От Франция до България - превоз на покупките ни (6)

  • 34 768
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Пратките на новия адрес не са на името на Д. Стоянов.

# 691
  • Мнения: 620
Е, то стана ясно, че проблемът не е тръгнал от новия адрес. Първо стопират пратките в Лил, след това останалите по подразбиране.

# 692
  • Мнения: 211
Момичета, пратките от Ла Редут са изпратени на името на Димитър Стоянов. Следователно де юре тези пратки не принадлежат на вас, а на лицето-получател. В такъв случай, след като са иззети от икономическа полиция и има разследване, тя е в правото си да ги разпечата, конфискува или каквото там реши. Това са пратки на лицето Димитър Стоянов, срещу което има повдигнато обвинение...не знаем по какъв параграф. Възможно е точно затова да е и делото- заради количеството пратки, адресирани до едно лице, което не може да докаже, че ги е платило /и няма как, след като не ги е плащал той/. Съответно към него са повдигнати обвинения, че получава пакети, които са платени от други лица или, както писа Даниела, в ползване на чужди карти. Уточнявам, че това не е информация, а предположение. Което не променя факта, че пратки за нас няма- има такива за Д. Стоянов.
Не им е лесно в момента на сътрудниците на ФТБ.

Как така са изпратени за Д. Стоянов?!? Ако имаш предвид, че за ЛР някъде долу по полетата се пишеше това име...лице за контакти при получаване го броя аз, ама не собственик на пратката....
 

# 693
  • Мнения: 620
Момичета, пратките от Ла Редут са изпратени на името на Димитър Стоянов. Следователно де юре тези пратки не принадлежат на вас, а на лицето-получател. В такъв случай, след като са иззети от икономическа полиция и има разследване, тя е в правото си да ги разпечата, конфискува или каквото там реши. Това са пратки на лицето Димитър Стоянов, срещу което има повдигнато обвинение...не знаем по какъв параграф. Възможно е точно затова да е и делото- заради количеството пратки, адресирани до едно лице, което не може да докаже, че ги е платило /и няма как, след като не ги е плащал той/. Съответно към него са повдигнати обвинения, че получава пакети, които са платени от други лица или, както писа Даниела, в ползване на чужди карти. Уточнявам, че това не е информация, а предположение. Което не променя факта, че пратки за нас няма- има такива за Д. Стоянов.
Не им е лесно в момента на сътрудниците на ФТБ.

Как така са изпратени за Д. Стоянов?!? Ако имаш предвид, че за ЛР някъде долу по полетата се пишеше това име...лице за контакти при получаване го броя аз, ама не собственик на пратката....
 

Ето как: пускат пратка за мен до адреса на майка ми. За да може да я получи тя от пощата, съм дала нейното име като получател, а отдолу пише за Айви. Независимо , че на пратката пише, че е за Айви, как мислиш, на кого ще я дадат- на Айви или на майка и, която се води на този адрес и името и фигурира като получател? Дори Айви да си направи труда лично да отиде до пощата и да си поиска пратката, ще трябва да представи пълномощно от майка си и двете лични карти- своята и на майка си. Това съвсем не го казвам чисто теоретично, напротив.

# 694
  • Мнения: 1 114
На моята пратка пише,че е върната на Ларедут
Colis nº 20113274001754 non distribué, retourné par le transporteur le 25/11/2011 en SO COLISSIMO Nº 6Q00320236080 (suivez ce colis sur www.colissimo.fr)

# 695
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Никой ли не смее да се обади? Shocked
Направо ме учудвате момичета.
Какво чакате още?
Това са много пратки за хиляди пари.
Направо не мога да повярвам ,че сте толкова безучастни.
Седите и си пишете тук,а не вземе някой да вдигне телефона и да пита.
След като разбрах за този проблем  първата ми работа беше да се обадя на СД.
И да се уверя ,че получават пратки и нямат проблем.
Направо вече не ви разбирам. Tired

# 696
  • Мнения: 6 642
Аз и писах мейл с въпросите дали знаят какъв точно е проблема или гадаят и кога ще си получим пратките пристигнали в БГ.
На първия въпрос беше ,че проблема е в неизтеглени пари директора на 3 Суис се бил свързал с директора на Сожерта .
На втория въпрос отговора е ,че ще ги получим когато проблема се разреши.
Къде точно са пратките така и не разбрах .

# 697
  • Мнения: 685
 Rolling Eyes А тоя Директор на 3 Суис има ли представа, че нещо в с-мата явно не им е наред, след като купувачите са предоставили данните на картите си и просто те (3С) тр да си изтеглят сумата....или аз бъркам нещо, плащането не е ли като при хилядите други подобни сайтове. Пишеш адрес, виждаш сума - потвърждаваш плащане.

Аз пък лично не знам за какво и дали да се обадя, имам поръчка от ИвРуше, за която дори нямам идея тръгнала ли е, къде е стигнала, суиви цъ... писала съм да ги питам там, ама отговор може и догодина да дочакам.

# 698
  • SOFIA
  • Мнения: 160
На моята пратка пише,че е върната на Ларедут
Colis nº 20113274001754 non distribué, retourné par le transporteur le 25/11/2011 en SO COLISSIMO Nº 6Q00320236080 (suivez ce colis sur www.colissimo.fr)

На моята абсолютно същото пише .И сега какво - ща си чакаме парите ? Rolling Eyes
А  на другата ми пратка пише че е изпратена
Colis nº 20113.......... remis en expédition le 15/11/2011 Livraison prévue à l'adresse de livraison choisie à partir du 17/11/2011, не знам защо не пристигна с този курс. Уж били иззети пратките от новия адрес на ФР, а тя е от стария?!   #Crazy

# 699
  • Мнения: 620
Никой ли не смее да се обади? Shocked
Направо ме учудвате момичета.
Какво чакате още?
Това са много пратки за хиляди пари.
Направо не мога да повярвам ,че сте толкова безучастни.
Седите и си пишете тук,а не вземе някой да вдигне телефона и да пита.
След като разбрах за този проблем  първата ми работа беше да се обадя на СД.
И да се уверя ,че получават пратки и нямат проблем.
Направо вече не ви разбирам. Tired


Деси, по-добре е да се изчака до понеделник.
И Даниела, и хората, които работят за нея са в неприятно положение, понеже някой не си е свършил работата, ами е подходил аджамийски / аджамия- новак/. Тъпо е, но не е нарочно, едва ли момичето ще си пре.е бизнеса само. Сега остава да разчитаме французите да проявят разбиране и да се изхилят снизходително, но определено не може да се залага на това.
В момента Даниела нищо не може да каже, че и не знае какво да прави. Ако в понеделник няма реакция от нейна страна, тогава вече могат да бъдат разбрани тези от вас, които ще предприемат каквото са решили- обаждане или...не знам какво възнамерявате. Лично аз нямам намерение да се разправям с когото и да било за две пратки, парите за едната от които вероятно ще бъдат върнати с Пейпал.

# 700
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
На втория въпрос отговора е ,че ще ги получим когато проблема се разреши.
А какво става ако не се разреши?
Пратките от този сайт са точно 4 бр на фона 150бр от Ив Роше.
Според мен ,не е това проблема.
И с какво право се задържат пратки пристигнали в БГ?
Ами от Сожерта могат да кажат ,че ги връщат в Франция?
Вземете си това което е тук за да не изгорите и с него. Peace

Айви ,не може да се вярва на Даниела.
Сори ,но това е моето мнение.
Ако беше точна и коректна да беше излезнала с едно изявление.
А не да мълчи.Това не е човешко и не е коректно.Да каже какво е положението до момента,какво са казали от Сожерта,какво става с пратките.А тя се покри.
В ФБ ни вопъл ни стон.

Това не разбирам.

# 701
  • Мнения: 327
На новия адрес НЯМА кой да ни приеме поръчките.И толкова ли беше трудно това да се каже тук,зада си дублираме поръчките докато действаха кодовете!??И какво като ми върнат парите от ПП!?Даниела не си вдига телефона,нима не знае,че в Бонди няма кой да ни приеме поръчките?!Възмутена съм от скриване на информацията и от безотговорността Й.Другото ще  го прежаля!

# 702
  • Мнения: 42
Според мен проблема си е точно в Сожетра, които имат някакви проблеми с ФТБ.  Според мен от Сожетра са задържали последните праки от Ларедута, защото със сигурност са платени и с тях могат да извиват ръцете на Даниела за каквото и да е там спора. Вчера едно момиче каза че ще пише/звъни на Сожетра, по-скоро от там можем да разберем какво се случва.

