Избор на сушилня - 2

  • 143 777
  • 747
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 38 515
Не знам дали ми е точно за тук въпроса, но така или иначе за сушилня няма да имаме и място, и пари.
Та да питам - пералня със сушилня как е като вариант?
Казват, че не сушала добре, мачкала, разваляла се и т.н.

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Не знам дали ми е точно за тук въпроса, но така или иначе за сушилня няма да имаме и място, и пари.
Та да питам - пералня със сушилня как е като вариант?
Казват, че не сушала добре, мачкала, разваляла се и т.н.

от двете теми, които изчетох преди да закупя ....поне за себе си стигнах до извода , че "СТАВА, но е компромисен вариянт" ---- 1-во, че капацитета на сушене е по-малък от този за пране и други отзиви прочетох ----- разгледай двете теми и си прецени... дали би те устроило.

# 407
  • Мнения: 52
Не знам дали ми е точно за тук въпроса, но така или иначе за сушилня няма да имаме и място, и пари.
Та да питам - пералня със сушилня как е като вариант?
Казват, че не сушала добре, мачкала, разваляла се и т.н.


Хвърли един поглед на даелуу. Техните перални със сушилни са с огромни барабани, но и с внушителни размери. Виждала съм една червена такава. И с пара работеше.

# 408
  • София
  • Мнения: 38 515
Разгледах марките. Възможно е да се примиря с 6 кг пране и 4 кг сушене.
Но дали сушенето ще е качествено - да не са много измачкани дрехите?
Че по принцип не гладя.

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Разгледах марките. Възможно е да се примиря с 6 кг пране и 4 кг сушене.
Но дали сушенето ще е качествено - да не са много измачкани дрехите?
Че по принцип не гладя.
за това някоя дама притежателка да каже , но обмисляли ли сте вариянта да я сложите върху пералнята / акооо пералнята ви не е в кухнята разбира се/ , доста хора така са решили проблема с мястото

# 410
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако капацитета на сушене е 4 кг. значи в най-добрия случай ще се справи без намачкване с 3 кг. пране но ти така или иначе ще трябва да делиш всяка "пералня" на две, за да я сушиш въобще. Но да се изкажат дамите, които имат уред 2в1.

# 411
  • Мнения: 5 873
Незнам за комбинираните уреди,но имам пералня Део и още на 3-тата година се разтрака . Не бих си взела уред с такава марка . Както и Аристон- вече съм споделяла злощастен опит ...

# 412
  • Мнения: 164
Полезна тема, записвам се да чета Peace.

# 413
  • Мнения: 52
Незнам за комбинираните уреди,но имам пералня Део и още на 3-тата година се разтрака . Не бих си взела уред с такава марка . Както и Аристон- вече съм споделяла злощастен опит ...

И аз съм чела много лошо за тях ама перат 10кг. и сушат 6 или 7 та затова май е най добрия вариант. Thinking

# 414
  • София
  • Мнения: 38 515
http://www.technomarket.bg/products/09080991/indesit-iwdc-7105

Ето това ме привлича като вариант. Пране 7кг, сушене - 5 кг. Аз така или иначе гледам да не пълня казана докрай, т.е. и прането ще ми е 5 кг и няма да го деля преди сушенето.

Колко кг суши една нормална сушилня?

# 415
  • София
  • Мнения: 6 011
L'Agent, ако ти е написано, че капацитета на сушене е 5 кг. от там автоматично си намаляваш с 30% за да не ти се мачкат. Аз също не гладя. Сушилнята ми е за 8 кг. пълня я с 5 кг. пране и не мачка.
Т.е. при абсолютно всички случаи, една изпрана пералня ще трябва да я разделиш на две и така да сушиш, за да имат вид дрехите.
Нямате ли възможност двата уреда да са ви един върху друг?

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Ощее нещо да кажа по въпроосът със НЕКОМПЕТЕНТНИТЕ КОНСУЛТАНТИ ---> в магазина този , който ни се паднаа понежее наистина ми се видя достаа "зле" ---> попитах го дали има лампа , а той се зачуди ---> навря си главата вътре и каза, че няма ....е преди малко я пуснах и си има суперска лампа, която свети бяло, а не жълто Simple Smile))))) незнам другите как са де... , но факт---как може такава невежест да си навреш главата вътре и пак да не видиш.... дори не си правят труда да видят ръководството за употреба.

# 417
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
по въпроса за 2в1,точно вчера говорих с една позната,та тя има 2в1 ,сушила е 3 пъти и повече не е повторила,много намачкани дрехи,нямат изглаждане .Мога да питам какъв е точно модела ......

при нас е много малко мястото,и единствен вариант беше 2в1,(от който категорично се отказах)или в шкаф на коридора върху пералня.Избрахме втория вариант,сега съм в процес на избиране на модел. Grinning

# 418
  • Мнения: 1 416
http://www.technomarket.bg/products/09080991/indesit-iwdc-7105

Ето това ме привлича като вариант. Пране 7кг, сушене - 5 кг. Аз така или иначе гледам да не пълня казана докрай, т.е. и прането ще ми е 5 кг и няма да го деля преди сушенето.

Колко кг суши една нормална сушилня?
Не те съветвам в никакъв случай да си купуваш Indesit. Предишната ни пералня беше тази марка се измъчих с нея просто! Не искам и да си спомням. Пералнята беше на около 5 години и я сменихме по спешност, защото накрая вече, особено последната година, нито переше нормално дори, беше неимоверно ръждясала, тресеше се зверски при центрофуга, въобще пълен боклук са Индезит.
Откакто съм със сегашната пералня, разбрах какво значи наистина добре изпрано пране.
След всичко прочетено по въпроса за пералня и сушилня и на база личния ми опит категорично не бих си купила Indesit и Ariston. Един и същи е производителя и на двете, а и отзивите за тях масово са лоши, не е само мое наблюдение. Candy също не бих си купила - също им се носи славата на не особено качествени италиански уреди.

# 419
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Candy беше старата ни пералня - сменихме я при смяната на жилището, беше просто морално остаряла, но не и физически след около 20г. пране. Сегашната е Горенье, вече навъртя и тя 10г. Не е до марка, а до късмет в конкретната стока май. Сега сме със сушилня Аристон, за сега нямам забележки.

Общи условия

Активация на акаунт