ДО МЛАДИТЕ МАЙЧЕТА

  • 3 740
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 229
Ако имаш кой да ти помага с бебето и на,който евентуално после да го оставяш няма проблем,но ако мислиш сами да си го гледате с приятеля ти,точно след 1месец като се роди бебо ще сте се изпокарали.Неискам да те обезкуражавам,а и аз много силно мечтаех преди за бебе,но без помощ направо можеш да полудеш.А и вие сте млади 100% ще ви се излиза.
 

Аз в дийствителност съм млада, но приятелят ми е на 30. Опитал е почти всичко от живота, а не искам един ден да реши, че е прекалено стар да има дете. А и деца на което родителите са по-възрастни се чувстват много поттиснати.Имала съм такива приятелки дето много са ми завиждали за младите родители и са ми казвали"Е ваште са егати купонджиите. Де да можех и аз да си обикалям по дискотеките с родителите..." А съм имала и такива връстници, които ги е било срам като са идвали родителите да ги взимат от училище и някой се провиква "Ей дядо ти идва да те вземе". Така ми е ставало мъчно как страдат...

# 76
  • Мнения: 1 077
Цитат
Не мисля,че се прави след като си се 'наживял'(звучи ми твърде пресметливо )

да, пресметливо е с оглед на следното:

Цитат
не просто в смисъл да се забавляваш. Ще тече времето, в което можеш да инвестираш в себе си - чрез знания, контакти, житейски опит на собствен гръб, а не на гърба на семейство с дете. Има много неща, които ще научиш през тези години - за себе си, за човека до теб.


уверявам те, и сега, на 29 с дете изобщо не съм се "наживяла" - още ми се учи, излиза ми се, имам си собствени планове... Не казвам, че животът ти свършва с детето, а че е добре да имаш собствен живот. А не от дете да ставаш мама.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз преди няколко месеца пусках подобна тема.
Ако искаш погледни:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35706.0

# 78
  • Мнения: 330
Е аз от дете ще стана мама,но пък съм много щастлива.От 2 год искам да имаме бебе и никога няма да съжалявам,че съм станала майка на 24,а не на 30 например.Винаги съм искала да съм млада майка и да имам бебе от мъжа,който обичам.За това и моя съвет към сладуранката е да си направят бебе,когато и двамата го пожелаят.

# 79
  • Мнения: 231
Здравейте мами и от нас,
искам да се присъединя към вас защото и аз съм на 21 години и всичко това което чувства Исаикова ми е познато.Но мисля,че тук всички като си помагаме и поткрепяме ще се справим,така,че горе главата.А като родиме млади после ще имаме време да гониме кариера и да се издигаме професионално,аз мисля така.

# 80
  • Мнения: 730
Смятам, че 19 г. е твърде рано за дете.

Разбира се, че е трудно да продължиш образованието си с дете. Забрави завинаги за невероятните студентски години, отдадени на учение, сладки приказки и купони. Просто забрави. А си струва.



И аз така смятах,но вече съм на друго мнение,аз съм на 20,родих на 19 и както по горе писах живота не свършва Peace,това дете ще порастне и пак ще си хойкам и живея dance

# 81
  • Мнения: 275
Не мисля,ч е възрастта има значение. както писах вече според мен е по-важно и двете страни да го искат това дете. няма значение дали родителите са на 19, 29 или 39г. Важното е детето да е обичано и да се полагат необходимите грижи за него.
Какво означава да се "нахойкаш". Ами има хора, които изобщо не искат да "хойкат". И не мисля, че ако някоя вечер детето се остави на някоя баба, а младото семейство отиди да се заблява, това означава, че не са сериозни родители и не се грижат за него.
Не мисля, че съм била млада или пък стара, като съм родила на 28г. Тогава сме го искали, тогава сме го направили (и двамата сме го искали). не мисля, че едно момиче, което на 19г иска дете ще бъде по-лоша майка от някоя, която на 29г е родила, само защото "по план гафик" следва точка "дете". (не че го иска много, а било време вече и трябва да се направи)
Стига децата да са обичани, за тях няма значение на колко години са родителите им, защото родителят си е РОДИТЕЛ! Когато дете е обкръжено с любов, за него мама и тати са най-най-най ......

# 82
  • Мнения: 6 921
Аз съм на 19 и много искам бебе. И приятелят ми също иска, но засега просто няма как да се получи. Да, чувствам се дете, но мисля и че съм готова. Или поне не мисля, че ще бъда по-готова след 5, 10 или 15 години.
Изобщо не ми се чака и ако имаше начин да стане сега изобщо нямаше да се двуомя.

# 83
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз мисля, че няма връзка между това на колко си години и как се чувстваш. Аз исках да имам дете още на 18. Но и сега, на 30 още съм запазила детското в себе си. Но отговорностите покрай едно бебе определено ще те "накарат" да порастнеш.

И аз мисля така.

# 84
  • Мнения: 6 472
Голямата ми дъщеря не беше планирана и някак си изневиделица ми дойде майчинството на 21 години. Въпреки всичко си се правих прекрасно и с учене, и  с работа, и  с къща и с бебе:) Просто това да си майка е нещо, което идва отвътре - колкото и да си млад природата и инстинктите си занят работата и не те оставят неподготвен Wink

# 85
  • Мнения: 258
horata sa go kazali-dve dini pod edna mishnica trudno se nosqt..trudno,ama se nosqt nqkak si..kato ima babi i dqdovci,a predi vsichko i dobyr tatko-da pomagat...pyk ako moje i leli,chinki,strinki,sestri i bratq,che i prababi...mai nqma da e chak tolkova strashno...pone se nadqvam de  newsm12 moqta bebka,jivot i zdrave,shte se poqvi v nachaloto na fevruari-tykmo vtoriqt mi semestyr shte e zapochnal :O) ne sym mislila oshte mnogo kak shte se spravqm...moje pyk i tatkoto da pratq vmesto men da mi vzima izpitite smile3508 za sega sym optimist po vyprosa...kato se otchaqm-shte tyrsq podkrepata vi  newsm03

# 86
  • Мнения: 231
Добро утро мами,
аз смятам,че живот и здраве като стана на 22,вече имам дете на 1 годинка и спокоино мога да кандидатствам и да започвам да градя своята кариера.Сега ще се отдам изцяло на бебчето и таткото Hug.Така,че за всичко си има време в този живот и го дай по-спокоино и се наслаждавай на бебчето.Все пак ще ставаш мама за първи път и това са най-хубавите ти моменти,така,че им се наслаждавай. newsm44

# 87
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако имаш кой да ти помага с бебето и на,който евентуално после да го оставяш няма проблем,но ако мислиш сами да си го гледате с приятеля ти,точно след 1месец като се роди бебо ще сте се изпокарали.Неискам да те обезкуражавам,а и аз много силно мечтаех преди за бебе,но без помощ направо можеш да полудеш.А и вие сте млади 100% ще ви се излиза.
 

Аз в дийствителност съм млада, но приятелят ми е на 30. Опитал е почти всичко от живота, а не искам един ден да реши, че е прекалено стар да има дете. А и деца на което родителите са по-възрастни се чувстват много поттиснати.Имала съм такива приятелки дето много са ми завиждали за младите родители и са ми казвали"Е ваште са егати купонджиите. Де да можех и аз да си обикалям по дискотеките с родителите..." А съм имала и такива връстници, които ги е било срам като са идвали родителите да ги взимат от училище и някой се провиква "Ей дядо ти идва да те вземе". Така ми е ставало мъчно как страдат...
Моите родители също са млади, но аз не бих искала да е така. Честно казана предпочитам да нямам родители.  Не са цвете за мирисане. Така, че никога не съм мислила, че е предимство да имаш млади родители. Майка ми е била на 19 когато ме е родила, гледала ме е 1 година и то без да иска, просто е нямала на кой да ме даде, да ме гледа. Като станах на 1г. и 3м. ме пратиха на седмична ясла, после на седмична детска градина и т.н. Виждах ги само 2 дни в седмицата и спомените ми са само побоища, унижение и пренебрежение. Страшен пример за отговорени родители. На тях им се  е живеело, а аз съм им била в тежест, е решили са си проблема за моя сметка. Никакво предимство не е че имам млади родители, за мен това означава още много години мъчение.

# 88
  • Мнения: 275
Ако имаш кой да ти помага с бебето и на,който евентуално после да го оставяш няма проблем,но ако мислиш сами да си го гледате с приятеля ти,точно след 1месец като се роди бебо ще сте се изпокарали.Неискам да те обезкуражавам,а и аз много силно мечтаех преди за бебе,но без помощ направо можеш да полудеш.А и вие сте млади 100% ще ви се излиза.
 

Аз в дийствителност съм млада, но приятелят ми е на 30. Опитал е почти всичко от живота, а не искам един ден да реши, че е прекалено стар да има дете. А и деца на което родителите са по-възрастни се чувстват много поттиснати.Имала съм такива приятелки дето много са ми завиждали за младите родители и са ми казвали"Е ваште са егати купонджиите. Де да можех и аз да си обикалям по дискотеките с родителите..." А съм имала и такива връстници, които ги е било срам като са идвали родителите да ги взимат от училище и някой се провиква "Ей дядо ти идва да те вземе". Така ми е ставало мъчно как страдат...
Моите родители също са млади, но аз не бих искала да е така. Честно казана предпочитам да нямам родители.  Не са цвете за мирисане. Така, че никога не съм мислила, че е предимство да имаш млади родители. Майка ми е била на 19 когато ме е родила, гледала ме е 1 година и то без да иска, просто е нямала на кой да ме даде, да ме гледа. Като станах на 1г. и 3м. ме пратиха на седмична ясла, после на седмична детска градина и т.н. Виждах ги само 2 дни в седмицата и спомените ми са само побоища, унижение и пренебрежение. Страшен пример за отговорени родители. На тях им се  е живеело, а аз съм им била в тежест, е решили са си проблема за моя сметка. Никакво предимство не е че имам млади родители, за мен това означава още много години мъчение.

и аз мисля, че всичко си е до родител и възпитание, до вниманието което отделяш на детето си. Никога не съм завиждала на деца с по-млади родители. Разликата с майка ми е 26г, но винаги съм я чуствала като приятел (тя ме е предразположила към това), надявам се и моята дъщеря да науча да споделя с мен.

# 89
  • Мнения: 330
Моите родители също са млади, но аз не бих искала да е така. Честно казана предпочитам да нямам родители.  Не са цвете за мирисане. Така, че никога не съм мислила, че е предимство да имаш млади родители. Майка ми е била на 19 когато ме е родила, гледала ме е 1 година и то без да иска, просто е нямала на кой да ме даде, да ме гледа. Като станах на 1г. и 3м. ме пратиха на седмична ясла, после на седмична детска градина и т.н. Виждах ги само 2 дни в седмицата и спомените ми са само побоища, унижение и пренебрежение. Страшен пример за отговорени родители. На тях им се  е живеело, а аз съм им била в тежест, е решили са си проблема за моя сметка. Никакво предимство не е че имам млади родители, за мен това означава още много години мъчение.
Цитат

и аз мисля, че всичко си е до родител и възпитание, до вниманието което отделяш на детето си. Никога не съм завиждала на деца с по-млади родители. Разликата с майка ми е 26г, но винаги съм я чуствала като приятел (тя ме е предразположила към това), надявам се и моята дъщеря да науча да споделя с мен.
Цитат

Естествено,че всичко си е до родител и до възпитание.Ако твоите родители не са имали нормално детство,тоест не е имало кой да им развие ценностната система и 10г по-късно да те бяха направили пак щеше да си в същата ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт