С трепет си спомняме всички за щъркелите Декемврийски Тема 11

  • 29 235
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 329
Честит рожден ден на Вальо на 7/8! Да расте здраво, любопитно и безгрижно дете! На Светлето и на таткото желая само да ги радва и много да вярват в него!

Честит имен ден на всички Алексчета! Да си носят имената със здраве и дълги години и да се споменават само с добро!

Николета, стискам всичките си палци всичко да мине по най-добрия за Гого начин. Той е малък герой и ще се справи чудесно. Кураж!

От вчера се опитвам да застигна темата за да пиша, но не беше лесно  Grinning


За правописа - съгласна съм с повечето от Вас, но публичността, сякаш, беше излишна. Можеше и на лични да се реши въпроса. Но така и така се обсъжда темата, да си изкажа и аз мнението. Грешки в постовете не ме дразнят, винаги ги забелязвам, но до там Thinking Забелязвам, че някои от пишещите, не са "на ти" с пунктуацията  Wink

Споделям казаното от Катето. Аз съм приела, че много от момичетата, които пишат в този форум, а и в тази тема не са особено грамотни. Дори се изненадвам от претенциите на някои. Обаче тук не сме на изпит по български език и колкото и да е неприятно за четене понякога, просто приемам правописа на хората такъв какъвто е.
Според мен в правописа на Николета ний и вий е най-малкия проблем, но наистина не е моя работа да го обсъждам в подробности.
Съгласна съм и с  Mary Angel, че правописът е въпрос на самоуважение. Но приемам, че и на мен както на повечето тук ми се случва да правя грешки - технически или не чак толкова.
Но ми прави впечатление, че 7/8 направи груба забележка на Kimberly за не членуването на заглавието в темата, която предлага, която за мен е неуместна. Независимо дали на нея й харесва или не, това е абсолютно граматически правилно. Също така в поста на Angya, обясняващ на Николета как не трябва да прави грешки нямаше нито една вярна запетая, тире при използване на превъзходна степен и тн. Не е лична нападка срещу момичетата, просто обяснявам, че търсиш грешки у другите, когато ти си перфектен. А никой не е.

По въпроса за изказването на мнението си във форума смело и без заобикалки и тезата на момичетата, които смятат, че който не ги харесва просто не трябва да ги чете или че който не влиза с бутоните на невинни няма собствено виждане по въпроса, бих искала само да кажа нещо, което и преди съм споделяла с вас. Според мен никога проблемът не е в това, което се казва, а в начина, по който се казва. Винаги има по умерен и възпитан начин дори да направиш забележка. Отказът да се опиташ да поднесеш тезата си деликатно и без да обидиш човека отсреща за мен е по-скоро проява на нетолерантност, отколкото на много прям и силен характер. Но както всички сме стигнали до извода хората и темпераментите са много различни, а това е форум и никой никого няма да превъзпита.

mama antoinette, според мен въпросът с отделянето е много индивидуален при всяко дете. Моите две деца нямат никакъв проблем да прекарват време с бабите и дядовците си и сестра ми, която живее през един етаж от нас, да остават с тях за дни понякога. Освен това таткото не е с нормиран работен ден и прекарва голяма част от деня с тях. Те са много привързани към мен като майка, но няма драми, когато се налага да отсъствам. Но не смятам това за голяма наша заслуга. Просто сме усетили, че за децата не е проблем. Сигурна съм, че ако страдаха и им беше трудно щяхме да мислим други подходи и начини за справяне със ситуацията. Съгласна съм с dobra, че колкото повече расте детето ще бъде по-трудно да го откъснеш. Трябва да опитвате различни варианти да намерите този, който най-добре работи при вас.

Аз не мога да се оплача от подаръци от свекъри. Съветват се с таткото и винаги получавам хубави, в повечето случаи той ги купува Simple Smile

Бебеш, прекрасен колаж!

И накрая да кажа, че много харесвам дзен подхода към живота на mari и се опитвам и аз да се придържам максимално към него.

Хубав ден и много усмивки на всички!  Hug




# 751
  • Мнения: 55
Честит рожден ден на Валето! Да е жив и здрав, много щастлив и безгрижен, и много усмихнат за радост на мама и тати!



Светле, честит празник и на теб! Simple Smile Целувки и на двамата Wink



Честит празник и на бебе Дениз! Да е живичък и здравичък Simple Smile


Честито и на адашчетата ни! Здрави да са ни! Благодаря на всички за честитките Wink



# 752
  • Мнения: 844
Честит рожден ден на бебе Вальо и на бебе Дениз ! Да са живи и здрави , много усмихнати и добри!
Честит имен ден на всички празнуващи днес имен ден! Да са живи и здрави!

# 753
  • Мнения: 37
 newsm59 на Валето! Да е жив и здрав и все така да радва мама, тати и кака. Весел празник и чакаме снимки на тортата.............

Честит празник на Дениз! Весело и щастливо детство.

Честит имен ден на Алекс на Ивето, Алето на Мари и Ая на Калина  smile3525 newsm51 newsm51

Николета  Hug Hug Hug дано всичко мине бързо и за рождения ден да сте си в къщи здравички. Praynig Peace

Елена страхотен колаж, а за участниците в него ........ КРАСОТА

Цвети дано Гоги днес е добре и да е само нещо моментно Praynig

Иве дано Алекс вече не вдига температура  Praynig

Мари дано и Алето вече е добре, че много се проточиха при нея тези болести, милото Praynig

# 754
  • Мнения: 1 262
wondergirl , много ми хареса мнението ти, препокрива и моето.Знам, че има много чувствителни момичета сред нас, за които и една забележка може да бъде приета тежко и унизително, разбира се, зависи   как е поднесена.Не , че тези момичета не умеят да приемат критика, просто са по-чувствителни.
Няма да коментирам повече  по темата, уважавам много всички момичета, които пишат в темата, и тези , които само четат Wink Hug
B_NADI , благодаря , че питаш мила. Hug Добре е, всъщност при нея по-страшното беше само лекото обезводняване, разстройството ни мина за няколко дни Hug

Забравих да честитя празника и на Дениз.Да е жив , здрав и много щастлив!

# 755
  • Мнения: 3 647
wondergirl , постът  е следния:

Цитат
Николета няма нито  един пост, в  който  да няма правописна  грешка. Оправдание не е  нито  младостта й нито  бързането.  Мило  момиче още можеш да поправиш това. Не го приемай като плюене по теб, а като градивна критика. Майчинството е най-прекрасното  нещо на живота, но не е  професия. В утрешната реалност ще кандидатстваш за  работа и може и да  ти дадат  тест  за "грамотност" или както се нарича  там. Може да  започнеш да ползваш  опцията  на сайта "проверка правопис" там ще  ти се предлага каква дума може  би си  искала да напишеш.    Hug Hug Hug  С най - добри  чувства го пиша -  не искам да  се обиждаш.

Бих желала да се аргументираш къде според теб  има  неправилно  поставена запетая?


Честит Първи рожден  ден  на  празнуващите днес! Да са  живи и здрави  и много весели деца.

Честит имен ден и  на  всички Алексчета! 

# 756
  • Мнения: 0
Пълен мир


Живял някога Крал, който предложил голяма награда за художника, който нарисува картина, изразяваща пълен мир. Мълвата за възнаграждението се понесла надлъж и на шир, дори излязла извън границите на кралството. От всички страни се стекли художници, за да покажат майсторството си и чрез уменията си с четката да спечелят наградата.

Събрали се толкова много картини, че на Краля му отнело цяла седмица да разглежда и селектира. Най-накрая останали само две картини, между които да избира.

Едната картина описвала спокойно езеро. То отразявало с пълни подробности мирно извисяващите се планини, които го обграждали. Небето над езерото било светлосиньо, изпълнено с бели пухкави облаци. Всеки, който видел картината веднага я асоциирал с абсолютен мир.


Другата картина също изобразявала планини. Но те били опасани с малко растителност и повече с голи и неприветливи скали. Над тях, небето било сиво и ядосано, валял силен дъжд, но въпреки всичко се прокрадвала слънчева светлина през цепнатина между два големи облака. От единия връх на планината извирал извор, който в долната й част вече се превръщал в река. Заради скалите се бил образувал и водопад, от който изсипващата се вода образувала пяна при падането си, защото бил висок. Като цяло картината била мрачна и не изглеждала добре. Но когато Кралят се вгледал внимателно в картината, забелязал, че зад водопада, в пукнатина в скалата, расте малък храст. В клонките на храста, птичка била свила гнездо. И там насред бурния водопад, в нейното малко гнездо, стояла птичката и спокойно хранела малките си. В пълен мир!

Коя картина мислите, че избрал Краля?

Той избрал втората картина. Обосновал избора си така:

Мирът не означава да си на място, където няма шум, няма проблеми, спокойно е и можеш да се чувстваш в безопасност. Мирът означава да си насред всички тези неща и въпреки всичко да си спокоен в сърцето си. Това е истинският смисъл на мира!


# 757
  • Мнения: 1
Подозирам, че скандалите и нападките са причина все още да нямаме нова тема. Идея си нямам как се прави, но ако някой друг го може да се заеме  Hug

# 758
  • Мнения: 329
Angya, усещам, че искаш да спорим, но няма да участвам. Мога да ти отговоря подробно, но не се налага. Цитирам поста ти по-долу. Ако според теб няма грешки ще си върна думите назад.


Николета няма нито  един пост, в  който  да няма правописна  грешка. Оправдание не е  нито  младостта й нито  бързането.  Мило  момиче още можеш да поправиш това. Не го приемай като плюене по теб, а като градивна критика. Майчинството е най прекрасното  нещо на живота, но не е  професия. В утрешната реалност ще кандидатстваш за  работа и може и да  ти дадат  тест  за "грамотност" или както се нарича  там. Може да  започнеш да ползваш  опцията  на сайта "проверка правопис" там ще  ти се предлага каква дума може  би си  искала да напишеш.    Hug Hug Hug  С най - добри  чувства го пиша -  не искам да  се обиждаш.

 

# 759
  • Мнения: 276
Заповядайте в новата ТЕМА

# 760
  • Мнения: 44
Благодаря на всички за съветите и подкрепата!   bouquet
KalinaZ и аз мисля като теб, но трябва да се върна на работа най-късно, когато дребното стане на 2 г.
Изобщо не съм на мнение, че трябва да продължавам да го стискам това дете и да не се опитвам да го привикна и към друг човек. Иначе какво ще стане, когато трябва да започна работа, представяте ли си?
Но най-важното: децата ни да са здрави и обичани! Пожелавам го на всички! Целувки!

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 09:45 от mama antoinette

Общи условия

Активация на акаунт