ДО МЛАДИТЕ МАЙЧЕТА

  • 3 709
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
И аз съм на 21 Simple Smileв интерес на истината,миналата година по това време въобще не бях и помисляла за бебче NaughtyНо така стана,че през септември срещнах настоящия си приятел,а 3 месеца по-късно се вече радвахме на положителния тест за бременност CrazyЕстествено е да се страхуваш и да се питаш дали ще се справиш- и при мен е така.Но това не е от годините.Всички,които стават майки за първи път са така и това е съвсем нормално.Така,че смело напред и се наслаждавай на бременността си,а после и на бебчето Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 5 251
Аз все още се чувствам дете Wink Родих 3 месеца преди да стана на 24 години, беше ме страх, че няма да се справя.Е справих се една година почти мина, не е толкова страшно колкото изглежда.И ти ще се справиш, ще бъдеш най-добрата майка за детенцето си   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 639
Zdraveite...pitam vi,za6toto se 4ustvam mnogo stranno.Shte stavam maika,a se 4ustvam dete.Na 21 god.sym ,a imam 4ustvoto 4e kato se rodi beb4o ,mnogo trydno 6te se spravq s vsi4ko.I myja mi i vsi4ki okolo men se darjat se edno sym detence,a i az se 4ustvam takova:)Ta me interesyva6e-ima li i drygi kato men,ili vsi4ki ste"zreli"kakto se kazva:)
  Моля те пиши на кирилица!!!! така показваш уважението си към участниците във форума. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
Дам,Извинявам се за шрифта...

Относно това,4е съм малка-факт е,а това че не се чувствам узряла ,не зависи само от възрастта.
Моя мъж казва,че ще трябва да гледа две бебета вече:)
Аз не съм свикнала с никакви отговорности..Мъжа ми пуска пералнята,той работи,тои мие чинии,абе въобще всичко.
Сега ще дойде момента,в които за първи път ще поемам отговорности,но определно заедно със страха -го има има и нетърпението:)
Толкова съм щастлива и искам това бебе,че съм готова изцяло да се променя:))))

# 19
  • Мнения: 3 216
 И аз се имам за млада майка.На 22 сьм ,но другата седмица ставам на 23,а ше родя  през март.Тази година ще сьм и студентка.Доста се чудех дали не ни е рано още,дали не избьрзваме,но в краина сметка решихме че така е било писано.Не се тревожи.Сигурна сьм ,че всички от форума ще те подкрепят.Успех и лека бременност Laughing

# 20
  • Мнения: 2 657
Аз родих на 21.Тук при нас веднага носят беб4етата при майките им и им ги оставят.Да си призная първи я ден не съм го пипала малкия Embarassed,можеби защото родих много трудно.Но и през другите два дни в болницата бях някакси уплашена и в главата ми се въртяха хиляди въпроси,на които не можех да си одговоря.Естествено след като се прибрахме в къщи,леко по леко вси4ко си дойде на мястото Grinning

# 21
  • Мнения: 1 639
 Аз също родих на 21 г. Бебка ми я  донесоха след 6-7 часа и си остана при мен. Малко се учудих , ама после бях щастлива , че е при мен  ylinfant . Да ви кажа честно ,  не се притесних изобщо даже много неща , които бях чела за отглеждането през бременността  ми изникнаха в главата и такава  увереност имах!!!! Друг е въпросът ,че бебка беше много кротка , много малко плачеше. На мен проблемът  ми беше , че не се почувствах майка на това дете  веднага  Embarassed и някак си все едно не я бях раждала аз....много странно ми беше.... Всичко дойде от това , че бях затворена в тая тъпа болница десет дена преди да родя smile3514 и вярвайте ми скапа ми се и самочувствие и вяра в света и всичко( много свободолюбив човек съм newsm45) ама после се оправиха нещата..... с времето!!!! smile3521

# 22
  • Мнения: 1 041
Според мен никога няма да се чустваш достатъчно голям, достатъчно сигурен материално, достатъчно реализирал се професионално и т.н., за да кажеш - Да, готов/а съм за дете. А е толкова хубаво да имаш млади родители! isaikova , горе главата, предстои ти най-хубавото и уникално нещо в живота и изобщо не грешиш. Ти сериозно ли мислиш, че ако беше на 28 примерно, би се справила по-лесно с бебето? Grinning
И моето мнение е същото!
Аз родих първото си дете на 22 г. За кратко време ми се струпаха сватба, сесия, абс. бал, стаж, дипломна работа, бебе. Но определено тогава ми беше по-лесно гледането на дете! Сега се чудя защо и второто не го планирахме по-рано!
На тези години, които си ти,  ще имаш повече физически и психически сили за справянето с всичко около бебето!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
аз родих на 21/скоро ставам на 22/.Като ме приемаха в болницата една лекарка ме пита защо толкова рано съм забременяла.Аз се чувствммного добре в ролята на майка.Трудно е и е страшно.но няма по хубаво нещо от това да видиш усмивката на детето си!
и понеже изглеждам и по малка ми се случва да чувам"ауу каква млада майка" сигурно си мислят че съм на 18:)
връзвам се наопашка и ходя цветно облечена и с бащата на Светльо се шегуване че хората ни мислят забрат и сестра:)

П.П. опитвам се и да студенствам,но това не ми пречи да правя пла за следщачо човече и то в най скоро време

# 24
  • Мнения: 542
Та, исках да ти кажа, че на колкото и години да си...все ще се чустваш неподготвен и незрял..особено когато става дума за първото ти детенце.

Поговори с всички...кажи им как се чустваш..не им спестявай нищо.
Така ще ти олекне и на теб самата!

И не се притеснявай от нищо...Няма жена, която да не се е справила.

Пожелавам ти успех, лека бременност и раждане.
Да се похвалиш после с едно малко и сладко бебче
Поздрави  bouquet
Така е - майчинството "се учи" с практика, много любов и търпение...

# 25
  • Мнения: 6 472
Родих дъщеря ми на 21 Grinning Не беше планирана, но въпреки всичко се чувствах абсолютно подготвена да бъда майка. В началото беше голям зор, защото аз още учех, а когато Ина стана на 6 месеце почнах и да работя, но нито за секунда не съм си помислива, че не съм в състояние да поема такава отговорност Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз родих два месеца след като станах на 21! Бебка беше планирана! Може би това оказва също влияние върху това как се чувстваш ! Трудно е , но е и хубаво ! Аз кърмя и не мога да си я оставя и за секунда на друг!  Понякога ми се иска да избягам, но кой ти дава  Laughing Трудничко ще ти е, но ще се справиш! Който не е опитал, той не е отгледал дете! В момента съм под налягане! Малката не иска да спи от няколко дена и аз съм луднала, но няма кой! Желая ти леко раждане и безпроблемно запознаване с малкото човече!

# 27
  • Мнения: 1 107
Сестра ми е на 22 и се оправя прекрасно с майчинството. Имам чувството, че се чувства по-уверена от мен, справя се отлично без чужда помощ, за разлика от мен. Иначе аз съм на 29, а бебетата ни са с разлика от 1 месец.
С една дума - възрастта няма нищо общо, ще се справиш отлично, настрой се отсега  Wink

# 28
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
живот и здраве през ноември ще ставам мама за първи път и съм на 27 г. какаво да ти кажа в някой отношения сигурно цял живот ще се остана дете в което ,според мен няма нищо лошо ,но от друга страна усещам как бременноста ме променя да мисля за бебо и смятам ,че с всяка бъдеща мама е така -майчински инстинкт и когато дойде момента ще бъда готова за това без да се притеснявам и ще се справя   bouquet това важи и за теб ще се справиш добре

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
Първия си син родих на 22.Не бях подготвена да стана майка.Малко ми хвърчеше акъла Crazy Laughing Все пак мисля ,че се справих чудесно!  Blush
Станах майка за втори път на 31.Чувствам се доста по-уверена и зряла.
И в двата случая обаче ,мисля че давам всичко от себе си.Обожавам рожбите си! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт