Мъжът педант...

  • 9 473
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 284
vaiolina аз не бих търпяла и два дена такова поведение, дори и да бях най-разхвърляната жена на планетата Crazy. Просто смятам, че щом човек е избрал да бъде/живее с мен то той ме познава и знае с "какво се захваща", а не 9 години  да не спира да ме поучава Naughty. В никакъв случай не казвам, че в една двойка не се правят компромиси, всеки има някакви недостатъци, но хората се променят до толкова за да се нагодят един спрямо  друг и да живеят в хармония. Преди доста години докато бяхме гаджета имаше период в който се опитвах да променя съпруга си, и по скоро се опитвах да го направя като мен Mr. Green. Тогава той ми каза, това което ти каза и Fortune - ти харесваш един човек такъв какъвто е с всичките му недостатъци,и ако после го промениш едва ли вече ще ти харесва толкова Simple Smile.

# 31
  • Мнения: X
vaiolina ,не се сещам друго, освен "да го обуеш в твоите обувки".
Т.е.,ако ти имаш някакво постоянно изискване към него,в даден момент да не го оставяш на мира,докато не го изпълни.И като почне да се нерви ,направо му забий въпроса "Зле ли се чувстваш?" И като каже "Ами ,да ,какво само мрънкаш ,ще го направя.....!" ,ти пък направо си кажи ,че точно така се чувставш ,когато той ти дудне за глупости.

# 32
  • Мнения: 135
Много съвети ..много нещо...странно до какви ли изводи стигна vaiolina???  Wink
Ето ти още един безплатен съвет!!! Peace
Отстрани е много лесно..но в действителност какво е..само ти си знаеш!!!  Peace

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 15:56 от sote-full

# 33
  • Мнения: 3
vaiolina ,не се сещам друго, освен "да го обуеш в твоите обувки".
Т.е.,ако ти имаш някакво постоянно изискване към него,в даден момент да не го оставяш на мира,докато не го изпълни.И като почне да се нерви ,направо му забий въпроса "Зле ли се чувстваш?" И като каже "Ами ,да ,какво само мрънкаш ,ще го направя.....!" ,ти пък направо си кажи ,че точно така се чувставш ,когато той ти дудне за глупости.


Правила съм го, щото ме хваща яд, когато той изисква, а скарата примерно стои в мокрото 1 седмица и не я е прибрал. Обратен е ефектът обаче - мрънкайки колко повече съм разхвърляна от него я прибира и при следващо мое провинение бивам нахокана отново  Mr. Green

sote-full vaiolina стигна да извода, че ще си отстоява своето и ще чакам да се миряса някой ден...поне съм търпелива, ако не друго. Междувременно може да се оплача 1-2 пъти...моля да бъда извинена предварително  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 130
Да ти кажа и аз бях педант но не чак до такава степен.
Като ни се народиха двете момчета се поУкротих баЯ.
И при вас живот и здраве ще стане същото.
Бъди щастлива.  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 971
Еее vaiolina слаба ракия си ти.  Laughing Като видиш, че назрява скадндал за дреболия, просто разхвърляй грандиозно навсякъде - поне да си струват нервите.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 755
Еее vaiolina слаба ракия си ти.  Laughing Като видиш, че назрява скадндал за дреболия, просто разхвърляй грандиозно навсякъде - поне да си струват нервите.  Mr. Green

хахахха Joy като ще е гарга да е рошава - казваш! Това е точно в мой стил, като ще ме поучават поне да има за какво... Whistling Но аз не давам такива съвети, защото не се знае дали нервната с-ма на партньора ти е калена, като на моят...хахаха. При нас може и парното да изкърти от стискане, но отрицателна емоция спрямо мен няма да покаже. Sunglasses
vaiolina не екпериментирай мацка, освен, ако не решиш, че може да износи някой и друг номер. Laughing

# 37
  • Мнения: 3
Еее vaiolina слаба ракия си ти.  Laughing Като видиш, че назрява скадндал за дреболия, просто разхвърляй грандиозно навсякъде - поне да си струват нервите.  Mr. Green

хахахха Joy като ще е гарга да е рошава - казваш! Това е точно в мой стил, като ще ме поучават поне да има за какво... Whistling Но аз не давам такива съвети, защото не се знае дали нервната с-ма на партньора ти е калена, като на моят...хахаха. При нас може и парното да изкърти от стискане, но отрицателна емоция спрямо мен няма да покаже. Sunglasses
vaiolina не екпериментирай мацка, освен, ако не решиш, че може да износи някой и друг номер. Laughing


 Shocked А дЕ беше, че не си казала до ся?!  Crossing Arms п.п. за да не гледат мъжете може и на лични да ме светнеш за тази техника на каляване  Mr. Green
Можеше да взема племенницата за един следобяд у нас (2 годишна), ама тя е толко подредена, че после по-зле ще ми се пише на мен  Laughing

# 38
  • Мнения: 755
vaiolina, тайната е с много ЛИбоФ...това е ....друго няма. Laughing Peace

# 39
  • Мнения: 371
vaiolina    , не ти завиждам определено. Аз сега съм безработна, майка на 2 деца, принципно подредена, но и цял ден да не подвия крак пак е лудница удома. Ако някой има претенции, не да вика и прави забележки, ами да се заеме АКО МОЖЕ!!! В твоя случай е още по-зле. Най-малкото нещо е повод за разпра, ай стига бе! Това ми звучи чак ненормално, наистина!

