Избор на сушилня - 2

  • 143 757
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1
Георги, поздравления за новите машинки  Laughing и благодарности за подробния пост.
Предстои ми скоро да си купя сушилня и много ме интересува точно този модел на АЕГ, който си избрал. ...

Когато тествам ще пиша, но май още не е сезона на пуловерите...Simple Smile
Иначе сушилнята по-принцип има сертификат от Woolmark , а някъде ми попадна като търсих информация,  нещо за награда специално за вълнени дрехи   ....
но пък от личния тест по-вярно няма  Naughty

# 736
  • Мнения: X
Моят съвет е да не пробвате да сушите вълнени неща, че....ще излязат на петела гащи  Mr. Green

# 737
  • Мнения: 6 031
Вълнени неща единствено на програма за вълна, от която излезат доста влажни.  Laughing
Аз съм сушила и не съм имала проблеми.

# 738
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз съм сушила на програма за вълна. Не е имало проблем, просто не излизат тотално сухи.

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 85
Здравейте!След двуседмично четене на форуми,обикаляне по магазините и размисли/и страсти Wink/,се спряхме на сушилня BEKO DPU 8360x.Днес я пуснах за пръв път и съм очарована.Пералнята ми е за 6 кг. пране,сложих всякакви дрехи т.е. смесено и общо взето я напълних до горе,центрофугата почти винаги я ползвам  на 900 оборота.И така дойде време за сушенето-избрах програма за смесени тъкани,степен на сушене екстра и обороти на центрофугата 1000,продължителността излезе около 2 часа.След 1час и 45 мин. сушилнята спря,вътре прането ухаеше приятно,беше меко и по-малко намачкано отколкото,ако престои на простора няколко дни.Доволна съм,дано и за напред да остана  Laughing!

# 740
# 741
  • Мнения: 0
Здравейте!След двуседмично четене на форуми,обикаляне по магазините и размисли/и страсти Wink/,се спряхме на сушилня BEKO DPU 8360x.Днес я пуснах за пръв път и съм очарована.Пералнята ми е за 6 кг. пране,сложих всякакви дрехи т.е. смесено и общо взето я напълних до горе,центрофугата почти винаги я ползвам  на 900 оборота.И така дойде време за сушенето-избрах програма за смесени тъкани,степен на сушене екстра и обороти на центрофугата 1000,продължителността излезе около 2 часа.След 1час и 45 мин. сушилнята спря,вътре прането ухаеше приятно,беше меко и по-малко намачкано отколкото,ако престои на простора няколко дни.Доволна съм,дано и за напред да остана  Laughing!

Поздравление! Може ли малко инфо за шума? Знам, че принципно е по-шумна машина от повечето Siemens, AEG, Bosch и по-безшумна или като Whirpool, Gorenje.
Дрехите от сушилнята излизат много меки, затова може да не се използва омекотител на пране (той само задръства пералната машина). Малък съвет, ако се суши само изкуствен материал (като зимни якета, завивки), винаги да се използва програма за синтетика, в противен случай, машината ще ги суши по-дълго време дори и като са сухи.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Според мен - колкото и да е тиха самата машина, основния шум от моята идва от търкалянето вътре на метални копчета, ципове, а особено дразнещите са маталните закопчалки на гащеризон. Дрън-дрън-дрън, дрън-дрън-дрън. Мотора не го чувам, дрънкането не спира. Моята сушилня не е тиха, голям боклук е, тази седмица пак се развали, по два пъти на година с разваля, в сервиза до нас ме научиха и даже ми правят намаление вече, този път беше перката на помпата за вода. Не си купувайте сушилни Аристон! Или аз съм голям кутсуз, или..... Всяка година се оплаквам тук от нея и все се заканвам да я сменя, обаче..... Money Money Money Money Money

# 743
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Пепел ти на устата, дет' се вика  Mr. Green. Нашата е Аристон на 1г.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Моята е ... на 4-5г.  ... ако се разровиш из старите теми за сушилни периодично се оплаквам от нея.....

# 745
  • Мнения: 52
Има нова тема.

# 746
  • Мнения: 144
Здравейте момичета  Simple Smile
Предстои ни закупуване на сушилня.Успях да попрегледам темата,но нямам време да я чета подробно  Embarassed.Ще помоля,ако някой има такава http://www.technopolis.bg/b2c/details/680551/P11100201/Sushilnya … EE6572400)6572451,да сподели мнение.
Благодаря предварително  Hug
Данните в интернет магазина не са верни. Според сайта http://www.beko-hausgeraete.de/trockner-standgeraete.html?item=16 и според TEST.de консумираната енергия е 2,25 kW, което го праща автоматично в клас А-30%. Според информацията в сайта класът е също А-30%. Мощността на компресора е 0,9 kW и ако суши 7 kg памучно пране, след центрофуга на 1000 rpm, за 2.5  часа, то следва че разходът е 2,25 kW, така че машината е в клас А-30%. В книжката на сушилнята пише, че суши за 156 мин, което е приблизително 2,5 часа. Това е нормално време за термопомпена машина. Проверявайте какво пише по книжките на машините, а не на табелите по магазините.

За тази сушилня е писано в теста на TEST.de. Имам файлът и мога да го споделя на някъде, но е на немски. Сушилнята получава 1,9 точки, а AEG и Siemens 1,8 (едно е най-високата оценка,2 добра, 3 задоволителна, 4 е слаба).
Може ли да те помоля да ми дадеш този файл или да ми кажеш дали има тази машина?
ELECTROLUX EDH 3498RDL

# 747
  • Мнения: 0
Здравейте момичета  Simple Smile
Предстои ни закупуване на сушилня.Успях да попрегледам темата,но нямам време да я чета подробно  Embarassed.Ще помоля,ако някой има такава http://www.technopolis.bg/b2c/details/680551/P11100201/Sushilnya … EE6572400)6572451,да сподели мнение.
Благодаря предварително  Hug
Данните в интернет магазина не са верни. Според сайта http://www.beko-hausgeraete.de/trockner-standgeraete.html?item=16 и според TEST.de консумираната енергия е 2,25 kW, което го праща автоматично в клас А-30%. Според информацията в сайта класът е също А-30%. Мощността на компресора е 0,9 kW и ако суши 7 kg памучно пране, след центрофуга на 1000 rpm, за 2.5  часа, то следва че разходът е 2,25 kW, така че машината е в клас А-30%. В книжката на сушилнята пише, че суши за 156 мин, което е приблизително 2,5 часа. Това е нормално време за термопомпена машина. Проверявайте какво пише по книжките на машините, а не на табелите по магазините.

За тази сушилня е писано в теста на TEST.de. Имам файлът и мога да го споделя на някъде, но е на немски. Сушилнята получава 1,9 точки, а AEG и Siemens 1,8 (едно е най-високата оценка,2 добра, 3 задоволителна, 4 е слаба).
Може ли да те помоля да ми дадеш този файл или да ми кажеш дали има тази машина?
ELECTROLUX EDH 3498RDL

Здравей,
Мога да пусна файла от Test.de по емайл. Моля, за емайл адрес чрез лични съобщения и ще го пратя на всеки заинтересован.

Общи условия

Активация на акаунт