# 703
  • Мнения: 620
Евиан 1 беше, някъде по-назад в темата тя писа, че е учила във Франция, така че знае езика и би могла да направи запитване и да пише какъв отговор е получила. Но и това не може да стане преди понеделник. jeanne111, може и да си права, но това не обяснява защо към Бг са натоварени почти само пратки от Роше. Като нищо и Сожетра може да са инициирали ситуацията заради оттеглянето на ФТБ като техен клиент. Въобще предположения могат да се направят колкото искаш, но само Даниела знае какво става, а фактът че не пише говори само, че това, което става не и харесва, не може да повлияе на развитието на събитията, не е наясно какви ще са последиците. Изплашена е и няма очи да застане пред хората. Но всички тук показаха толерантност и готовност да я разберат и даже съдействат, доколкото е възможно, така че заслужават ...Абе даже да беше писала 2-3 думи да успокои момичетата, ей така, по човешки, да беше показала съпричастност и отношение- това се искаше. Оттук насетне каквото и да казва и да пише, каквото и да се случи- получим ли си пратките или напротив, вече всеки ще знае какви очаквания да има към тази "фирма".

# 704
  • Мнения: 784
Имам едно предложение към нея: Да се обърне към всички свои клиенти с неплатени пратки да й пишат един мейл с дължимата от тях сума и с декларация, че са готови да й я заплатят незабавно при поискване по посочен от нея начин, а тя да приготви торбата с парите и да се разплаща със сайтовете. Така поне сайтовете ще си оттеглят обвиненията, ако въобще има такива .... Имейлите са си доказателство и ще може да ги представи пред властите във Франция, ако се постави под въпрос чий са тези пратки. Може пък сайтовете да имат технически проблем и да не могат да дръпнат парите, а да са ги искали като наложен платеж при доставката им ...
Peace Царицата-майка, харесва ми това, което пишеш, но не мисля, че е възможно и реално (не съм юрист обаче, така че ще се радвам някой да каже как не съм права), НО...ако аз като длъжник в даден момент съм потвърдил покупка и съм дала данни на картата си за Х Евро, то сайта, от който пазарувам има всички права да си вземе тези пари от моята карта или ПП акаунт, тъй като аз съм се съгласила с правилата в него и съм предоставила данните на картата си, нали?
Как така някой, на когото ще пратя прост мейл да може в кеш да плати на този сайт нещо, нали в един момент от сайта (с-мата им) ще се види, че от моята карта не са изтеглени пари за въпросната покупка, следователно сайта има правото да си ги дръпне и.  Ъъъъ да не се окаже, че ще плащат някои 2 пъти Wink ДААА, тук идва веднага опровержение, че след като получат парите си, те биха отказали (чрез системата си вероятно) някак приемането на същите пари по банков път...То те по каналния ред не могат да се оправят с изтеглянето на суми, та камо ли по този начин.
 Crazy Crazy Crazy Супер омотано може да го обяснявам, но не мисля, че може да стане... Как физическо лице ще плати задължения на чужди хора на сайт и то кеш  newsm78

Ани, това го казвам като юрист. Много сложно ми е да го обяснявам на разбираем език какво и защо, но си е реален вариант за излизане от патовата ситуация и за измъкване на хората във Франция. Никой не може да ти иска два пъти платеното, независимо дали си го плащаш лично или ти го плаща трето лице. Възможно е да има технически, банков или кой знае какъв проблем да ви дръпнат парите от картите, щом пък от сайтовете са се заинатили толкова да не си ги теглят .....
Единственият риск в случая е за Даниела, на която някои от клиентите може да откажат да заплатят поръчките си, но както вие сте й имали доверие, така и тя трябва да подходи към вас. Така ще постъпи отговорно и спрямо партньорите си във Франция, които са истинските потърпевши от ситуацията и към момента са лично отговорни, защото не могат да докажат, че са представители на посредническа фирма. Въпросният Димитър Стоянов към момента е лично задължен за неплатените суми по пратките, адресирани лично до него на личния му адрес. Логично /и морално/ е Даниела да му плати задълженията, за да го отърве от проблемите, и ако се надяваме на добросъвестност от страна на повечето й клиенти, поне загубите й ще са по-малки.
Бе, много сладък изглеждаше този бизнес в момента, в който Ларедут спряха доставките, но като всеки бизнес трябва да си готов и за разходи, и за загуби.

П.П. Сега като се замислих, тя Даниела може да раздава пратките от Ив Роше срещу извлечение от картовата сметка на клиента, като доказателство, че са платени на сайта, та даже и няма какво да я мислим, че щяла да загуби пари ....

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 13:06 от Царицата-майка

Общи условия

Активация на акаунт