Да ти дава Господ много здраве и още повече търпение и лИбоФ  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 610
С годините едва ли промяната у него ще е толкова голяма, че да кажеш спечелих битката-  просто ще свикнеш с реда ...и ще станеш по подредена... Не го приемай като мисия да се бориш с това- може би го хареса за  перфектния му вид? Щом и си чисти и подрежда сам...
Варианта мързелив и педантичен е много по лош.
Направи така, че да ти е удобно. Изисквай  удобство, допълнителни шкафчета и пр...места.    Обзавеждай без да трупаш мебели и вещи- дай простор и уют в дома си. Изхвърляш всичко ненужно-да не се мота излишно и да не бива местено ту тук, ту там...
И всичко ще е ОК.
Сега  с годините... -аз съм станала фюрера в къщи... newsm78 , големия ми син е под "карантина" в стаята си - аз отказвам да му редя и чистя вече...и само го дебна да му натрия носа за разхвърлената стая... People Copмалкия скоро ще го хване и него домовата книга, ама той за сега е по подреден и помага...
 Wink

# 41
  • Мнения: 1 761
Все едно чета за нас,ама в обратния вариант.

Преди да се оженя знаех как са ми подредени тениските в гардероба,кои цвят под кой е.
Знаех винаги къде са ми нещата и в какво състояние са.

Мъжът ми....има много странно разбиране за ред,много сме различни.
Никога не знае къде са му дрехите,които иска да облече и имаше един период в началото,все ме будеше да ме пита.Първо ми беше смешно,после взех да се дразня.
На всичките ми опити да въведа някакъв ред,да изхвърля излишните неща и да създам порядък за хармония, попадах на някакви странни коментари от свекито,която и мъжа ми научи така.

Като се роди детето си дадох сметка,че дори и ця ден да чистя, резултата вечерта е като сутринта с разликата,че аз едва гледам от умора.

И както се ядосвах на безпорядъка,си дадох сметка,че аз имам само един живот и нямам намерение да го пропилявам в превъзпитаване на мъж,но трябва да съхраня себе си.
Спрях да чистя,спрях да подреждам,даже и да готвя спрях.

И мъжа ми почна да се чуди какво става.Като му се наложи няколко пъти да чисти само неговите неща се изплаши колко много боклуци се натрупаха за изхвърляне.После беше ужасно изморен.

Сега подреждам,но и доста работа на него оставям.Ако нещо почне да недоволства му казвам,че като знае толкова как трябва да стане по-добре, да си го направи сам.

Имаше един период, в който все ме съветваше какво как да направя / а той и работи като съветник и на мен ми е много досадно/ и му отговарях,че няма да му платя за съветите и не съм му служител,за да изпълнявам.

Сега знае,че щом съм сложила нещо по определен начин,значи съм имала причина.Понякога му пиша бележки да не ми пипа нещата,аз неговоте също не местя,ако него го няма.

За сега намираме баланс.И двамата сме се променили,за да се нагодим един към друг.
Но и всяко нагаждане си има граници, а и трябва желанието да е взаимно.

# 42
  • Мнения: 2 806
Зачудих се дали не се усеща едно смътно напрежение кое ли би било следващото нещо, което ще причини забележка и "конско" от мъжа на авторката...? Ей,така, както тя си седи с кеф и кротко пред ТВ-то...?
Мен би ме побърквало такова очакване, а то неминуемо идва, както става ясно - не бих могла да се отпусна на 100% и да си живея спокойно.
Но пък може и да има по-непукисти от мен.
П.С.Моят мъж е водолей и е силно прибран, за моя радост,но и далеч не е педантичен. Иначе сме го закъсали здраво.

# 43
  • Мнения: 8
vaiolina,
понеже ти определяш мъжа си като педант, ето една статия за възможните причини за проявлението на педантизма. http://www.lekari.bg/articles/view/9/122

За мен всичко, което описваш е стряскащо и не мога да проумея забележките, които ти прави. Едно е да ти каже да си измиеш чинията, друго е да го направиш веднага на секундата, какво ще стане, ако е след филма например, а и тази с одеалото е много странна, и с клечките ... как пък ги е видял, в боклука ли е ровил.  newsm78

# 44
  • Мнения: 755

П.С.Моят мъж е водолей и е силно прибран, за моя радост,но и далеч не е педантичен. Иначе сме го закъсали здраво.
А стига бе , верно ли? Прибран като прибран или прибран по негов си начин? Grinning
Сори за спама!

Общи условия

Активация на акаунт