му е интересно да се слуша" . Благодаря предваритено.

Е, дано всички оздравеят бързо!
Поздрави от нас и пожелания за усмивки!

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Стаси вземи му сиропче Ен Ти Тус.Билково е без странични ефекти.Аз съм много доволна от него.И аз и Коцето сме го пили.

# 65
  • Мнения: 67
ясли от началото на Септември. И на 3-те места имаха ясна цел - новопостъпилите само първите 2  "Ама съвсем нищо му няма .. Кашля си .. защото вероятно му е интересно да се слуша " Simple Smile Simple Smile Simple Smile

И Рая мина през деин такъв  период, около 10 месечна беше, кашляше по около  10  и повече пъти на ден. И  на нас  лекарката каза, че децата минават през такъв период, в който просто им е интересно да си кашлят  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 891
JJ okocha,моля те ,все се чудя-откъде е този ник(ако не е тайна)..


JJ, so good they named him twice Mr. Green

Lorkaa, споко, ще стане! Само бъди твърда.

Стаси_К, не му обръщай внимание. Нека си кашля. Ще му писне и ще започне да си дърпа пишката или кой знае какво. Те сега опознават себе си и тялото си Simple Smile

# 67
  • Мнения: 781
При нас пък кашлянето е като чуе някой друг и той почва. Ако някой си духа носа, той пак почва да кашля  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 13
Привет и от нас!  Grinning

Кашлянето - и Борислав имаше такъв период - като искаше да привлече нечие внимание, започваше да кашля към обекта.

Инхалатор - с две ръце съм за! Според преките ми наблюдения върху двамата, когато карат един и същи вирус - Ивка винаги се оправя по-бързо с помощта на инхалациите. Борето все още изпитва див ужас към апарата и почва да реве само като го види.

Лорка, дано бързо се адаптирате и двечките! Много ми е жал, още ми е пред очите как оставях двегодишната ми щерка с измъчена усмивка и като излезнех от градината до обяд не спирах да плача за нея.  Crazy

И аз имам един въпрос - водихте ли детето на ортопед, след като проходи, как протече прегледа и на какво ви обърнаха внимание?

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 238
Оооооо, и при Гергана е много вървежно това - Copy и Paste. Имитацията и копирането й се отдават мноооооооогооооо     Laughing

Иначе за яслите с Кремена и аз процедирах както е писала Стаси - въжможно най- малко дни я вземах след 2 часа, детето свикна много бързо и й харесваше там. В градината пък изобщо не даваха да ги вземаме на обяд в началото, за да не свикнат да ни чакат. Така живот и здраве напролет, ако я вземат на ясла, ще процедирам и с Герито. Та да видим какво ще излезе.

# 70
  • Мнения: 4 208
Мартеа,благодаря и аз за линка за инхалатора.Но дано да не ми потрябвааа

дано, разбира се, но да поясня, че точно ползването му с физ. р-р при първи симптоми на хрема и кашлица може да спести всякакво медикаментозно лечние. А сополи при нас има поне веднъж месечно.

Стаси, и мен винаги страшно много ме е дразнела надпредварата кой първи ще си вземе детето. На по-късен етап това става повод за сериозни сръдни, все съм била гузна, че закъснявам.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 289
Благодаря за отговорите. От днес давам Хумана -лечебна храна и линекс - пробиотик. Ивката е по-добре. Само че Визо отказва да яде картофи или ориз, а само на обикновени бисквити ми е жал да го държа. Пък и като давам друга храна на сестра му, няма как да откажа и на него. Поне се успокоявам, че не е много често изхождането. Дано се оправи по-скоро. С ентерол не съм пробвала засега, разтройството не е силно и често.

Пепси, аз съм ползвала кремчето на аптека Попова, което като съставки било същото. Действаше ни в началото и после - не  Rolling Eyes
А за тетра не съм се сещала, ама вечер го мажем с бледорозов разтвор на калиев перманганат. С този разтвор мажем и пишката, защото имаме проблеми със заголването й докрай.

# 72
  • Мнения: 293
Милкуз,ако всичко е било наред при първите 2 прегледа на 3 и на 11 месеца,третия профилактичен е на 3 години. Peace
Съвсем наскоро говорих с нашия детски ортопед за това,каза ми че сега няма нужда да я водя.

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 17:19 от Nataliiiiiii

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 238
milkuz , Гергана я прегледа ортопед на около 2 месеца и след това на шестия месец. Каза, че тъй като всичко е наред следващ преглед малко след двете годинки -  преглед за плоскостъпие.

# 74
  • Мнения: 2 891
japanese, Ентеролът е просто дрожди за балансиране в червата. Не е лекарство като лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт