Избор на сушилня - 2

  • 143 801
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 672
Честно да си кажа, се притеснявам да не си повредя сушилнята с топките за тенис. Също и не знам как ще понесат високата температура и дали няма да повредят дрехите. Обаче, след като си доволна и то толкова години, си мисля да пробвам и аз   bouquet

# 721
  • Мнения: 55
Благодаря много на пишещите в темата, които ме "образоваха". След много чудене и маене, и четене- избрах да взема 2 в 1 пералня със сушилня. Помогна ми репликата на едно детенце което каза на майка си -  мамо, за какво ми е часовник, той има само една функция  Grinning , шегувам се.
Моделът е Hotpoint ariston WDG 8640 B  за 8кг пране и 6 сушене. Сега съм в процес на експерименти. Установих че на памук не мачка повече от на простора, за мен е задоволително, но това дали е намачкано е твърде субективно. Една домакиня на 1 гънка би казала че е намачкано , а друга на 100 гънки че е изгладено  Wink Откъм шум е добре и не грее чак толкова колкото се представях четейки в темата.

# 722
  • Мнения: 1
И аз след много четене във всички теми тук и чудене реших да направя дубъл и взех тази пералня:
http://technomarket.bg/products/09120019/aeg-l-98699fl
и тази сушилня:
http://technomarket.bg/products/09120391/aeg-t-96699ih

понеже са една до друга обърнах вратата на сушилнята и сега е доста
удобно вадиш от пералнята и директно в сушилнята.

Много се двуомях дали да не взема от по-старите сушилни AEG-Electrolux с програмите
за освежаване с пара, въпреки че са клас В, но се оказа че AEG са "преместили" парата в
пералните си машини Simple Smile

Скоро ще споделя първите резултати, защото май аз ще се занимавам с това; засега жена ми не смее,
според нея като съм купил такива високотехнологични играчки , сам да се оправям Simple Smile ...

# 723
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Честито, със здраве да си ги ползвате. Само на вашия модел ли се обръщат вратите или може на всички? Моите са точно на обратно и много ще ми е гот ако може да се обърнат вратите. HOTPOINT ARISTON са и двете.

# 724
  • Мнения: 505
Георги, поздравления за избора!
Купил си, струва ми се, най-доброто, което се продава в момента в България. Съотношението качество-цена е оптимално. Хубаво ще е да споделиш как се отнасят машините с различните тъкани - захабяват ли или напротив.

# 725
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте!
Някой може ли да каже нещо за тази машина http://www.technopolis.bg/b2c/details/680551/P11100201/Sushilnya-BEKO-DPU-7340-X?
Благодаря!

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Честито, със здраве да си ги ползвате. Само на вашия модел ли се обръщат вратите или може на всички? Моите са точно на обратно и много ще ми е гот ако може да се обърнат вратите. HOTPOINT ARISTON са и двете.
Аз не съм виждала пералня, на която да не може да и се обърне вратата. За перлите незнам , но нови модели... Simple Smile

# 727
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
За такъв тип пералня става въпрос;
http://www.technopolis.bg/img/catalog/E0/E0199DCE03985DF18B5318A9056218BC.jpg

# 728
  • Мнения: 6 619
http://www.technomarket.bg/products/09124229/electrolux-edh-3487rdw
На тази се е спряло милото ,ще бъде евентуално ако я вземем на терасата .
Помоли ме да потърся мнение за нея ,та аз от своя страна моля вас  Grinning

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 21:28 от Ili__

# 729
  • София
  • Мнения: 141
И аз съм в същото положение като Ili__ и търся мнение за тази: http://www.technopolis.bg/b2c/details/683139/P11100201/Sushilnya … LPOOL-AZB-8780-WH

Намалена е от около 800 на 699лв. (намалението идва от самите Whirlpool) и дават 6 години гаранция, което ме впечатли (заради това, че била 6th sense  Thinking ), но макар да изчетох всичките 49 страници, не видях конкретен отзив за Whirlpool.

Благодаря ви предварително!  Hug

# 730
  • Мнения: 1

Аз не съм много наясно, но например на пералнята не видях начин да се обръща вратата, а за сушилнята си имаше даже упътване на обръщането - не беше лесно Wink
По снимката на тази, съдя че неможе да се обърне , защото капака се завърта  на 180 гр., което означава че надписа на вратата ще се обърне надолу, едва ли производителя не би се сетил да не го слага там, ако може да се обръща Simple Smile

Иначе както и предполагах , почивните дни само аз си седях в пералното да тествам и експериментирам ...
Изключително съм доволен от пералнята и бих я препоръчал на всеки, има си и сензор за тегло, според което си настройва останалите параметри т.е. пере без излишни разходи от 1 до 9 кг., като си и казва колко препарат да му сложиш според количеството на дрехите (е казва в проценти от максимума, но и това е нещо; те и препаратите различни), така поне няма да чакам жената да сортира прането и да чака да се съберат от различните видове достатъчно дрехи..; пробвах и някаква бърза програма 20 мин. за екипите на малкия, приключи за около 25 мин. , всичко беше точно Simple Smile...
Забелязах, че има освен стандартните опции за предпране, и опция предпране и накисване, предпране и против петна, където в някакво специално място си наливаш препарата за петна (това само на теория, защото като мъж е нормално да не ги разбирам чак толкова:) .
Цената и в момента е на много ниско ниво, сравнено с Англия и Германия доста надолу..
Наскоро излезе и някаква класация на Индипендънт и я дават номер 1 пералня на Острова (аз не съм се осланял на такива класации за да я купя, просто след това забелязах това и даже се очудих, защото макар и последен модел на АЕГ , пералнята е вече повече от година на пазара)
Аз я взех за да е комбинация със сушилнята като марка и дизайн, и както и по-рано казах, защото  в сушилнята вече я няма програмата с пара, а в пералнята я има.
Пробвах естествено прословутата пара - около 30 мин с две ризи , излизат  опарени Crazy ризи, после за още 20-тина мин. с програма за ризи в сушилнята и са като нови (разбира се ако не са окапани с нещо Simple Smile )
За сушилнята - тука ми е малко неясна работата все още, защото ми е ново като техника изобщо, но с две думи - суши; сега нямам поглед на по-евтини и по-скъпи модели за да сравня кое какво и как го прави, но изсуших доста нещо, даже  при програмите готово за прибиране и гардероб и т.н. и без да включвам extra drying 1 или 2 си ги изсушава , според мен повече от необходимото, явно ще трабва да си поиграя и с настройките за твърдост на водата ...
Чаршафите - един път пуснах  един комплект, втория път 3 комплекта - е първите се понамачкаха по-малко, но все още не съм сигурен дали заради количеството или защото едните ги суших на 1200 оборота , вторите ги пуснах на 1600 .. (по-принцип може да се избира от 800 до 1800 оборота  при повечето програми)
Купих я и затова че жена ми е голяма чистница  Hug , все имало прах, все мръсно било, аз и обяснявам че е от дрехите основно... май сега имампробив защото  колко мъх се събира направо не е истина Simple Smile

Като цяло не знам колко полезен съм с това което споделих, но в заключение още нещо според мен много важно:
барабаните и на двете машини са огромни - за мен това има много голямо значение;
при прането защото при въртенето така да се каже и пада отвисоко Simple Smile което би трябвало да има значение за по-добро изпиране, забравих да кажа че част от водата през някакъв отвор постоянно се напомпва и пада от горната част на барабана постоянно ...   ;
при сушенето - мисля си че колкото е по-голям обема,толкова по-малко ще се мачка ...., но си мисля че и оборотите имат значение-предстои да експериментирам ..

За шума - пералнята в това отношение е направо убийствена, толкова тихо работи, толкова безшумно се върти барабата , дори и при центрофугата на 1600  об. , че се чудя каква е тази програма с намалени децибели и има ли някакъв смисъл, освен ако не се сложи пералнята в спалнята ...
Изненадата при пералнята беше че тежи 85 кг.  ..
Сушилнята - там по препоръки във форума тук (то и аз съм ги изчел темите от-до Simple Smile )сложих напърво време 2 тенис топки, иначе съм поръчал такива: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007UZ77EU/ref=oh_details_o00_s00_i00, и за експеримент и такива: http://www.ebay.co.uk/itm/LAUNDRY-WASHER-BALLS-OXY-POWERED-DETER … 3D230866273099%26
Та с топките ,ако е малко прането, думтенето е голямо и обратно Simple Smile
Иначе ако няма копчета, ципове, топки , работата и е също много тиха, програма с намалени децибели не съм я пробвал още, но за сравнено с обикновената, очакваното време за сушене веднага скочи с още 2 часа Simple Smile ..затова и се отказах да я пускам и да гледам, а отидох да си изгледам филм Simple Smile
Какво още съм забравил - е не знам дали всяка сушилня я има опцията - тази я свързах с приложен комплект към канала та да не и мисля резервоара за вода ...

и последно вече (Обещавам) за тези които са имали търпението да стигнат дотук - след 2 дена работа, силно препоръчвам който ще си купува сушилня, задължително клас а, а++, ако може а+++++++++, защото това нещо си харчи и с една сушилня нисък клас , скоро ще ме настигнете по разходи ...
 Дано поне малко съм Ви бил полезен Дами и (ако има и такива като мен неканени във форум за мами) Господа.

# 731
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте  Hug
Когато се роди детето си купихме http://www.witgoedrijk.nl/index.php?page=shop.product_details&am … rt&Itemid=143 от магазин за стоки с транспортни дефекти,като цяло сме доволни ,но има проблем  ,когато я купувахме не ни дадоха упътване .
Има една червена лампа която ту мига ,ту свети постоянно и не знаем защо
Искам да помоля тези които имат такава сушилня или са по наясно с тези машини да ми помогнат.
ВСе пак се притеснявам да не я повредим нещо .

# 732
  • София
  • Мнения: 2 521


Иначе както и предполагах , почивните дни само аз си седях в пералното да тествам и експериментирам .......
 .................

Еххх, какви мъже имало по света.......  Shocked  Shocked

# 733
  • Мнения: 19 501


Иначе както и предполагах , почивните дни само аз си седях в пералното да тествам и експериментирам .......
 .................

Еххх, какви мъже имало по света.......  Shocked  Shocked
Изпреварили са ме! Респект на  Джордж-бг. Като му чета постовете и внимателното и отговорно отношение към прането - май е рядкост за БГ! Извинете за спама, исках само да поздравя човека, че помага в домакинството и е заинтересован от такава на пръв поглед прозаична дейност !

# 734
  • Мнения: 505
Георги, поздравления за новите машинки  Laughing и благодарности за подробния пост.
Предстои ми скоро да си купя сушилня и много ме интересува точно този модел на АЕГ, който си избрал. Дали би могъл да напишеш специално за пуловери от вълна - как суши и дали са пухкави или степани?? Дано не досаждам, много ме вълнуват тези подробности.

Общи условия

Активация на акаунт