Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем!!! - девета част

  • 27 908
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 461
Ехоооо, поспаланкиии! Къде са всички, защо ви няма?  newsm78 Липсвате ми, хайде ставайте да си лафим Simple Smile

Аз неможах да спя добре цяла нощ незнам какво ми беше станало Simple Smile

Зори, ти ме кефиш на макс със спорта в леглото Simple Smile Направо си моя идол Simple Smile

Мила, как си? На линия ли си, пиши ако още не си тръгнала към родилното Simple Smile

Марти, ти колко дечица имаш? Извинявай, ако си споделяла, но аз незная и ми стана любопитно Blush А относно 19 годишния ти син в момента вече се чувства много голям и всичко каквото хвърчи се яде Simple Smile Големи сладури са всички на тази възраст! Simple Smile

# 706
  • Мнения: 1 798
НА малкия пухкав  Андрюша много  здраве и  шарено детство!!!! Честит имен ден:) Кокетка, ще похапна стабилно днес, оправдавайки се с твойта почерпка. Hug

# 707
  • Мнения: 4 651
Честито бебче на Силвър и от мен!
Аз закръглих две седмици лежане и предните дни ми се струваше, че и един час повече не мога да издържа. Болеше ме кръст, гръб, д-то от мускулните инжекции, вдигат ми и ми слагат храната, изобщо всеки от вас сигурно е имал такъв период на отчаяние.

Стига съм се оплаквала, да питам нещо по практично. Може ли да се ползва калиева сол по време на бременност?

# 708
  • Мнения: 133
Мила е време е минало доста. Ако не искаш да родиш на определена дата пр. 3.Декември- вероятността да родиш тогава е много голяма.
Относно тренировките и коланите- при нормално раждане може да зап.да се слага след 20-ти ден, а тренировките- след 40 дни. Но трябва да се започне от малко натоварване и лека полека да се  увеличават. пр.тази седмица 10 коремни преси, другата 15, по-другата 20 и така. Аз въпреки, че качих 38кг. с първото за 3-4 месеца ми останаха само 10кг. ипочти нямах корем(е правех и диети разбира се). Правех кор.преси, лицеви упори и клякания, също така играех и тае-бо като започна от 8минутната програма на Били Бланкс и увеличавах, което си играех в къщи. Тойй е мн.добър и има най-различни програми в интернет.  А също си използвах мъника за гирички Joy
Сега се надявам също да приложа същата програма. Да се надявам, че бебето ще се обърне и няма да се наложи секцио. При секцио доколкото зная възстановяването е по-трудно и тренировки може да се започнат най-рано след 4 месеца. Но най-важното е с бебо да сме живи и здрави.

Мини и моето коремче е по-същия начин, за това завивам само него.  Мн.се успокоява така.

# 709
  • Мнения: 1 798
Фиксче, няма проблем за калиевата сол.ПО-полезна е от обикновената.
Лежането  ... мъкаааа.Няма друга дума,първите 2 седмици имах рани по гръбнака и главата.

# 710
  • Мнения: 70
Добро утро и от мен  Hug Hug Hug
Това с коланите да не се усеща тежестта на бебето наистина е много добра идея - и аз ще попитам доктора другата седмица дали е удачно да се носи. Но той не стяга ли по някакъв начин корема? Аз почти нищо не изтърпявам да ми стяга. А и за тези след раждането нямам информация - има ли някоя марка,която е изпитана и има добър ефект?

Между другото вчера нещо учудващо ми сподели 1 колежка, която също е бременна,но в 5 месец - след преглед и измерване на шийката и казал,че е 2,7 см, а тя го попитала не е ли къса, а той казал,че при жени с първа бременност,ако е над 1,5 см всичко е наред. Направо се озадачих  Shocked,защото е един доста добър лекар, но може и заради това,че тя няма оплаквания и контракции да и е казал така.

А да попитам и някой друг от Пловдив има ли или съм само аз?

# 711
  • Мнения: 133
За коланите, които подпирад коремчето- на мен ми забраниха. Дори трябва да се отбягват и дънките с по-стегнати колани. Не, че го спазвам като излизам, но то и излизам само до доки.

# 712
  • Мнения: 1 798
Непозната,  този колан не би следвало да стяга,а да повдига newsm78.На мен ми е много тежко,аз ще питам.

Мариела, кажи на твойта колежа да   поиска и второ мнение,1,5см е нищожно малко.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 250
Привет и от мен!
Честит имен ден на Андей на КОкетка-да е жив и здрав и много да слушка Hug

Днес много ми се ходеше на отворените врати в Шейново,едни мами от февруарките ще ходят,ама мъжо не може да ме закара,а с рейса не ми се рискува- кашлят,кихат, друсане,бутане и т.н. Я кажете прекалявам ли много с пазенето (ама и мъжо като чу,не ме пуска по рейсовете) Rolling Eyes
Мини,за коланите не знам, и на мен ми тежи,боли ме чак кокала между влагалището и корема(не знам има ли си име),ама си търпя и не се бях замисляла, че може да има облекчение на положение newsm78

Като казахте за студените кореми,аз понякога се събуждам отвита сутрин и с надигната пижама точно на корема и той леден станал. Неволно го правя това,за сега не съм настинала нещо,дано така си остане Rolling Eyes

# 714
  • Мнения: 133
Мини съгласна съм с теб. Аз си купих такъв колан, но го носих само в 5-тия месец. Питай пак своя д-р. Може пък на теб да ти каже друго. Не зная дали има някаква логика-на мен ми обясниха, че един вид бебето не можело да се разполага естествено. Че не било естествено и т.н. Едно време били носели само рокли и гащерезони и нямало такива проблеми и т.н. Не зная дали е истина или не. Според мен причината все повече жени да имат проблеми е друга-замърсен въздух, храната и т.н. Аз три пъти лежах в болницата и това което забелязах е , че проблемните майки бяха всичките от Ст.Загора(нали знаеш че нас постоянно ни обгазяват). Другите жени които лежаха в патологията бяха или с високо кръвно или преносваха, и повечето бяха от Казанлък, а той е близко до балкана. Както и да е -отплеснах се.

Нимфичка, тази болка която описваш на срамната кост е нормална, все пак таза се разширява, а болката се засилва когато се натовариш физически най-вече.

# 715
  • Мнения: 1 798
Не,Нимфичка, не прекаляваш, сега е   предразполагащ сезон към респираторни  проблеми,а по рейсовете, освен  болни, е пълно и с нечистоплътни смърдящи индивиди(аз съм много гнуслива). Аз до Кандиларов си  слагам дори маска, там е пълно с  трета възраст, които  едва се влачат хремави.Личен лекар ще сменям другата седмица,пак с маска  ще си ида.
Иска ми  се да се поразходя,ама  страх..А и тая тежест.
Нимфичка, точно тоя кокал и мене ме боли, почна от към 6ти месец.
Не съм излизала  като нормалните хора от 29.09.Анцузите си ми стават,горнищата са  ми до под гърдите  де,ама  все пак има какво да нося hahaha.Сестра ни пита какво искам за Коледа,нищо не искам...Нищо няма да ми стане, нямам нужди човешки...Снимам се всяка седмица, срам ме е да кача снимка в  албумчето,  като гнездо съм в главата.
Позволявам си от няколко дни да бутна някоя манджа във фурната,като  предната вечер мъжа ми е направил заготовка-измито,обелено, приготвено.
Подуват ли ви се краката,мойте от коляно надолу са си слаби,не са мръднали, сестра ми казва да се радвам,че не са ми като  масивни колони крайниците,ама аз като не мога да си ги видя,-файда   няма hahaha.
Аз даже с пижама не спя, лягам си  с анцуга Embarassed.
Бре, ЦРП  ми е 1,96,никога не е било такова Mr. Green.

Непозната, гледах сега снимки на такива колани,  те опасват корема отдолу, не би трябвало да притискат,аз само с ръце повдигам и веднага    усещането за тежест изчезва. При мене има и специфика-  серклаж и вклинен мехур,може и те да дават    дискомфорта долу.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 250
Ей момичета,аз от сега да си кажа,като свърши лежането ,искам да се запознаем.Все пак толкова време лежиме тука и май и кътните зъби ще си научим скоро hahaha Та живот и здраве, като родим бебоците ,трябва да организираме срещичка.
И аз си слагам маска като ходя по изледвания или при личната,а тя ме гледа като полезно изкопаемо и всеки път ме пита-Болна ли си? hahaha Викам-не и не искам да съм hahaha И другите хора ме гледат странно,все едно съм болна от нелечима болест,но не ми пука Wink
Тия дни трябва да ида вече на фризьор,че и мойта коса е станала една дълга и без никаква форма

# 717
  • Мнения: 1 798
Нимфичка, аз за среща  си мисля откак установих,че тука прекарвам повече време отколкото с мъжа си.Аз и сега с  кеф бих дошла,ама пусто пазене. Нищо де, после ще се виждаме;)

# 718
  • Мнения: 461
Кокетка, да ти е жив и здрав Андрей! Simple Smile Пожелавам му да е много щастливо и лъчезарно детенце, много да слуша мама и тати и само радости да ви носИ! Simple Smile

Нимфичка, това за срещата като идея много ми харесва, аз съм с две ръце за Simple Smile Аз също сега си лежа и гледам да почивам повече че с тея контракции и ниска плацента малко ме е страх да рискувам да правя каквото и да било. Както се казва страх лозе пази  hahaha

Мини, това ЦРП твойто идеално бре Simple Smile Мнооого се радвам, продължавай в същия дух Simple Smile Така ми харесваш Simple Smile

Да ви кажа голяма скука ми е в нас..., а да не говорим че по Телевизията нищо неможе да ми хване окото, просто е ужас. Добре че имаме компютри, питам се как ли са живели нашите баби и дядовци без тази техника  #Crazy

# 719
  • Мнения: 347
Ха здравейте и от мен Hug
Натутах се да чета и пиша, че от сутринта само с колегите се занимавам Mr. Green

Кокетка, да е живо и здраво момчето ти и с гордост да си носи името  bouquet

Аселинка, имам 3 момчета и още едно още неродено Mr. Green

За срещата гласувам с две ръце и два крака Heart Eyes Вече родилите момичета бяха предложили да ходим в Наречен и ако искате може да си направим там срещата, точно ще ни вземат без направление Mr. Green

Мини, това ЦРП е като за учебник Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт