Отстъпват ли ви място в градския транспорт?!?

  • 6 584
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 558
Mda, no za sujalenie tova e taka ne samo v nashata strana maj. Пътувам от на4алото на бременността по4ти постоянно със самолет, до скоро не ми ли4еше но на моменти ми тежеше 4акането права  в автобусите които отвеждат до самолета - без много въздух и претъпкани с хора.По едно време даже с нетърпение о4аквах момента в който ще ми ли4и и ще мога да седна. Уви! Онзи ден на заминаване направо ми се прирева от отношението на хората, но това не беше така само на летището в София но и в 4ужбина, което ме изненада. А днес на връщане 1 германец само се 4удеше как да ме пререди пред паспортен контрол макар 4е седеше до мен в самолета и нямаше как да не  е забелязал 4е съм бременна. Когато му показах явно 4е няма да му позволя да ме пререди запо4на даже да ме гледа ядосано!!! Да не говорим за седящите пред мен в самолета които като си пуснат яко седалката назад, и после донесат храната, нал;и се сещате 4е трябва да си забия маси4ката навутре в корема за да мога да хапна. Е, мом4ето на отиване излезе разбрано- направих му забележка, той каза 4е бил с операция, аз му казах 4е аз пък съм бременна, та намерихме комромисен вариант. Но след това в следващия полет пред мен беше жена, която с досада изсумтя и мръдна с 2 см след като я помолих да си вдигне седалката щото съм бременнна......
От предишните ми посещения къде ли не в 4ужбина бях с впе4атление, 4е там обноските са на ниво, но явно това не е така що се отнася до отношение към бременните.

# 61
  • Мнения: 485
Цитат
Трябва да призная, че наистина повече именно циганки са ми отсъпвали място...явно повечето българи сме над тия неща((((

Много си права и аз това съм го забелязала .А ако някои от тях пък ядът нещо, те догонват да си вземеш   Shocked  На мен няколко пъти ми се случи.Те май са по-човечни от нас в това отношение.

# 62
  • Мнения: 6 315
На мен редовно ми отстъпваха в транспорта. А и аз накрая си бях направо огромна! Е, случвало се е да се правят на разсеяни, ама търпях колкото и да ми беше гадно. По опашки рядко някой ми е отстъпвал - пак адски неприятно. НО ако някой се опита да ме предреди - гледай само какво става! Бая устата съм и хич не си трая.

За старците по поликлиниките нямам думи! Веднъж се развиках на един защото не искаше да ме пусне да дам (само да подам) едни листове на личния си лекар. Отнесе си скандала дядката и от хората, които чакаха. А иначе мед. сестрите като ме видеха директно ме вкарваха в кабинета Simple Smile.

# 63
  • Мнения: 910
Poneje obiknoveno sum s kola mi e trudno da buda mnogo tochna v pretsenkata si, no mi se e nalagalo moje bi 5-6 puti da izpolzvam gradskia dokato biah bremenna, i moje bi suotnoshenieto e 4:2 za uchtivite, koito otstupvat. Inache komentatori i ziapachi vinagi ima. A za chakaneto po opashki sum suglasna s Margarita!  Grinning

# 64
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Аз бях в 8-ми месец, когато една лелка в трамвая поиска да стана и да й отстъпя мястото, понеже я боляли краката, а аз съм била доста по-млада от нея, пък и какво толкова, че сам бременна Angry . А повярвайте определено ми личеше. Та коремът ми се движеше една спирка преди мен Confused

# 65
  • Мнения: 3 200
Цитат на: violeta
Аз бях в 8-ми месец, когато една лелка в трамвая поиска да стана и да й отстъпя мястото, понеже я боляли краката, а аз съм била доста по-млада от нея, пък и какво толкова, че сам бременна Angry . А повярвайте определено ми личеше. Та коремът ми се движеше една спирка преди мен Confused


 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

Това вече е ултра нагло  Close  Close

# 66
  • Мнения: 2 274
E, да ви се похваля- днес един младеж ми отсъпи мястото си в трамвая...при това бях облечена така, че почти не ми личи...Значи има някои дето забелязват, а други се правят на ударени. Аз направо щах да го разцелувам тоз човек, така ме трогна!

# 67
  • Мнения: 2 040
"Младеж" - е това вече наистина е нещо ново. Направо не е за вярване в днешно време млад човек да направи такъв жест. Толкова са рядко, че са почти застрашени от изчезване.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 792
На мен вече няколко пъти ми отстъпват място. Но това са предимно жени-около 30-40 годишни. Младите господа винаги са приятно разсеяни. Номерът със завирането на корема в носа не съм го пробвала-не знам, но за мен си е направо обидно. Иначе всеки ден ползвам градския транспорт. На отиване е лесно, защото все ще има някое свободно местенце. Но на връщане е ужас. Коремчето ми е най-интересното нещо в тролея/автобуса, но съответно рядко някой реагира. То да взема да поставя една шапка пред мен и който мине да пуска стотинки за шоуто  Laughing Друго не ми идва на ум.
А като бях бременна в първите месеци хем не ми личеше, хем така ми се гадеше...И тогава съм си седяла правичка, къде ще ида.
А за опашките-е там никой се не сеща. Вчера даже една госпожа ме пререди. Пък аз си замълчах. Предпочетох да не си тровя нервите. И накрая се оказа, че лелката е чакала напразно на опашката, щото изобщо не била за там  Laughing При което, признавам си, гадничко се подсмихнах  Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 1 402
Zdraveite ...... nikoi ama nikoi ne mi otstapva myasto .... shte si schupyat vrata da gledat prez prozoretza v gradskia transport ... ama da vi kaja chestno se chudia tia hora NORMALNI LI SA  Twisted Evil  Close
Da ne govorim za polojenieto v marshrutnite taksita, tam po prezumtzia ne stavat zashtoto plashtat po 1 lv ..... a shofiorite karat kato obezumeli, vse edno sa na rali ...... az jiveya v Emil Markov, no rabotya v tzentara ... niama kak da hodia pesha do ofisa. Do skoro jiveeh v Drujba - oshte po-dalech i oshte po-dalgo e patuvaneto .... no yavno sme kraino nevazpitana natzia i sa mitove i legendi prikazkite che sme dobri i lubezni hora!

# 70
  • Мнения: 189
За съжаление нищо хубаво не мога да си спомня по въпроса. Веднъж така яко се изхака една нахална идиотка в гърба ми че голям скандал стана. За справка от целия претъпкан автобус никой не ме защити само гледаха сеир, изкараха ме виновна че не съм се качила от първата врата като че има някакъв смисъл, съответно никой и не стана и аз си слязох на следващата спирка.

За съжаление такова е отношението най-често и лафа е"Да не си се качвал".
Е ИМА И ИЗКЛючЕНИЯ НО МНОГО РЯДКО

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Несъобразителни хора колкото си искаш. Напоследък взеха да ми отстъпват място защото когато мине контролата казва на висок глас "Някой да направи място, момичето е бременно". Иначе не се сещат много хора. Предимно мъже и дядовци  Shocked . А ми всички млади жени към 35 поне 90% са минали по тоя път и хич не им пука, че висим като скумрии. А не ми се мисли какво може да стане при едно разко спиране на автобуса например.
Меналия месец си пътувах към майка ми и на три спирки от моята се качи един поп верно възрастен мъж беше ама автобуса беше почти празен. Само до врата от която се качи и където седях имаше 6-7 човека. И от всички тези хора - млади дойде и ме попита дали не ме е срам да си седя а той да не може да седне  Twisted Evil  НА ПОЧТИ ПРАЗЕН АВТОБУС.  Twisted Evil

# 72
Цитат на: mama kenga
Не са ми отстъпвали, поради което и аз вече не ставам, освен на бременни или майки с малки деца.


Напълно съм съгласна с теб! И аз не ставам и не бих станала никога повече, освен на бременна или майка с дете.
Като бременна ми "отстъпиха" един единствен път място - на най-тясната седалка върху гумата!!! - беше повече подигравка, отколкото жест на внимание.
Но за сметка на това пък, понесла 20 бутилки минерална вода баба бе толкова болна, че чак ме блъскаше в кръста с лакти да седне на освободило се място (бях вече в десети месец - пренасях)  И видите ли, не ме знаела каква съм (!), като че ли  който не е бременен си е в  реда на нещата да го млатят....
С количка и дете в транспорта  - същото положение...

# 73
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: jutoo
Аз докато бях бременна винаги ми правеха място да седна  Simple Smile Още докато се качах и веднага се намираше кой да стане  Simple Smile А аз почти до последно си пътувах с транспорта до работа.


lele kakva stastlivka ....a men me gledaxa sqka6 sam vinovna 4e sam bremenna......4e i sa mi kazvali da otstapq mqsto na nqkoi dqdo zastoto korema mi ne mi li4e6e do 7miq mesec

# 74
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: mama kenga
Не са ми отстъпвали, поради което и аз вече не ставам, освен на бременни или майки с малки деца.


i az taka  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт