Хормонални изследвания :-((((

  • 74 463
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
На кой ден са пуснати тези хормони? прогестерона показва минала овулация.

# 16
  • Мнения: 47
Прогестеронът е на 21-и ден, а останалите на 4-ти ден от началото на цикъла. Ако пропускам нещо - питайте...много се обърках вече  #Crazy

# 17
  • Мнения: 856
Тестостеронът е на горна граница. Поискай да ти пуснат и останалите андрогени - ДХЕА-С, андростендион, 17-OH progesteron. Както и изследвания на щитовидната жлеза и тест за инсулинова резистентност. И се насочи към специализирана клиника, ако още не си го направила.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 860
В един цикъл ли са правени  Rolling Eyes Иначе са ти добре хормоните не се шашкай  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 8 131
Момичета, след едноседмично закъснение на цикъл и преглед при гинеколког ми се назначиха обичайните хормони. Пуснах само прогестерона, защото за другите чакам цикъл. Прогестеронът на 5 ден от закъснението е 21,80. Как да тълкувам това?

# 20
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Какви са референтните стойности. Прави ли тест за бременност?

# 21
  • София
  • Мнения: 8 131
Няколко теста, пък и на лекар бях. Ето ги референтните стойности:
Жени :фоликуларна фаза 0.27-2.61 ng/ml
лутеална фаза 3.25-38.63 ng/ml
овулаторна фаза 5.25-38.63 ng/ml
бременни: първи триместър12.26-81.4 ng/ml
втори триместър 11.11-81.4 ng/ml
трети триместър 39.3-387.8 ng/ml

# 22
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Ако имаш съмнения за бременност, на твое място бих направила кръвен тест, все пак има много случаи на отрицателни уринарни тестове в начална бременност. Ако теста е отрицателен, действай както доктора ти каже.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 131
По скоро изключвам бременност. То е ясно, че ще слушам доктора, просто исках коментар за стойността на прогестерона преди да ми дойде и да пусна и другите хормони.

# 24
  • Мнения: 183
Момичета в голяма чуденка съм.Пуснах хормони на 3 ти ден от цикъла и съм много притеснена ,защото според мен не са хич цветущи.Няколко дни преди да ми дойде цикъла пих само 3 дни дуфастон 2х1т.Дали може да са се повлияли от него.Стойностите са:
E2-78 при реф.38-189
LH-1.76 при реф.1,0-18,0
FSH-7.37 при реф.3,09-7,9

# 25
  • София
  • Мнения: 8 131
Моят гинеколог каза, че малко или много Дуфастонът влияе. Теб какво те притеснява, щом са ти в норма резултатите?

# 26
  • Мнения: 183
Да в норма са,но съотношението не е никак добро и също FSH e много високо.Незнам какво да си мисля.Ще изчакам другия цикъл и ще пусна отново хормоните.Дано да е от приема на дуфастон.

# 27
  • София
  • Мнения: 8 131
Защо не се посъветваш с гинеколога си?

# 28
  • Мнения: 4
здравейте, на 20 години съм,днес си направих хормонални изследвания,много съм притеснена,това са резултатите LH   25.58   mlU/ml Prolactin   4.34   ng/ml   FSH   5.14   mlU/ml и Testosteron   0.44   ng/ml утре имам час и ще се побъркам,,,,,

# 29
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Първо се успокой, едни изследвания сами по себе си нищо не означават. Имаш ли други оплаквания, какво те накара да си пуснеш тези изследвания. Не си дала реф стойности, но доколкото виждам LH ти е завишен. Ако не е лабораторна грешка лекар ще те посъветва какво да направиш и всичко ще се оправи. Ти си още много млада, само на 20 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт